Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

lucula73
25. jún 2010

veru,baby,spal 13,5 hodiny..prvý a určite aj posledný krát..a raz sme jedli,o piatej,ale hned zaspal 🙂
už sme hore,tak pááá

domcek
25. jún 2010

Boze to kolko chyb som spravila 😲 .... sa ospravedlnujem to uz je tym nedostatkom spanku. 😅

kiara15
25. jún 2010

@lucula73 ahoj dik za info 😉

inak vsetkym pekny den ja mam dnes dovcu tak som rada trosku predlzeny vikend 😉

wolfskinka
25. jún 2010

ahojte ... tak a som doma.... konecne

to boli len tie falosne kontrakcie v nedelu a v pondelok, ked som bola v nemocnici som chodila 2x do dna na pasy a nist, dali mi 3 infuzie a jednu injekciu, scucli ma z krvi a nic so mnou nerobili, tak ma nakoniec dnes poslali domov, matej v utorok vazil 2930g ...
na kontrolu na CTG idem v pondelok a aj na sono a potom sa uvidi co dalej, posledny termin nastupu do porodnice mi napisali uz aj do knizky 9.7. takze tak ako som predpokladala ...

romy gratulujem k miminku, este som sa nestihla docitat, co mas, ale ked bude trosku casu precitam ....

inac som doma hodinu a umyla som sa z tej 4dnovej spiny a pijem kavicku a jem melon, aby ma poriadne prehnalo na wc, lebo v tom spitali som za 4 dni bola iba raz a pojdem si potom pospat na chvilu

zatial papa ....

cikyta
25. jún 2010

Ahojte.
Hádajte čo? Spala som celu noc len so 4 prestávkami. Som ako rybička svieža! 😀 Dokonca som sa o 2 vnoci prechádzala po byte,čítala,jedla,natierala nohy-čo sa nedalo už spať !!!! 😀 😀

Tijuška-nebojkaj,liečiky len pomôžu-neuškodia.Len lež lež a ešte raz lež !!!!!! Musíš sa ukludniť maminka 😉 Všetko bude dobre.Spinkaj a oddychuj 😉

wolfskinka
25. jún 2010

ahojte ... tak a som doma.... konecne

to boli len tie falosne kontrakcie v nedelu a v pondelok, ked som bola v nemocnici som chodila 2x do dna na pasy a nist, dali mi 3 infuzie a jednu injekciu, scucli ma z krvi a nic so mnou nerobili, tak ma nakoniec dnes poslali domov, matej v utorok vazil 2930g ...
na kontrolu na CTG idem v pondelok a aj na sono a potom sa uvidi co dalej, posledny termin nastupu do porodnice mi napisali uz aj do knizky 9.7. takze tak ako som predpokladala ...

romy gratulujem k miminku, este som sa nestihla docitat, co mas, ale ked bude trosku casu precitam ....

inac som doma hodinu a umyla som sa z tej 4dnovej spiny a pijem kavicku a jem melon, aby ma poriadne prehnalo na wc, lebo v tom spitali som za 4 dni bola iba raz a pojdem si potom pospat na chvilu

zatial papa ....

kiara15
25. jún 2010

@wolfskinka super ze je vsetko naporiadku takze to bude na termin 😉 😉

@tija ty pekne lezkaj a odychuj !!!

wolfskinka
25. jún 2010

ups ... neviem co som urobila ale mi to tu skopirovalo .. tyzden som tu neni a uz neviem co robim 😀

wolfskinka
25. jún 2010

Inac to co mam napisane v papieroch .. vola sa to ... Braxton-Hicksove kontrakcie .. som si skoro jazyk na tom polamala .. kontrakcie su ale iba vykyvy, nie take obycajne a podla toho pristroja uz aj viem presne kedy su, mam to odsledovane

domika9
25. jún 2010

@domcek tak to je super že sa kojite Matuško spal tiež väčšinou celu noc zobudil sa iba 1-2x na kojenie ale teraz nejako častejšie ale hned potom pekne zaspí dalej

domika9
25. jún 2010

@wolfskinka ano tie kontrakcie to su falošne kontrakcie tak super že si doma 🙂

domika9
25. jún 2010

@kiara15 ahojčak ako ako? dovolenka vybrata ? ja sa štelujem že narok pojdeme do grecka ale zatial len plany plany ale dufam že to vyjde

wolfskinka
25. jún 2010

@domika9 no aspon si este trosku povegetim, lebo to co som videla v porodnici, ako tie babetka placu ... no s tym spankom to bude asi inac vyzerat ako som si predstavovala

domika9
25. jún 2010

@wolfskinka 😀 ja ked som bola druhykrat v nemocnici čo ma nanovo šili tak som ležala na inom oddeleni a tam neboli ani postielky ani vaničky na kupanie a bola som sama na izbe tak mi nemal ani kto postražit maleho ked som sa šla sprchovať tak som ho rano vždy šla odniesť na druhe oddelenie a aby spravili hned aj vizitu malemu a raz volali z oddelenia že si mam po neho prísť lebo že ich riší jeho plač a nemožu očkovať detičky 😀 😀 😀

cikyta
25. jún 2010

@wolfskinka 🙄 😀

tija28
25. jún 2010

ahojte bambulky...........................diky za podporu - znova mi zacali tie krce, ale uz sa to da zvladnut - som si naordinovala dlhy relax - len neviem ako to tak dlho v posteli a vobec doma na zadku zvladnem 😀 😀 😀

@wolfskinka - som rada, ze uz si domka😉..........uz to tak vyzera, ze matej bude musiet este nejaky ten tyzden pockat 😉

baby a ake su to pocity, ked ste mali kontrakcie - ako aku bolest to citite ? - s cim to ide porovnat ??? 😀 😀 😀

marta222
25. jún 2010

Ahojte dievčatá, zdravím všetky. Wolfi, to som rada, že si doma a že Matej si to ešte rozmyslel 😉 ... Tak v utorok hádam prídeš aj ty, nie?
Tijuš, mala by si veľa odpočívať. Môžem ti opísať moje skúsenosti: pri prvom potrate - v 7 tt som začala mať také bolesti ako na krámy, ale oveľa silnejšie - opakovali sa cca každých 5 minút, dosť intenzívne, trvalo to asi 45 minút a potom začali zo mňa vychádzať také krvavé kusy (bola som vtedy v nemocke, lebo som už pár dní pred tým začala krvácať).... Pri druhom potrate (v 19 tt) to už boli normálne silné kontrakcie, ktoré trvali od cca 07.30 do 9:45 - najskôr cca v 10 min. intervaloch a potom v čoraz kratších, a tesne pred potratom som cítila taký tlak na konečník... Takže toľko moje skúsenosti 😒

wolfskinka
25. jún 2010

@tija28 mne stvrdlo brucho na kamen, necitila som ani mateja ako kope, uplne tvrde a take zvlastne hybanie to bolo nie kopanie ... no ved za par tyzdnov uvidis sama

wolfskinka
25. jún 2010

marti no rada by som prisla, uvidime co bude robit matej a ci mi da vychadzku ... xixi

zuzanka7834
25. jún 2010

ahojte kocky, pridavam sa k Vasej skupine. Vsetky ste chodili /chodite do martinskeho Heliosu? Vidím, ze mnohym z Vas to prinieslo svoje ovocie🙂 Blahozelam vsetkym tehu. Ak sa smiem spytat, ako dlho ste tam chodili, kym ste otehotneli? My mame prvy termin 20.jula a som veeelmi zvedava, co nam budu robit a hlavne ci nam to vyjde.

tija28
25. jún 2010

@marta222 - no si ma teraz normalne vystrasila s tymi bolestami - sak ja mam asi to iste 😨 ..................a presne take tlaky mam ako na mrchu, ako keby sa mi isla uz-uz spustit a tak mi tlaci brucho dole 😨 😨 😨 .......a marta, ked si mala tie bolesti, tak si aj volala doktorovi, ze co mas robit ?

...............@wolfskinka - a ako prebiehali tie kontrakcie - ako si to citila ?

wolfskinka
25. jún 2010

@tija28 to stvrdlo brucho na kamen a nedalo sa na nom citit nic, ani dotyk, akokeby to bolo nieco cudzie nie moje telo po par minutach to preslo a za hodinu toz acalo znova a pomedzi to matej sem tam kopol, ale nie tak ako kope normalne, tak som sa naplasila, ze co sa deje

wolfskinka
25. jún 2010

@tija28 to je normalne, to sa ti roztahuje maternica

zuzanka ahoj

tija28
25. jún 2010

@wolfskinka - ahaaaaa 😉 no mam sa naco tesit 😉

wolfskinka
25. jún 2010

tie kopane su fajn, budu mi chybat ... 😀

tija28
25. jún 2010

@wolfskinka - no myslim, ze som nadnes vystrasena az-az, idem ja oddychovat do postele pekne nateraz, papa 🙂

wolfskinka
25. jún 2010

@tija28 ja odkedy som prisla lezim v posteli s notebookom, a jednou rukou sa pise dobre na figu, ale mam lezat tak lezim a muz mi isiel ku svokrovcom pre palacinky to sa zase dozeriem, svokra robi suprove palacinky a ake buchty ... to sa na jazyku rozplyvaju ... uz sa neviem dockat kedy ich zae urobi .... lepsie buchty som asi nikdy nejedla

marta222
25. jún 2010

Tijuš, ja som bola obidva razy vtedy v nemocke, takže som nikoho nemusela zháňať - a vidíš, aj tak to nepomohlo 😒 .
Neboj, to bude OK - ako píše wolfi - to sa ti rozťahuje maternica a aj to dosť pobolieva 😉 .
Wolfi, tak si oddýchni a hádam v utorok sa ti bude dať prísť 😉

brmbolcek
25. jún 2010

pekne zdravim 🙂 🙂 🙂

@wolfskinka- tesi ma ze si uz domka, vsade dobre a doma najlepsie... ako manzel zvladol bez teba teplo domova ? chodieval sam do soku na obedik, pravda ...... a ty nase chuda si mala v spitali len take odvary 😀 😀 😀 len si dopraj ked si domka co ti hrdlo raci..... 🙂 🙂 🙂 ked budes kojit uz nebudes si moct dovolit vsetko spapat vzhladom na kojenie.... tak cca 2tyzdne a mame Mateja na svete 🙂 🙂 🙂

@tija28- kasli na robotu , ta za to nestoji a naordinuj si odpocinok ... radsej sa prevaluj z jedneho boka na druhy ako mat taketo stavy stresy ..... uz si 2v1. Si este v zaciatkoch tehuhu, stat sa moze hocici, tak si davaj na seba pozor, tym ze lezis pomahas miminu, ktore ti to odplati 😉 😉 😉

zdravim nove snazilky 🙂 🙂 🙂

brmbolcek
25. jún 2010

@marta222- ahoj moja v pondelok som sa pytala Janky ako ti je a nechala som ta pozdravovat 😉 😉 😉 som rada ze si sa ukazala a ze sa ti dobre dari ..... 🙂 🙂 🙂 , boze ako ti utekaju tie tttttttttttttttt tot ti meskala mrska a uz tam mas 10tt 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre