Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

domika9
4. okt 2009

nie dnes užsme mali v sept. 24.9.2005 sme sa brali 🙂

domika9
4. okt 2009

kamka a vy vlastne ako pokračujete? ideteešte tento rok na iui?

kamka17
4. okt 2009

no veď ja som chápala, že nie dnes, že na jeseň...a pekný darček ste si dali 😉 😉 🙂
jj možno skúsime ešte jedno iui tento rok a na pohovor na ivf sa objednám, ale asi až v novembri

domika9
4. okt 2009

no takže pekne potiahneš našu vlnu 🙂

ja stale pozeram tie detske vecičky to je niečo nadherne stale však mam na pamäti že nebudem toho kupovať vela z oblečenia že len tolko kolko treba aby sa mi nestalo že niečo babo ani nestihne obliecť a už mu to bude velke ale bojím saže tobude velmi ťažke odolať tolkej krase 🙂

domika9
4. okt 2009

nie velke ale male som chcela napísať

domika9
4. okt 2009

inač založila som v teme vybava temu s nazvom vybavička z internetu ale zatial tam nejako nikto nechcie prispieť že ake maju skusenosti iba jedna baba tam napísala 😒

mzuzka
4. okt 2009

kamka mas pravdu, vys te od zaciatku take moje slniecka 😅

ja som sa vydavala 13 aprila, a tiez bolo 30stupnov. ja som mala skore leto a ty domi neskore 🙂

idem trosku sadlo viazat do postele, som sa tak najedla, a este som za obedom zblajzla babovku, tak sa so svistami ledva hybem.

kamka17
4. okt 2009

no tak ja som mala zrýchlený presun do práce, tak už zarezávam...aspoň niekto tu pracuje, žejo 😀 😀

bábovka...mzuzka...dobrý nápad, ešte mám v chladničke zvyšnú heru, treba minúť zas na nejaký fajný koláčik 😎 a niečo sladké by som si veru aj ja dala...no šak mňa tá chuť zas prejde 😅

domi...tie vecičky a výbava a všetko okolo bábätka...ja to síce ešte neriešim, mám čas, ale všetko je tak hovadsky drahé a my už v rodine žiadne malé deti nemáme, tak budeme asi musieť kupovať všetko nanovo...ale šak nejaký ten netbazár a podobne to istí... 😀

bobik77
4. okt 2009

Ahojte dievčatá, neviete mi náhodou niektorá poradiť aký dlhý odstup musí byť medzi jednotlivými KET?

kiara15
4. okt 2009

bobik nemusi byt ziaden odstup mozes ist hned ako ti zacne ciklus aspon u nas::: 😉

bambulky my sme tu vsetky take pekne slniecka 😅 😅 😅

bobik77
4. okt 2009

To fakt? Čiže ak to teraz nevyšlo....lebo v tehu teste mi nič nevyšlo a cítim že na mňa ide mrcha, tak to hneď môžem skusiť znova? Tak to je super! Dik

kiara15
4. okt 2009

bobik neviem kde chodis?skus si tam zavolat a uvidis co ti povedia 😉

liviaf14
4. okt 2009

ahojte helinky 🙂
všetkým prajem krásnu slnečnú nedeľu, aj keď u nás je tiež veterno, ako písala ráno kamka 😉

domi - mrknem do tej tvojej novozaloženej témy, ja som práve v piatok večer objednávala z netu hniezdo do postieľky, tak som zvedavá kedy a aké príde 😀

maryah
4. okt 2009

ahojte baby, asi sa k vam skoro pridam... s manzelom sa snazime o babo, ale nedari sa nam (manzel ma horsi spermiogram) a asi skusime Helios... moj gynekolog mi ho odporucil a zajtra idem k nemu a spytat sa na detaily ohladne postupu. mozete mi prosim vas povedat co to vsetko obnasa a ako dlho trva ten postup od prvej navstevy gynekologa? dakujem vam 🙂

lusina
4. okt 2009

Ahojte helinky, 😉
prajem vám krásnu nedeľu. u nás dosť fučí.
romy, držím silno palce
kiari, na teba v stredu budem slino myslieť 😉
maryah, zavolaj a oni ti všetko vysvetlia, ale cca mesiac trvá kým ti porobia vyšetrenia a sa dozvieš váš problém, neboj sa, su tam milý. ale už sa toto tu pýtalo veľa babeniek a vždy im bolo odpovedane, tak ak chceš pošmejdi. 😉
ja sa konečne začínam cítiť ako človek, mala som vysoke teploty, ale /klop klop/ už by malo byť dobre.Baby aj vám bolo tak nafigu z toho ethiynilestradiolu? ja mám stavy ako tehotne, 😀 pocity na zvracanie, nechutenstvo, a ked mám na niečo veľku chuť tak zjem len jeden hlt a už sa mi to hnusí.to si asi mám zvykať už takto dopredu 😀

kiara15
4. okt 2009

lusi ahoj mojo ja som mala stych mojich zase busenie srdca a tazko sa mi dychalo ale uz je to ok asi som si zvykla 😀

maryah len tam zavolaj a oni ti vsetko povedia a kolektyv je tam na jednotku to ti tu povie asi kazda.Ale prve co vam budu brat bude krv a spermiogram oni si robia ten svoj 😉

maryah
4. okt 2009

dakujem kiara, pocula som aj o nejakej genetike a ze moj gynekolog mi musi dat nejake odporucenie... je tam okolo toho asi vela stresu, ze ?

lusina
4. okt 2009

kiari, asi si si už zvykla 😀 , ja zajtra poslednu tbl po jednej a od utorka po dve,no, som zvedava ako mi bude potom 😅
maryah, nepotrebuješ vôbec žiadne odporúčanie, vôbec nič, len sa objednať na prvotný pohovor a potom sa začne kolobeh vyšetrení

kiara15
4. okt 2009

maryah tam mozes ist aj bez doporucenia a genetiku viem ze tam robia ale oni asi navrhnu kedy a ci treba ja som este nemala geneticke vysetrenie ale ak mi teraz ketko nevide tak asi urcite pojdem 😉

maryah
4. okt 2009

to vazne?? ja som si myslela, ze bez mojho gynekologa to nepojde 😅 . tak si tam zajtra hned zavolam a dohodneme sa na dalsom postupe...
vy idete kedy? je to asi narocne... oni aj na zaklade tych vysetreni urcia, ktory postup je pre nas najlepsi? prepacte za tolko otazok, ale neviem co ma caka ☹

janicca
4. okt 2009

ahojte babule a prajem fajn deň 😉

kiarka - ahoj to genetické vyšetrenie čo všetko obnáša ?ak vieš tak daj info 😉

kamka17
4. okt 2009

maryah...vitaj medzi helinkami 😉 😉 a presne ako hovoríš, podľa vyšetrení vám odporučia ďalší postup...pri prvom pohovore sa zväčša robí spermigram a tebe urobia sono, povedia, že máš prísť na určitý deň DC, vtedy možno budú aj výsledky spg a podľa toho už presnejšie povedia, čo a ako...sledovať budú už hlavne teba, teda soná a krv...no a pri zákrokoch len manželík bude odovzdávať spermoše 😀 😀 no a aj nejaké vitamínky asi odporučia...no a priprav sa na to, že za všetko sa platí...teda spg vychádza nejakých 16 euro + odbery krvi takisto...
a hlavne si zober diktafón, lebo ak pôjdete na pohovor ku krajkovi, tak budeš mať hlavu ako balón 🙂 😅 strašne rýchlo rozpráva, ale ak niečomu nebudete rozumieť, treba sa pýtať dokola aj na to isté 😉
no a držím palce, aby ste sa k vytúženej bublinke dostali čo najskôr 🙂

kamka17
4. okt 2009

jaj a zabudla som potvrdiť, že sú tam všetci fakt že milíííí 🙂 🙂

maryah
4. okt 2009

dakujem kamka za informacie a aj privitanie, asi tu uz budem chodit castejsie 😵 😵 😵 .
a budu mi odoberat aj nejake vajicka? moj dr mi povedal, ze som v poriadku a moj manzel ma horsi spg... moja sestra chodila do kosic a povedala, ze jej davali nejake injekcie a potom jej brali vajicka... mam nejake informacie od nej, ale mam z toho "gulas" 😀 .

orsulka
4. okt 2009

no cafko.......aj tu fuci, ale aj svieto slniečko 🙂))))

mzuzka...ja by som si dala babovku.....iank vcera som neodolala sladkemu (a myslela som na komarika ..hihihih) akupila som si taku kupenu minibabovku v tescu..... ale aj dnes by som si dala, ale .....neostalo 🙂))))))

maryah, janica....na geneticke vysetrenie Vam daju odporucanie v Heliose, ak si myslia, že je to potrebne....oni odporucaju Genetiku v Martine, daju vam aj cislo kam si zavolate a objednate sa.....ak sa chcete prednostne objednat, lebo inak tam byva vela ludi, tak vas objednaju, ale plati sa poplatok 16,5 Evri za osobu.....cela genetika pozorstava z toho ,že si treba doniest vsetky zaznamy od obvodneho lekara, dobry je aj spermiogram partnera...tensom si ja pytala z Heliosu......potom tam je pohovor s doktorkou, na vselico možne sa pyta, vypytuje, diskutujete spolocne.....vezmu Vam krv a potom z tej krvi robia rozne vysetrenia a cca tak do 4-5 týždnov su vysledky.....
takže asi takto...

maryah
4. okt 2009

to som rada, ze su mili, vsetky zeny tam potrebuju mat okolo seba milych ludi. nemem ani ponatia ako to cele bude prebiehat a mam strach, ze to bude dlhe a aj dost unavne, teda co sa tyka nervov. a tie zakroky nepreplaca poistovna?

kamka17
4. okt 2009

mary...odber vajíčok sa robí až pri ivf, teda pri umelom oplodnení...dovtedy fakt len tie soná a krv ti budú robiť a to je pohodička...ak si ty v poriadku, tak navrhnú postup podľa spg...my sme mali napríklad zatiaľ len iui...čiže vloženie spermijok priamo do maternice...ale postupne sa do toho dostaneš, lebo z veľa infošiek naraz budeš mať ešte väčší guláš 😀 😀 😉
ak sa smiem spýtať...odkiaľ si ?

orsulka
4. okt 2009

maryah..... 🙂 🙂 tak vitaj medzi nami........medzi recou...

s tymi injekciami je to bohužial pravda.....ale to je vsetko otázka vasho stretnutia s lekarmi z Heliou.....možno pri Vasej diagnoze vobec nemusi dojst k pichaniu injekcii...možno vam poradia len IUI- co je umela inseminácia...takže by si brala len lieky, a aked ta nastimuluju, tak ti priamo do maternice vstreknu permie a bude sa cakat co a ako.....ked nevyjde toto potom nastupuje umele oplodnenie IVF....až tam nasutujeina stimulacia, pomocou injekcii, odboer vajicok, oplodnenie vajicok, vytvorenie embryjok a potom vklad embryok do maternice.....
je toho takto na teba vela informacii...ale ver mi, že sa postupne do toho dostanes ako my vsetky ostatne.....
budem držať palce 🙂))

kamka...ahoj pracantik 🙂))))

maryah
4. okt 2009

orsulka dakujem za info... co zistuju z tej genetiky, pricinu toho problemu preco sa nam nedari pocat dieta?

kamka17
4. okt 2009

mary...iui si platíš sama...3000sk, ivf prepláca síce poisťovňa, ale lieky si hradíš sama...

orsul...čau cica...oslava dnes žiadna ?? že ferkovi všetko naj... 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre