Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

janicca
13. feb 2010

Kamka ahojky moja tak ty to máš ozaj za pár ozaj ukážková stimulka..... 😉 😉 len tak ďalej babulka pokračuj.... 😉 tešííííííííííím sa s tebou ........ 😵 😵

kamka17
13. feb 2010

jani ahoooooj...kam sa idete lyžovať?? ide aj malý?? tie lyže ste mu zohnali??

janicca
13. feb 2010

áno áno zohnali ešte minulý týždeň v jednom bazare ale jemu to úplne stačí .....zatial ideme len sem na ostré kvôli malému nech si riadne nátrenuje a potom niekedy pôjdeme do väčšieho strediska .....joooooj ale sa tešakujem že ho to ta chytilo bo on je taký lekvárik lenivý....chladnička ,PC,televízor to je jeho ......... 😵

janicca
13. feb 2010

babulky tak sa majte krásne ja už idem het bo má už drahý naháňa ....paaaaaaaa prajem peknú sobotu 😉

romy01
13. feb 2010

dobre ranko helinky
prajem krasny vikendik 😀

domika9
13. feb 2010

ahojte kočky 😉

monita81
13. feb 2010

ahojte cicušky,aké ste dnes tichučké,už toľko neupratujte! 😉 😢 pekný víkend

mzuzka
13. feb 2010

ahojte, dakujem vsetkyyyyyyyym za pozdravy, za IP za odkazy....

takze len v skratke, chlapci prisli na svet v nedelu 7.2. 2010 - ako prvy Risko 22,17 hod. 2050 gramov 42cm a hned za nim Markus 22,18 hod 2200 gramov a 44cm.
bola som tehu presne 34t+2dni a rodila som cisarskym v plnej anesteze.
chlapci su uplne zdravi, Risko bol 2 dni v inkubatore, lebo nema este dost svalovej hmoty a ma problem udrzat teplotku, ale je to cim dalej tym lepsie. takisto ako som zacala kojit, tak aj cukor mu zacal troska stupat, takze fajn. inak absolutne nic, deti su uplne zdravucke, hned sami dychali, proste len malinki. hoci teda na pocet tyzdnov tehu, boli velki dost.
mamina, ta mala problem, preotze bolo treba spravit emergency section v general anesteze a strasne mi vybehol cukor, nepomohla ani davka inzulinu, risko sa zasekol v panve, takze dokonca nebolo mozne ani inprovizovat a porodit ich normalne, no proste tak sa to niako zbehlo, od 8mej do 10 tej sa im podarilo zastavovat porod, podom uz niako zazracne po 2davke inzulinu ale do zily mi klesol cukor, supli ma na salu, uspali a mali svistici boli na svete. akurat ze po porode, mi glykemicky sok sposobil, ze sa mi menia cervene krvinky na biele, takze som dostavala injekcie, krv, tabletky, nemohla som ani 3 dni kojit, ale zacalo sa to pomaly upravovat.
vcera vecer o 8mej nas pustili domkov, takze mame za sebou prvu spolocnu noc domka.
ocino je 2 tyzdne na otcovskej, takze pomaha velmi, prve dva dni a noci bol so mnou cele v nemocnici a staral sa o marka, a nosil mi riskove fotocky z inkubatora a potom uz chodil len na den. teraz ocko prebaluje a mamina iba koji, nic viac. kazdy den chodi midwife merat mi tlak, cukor a hemoglobin. a ked pojde ocko do roboty , tak mi poslu aj pomocnicku pre sviste.
to je asi vsetko podstatne ,dakujem ze ste na mna mysleli, ste naozaj zlate.

nestiham naozaj docitat co sa za ten tyzden podstatne stalo,tak len snad same dobres spravicky...... 😅 😅

dam par fotociek do albumu,ale len par, ostatne natahame z fotaku a kamery ale az troska neskor.

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiara15
13. feb 2010

mzuzi ahoj tak ste konecne domka este raz ti veeelmi graaatulijem a drzkam vam palceky chvalabohu ze vsetko dopadlo ok pozdravujem a bozkavam svistov 😉 😉 😉

domika9
13. feb 2010

mzuzka gratulujem tak a dalšie deturence su na svete tak katka teraz ideš ty a potom ja 😅

romy01
13. feb 2010

mzuzka, gratulujem k drobčekom, no hlavne sa ty taj dokopy . Drzim ti palce aby si vsetko zvladla lavou zadnou ako sa hovori 🙂

kiara15
13. feb 2010

mzuzi dobre fotky super aspon vieme ako to tam chodi 😉

mzuzka
13. feb 2010

dakujem vam babulky,

kiarka chystam sa v maji domov, ale no uvidim, zatial ma upozornili, ze nesmiem letiet, kvoli tej krvy, ale vsak hadam do maja daleko. chcela by som byt doma cely maj, tak potom dameurcite stretko, aj s luckou a nakazime teba a orsulku ridnym tehu virusom, nasi chlapci vas cele pocikaju 😉 😉

romy01
13. feb 2010

jej mzuzka - mate krasnych syncekov, takí malí srobcekovia - na zahryznutie 😀

minka051
13. feb 2010

Ahojte
mzuzka tak už to máš za sebou posielam velkú gratuláciu 🙂 🙂 Malí sú strašne zlatučký. Ja mám ešte jedného mrazáčika a do dvoch týždňov by som si mala ísť pre neho. 🙂

kiara15
13. feb 2010

mzuzi super mi sa s orsul veru radi nakazime tehu viruskami tesime sa na vas 🙂 🙂

cikyta
13. feb 2010

Ahojte všetky.....Kamka,tak druhý týžden bude tvoj den D č.1 a velmi držím palce!!!
Mzuzka-no pozerala som fotky a ešte mi povedz,kde si zobrala také krásne dve schou schou bábiky??? 😵 Nádherný chlapčekovia a ste nádherná rodinka 😉

Dnes vyšlo v jednom denniku moje vyznanie (a Siskine) pre nášho ocka k valentínovi.Aký bol prekvapený ocko 😀 😀 😀

domika9
13. feb 2010

teda ciky ty si riadne číslo 😉

mzuzka drobci su naozaj krasny 😉

kiara15
13. feb 2010

ciky to muselo byt pekne ved ty si tu taka mila spisovatelka 😉 😉

cikyta
13. feb 2010

Ale to len také krátke,lebo tam bolo toho viac od ludí,takže asi že:
-Ľúbime Ťa,ocinko náš,
posielame pusinku.
Mamičenka jednu velkú,
Siska takú malinkú.
😀 😀 😀

Takže nič moc,ale sranda teda,ako všetkým vyvolával,nech si idu kupiť noviny! 😀

kamka17
14. feb 2010

ciky...nemáš chybu 😉 😉 🙂 😀 a ocino je na vás isto pyšný 🙂
a ďakujem 😉

mzuzka...super ste to zvládli a určite to aj zvládnete takto krásne ďalej, tak sa držkajte a hlavne ty sa daj dokopy, nech si svištíkov užívaš na 1000%...inak až mi slzy vybehli jak som to čítala a fotky pozerala...sú nádherní..ako vlastne všetky helíkovské detičky 😉 posielam veľké pusy na malé líčka obidvom... 🙂

a všetkým ostatným prajem krásneho Valentína, užite si so svojimi drahými polovičkami 🙂 😉

monita81
14. feb 2010

pekný valentínsky dníček prajem všetkým maminkám,budúcim maminkám,detičkám a ocinkom! 😀 😀 😀

romy01
14. feb 2010

ahojte helinky, prajem krasnu valentinovsku nedelu.

ciky si talent to je jasne

domcek
14. feb 2010

mzuzka pripajam sa aj ja ku gratulacii. Opatrujte sa nech drobci maminku posluchaju a ty sa rychlo zotav.
ciky no ty ti pripad..suuupeeer 😀
My mame doma damsku jazdu. Tatino lyzuje a mlady muz siel so starkym na plavaren. My oslavujeme, ze mame mesiacik sameeee. 😅 🙂

surviver
14. feb 2010

Peknu nedelu prajem 🙂

mzuzka maly su zlatunki,ešte raz vela zdravička,musi to byt fuška zvladat dvoch drobcov,ale ak budeš mat pomocničku,tak to zvladnete 😉

cikyta
14. feb 2010

Halo takže počuvajte,
moje milé "helinky":
Želám super Valentína,
každej darček malinký...

Nech má aspon zo 3 kilá,
nech vás volá maminka,
nech sa na vás vo dne smeje,
v noci nech si pospinká.

Do roka nech sa to splní,
všetkým milým "helinkám",
všetkým snažilôčkam zlatím,
Vám-budúcim maminkám!!! 🙂

zuzanka.h
14. feb 2010

Ciky to je krásne prianie,
čo viac možno žienkam priať.
Nech im plodný vietor vanie
a do roka veta zaznie:
"Mami, mám ťa rád!"

cikyta
14. feb 2010

Zuzanka- 🙂

lucula73
14. feb 2010

ahojte helinky 🙂

ciky - to je krásny veršík,až mi slzička vybehla... 🙂

mzuzka - aké nádherné batôžky batôžky máte doma,naozaj,gratulujem. 🙂 ,nech ste zdravučkí a spokojnučkí.

surviver ahooooj,ako sa má Timurko? 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre