Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

marta222
4. aug 2010

@tija28 - no vidíš, keď si taký profík, tak ty dojdi aspoň do ZA, a môžeš ma riadne vyškoliť 😀 😀 😀 , ja si teda do TN ešte netrúfam 😖 😉 . To máš pravdu - môj drahý je fakt trpezlivý, aj keď som urobila vodičák a chodil so mnou na také cvičné jazdy, tak bol trpezlivý, ani na mňa neziapal ako inštruktor v autoškole. A zasa sa moc toho včera nestalo - a predsa "v našom stave" nesmie na nás nikto kričať, či 😀 😀 😀? Ozaj - v predošlom príspevku som sa pýtala na Magnesium Lacticum - neužívala alebo neužívaš ho náhodou?

marta222
4. aug 2010

@cikyta - veď pokiaľ viem - tak magnesium je horčík, nie (podľa toho čo sme sa učili v škole) ???

tija28
4. aug 2010

@marta222 - no keby som mala viacej casu - tak isto ta dojdem zaskolit, ale momentalne xixi 😉
........ja som uzivala magne B6, a predtym magnesium 250 od pharmavitu................to co uvadzas nepoznam-neviem ti poradit 😉

marta222
4. aug 2010

@tija28 - myslím, že v podstate to bude asi to isté, len to obsahuje možno viac magnezka, či horčíka 😉 ??? No veď, keď ty si taká mimoriadne pracovne vyťažená.... Ale, šetri sa!!!! Ozaj a už cítiš nejaké šteklenie? A ešte asi neviete, čo to bude, však?

cikyta
4. aug 2010

@marta222 No hej 😅 Dávno som nebola v škole.
Len viem,že vela čisteho horčíku (magnezia 😀 )škodí a je dobre ho kombinovať s vit.B pre zažívanie.

marta222
4. aug 2010

@cikyta - ach tak, tak možno je potom vhodnejšie to Magne B6. Myslím, že to mám aj doma, musím pozrieť.... No a mne na to zažívanie nepomôže asi nič... vždy večer mávam pálenie záhy 😖 😒

tija28
4. aug 2010

@marta222 - no snad ano............inak, ja som magnezko uzivala od zaciatku tehotenstva, a vysadila som ho asi v 16tt, co uz ma upozornil organizmus, ze uz stacilo a teraz mi je super - ja som ho preventivne uzivala aj kvoli bolestiam - strasnym bolestiam chrbtice a nateraz mi to nejako vsetko zmizlo - tak si to uzivam bez magnezka 😉
..............obcas som mala pocit, ze sa mi tam nieco bublinkuje, len ja sa nedokazem vobec uvolnit a sustredit sa nato - tak snad je to ono..........ale este nevieme, co to bude - o dva tyzdne idem na poradnu, tak snad sa nam to male predvedie v plnej krase a hlavne spredu, hihi 😀 😀 😀 ................velmi chcem dievcatko, ale ked clovek velmi nieco chce - tak ma pravy opak - takze isto budeme mat chlapca - ale tesim sa na to male velmi, hlavne nech je zdrave 🙂 🙂 🙂
..................a tebe sa polepsilo, ked teraz vegetis ? lebo mne ano po tej nemocke, som si este tyzden - dva hodila pauzu a teraz sa citim super - zatial 😉

marta222
4. aug 2010

@tija28 - no veď píšem, že v nemocke mi nebolo nič - už som celý čas vôbec nekrvácala. A teraz cca posledné 3-4 dni mávam trošku také pichanie v podbrušku, keď dlhšie sedím alebo chodím... a keď chodím, tak ma aj pichá v zadku - hlavne na pravej strane ako keby v tom kĺbe (ale to som mala aj na začiatku tehu), to je asi z toho, že som musela prestať športovať a iba sa povaľujem 😀 😀 😀. Alebo to je už asi "staroba" 😀 😀 😀. No, čo už, vydržím všetko, len aby som zasa nekrvácala 😒 😠...

tija28
4. aug 2010

@marta222 - ved to krvacanie robi vrasky na cele asi nam vsetkym tehulkam 😉 .......no dolezite je, ze to uz preslo a predsa len, Ty mas v brusku 2 bambuliatka, tak sa musis naozaj velmi setrit a davat na seba 3-nasobny pozor, a ja verim, ze na novy rok uz budes stiskat v rukach dve krasne bambuliatka 😉

marta222
4. aug 2010

@tija28 - dúfam a verím, že to bude tak ako píšeš... a samozrejme aj u teba 😉 . Len už trošku začínam mať nočné mory, všeličo ma napadá, keď ma sem-tam niekde pichne. Ale, po všetkých mojich skúsenostiach je to asi normálne... Ale, samozrejme, snažím sa myslieť pozitívne a príliš sa nezaoberať všeličím možným - čo všetko sa môže stať 😉

orsulka
4. aug 2010

@tija28 tak volala mi Janula, že aj on azajtra dojde, len sa jej este nepodarilo spojit s luculou, nejak jej neberie telefon......
keby Ciky hned napisala, že dojdu v piatok do PD, ja by som to stretko aj prehodila hned...ale ked napisala, že možno piatok alebo sobotu, tak som to nechcela menit dopredu......

lucula73
4. aug 2010

@orsulka ahoj...nemohla som telefonovať,malý mi plače celé poobedioe......inak to stretko kludne prehodte...mne je jedno kedy,aj tak neviem,či mi vyjde prísť,nejak mám toho veľa 😒

orsulka
4. aug 2010

@lucula73 tak zatial sa nič neprehadzuje a ostava stvrtok o 16-tej pred priorom, tak ako minule...... verim, že vam to vyjde,a pokial sa bude dať, tak dojdeš aj s detičkami...kludne zober aj Veronku 😉 😉

tija28
4. aug 2010

@marta222 - to aj ja som sa sledovala prve tyzdne, a ked som v 16tt videla drobca krasneho vrtiaceho sa na sone, konecne som sa ukludnila, a teraz ked ma aj sem tam pichne uz tolko nestresujem, ze ci to nieco znamena, ale hovorim si, ze je vsetko o.k., a hotovo 😉 😉 😉

@orsulka - tak ja dufam, ze sa este niekto k nam prida, rada by som, keby nas tam bola velka vesela kopa 😀 😀 😀 skusim sa spytat este bambuliek z inej temy, ktore tehulkuju zaroven so mnou 😉 ......a volala som aj zuzku z tn, aj s malym, tak uvidim este, ci sa prida.........................a mzuzka nedojde ? 😉

cikyta
4. aug 2010

Kočenky,nič si neprehadzujte.Práve mi muž povedal,že ak budeme O tej 5 v PD,bude dobre,lebo má kopec roboty piatok a bude mať čo robiť to postíhať.
Ved ešte sa uvidíme a nie raz 😉

@tija28 Juj len nech sa ti ukáže drobec na sone správne a hlavne zospodu 😀 😀 😀
@marta222 Na záhu mám osvedčenu minerálku Fatru ! Zaberá po taký 38tt.Už potom pomôže len pôrod.Ale skus to určite 😉

cikyta
4. aug 2010

@lucula73 A čo je drobčekovi? ☹

orsulka
4. aug 2010

@cikyta včera som bola u znamy.. a nejak mi bolo ťaqžko od žaludka, tak mi nechceli naliat fatru, lebo ich nevesta povedala,
že to tehotne nemôžu...a ja že prd, že nemožu, ked viem ( jasne, že od teba), že práve fatra je dobra na zahu...ta ne ?????? a jasne, že som si dala 🙂)))))

cikyta
4. aug 2010

@orsulka Kokos,že pozdravujem ich nevestu,ale mne to poradila piť gynekologička,aj jeden internista,lebo vravel,že je to dobre aj na krv a chýbajuce železo,čo chýba skoro každeme a zvlášť ked budem tehula............A pomohlo!!!!
Samozrejme,že 2dc a hotovka.Polepšilo sa a bolo.Nie ju luchať na litre ! Za 3-4 hodiny zase trochu atd....
Pila som hu hlavne večer a v noci.Inak by som v noci zgegla 😝 To bola moja záchrana!

cikyta
4. aug 2010

Akože mineralky vobec nepijem.Nechutia mi.A už vobec nie fatra 😝 ,ale ked mi mala pomôcť,tak som ju pila.Aj nasilu.

orsulka
4. aug 2010

@cikyta ved ajja si myslim, že za pohar neuskodi....ale vraj to zvysuje tlak - povedali 😝 😝 no neva....nech si myslia....

cikyta
4. aug 2010

@orsulka Aha...tak to som nevedela.
Mne osobne robila aj káva fajn (1 denne),lebo som mala nizky tlak a v tehotenstve bol akurát.
No mne sa v tehotenstve aj pleť krásne upravila 😎
Ale teraz je zase všetko naspäť................od nizkeho tlaku,závrate až po vyrážkovu tvar. 😅

orsulka
4. aug 2010

@cikyta ale to bz aom ani nepovedala, že mas taku tvar...šak som ťa videla 😉 😉 😉 no a tlak sme nemerali 😀 😀 😀 😀

cikyta
4. aug 2010

@orsulka 😀 😀 😀 😀 😀 mám kvalitný make up 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Hodím sem za chvilu fotku Siskinej hlavičky vo vani.... 😀 len sa nejeme...

domcek
4. aug 2010

@orsulka tak to teda mozem aj ja potvrdit, ze fatra je super vec a hlavne ked si tehotna.!!! "Len si daj.
@cikyta - Simonko sa vcera nasiel, ale veru som zvazovala ci nesiel na pytacky. 😀
Idem madame sa naspala presne 10min.

cikyta
4. aug 2010

také chlapčisko...

orsulka
4. aug 2010

@cikyta uhladené vlásky alebo nie...for me je to stále princezná SISI!!!!! 🙂)))) už to vidím, že jej pristane cokolvek !! 🙂)))))

liviaf14
4. aug 2010

@cikyta ale čo by chlapčisko, je strašne pekná náhodou 🙂 😵

kiara15
4. aug 2010

@mzuzka ano o stretku tak zajtra 😉 😉
@orsulka nevolala a lucke skusim zavolat co povie 😉 😉
@cikyta a do kedy budes??

tija28
4. aug 2010

tak sme sa prave vratili z prechadzky s nasim 8-mesacnym psikom - to je take nase male zlaticko - ten sa von tak velmi tesi, ze by ste neverili - a len by sa s kazdym psikom hodiny a hodiny a hodiny hral 😀 😀 😀 😀 😀

.......................prievidzanky, tak som zavolala aj nejake bambulky z vedlajsej temy, ale ziadna odozva - tak sa budeme zabavat asi len my "heliosane" 😎 😎 😎 😎 😎

@cikyta - tak na tom obrazku - to je jasne dievcatko - a krasne to dievcatko 🙂 🙂 🙂

cikyta
4. aug 2010

@orsulka
@liviaf14
@tija28 dakujem 😀

@kiara15 v nedelu večer pôjdeme domov na 8O%a zbytok je,že pôjdem sama so Sisou niekedy v týždni 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre