• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

31. októbra 2016 
@surviver Do 6 mesiacov bola aj Sisa velký jedák a riadna gula,no teraz v roku je to niekedy katastrofa tie naše zeleninovo-ovocné obedy.Moje mliečko,to ano !!! Aj tričko mi za ním roztrhá,no normálne veci :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@zuzanka7834 Dobre ste sa rozhodli.Tiež by som už nečakala 4 roky na "zázrak",ako som čakala :angry: ale išla po nejakom pol roku do helíku....tam urobia také vyšetrenia ako maju byť! Gyndoš sa na mna kašlal ešte len sono mi urobiť!!!V helíku mi ho robili 1 krát v živote a to som mala 30.rokov!!!!Dobre čo?
No a SPG-1.krát mi muža triaslo,zalial ho pot a nebol červený,ale bordový od strachu.Spermie dával priamo tam.Neni dobre ich nejako nosiť :unamused: No a potom už další krát....a další....a další.....to už bral,ako keby mu brali obyčajnu krv-pohodička :wink:
Ked sa priznal v práci kolegom,tak si myslel,že bude jediný a ked mu hned traja kolegovia povedali,že aj oni už dávali spermie,tak bol fakt prekvapený :wink:
25. jún 2010 o 16:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, náhodou som sem nakukla a hneď pridám názor pre zuzanku7834.

S odovzdávaním spermií sa vôbec nemusíte báť. Každý druhý pár na slovensku má problém s otehotnením. Ľudia sa o tom boja hovoriť ale je to úplne bežná, normálna vec. Môj manžel bol tiež celý vyklepaný a keď to spomenul v práci tak zrazu z väčšiny chlapov vyliezlo že majú tiež taký problém. Treba len nájsť odvahu prvý krát a potom to už pôjde. :wink:
25. jún 2010 o 17:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wolfskinka, čau tak ako sa máš?
25. jún 2010 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cikyta ano ciky skoro od uplneho zaciatku

@brmbolcek tak tu mam aj ja a poriadnu

@zuzanka7834 my sme nema ziadne problemy, akurat sme nemali stastie

25. jún 2010 o 17:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@komarik ale v pohode lezim a pisem po leziacky tak mi ulietaju pismenka, ale dodryiavam co mi nakazali poctivo v posteli odkedy som prisla a ty ako ?
25. jún 2010 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zatiaľ v pohode. V pondelok ideme do Heliosu tak podám správu :slight_smile:
25. jún 2010 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanka7834 Ahojky. No kedze sme od TN tak som isiel priamo v Heliku, a kludne sa pytaj na co chces, ja stym nemam ziadny problem.
25. jún 2010 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, dnes som sa objednala na prvu konzultaciu do Heliosu :slight_smile: mam za sebou jedno neuspesne ivf v GynFive v BA, velmi ma sklamal ich pristup, tak ich chcem vymenit za Helios, na ktory som pocula zatial vela pozitivnych hodnoteni :slight_smile:
25. jún 2010 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
wolfi co to citam, bola si v nemocke??? par dni som tu nebola a toto! som rada, ze ste v poriadku, len pekne oddychuj
25. jún 2010 o 18:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ozaj dievčatá, chcem sa vás spýtať. Robia v Heliose taký ten ultrazvukový skríning v 1. trimestri v cca 10 týždni? Čo sa tam meria veľkosť bábätka, šijové prejasnenie a nosové kostičky a tak.... Boli ste v Heliose niektorá na tom? Lebo neviem, či to môj gyndoš robí - uvidíme v utorok. A ak nie, tak rada by som na to niekde išla. Lebo určite ma bude môj gynekológ posielať aj na amniocentézu (zbadala som to v karte) - z dôvodu veku. Tak chcem radšej všetky tieto vyšetrenia mať, aby som sa amnio prípadne mohla aj vyhnúť. Viete mi niektorá povedať?
25. jún 2010 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marta, jasné že robia. Aj ja sa naň chystám. Tento pondelok sa chcem objednať.
25. jún 2010 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ach, vyzerá to tak, že som tu sama :unamused: . No nevadí, ak si prečítate, tak mi prosím dajte vedieť - ja si to potom nájdem :grinning: :grinning:
25. jún 2010 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
25. jún 2010 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hej komarik? To ma teší. Uvidím, v utorok čo mi povie môj gyndoš. A tvoj to gynekológ to tiež nerobí?
25. jún 2010 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nie, vraj to môže robiť len pár lekárov na Slovensku, tak bacha na to. Ja som si tiež myslela že to môže hocijaký gyndoš a tak sme dopadli.
25. jún 2010 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No veď áno, to som aj ja počula - že na Slovensku má na to atestáciu iba 5 lekárov. Možno to vedia viacerí, ale len 5 na to majú papier :wink:. Ale pri druhom tehotenstve mi to robil Krajkovič z Heliosu u môjho predchádzajúceho gynekológa - kúpil nové sono a Krajko ho na ňom zaúčal. A pamätám si, že mi meral aj šijové prejasnenie. Tak Krajko to hádam tiež môže robiť, či?
25. jún 2010 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marta222 robia to.Ja som na tom bola.Krv ma vyšla 3OO sk UTZ 5OO sk.Výsledok bol na druhý den o 13:OO hod.U normálneho gyndoša to robia tiež,no na výsledok sa dlho čaká atd...
@chicca555 Vitaj.Verím,že ti helík pomôže a nebudeš lutovať,že ste sa pren rozhodli.
25. jún 2010 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Komarik, tak potom daj vedieť, na kedy ťa objednali :wink: . Idem ja už domov, prajem všetkým krásny víkendík. Majte sa krásne :slight_smile:
25. jún 2010 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dokonca mi to v helíku museli robiť na sonu u dr.Krajkoviča a nie na sone u dr.Gaťovej,lebo to sono u lekára bolo na to lepšie-vraj...
25. jún 2010 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ciky... ďakujem za vyčerpávajúce info. Uvidím, čo povie môj gyndoš v utorok a potom sa hneď objednám. Ak by ma náhodou poslal ku Babjakovi do ZA - ten má na to tú atestáciu, ale to si nemyslím, že by mal s ním nejaký takýto kontrakt.... Tak sa majte, už naozaj idem :wink:
25. jún 2010 o 19:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanka7834 a este tak na okraj, mozes tam ist s nim a kludne mu pomoct. Keby bol daky problem. :sunglasses: Tiez som mal z toho prvy raz divny pocit ale teraz uz je to uple normalna vec.
25. jún 2010 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, baby vcera som dostala taku migrenu aj krv z nosa mi tiekla ale sa to zastavilo, len ma stale boli polovica hlavy, uz som to nevydrzala a dala som si paralen 500, chcem sa spytat myslite ze by som si tie dutiny mohla nahriat bioptron lampou .. to by malo uvolnit a pomoct .... a navyse aby toho nebolo malo tak sa mi zlomil dalsi zub na totalku, ten sa uz zachranit nebude dat .. a mam to zahnisane okolo cele dasno, ale nastastie to neboli ... da sa hnis z dasna dostat nejakou mastickoy, propolis alebo nieco podobne ?

@marta222 robia ho tam, ja som bola na ten skrining v 12tt, v 16tt , 20tt a potom v 30tt ... to su tie tzv. "povinne" sona v tehu ...
26. jún 2010 o 06:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marta222 - aj ja som tam bola v 12tt na tom skriningu...robila mi ho dr. Gáťová...
26. jún 2010 o 10:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marta teraz robi tie skriningy dr. kalafusova zo ziliny, velmi zlata dr. v 12tt mi ho robila dr. gatova ale od 16tt uz dr. kalafusova
26. jún 2010 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Scrining je len v 12 tt a 16 tt.
26. jún 2010 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prenatálny scrining musí byť robený medzi 11 až 14tt. Potom je už neskoro. V 15-16tt sa robia tripple testy ale tie nebývajú veľmi presné. V 15-17tt amniocentéza a v 18-20tt ultrazvuk zameraný na vrodené, vývojové chyby dieťatka. Ďalej som sa v mojich osobných skúsenostiach nedostala ale dá sa to naštudovať. Uff, ale je drina si to všetko zapamätať.
26. jún 2010 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ved ano- tripple a screning je podobne.Presvietenie šije+dawn.syndrom atd.....SONO musí byť presne vypočítané na den v 12tt a musi sa to robiť presne v tom laboratoriu,kde následne v 16tt,inak je všetko skreslené a zlý výsledok.Su to dve najdôležitejšie merania.No a ten 20tt sa týka už morfologie.
26. jún 2010 o 15:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte ... tak taska do porodnice zbalená druhý krat ... postielka poskladana ,,, sa vytesujem z nej , este hovadiny do postielky a vanicku a bude vsetko, dnes chcem este cumlik vyvarit a uz som hotova totalne, najneskor za 2 tyzdne je matej medzi nami

26. jún 2010 o 16:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wolfskinka Odpísane vedla.... :wink:
26. jún 2010 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No čo Heliosáci,ako výkendujete? Len mi nevravte,že ste po kupaliskách :angry: :grinning:
26. jún 2010 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok