Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

domika9
4. sep 2009

normalne rozmyšlam čo budem doma robiť celych 9 mesiacov no vlasne už len 7
s tymi vychdzkami je to riadne na prd inač ja pokial sa niekam dostamen tak sa mi treba už aj vraciať späť no ale aspon sa povozím nie 🙂

cikyta
4. sep 2009

Domi....neboj.Zo začiatku som to brala aj ja vážne s tými vychádzkami a potom už ani nie.Nepríde ti kontrola,neboj. 😉

surviver
4. sep 2009

domika,ak Ti bude byvat zle,tak tie prve mesiace Ti ani nebude luto,že musiš byt doma...ale ak Ti bude fajn,tak je to trocha obmedzujuce,ale to je už to najmenej čo možme urobit preto,aby to všetko malo krasny koniec 😉
cikytka a Ty este nespinkaš? Ako často vstavaš v noci k malej?

prajem krasne sničky všetkym 😵

janicca
5. sep 2009

prváááááá 😀
dobré ránko babule prajem fajn deň aj keď trochu upršaný 😉

domika,livia,surviver dik za tehu vírusiky zobierm si za hrsť keď bude ten správny čas tak ich použijem verím že to bude čoskoro 😉

janicca
5. sep 2009

múdrosť dňa predpoveď počasia na víkend 😉
Keď po dvoch sychravých, daždivých dňoch sa zobudíš na krásne slnkom zaliate ráno, je stopercentne pondelok a môžeš ísť do práce 😀

domika9
5. sep 2009

ahojte
tak cez týžden nebude problem mam niekolko lekarov a ked by mi nahodou kontrola prišla tak sa viem dohodnuť že som bola napr. u hematologičky alebo pokial vystriedam všetkych ostatnych lekarov preto sa trošku obavam lebo ja mam DNP a viem že im zvyknu chodiť častejšie na kontrolu či to nahodou niekto nezneužíva ale ja saskusim dohodnuť s lekarom určite bude ochotny

cikyta
5. sep 2009

Ahojte kočendy.
Surviver-Noc máme "našťaste" vždy výbornu.Zhruba okolo 8 večer mi zaspí krpatá a potom okolo 2 vnoci papáme (tak 10min) a potom papáme zase o 5 (tiež tak 10min) a ešte spinkáme tak do takej 7-8 rána.

Aj ked...už sa stalo,že bol budíček o pol 6 a dovidenia-už nespala 😀 To záleží od toho,ako tlačí hovienko.Či trápi bruško,či nie. 😀

Ale den je sodomagomora 😖 Málinko hajká a ked je hore,tak ju vláčim na rukách ako orangutanica v Bojniciach svojho strapúšika a každých 10min musíme robiť niečo iné,lebo hned ju všetko náramne nudí.Je hyperaktívna a to v pravom slova zmysle 😅

cikyta
5. sep 2009

Tak to vizerá tak,že nám vybrali v helíku až moc živu spermijku pri Siske 😀

cikyta
5. sep 2009

+moc dive vajíčko 😀

komarik
5. sep 2009

liviaf, no mi ešte nekopkáme ale verím že budeme. Ja som len dva razy pocítila bublinky v brušku a viac nič. Ale musím byť trpezlivá, však? 😵

lucula, ako si dopadla v heliose? Nepreháňaj to s prácou, len tak pozvoľna. Ja idem dnes povysávať, pozmývať kúpelku a záchod a upečiem bábovku s citrónovou polevou a viac nič. Po obede nám príde návšteva.

aj ja posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

Dnes nám začali prerábať bytovku a robotníci stále vŕtajú a vŕtajú a búchajú a nadávajú. Dúfam že to vydržíme. Nech to urobia radšej teraz akoby mali na jar keď už budeme na svete. 😉

komarik
5. sep 2009

domika, čo to je DNP?

ciky, takže moc divé vajíčko 😀 😀 😀. Som sa zabavila, ale čo ste chceli to máte. 😵

surviver
5. sep 2009

Pekne ranko 🙂

cikytka,tak to je ina fuška...ale aj tak všetci po tom tužime,aj ked sa asi poriadne vyspime až po par ročkoch 😉

komarik DNP je podla mna doplnkove socialne poistenie,ked si platiš viac popredu,aby si mala potom lepsiu PN,teda vyššiu...aspon myslim,ale domika to vysvetli 😉

romy01
5. sep 2009

ahojte, teda cikytka, ja myslim ze sa vsetky stresujeme ze sa nedari a potom ked uý baby mame tak sa budeme kvoli nemu stresovat az do konca zivota takže si musime zaželať pevné nervy 😀

cikyta
5. sep 2009

Jasne Romy,vždy je niečo,pre čo sa bude mamička trápiť...
-Najprv to dieťatko získať do bruška,potom ho v zdraví donosiť,porodiť,vypiplať,nič nezanedbať a celý život sa báť o to,aby sa mu nič zlé nestalo a bolo v živote šťastnejšie a zdravšie ako jeho mamička.Navždycky tu bude ten zvláštny strach o dieťatko.To je udel nás žien...inak vnímame materstvo a tužbu po dieťatku ako chlap a otec.Nech je akýkolkvek super-matky si prežiju s bábom viac 🙂

domika9
5. sep 2009

komarik DNP je dobrovolnenemocenske poistenie -ano ked si platíš z vyššieho zakladu tak ti lepšie vyjde PN a aj materska

liviaf14
5. sep 2009

ahojte helinky.
komarik- presne tak, chce to trpezlivosť 😉 mňa prvýkrát koplo večer, predtým som cítila len bublinky, potom ďalšie 4 dni len bublinky a odvtedy už kopká každý deň. kopkanie cítim len keď ležím natiahnutá, v sede veľmi nie. v bytovke máte teda veselo, asi vám zatepľujú, že? ale mysli na to, ako vám v zime bude teplúčko 🙂
cikyta - máš úplnú pravdu, je to na nás babách, je to doživotná zodpovednosť, ale stojí za to. ja som zvedavá, aké bude naše bábo, čo sa spania a aktivity týka, lebo sestra má dvoch divochov, ale sú zlatí 🙂 menší dvojročný už nechce spávať cez deň....

cikyta
5. sep 2009

Veru Livi-každe dieťa je ine.Nenájdeš dve rovnaké.Každý človiečik je jedinečný.

domika9
5. sep 2009

haloooooooooo helinky 🙂

komarik
5. sep 2009

liviaf, máš pravdu že zateplujú bytovku a ešte opravujú balkóny. Bolo nám to treba už urobiť dávno ale sa tešíme že budeme konečne pekní. Aj malé privedieme do vynovenej bytovky 😀

liviaf14
5. sep 2009

komarik, my máme zateplený starší zrekonštruovaný rod. dom a je to 100 a jedno. jééj, tak bábänko pôjde do vynoveného teda, určite sa už teší 😉 niekedy už rozmýšľam, že nech je to malé už s nami, nech je už na svete, tak sa naň tešíme 🙂

romy01
6. sep 2009

Baby som si kukala vaše albumíky a sú krásne , Teda cikyta tvoja silvinka je ako slniečko 😀 a komarik - brusko bude neboj 😀 domka aj ja uz chcem // 😀
Ja som si pripraviila prvu stranku pre albumik - obrazok od anna geddes ale potom tam uz budu len samé dobré správy 😀 😀 😀 teda dúfam

romy01
6. sep 2009

čo heliosáčky ešte buvajú? 😀

cikyta
6. sep 2009

Dakujeme Romy. 🙂

romy01
6. sep 2009

neni zac cikyta tvoj albumik si pozeram najradsej 😀 😀 😀

cikyta
6. sep 2009

Ani sa nenazdáš a za chvílu budeš mať aj ty svoj taký 😉 Uvidíš!

romy01
6. sep 2009

Kiez by to tak bolo. Od zajtra picham decapeptyl, tak sa mi to už blízi 😀 😀 😀
Cikyta kolko si mala folikulov a aké boli velke ked ti ich vybrali? Pamatáš sa na to?

cikyta
6. sep 2009

Napísala by som ti to presne,ale malá zaspala,tak nejdem šramotiť,ale bolo to myslím:
-prvý krát na IVF 10 folíkov z toho 8 vajíčok a na 6 den PK mi zostalo len jedno (no neuspešne.Neotehotnela som)
-a druhý krát mi zo 17 folíkov a z toho výborných 11 vajíčok známky 1 zostalo na 6 den tiež len jedno embrijko.
Kvantita bola zase na ukor kvality.Preto nieje dobre mať moc vela vajok.
Ale našťastie-s odretými ušami , ale predsa mám z toho jedneho embrijka Silvinku. 😉

domika9
6. sep 2009

no idem sem šupnuť fotečku zo sona a večer si odfotím už aj domček -by ste neverili aka som večer pupkata cez den to tak nevidno ale večer 🙂
inač prajem peknu nedelu 😉

cikyta
6. sep 2009

Domi.No to tak býva.Ráno nič a večer balon! Poznáme.
(Aj normálne bez tehotnosti som to tak mávala 😅 )
Som zvedavá na tvoje foto drobčeka. 🙂

romy01
6. sep 2009

veru domka ty tam toho este nemas vela tak sup s foteckou
No som cikyta zvedava ako dopadnem, teraz som na pnke tak dufam ze to bude stat za to. Máš nejaké rady? že co napriklad jest? a pod?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre