Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

iwusa
24. apr 2009

sue - to je uplne skvele co robis! klobuk dole, vazne 😉 keby bolo viac takych dobrych ludi ako si ty! neviem mozno som to nepostrehla ale robila si aj psychotesty?

no kocky ospravedlnujem sa za moju vcerajsiu absenciu, ale nejako sa toho vela nakopilo na mna a nestihala som. ale mam novinku, kt. bude pre vas urcite zaujimava.

Takze:
ako tu uz sylvia spominala, aj gynfiv v bratislave zacal robit darcovsky program, ano je to pravda. z velmi doveryhodneho zdroja mam zistene, ze cena sa pohybuje od 3100 do 3300 eur, cakacka je do 5 mesiacov a dokonca v niektorych pripadoch sa da ist cez poistovnu a pacientka plati iba odmenu pre darkynu, dobre co??? ja si to najskor asi budem chciet zistit ako je to v skutku s tou poistovnou. Pretoze ak zaplatim iba odmenu 1000 eur, no proste ak to porovnam s inymi centrami (teraz myslim ceske), tak za ich cenu mozem skusit aj 3-4 krat. ale teda ja verim, ze sa to podari max. na 2 pokus, predsalen percento uspesnosti je vyssie s vajickami od darkyne, pretoze je to zdrava zena.

vika - strasne som sa pobavila na tom, ako si pisala o malej, tie jej otazky ale hlavne, ze pri kriminalkach sa nepyta na nic. skoro som sa zosulala zo stolicky 😀

mimka a ty si ma brutal pobavila s tou gumou, jezisiiiiiiiiiiiiiii, co my sme san a sidlisku naskakali cez gumu, minule sme tak s kamoskou rozmyslali, ze ake druhy skakania boli a spomenuli sme si na narcisy a 1-2-3, samozrejme klasika len tak skocit a potom nohy spolu a odseba. vies ako sme sa nasmiali pri tychto spomienkach? dnesne decka by si tukali na celo, ze to co je? skakat cez gumu? a este aj mamina mi hovorila, ze ked sme mali tuto eru a kupila si nahodou novu gumu (napr. nam do teplakov), tak za chvilu jej uz nebolo 😀

mimka29
24. apr 2009

iwusa nazdárek, úplne úžasné správičky si zohnala, takže ti ten včerajšok odpúšťam 😀 To by bolo super keby to preplácala poisťovňa, ale u mňa je to už jedno, lebo ja som už tri pokusy vyčerpala. Cena je tiež nižšia ako v Brne, ale už radšej nebudem vymýšľať. V pondelok tam ideme, tak aj ja budem mať nové správičky 😉

Sú tu ale baby pre ktoré to bude ešte zaujímavejšie s tou poisťovňou. Ja som nad tým viac krát uvažovala, že sa to musí dať - akože žiadosť si pošleš do poisťovne ty, pôjde to z tvojej poistky, ale stimulovať bude iná baba, veď poisťovni to môže byť jedno, vyjde ju to na tie isté prachy. Takto by aj baby, ktoré vedia od začiatku, že potrebujú darkyňu, mali tú istú možnosť skúsiť to tri krát cez poisťovňu. Mne to pripadá fér.

skoroma
24. apr 2009

caute tety..
aj ja som darkynou a este sa aj chystam..vyoda ola ta,ze mam za sebou ivf,takze som ziadne dalsie behacky a vysetrenia nemala..mam teda jedno svoje babo a jedno polovicne moje..som hrozne happy ze sa to podarilo..teraz ja cakam druhe a potom..ujo doktor povedal,ze to "prechod" a jeho prichod neovplyvni..takze sa mi mozno podari este niekoho urobit hroooooozne stastnym..skoda ze to stoji take prachy..u nas v ke som dostala odmenu-ale len medzi mnou a prijemkynou..mimo centra..teraz to vraj uz nejak legalizuju..vsetkym vam velmi drzim palceky..

sue
24. apr 2009

Skoroma, pokiaľ viem, tak sa dá darovať len raz 😕 viackrát som sa na to pýtala...

Iwusa, psychotesty ma ešte len čakajú - 6 sedení... doteraz som absolvovala len tie klasické zdravotné vyšetrenia + genetiku...a neskutočné množstvo odberov krvi...

vika34
24. apr 2009

AHOJTE ,DNES SOM NAKUKLA AJ CEZ PRAC.DOBU,ALE MUSíM PREčíTAť čO STE NAPíSALI,DOKIAľ MA KOLEGYňA NEVYKOPNE ZO STOLIčKY,LEBO JA PRI SVOJOM STOLE NEMáM INTERET

vika34
24. apr 2009

aj my sme skákali gumu ,ale žiadne narsicy si nepamätám ,u nás fičala ruská a slovenská,ale už neviem čio to bolo,hrali sme guličky a liezly po prašiakoch,moje dieťa vie čo to je prašiak ,len vdaka tomu ,že je to vždy ukážem,ked ideme okolo,a neter 16 r.sa ma minule pítala čo sú LP platne ,dosť sme sa pobavili
sue držím palce ,je to šlachetné,tak vydrž dokonca

mimka29
24. apr 2009

ahoj vika 😀 nevolá sa náhodou tvoj manžel Juraj (niekde som to postrehla), lebo môj áno.

skoroma - to je super, že si niekoho urobila šťastným. No môžem vám povedaž, že pred týždňom som vedela iba o jednej čo darovala vajíčka a teraz ste sa pripojili ďalšie dve 😉

vika34
24. apr 2009

volá,už som gratulovala,ale v tejto krízovej dobe som povedala,že žiadne honosné dary nebudú,včera bol pekný večer 😅 ,dnes bude tiež a je po meninách

mimka29
24. apr 2009

vika ani ja som nič nekupovala, urobila som tortu a v pondelok ideme do Brna, tak tam potrebujeme peniažky a to bude mať ako darček. Aj ja som chcela romantický večer, ale včera som dostala mrchu (zase po 16 dňoch), tak nic nebude. Ja to mám tuším každé dva týždne, tak ani neviem, kedy sa máme snažilkovať 😀

vika34
24. apr 2009

mimka to nie je bohvie čo,každé dva tt,tak to musíte snažilkovať asi stále

mimka29
25. apr 2009

Ahojte bambulky, ako víkendujete?

Ja tak pohodovo, už sa nemôžem dočkať na pondelok na Brno 🙂

vika - snažilkujeme sa stále 😀 ale ja už na zázraky neverím. Niekedy som mala menzes ako hodinky, a keď mi meškal niekoľko hodín, tak som si hneď robila test, hrôza. Teraz už netestujem, lebo vôbec neviem kedy príde (tá mrcha). Neviem či tá nepravilná mrcha, zhoršená pleť a 7 kg navyše je dôsledok tých stimuliek, alebo to bude vekom 😀

iwusa
27. apr 2009

ahojte kocky,

další víkend máme za sebou, ale tento týžden bude skrátený takže SUPER. čo sa týka víkendu, tak v piatok sme mali krúzok s detmi, v sobotu boli rodinne oslavy a v nedelu futbal - klasika 🙂 a vecer samozrejme lets dance, musim povedat, ze zora bola uplne krasna, akoze nemusim ju nejako extra ale mala uplne nadherne spravene vlasy a aj saty a je to strasne silna osobnost, ked dokaze tancovat s vyronom. obcas bolo na nej vidiet, ze ju to strasne boli ale nevzdavala sa! super! tolko k okienku lets dance 😀

inak nemam nic nove, musim povedat, ze sa mi nechce zistovat, ci sa to da riesit cez poistovnu alebo nie, co sa tyka toho darcovstva v gynfive. je to divne, ale fakticky mam nejaky utlm a nechce sa mi to riesit...

mimka - drzim paste, daj vediet, ako ste pochodili!

vika - ako bolo??? 😎

bobjan
27. apr 2009

Ahojte🙂

Skoroma, super, že môžeš darovať a že si to urobila 😉

Mimka, držím palce a daj vedieť ako ste dopadli 😉

bobjan
27. apr 2009

Inak, ja som najradšej hrávala ruskú schovku s paličkami a nezabudnem na hity, čo púšťal môj starší brácho na kotúčakoch...bomba 😉

mimka29
27. apr 2009

Ahojte bambulky, va ste na mňa nezabudli, že dnes ideme do Brna? Ako by ste aj mohli, keď o tom stále píšem, že 😀
Dopadli sme zatiaľ dobre. Sme ľahší o 300 euro za vyšetrenia, ale mám aj dobré správy. V najbližšej dobe mi pošlú nejaké profily dárkyň, neviem či jednej alebo viacej a my povieme, či s ňou súhlasíme, alebo majú hľadať ďalej. Je to tak, že oni majú databázu darkyň, z ktorej vyberú podľa mojej krvnej skupiny, výšky, váhy a tak (aby mi bola čo najpodobnejšia si myslím) a oslovia ju či môže ísť do toho. Od budúcej menštruácie začínam brať antikoncepciu a tak niekedy v júli by mal byť zákrok. Dali mi zoznam vyšetrení, ktoré si musím teraz v máji pobehať a zoznam liekov, ktoré mi má moja doktorka predpísať.
Inak ja len dúfam, že to všetko čo teraz platíme už majú zarnuté v tej približnej sume čo by nás to malo vyjsť, lebo inak sme nahratý.

Neskôr sa ešte ozvem 😉

mimka30
27. apr 2009

Mimka29 moc ti držím palce, nech ti to všetko výjde a dopadne na jednotku s hviezdičkou. 🙂 🙂 🙂
Si to zaslúžiš moc.

bobjan
27. apr 2009

Mimka, tak to je super. Celkom rýchlo sa to zdá, že to bude, však?? Ja som hlava maková....ale koľko to tam stojí?

barbora77
27. apr 2009

Ahojte 🙂
mimka - tak super, ty budeš prvá čo to konečne rozbehne 😉 My sme tiež dávali v žiadosti postavu, ale iba vyššia, nižšia a chudšia alebo silnejšia, krv. sk., farbu očí a vlasov. A prosím ťa, ak sa môžem spýtať, to ti dali aký zoznam vyšetrení čo máš pochodiť?

mimka29
27. apr 2009

No už som tu, museli sme ísť k majím rodičom všetko zreferovať.

mimka - dík, ty sa oko cítiš? Veď ja si ťa pozriem vo vašej diskusii 😉

bobjan - malo by to stáť všetko 120 000,- Kč, tak dúfam, že to nebude o moc viac, ale už dnes sa nás pýtali, či budeme platiť každé vyšetrenie zvlášť, alebo všetko naraz, tak sme to dnešné radšej zaplatili, predsa to tak nebolí po trošku, len dúfam, že sa o tú sumu ešte nenavyšuje.

Barborka - nazdárek, fúha napísali fúru vyšetrení, ktoré mám absolvovať na Slovensku, ale skúsim to zhrnúť, takže:
- štítna žlaza, PRL, UTZ vyšetrenie-gynekologické, OC
- kultivace STD (sexuálne prenosné choroby), chlomydie
- serologické vyšetrenie
- a ešte nejaké skratky, že IgG, IgM, ale to neviem čo je, ani či som to dobre napísala

barbora77
27. apr 2009

no tééda, to je nejak moc vyšetrení. Ja som myslela, že keď bude zladený cyklus, tak tá antikonc. a príprava sliznice ako pred transferom 😕 Veď ani pri IVF-ku nevyžadujú také vyšetrenia... Som zvedavá, či toto všetko budú chcieť aj odo mňa 🙄

mimka29
27. apr 2009

no veď ani mi nehovor. Najprv to na mňa len tak vysypali, že čo všetko si mám vybaviť, tak som ich poprosila či mi to nemôžu napísať. Tak som ti prepísala všetko čo mi napísali. A to niektoré vyšetrenia môžu byť staré tri mesiace, takže tie si začnem robiť teraz a niektoré dva-tri týždne pred transferom.
To som aj ja zvedavá, či aj vy si ich budete musieť robiť.

vika34
27. apr 2009

ahojte,ako sa mi máte?
My sme boli včera na lets dance,je to iné ako ked pozerám v TV,ale tie potlesky sú neni spontanne,vyzívali nás bolo to smiešne ako nás naháňali cez prestávku po záchode ,ay sme stihli začiatok,bolo tam strašne teplo a dlhhhhhhhhhhhoooooooooooo.
my ideme v stredu na podpis žiadosti ,teda aspoň dúfam,na IVF

iwusa
28. apr 2009

ahojky babeny,

mimka super, tak tebe sa to uz rozbehne to je skvela informacia 😉 len teda tych vysetreni, no tych mas pozehnane... aj vies kde si to vsetko mas vybavovat, cez akych lekarov?

barborka ty sa neboj, podla mna tebe vsetko zariadi helios! ozaj, este som sa chcela spytat, nevies ci v brnianskom heliose pracuju len s vajickami od darkyne alebo pouzivaju aj vajicka od zien, kt. sa u nich liecili na neplodnost?

vika, takze viac sa to oplati pozerat doma s gauca, ze? 😉 co sa tyka tej ziadosti, to teraz pojde do poistovne na schvalenie?

mimka29
28. apr 2009

Ahojte baby,
dnes mám toho doobeda hrozne veľa 😝

vika - no super tak to tu pekne rozbehneme

iwusa - už som sa dohodla so svojou ženskou lekárkou. Zajtra ku nej idem aby mi predpísala antikonc. a mám jej doniesť všetky papiere, že ona sa na to pozrie.

Neskôr sa ozvem

barbora77
28. apr 2009

ahojte 🙂
iwusa - no dúfam, že v Heliose to nebude také komplikované... nerada by som chodila po doktoroch a vysvetľovala im načo to potrebujem, ja som mala problém pred IVF kvôli inter. vyšetr. u mojej Dr., teda takej sprostej sestričky, keďže som musela isť k obv. najskôr na krv a potom na inter., no a tá sestrička je taká zvedavá, že keď videla ten papier z Heliosu, tak sa začala vypytovať, potom vzdychala, prečo nás posielajú k nim a nie ku gynekol., tak som sa jej spýtala, či má s tým nejaký problém, veď keď je tam jasne napísané, že cestou obvod. lek., tak za kým som mala ísť, no a potom tie "sústrastné pohľady", naozaj to nepotrebujem... tak preto by som sa tomu radšej vyhla... 😠 Na gynde je to v pohode, lebo môj Dr. spolupracuje s MT, teda v jeho priestoroch je tá nová ambulanc. pre liečbu sterility, ten Dr.Jamriška,čo chodí aj do MT.
Ináč neviem či v brne používajú aj vajíčka od tých čo sa tam liečili, ale myslím, že áno, ak sa rozhodnú darovať...

iwusa
28. apr 2009

ahojky barborka a vies o tom od akej darkyne ich mas? vies, ze ci si mozes vybrat, ze chces od darkyne alebo od zeny, kt. u nich podstupila ivf, alebo ci ti aspon povedia, ze toto su vajka od takej darkyne a toto od takej... ach baby, mna to nejako prestalo bavit... proste som sa dostala do takej apatie, nebavi ma o tom hovoris, riesit to, zistovat informacie, volat do poistovne... no proste nic ☹ ale nebavi ma to ani v robote momentalne, strasne som znudena ☹
inak tie sustrastne pohlady, och boze, to zboznujem, fakticky! neznasam lutost, radsej nech ma povzbudia, to dodava omnoho viac sil!

mimka29
28. apr 2009

barborka - mňa lekár z FC odhováral od Iscare, že tam používajú vajíčka od dárkyň, ktoré sú zaradené do IVF a že tam nie je istota, že tie vajka sú OK, ale v Brne majú mladé už otestované darkyne. Ja budem vedieť profil o našej darkyni a keď s ňou nebudeme spokojný, tak oni budú hľadať inú.

Baby ja som zvedavá ako skoro sa mi ozvu, bože nech je to čím skôr.

iwusa - kašli na kolegov. V robotke si porob čo musíš a pre povzbudenie si chod tu ku nám 😉 Ja som teraz zase z toho doslova nadržaná a ani tie vyšetrenia mi nevadia čo musím absolvovať.

bobjan
28. apr 2009

Ahojte,

Mimka, no tak to dúfam aj ja, že to ste platili už z tej celkovej sumy... 😉 Keby, že človek vie, že to na 100% výjde....som aj ja zvedavá, kedy ti brnknú. ale zdá sa, že je to na rýchlej ceste , super

Iwus, viem ako sa cítiš, ale musíme ísť ďalej, tak hlávku hore, dobre?? Musíme bojovať a všetkým ukážeme, že to ide 😉

mimka29
28. apr 2009

bobjan 🙂

dianan
28. apr 2009

ahojte ...na začiatku som pisala do tejto témy...no dlho som tu nebola...
mimka....držim palce....a aj všetkým ostatným....
chcem sa spýtať...ak či je nieto v tejto téme,kto sa chystá,alebo bol na IVF cestou darovaných vajičok v Heliose v Martine.My zvažujeme tiež Helios,no neviem ako to tak chodí,a ake maju baby skusenosti...

dakujem....a všetkým držim pace...
🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre