Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

janicca
24. mar 2010

musela som to upresniť lebo som vedela že si to každá preložíte po svojom ...... 😀 😀 😀

domi ahoj mamina teraz si ty na rade si myslím ... 😉

domika9
24. mar 2010

😀 😀 😀 orsul zatial len na gumaky lodičky tak naaaaaajjjjjjssssskkkkkooooorrrrrr za par týždnov
momentalen tu je tolko blata že stale nosím čižmičky kotníkove lebo tie sa daju lahko umyť botsky by vyzerali ako po grulovke

domika9
24. mar 2010

jani tak tak a asi sa to blíži nejakoi ma pobolievaju čo den viac kríže a asi aj zatka odešla do večnych lovíšť tak asi už len čakať ale moj dr. povedal že do sviatkov vydržím 😉

janicca
24. mar 2010

domi a tu už máme skoro leto ........ 😀 😀 😀 sem tam nejaký fliačik snehu akurát nám tu zametaju tie hnusné kamienky po ktorých sa nedá ani chodiť ........

orsulka
24. mar 2010

domi.... 😀 😀 a pre vysvetlenie...co je to grulovka?????

janicca
24. mar 2010

domi ešte musíš asi trošku vydržať veď už to máš za nejaké cca 3 t.či myslíš že to bude skôr ??keď sa ti ten termín tak posúva hore dole........

domika9
24. mar 2010

grulovka je zemiakova brigáda

jani ani ti neviem rada by som vydržala do toho 10.4 lebo ideme gratulovať na svadbu a taaaak sa teším na svadobne kolače tak sned z nich stihnem okoštovať
a mm je v BA a mi vravel že tam je už všetko zelene u nas zatial biele len zjazdovky kde je uratrakovany sneh ale inač polia su šede ale už bez snehu iba pod lesom sa drží ale inač je tu velmi teplo

orsulka
24. mar 2010

domi...dik za vysvetlenie....

domika9
24. mar 2010

😀 😀 😀 orsulik vy to nepoznate ? alebo tomu hovoríte inač ?

orsulka
24. mar 2010

no my tomu hovorime zemiakove brigády...resp. hovorili sme ,ked sme este na ne chodili.......zo skoly...teraz sa už asi nechodi na grulovky 😀 😀 😀 deti su rozmaznane na to aby popracovali trosku .-))))))

domika9
24. mar 2010

ja som to milovala volno zo školy , ešte nam aj zaplatili jake to bolo fasa
veru ktovie či sa ešte chodí

orsulka
24. mar 2010

domi...presne...cely september sa neučilo, a este sme z toho mali prachy 😀 😀 a kolko srandy tam bolo...ajajááááááááááááááááááj,,,,,......kde su tie časy, zlatééééé časy......ked som mal kučeravééééé vlasyyyyy .-))))) la-la-la-la

co som naposledy pocula tak už sa nechodi......lebo ved žiaci si povedali že ich nikto nutiť nemože......!!!!!! že demokracia...a bla-bla-bla

domika9
24. mar 2010

ale ani tolko polí nieje kde su posadene zemiaky a aj ked su posadene tak skor ako príde september prídu spoluobčania a je po zemiakoch
booože to bola fakt prča na tych brigadach
milovala som školske akcie všetkeho druhu

janicca
24. mar 2010

a ja som také niečo nezažila ... ☹ ☹ určite to musela byť paráda a hlavne tá sranda ....... 😉

domika9
24. mar 2010

raz sme boli na chate (možno 150km od školy ) a minula sa palenka tak dve sa vybrali do susednej alebo najbližšej dediny kupiť niečo a šli stopom a stopli učitelku zo školy čo tam bola uplne nahodou ona vobec nebola s nami na tej chate bola tam v tych miestach sukromne a a oni stopli ju -tomu sa hovorí nahoda je blbec a ona že ahojte dievčata kde ste sa vybrali sme mali z toho taky pruser že až

orsulka
24. mar 2010

janicca......joooj...sak ale ty si mladica .-))))))))) mys sme mavali dokonca aj letne brigady, kade tade po celom ceskoslovensku .-))) vobec to nebolo povinne, ale aj tak sme vždy sli skoro cela trieda, a tak tam sa inak zurovalo !!!!!! profaci boli uplne skvely, chlastali spoločne s nami 😀 😀 😀 a celkom dobre sme si zarobili.......a koniec koncov to utužilo kolektiv a to velmi dobre....takže my dokonca mavame stretavky vždy po 2,5 roku...a nie len po 5-tich 😀 😀 😀

janicca
24. mar 2010

orsul ale jak mladica ???? ja už som stará vražda !!!! ....... 😀 😀 mňa tie brigády minuli len o vlások ... 😉 😉

domika v tej dobe to bolo skoro na vyhadzov zo školy .... 😉 joooj a také chatovky veeeeeeľmi rada by som si tie akcie zopakovala ..... 😵 😵

domika9
24. mar 2010

jani ja som maturovala v roku 2004 takže to nebolo až tak davno to už bol iba pruser 😀 joj ale sme toho povystrajali a na lyžiarsky ked si spomeniem ešte teraz mi ťaha kutiky do smiechu 😀 😀 😀

niektore školy chodili aj na chmel do čr - no naša škola nie my sme mali družbu s polskou školou tak sme chodili do krakova to bolo tiež super

janicca
24. mar 2010

domi šak ty si oproti mne mláďatko ..... 😉 to ja už som zarezávala nejaký ten ročik v práci ....jooooj a lyžiarsky tak to bola úplna pecka....a veľmi rada spomínam na pionierské tábory a tie lásky čo tam boli xiixixiix su to ozaj krásne spomienky .... 😵 😵

orsulka
24. mar 2010

ach jáááááj...že jaká nostalgia ma chytááááááááááá 😀 😀 😀 😀

ja som vždy bola za pionierske tabory...chodila som na ne od druhej triedy na základke aj aj 2x za prázdniny ked sa dalo.....aj z otcovej aj z maminej roboty..... 😀 😀 v ždy som is tam nasla kamošky, akože na život a na smrť a nikdy som nechcela ist z taabora domov, a revala som ako o dusu 😀 😀 😀

domika9
24. mar 2010

no tak toto som ja už nezažila ja ked som šla do zakladnej školy tak to už neboli sudružky ale učitelky

orsulka
24. mar 2010

ja som sa súdružkovala celu mladosť .-))))))))))))))))))))))))
dokonca mam za ssebou aj spartakiádu...a to priamo v Prahe na Strahove!!!!! 😀 😀 😀 😀 to bola posledna...potom to zrusili.......vraj tiež sa deti nesmu nutit do cvicenia!!!! 😠 😠 😠 😠

janicca
24. mar 2010

áno áno áno presne tak Orsulka ako píšeš z každéhop tábora som odchádzala revuci a potom som doma ešte do vankúša revala hádam aj do konca prázdnin ...a potom prišiel ďalší tábor nové priateľstvá ,nové lásky a tak to išlo až do mojej 18 tky ... 😵 😵 😵 detstvo a zážitky by som nemenila za žiaden fón,internet,PC..... 😉 ))))))

domika9
24. mar 2010

ale ja milujem take ,,stare,, veci ako filmy z tej doby spartakiadu som pozeral nie raz ako nacvičovali - taky dokument to bol a všetko z tej doby

janicca
24. mar 2010

spartkiádu zrušili presne pred tým ako sme mali ísť do Prahy .... ☹ 😠 😠 ale jednu som si zacvičila s takými drakmi,v oranžovej súpravičke som vyzerala ako slepé črevo už bolo treba len oči vypichnúť lebo ja som bola taká guľa ..... 😀 😀 😀 😀

janicca
24. mar 2010

a že vraj po spartakiade sa rodilo najviac deti .... 😀 😀 😀

orsulka
24. mar 2010

janicca......ano.......to byval aj taky for, že preco mali dorastenky take drahe ubory......????? lebo že 50 korun stal ubor a cvičky.....a 450 korun dana !!!! hahahahahahahahahahahahaha 😀 😀 😀
ja som cvičila starsie žiacky.....Michal David......asi poznate: Krááásny úúúdel máááme dnes...kráčet k zítřku žiiit a kveeest....
😀 😀 😀 😀 😀

domika9
24. mar 2010

poupata 😀 😀 😀

orsulka
24. mar 2010

dievčatka...ja balim...končím...vypinam........myslite dnes na mna poobede, ked bude drahy vysekavat betonovu podlahu !!!!!! vŕŕŕŕŕŕŕŕŕŕčať bude na cely baráááák 😒 😒

pa...vsetkym ale krasne poobedie.......

pa pa pa

orsulka
24. mar 2010

jooooo domi...no vidiš .-))))) ten názov by ma ani nenapadol 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre