Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

cikyta
24. júl 2010

@orsulka jáááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá 😎

cikyta
24. júl 2010

@orsulka Ale nie.Som chorá a nesmiem byť v styku s tehulkami 🙄 Až teraz mi zaplo ☹

kiara15
24. júl 2010

@domika9 hadam bude ked to takto chce. ale ja som to hlavne chcela krz manzela ale co uz 😒

@cikyta no hadam bude ale uz potom asi aj junove zaciatok nie??

@lucula73 ved to som si jedine povedala ze dovolenku aspon budem mat bez pichania 😉
@tija28 veu tak len nech to dobre dopadne 🙂
@kamka17 diky ved aspon to pojdeme do toho viacery 🙂

kiara15
24. júl 2010

@cikyta neboj este sa pekne do stretka uzdravys 🙂 🙂 🙂

cikyta
24. júl 2010

@kiara15 Máš pravdu,tak junove.No keby to boli "dvojočky"tak to budu májovky 😉

kiara15
24. júl 2010

@cikyta cooo ze dvojky???hadam nie ja si dam asi vlozit len jedno 🙂

ame
24. júl 2010

Dievcata, necitala som celu diskusiu, ale potrebovala by som poradit. Tiez chodim do Heliosu a bola som tam zatial len 3krat. Predtym som absolvovala laparku cysty na vajcovode (je nepriechodny), hysteroskopiu. Dr. z Heliosu zvazuje hysteroskopiu, aby sa usitil, ze je priechodny aspon vajickovod. Ale to pri IVF nie je dolezite, nie?

Mam z toho zmatok, pojmy inseminacia (IUI????) a IVF. Myslela som si, ze idem priamo na IFV a nie na inseminaciu.
Mozem IUI odmietnut a poziadat rovno o IVF? Je tu vacsia uspesnost, nie?
Dakujem za kazdy nazor, mam z toho zmatok.

cikyta
24. júl 2010

@kiara15 No a jedno sa rozdelí na dve............ 😉 .................ale nie.Neprajem ti nič zlé a tak....prajem len jedno krásne zdravé bábätko.Keby boli dve,svet sa nezruti,ale ked si želáš jedno,ja ti držím palčeky aj k nemu a to silnoooooo 🙂
Poprípade Mzuzka,Orsulka,či Martuska poradia 😉
@ame Máš pravdu.Pri IVF nieje dôležitá priechodnosť vajíčkovodov.To je dôležite pri IUI.Ak máte v poriadku spermie,tak je škoda chodiť hned na IVF,no to už je tvoje rozhodnutie.Moj názor je,že pri dobrých spermiach nebude ani dr.nadšený,že chcete IVF a ktovie,či to poisťovna schváli potom...
Vizerá to tak,že aj ja mám možno nepriechodne vajíčkovody,no vzhladom k našim zlým spermiam ma už nikam dr.neposielal z pochopitelných dôvodou,že by nás IVF neminulo tak či tak...........................kdežto vy ešte šancu na prirodzené otehotnenie máte,alebo to IUI. 😉

domika9
24. júl 2010

@wolfskinka my sme davali nakolkku infacol pred každym jedením skus 😉 a rurku som mala doma a veru aj ta nam pomohla

cikyta
24. júl 2010

Včera na tom kupku som musela Sisu zkrotiť a kojila som ju na deke medzi ludmi.Bola zakrytá uteráčikom samozrejme.Ked dopila,tak nastal šok!..............................Vrch z plavok mi bol zrazu riadne velký...............moje vycucané didi v nich uplne lietali 😅 No fasa!!! 🙄
Ešte ocko sa smial,že som si v nich šetrila celý den mliečko,nech mám velké didi na kupku a Sisa ma takto "poriešila". 😀

ame
24. júl 2010

Cikyta, dakujem. Takze ak som to dobre pochopila, ak ma partner ok spermie, robi sa radsej IUI? A preco by bolo skoda ist hned na IVF? Tym padom by som ja nemusela podstupovat hysteroskopiu na overenie priechodnosti vajcovodov. Pred 2 rokmi mi bola robena laparka a tam zistili, ze jeden vajcovod je priechodny.

cikyta
24. júl 2010

@ame Ano,pri dobrých spermiach sa robí IUI-ak su teda priechodne vajcovody,alebo aspon jeden.Záleží na tom,ako sa s dr.dohodnete a prejdete váš zdr.stav.Každý človek je individuálny...
No škoda na IVF.....tak hlavne preto,že to stojí +- zhruba 30 000sk,čo môže aj nemusí výjsť.A nemusia byť ani embrijka na zmrazenie a tým pádom škoda penazí.
Je to síce uspešnejšie ako IUI.(IUI možno 15% a IVF 55%)
No zase je tu obrovský zásah do tela hormonmi.Desiatky injekcií , čo si picháš do bruška.Môže prísť aj OHSS-nahromadenie vody v brušku,čo je nebezpečné........
No a ešte je to otázne aj skrz tu poisťovnu,kedže máte OK spermošky.....(to neviem uplne isto)
Takže preto je pre tvoje telo,vašu psychiku (aj mužovu), aj vašu penaženku lepšia varianta IUI.(A ak smiem....kolko máš rokov?)
Je to môj názor.................................................................

ame
24. júl 2010

Cikyta, ani nevies, ako si mi to vsetko objasnila. Este nemame urobeny spermiogram, strasne dlho sa nan caka. Mam 33 rokov, ale za sebou dva roky operacii, kvoli cyste (az 800 ml tekutiny v nej bolo), potom nador na sliznici v maternici a pod.....preto si myslim, ze mam teraz aj tieto problemy.

cikyta
24. júl 2010

@ame Aha tak.No spermigram vám to všetko vyjasní a podla neho sa rozhodnete teda..........Moc držím palce!!!!!!!!!

ame
24. júl 2010

Dakujem velmi pekne 😉 Budem zatial lepsie spavat. 😵

wolfskinka
24. júl 2010

@domika9 davame infacol pred kazdym jedenim, aj tu rurku sme skusali, ale ta nam je naprd, lebo kaka do kazdej plienky, prdi stale a grga ako dospely chlap , kolko to matuskovi trvalo kym sa z toho dostal ?

cikyta
24. júl 2010

@wolfskinka Tak na rurku sa kašli,lebo deti si na to lahko zvyknu a potom odmietnu inak kakať,len s jej pomocou.
Myslím,že koliky zvyknu trápiť do 3 mesiacov a pokial sa bábo same neprevracia a samo sa viac nehýbe,aby pracovali črievka.

surviver
24. júl 2010

ahojte....@wolfskinka ,ked mu davaš materske mliečko,tak čo papaš Ty? nemaš v strave niečo ,z čoho by ho to bruško bolelo? ale tak ako ciky hovori,tri mesiace a bude fajn,aspon u nas to tak bolo...

cikyta
24. júl 2010

@wolfskinka Poprípade skus touto mastičkou masírovať bruško.Pomáha to aj dospelým.

cikyta
24. júl 2010

@wolfskinka Touto:

surviver
24. júl 2010

@wolfskinka a ešte som zabudla,my sme davali ESPUMISAN L pre dojčate,pred každym jedlom a davame to aj teraz,sice nie pred každym jedlom,ale dva krat denne

komarik
24. júl 2010

baby, neviete koľko teraz stojí v lekárni decapeptyl na predpis?

wolfskinka
24. júl 2010

@cikyta povedali nam ze do 3 mesiacov, ja jem tak aby som mohla kojit, ale on toho bacila ma z porodnice,
brusko mu masirujeme pri prebalovani pupikom to sme kupili v lekarni, cik dik za obrazok ked minieme to co mame, kupim to co si poslala

my mu davame Infacol na brusko pred jedenim

cikyta
24. júl 2010

@komarik Ja nevim ☹ ale verím,že babenky poradia...

@wolfskinka Nedávno dávali v TV,že nejaký svet.tým vypracoval tvrdenie,že z toho,čo kojacia matka zje,sa dostane do mliečka len 1 percento! Ktovie...možno aj to bude pravda...

wolfskinka
24. júl 2010

@cikyta davam si pozor na to co jem, ziadne citrusy, ani nic z coho naduva, z ovocia len melon, nektariny, jablko a hrozno a co sa tyka zeleniny, tak skoro nic, lebo vsetko naduva a aj na sladke si davam pozor

cikyta
24. júl 2010

@wolfskinka Sladke papaj,ked bude malý nepokojný,aby ho sladke mliečko ukludnilo.To mi radili dr.po očkovaní,nech mám chutne,upokojujuce mliečko pre malu...

zuzanka.h
24. júl 2010

@wolfskinka Jurkovi veľmi pomáhalo , keď som pila fenyklový čaj ( nA LITRE) a to takýto : lyžička fenyklu do studenej vody cca.2 dcl prevariť nechať vyluhovať 5-10 minút a potom piť počas celého dňa inak nás bolievalo bruško od 2- 3 týžňa do 7-8 týždňa

domika9
24. júl 2010

@wolfskinka my sme to nemali dlho asi mesiac a pol

domika9
24. júl 2010

@wolfskinka a jablko si radšej ošup ja nejem jablko nejako často ale ked som si dala zo šupkou tak maleho bolelo bruško potom som jablko nejedla až teraz ale teraz už jem vlastne všetko už som skusila aj šošovicovu polievklu aj segedak a v pohode ale zjedla som len maličko

domika9
24. júl 2010

no wolfi a ako píše zuzanka čaje pre kojace matky a feniklel+ rasca+ anizovy každy den som sa nalievala až mi šiiel ušami

tramtarara dnes som piekla ale ma to vela chyb ale šak niesom profi taK čo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre