Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

paja1
22. nov 2010

@ivf5 Miláčku asi bych se ozvala.U nás ve Zlíně když máš dárkyni čerstvá vajíčka máš nárok na 6-8-a musí ti zaručit alespon 2 embryjka vysoké kvality k transféru.Já jsem to tak měla minulý měsíc,dostala jsem 12 které oplodnily.Zůstalo 10.Z těch 10 po 5-dennní PK zůstaly 4 a ty mi zavedli-ale nepodařilo se.Opravdu máš nárok na více vajíčekJestli není něco jiného když si platíš celý pokus sama a když to jde přes pojištovnu.Já už jsem to celé hradila.Platili jsme 82tis.Už mi pojištovny nic nehradí.A pak ještě bývají darované celé embryjka-to budu mít ted já.A to stojí od 15-25tis.A tam jsou většinou zamražené různě i různě dlouhé PK.Já mám slíbené-už jdu po 11x.-5-denní blastocysty.Ale nabízeli i 2.3.-denní atd.Trvala jsem na těch nejdelších PK,nikdy jsem taky kvalitní neměla.Mají promně nachystané k rozmražení 3blast.a pokud by alespon 2 nezbyli,tak pry rozmrazí ještě jedny.Víš mě říkal doktorže vlastně u té prodloužené kultivace zůstanou ty nej.Vlastně z těch všech co se vždy oplodní tak do tohostádia PK se vyvíjí asi jen 30%. embryjek ,ostatní se přestanou vyvíjet.U té PK tudíš vidíš,že se pěkně celých 5 dní vyvíjeli.Promin jsem spisovatelka.Každopádně držím pěstičky.( Ať se ti na tváři,zítra úsměv rozzáří.) 🙂 😅 😵

ivf5
22. nov 2010

přikládám docela zajímavý článek ohledně PK...http://rodina.cz/scripts/journal/article.asp?id...

zuziq
22. nov 2010

necitala som celu diskusiu, je toho strasne vela, ale nie je tu nejaka baba ktora uz vajicka darovala? 😕 chcela by som vediet nejake info ako to prebieha, ci je to nejak bolestive a ci mozu byt nejake nasledky.

ivf5
22. nov 2010

@paja1 Pájo děkuji za info,jako já jsem si to myslela tady, ale mrkni na článek, který jsem přiložila, sami neví, co je lepší, jestli PK nebo ne, jelikož to embryo je v té kultivaci tak rozhýčkáne a zanikne a přitom by se v děloze dál vyvíjelo a ze Zlína jsem utekla raději(ale o tom až někdy jindy-nehledě na to, že Ti doktoři se tam střídají, jak na běžícím pásu, tak už jen to mě docela odradilo)...taky za ty prachy aby jsi neměla tolik vajíček, já jako samoplátce platím celý cyklus 54 tisíc...to mě pak tak nebolí, když se nezadaří..promiň za upřímnost 🙂)

gabikri
22. nov 2010

@zuziq : ahoj, napiš na www.darkyne.cz do diskuse, tak určitě dostaneš odpoveď. 😉 tady jsme spíš příjemkyně než dárkyně.

gabikri
22. nov 2010

@ivf5 : takže klučíci to jistí 🙂

zuziq
22. nov 2010

@gabikri jej dakujem za radu 😉

ivf5
22. nov 2010

@gabikri hmmm 🙂 kéž by, jak píšeš, je to očistec 🙂

coco9
22. nov 2010

@ivf5 no, moje mudra řikala, že budeme mít i do mrazáku, že má prověřený dárkyně, tak se nemusíme bát...takže uvidíme...já jí věřím. ono je to fakt všechno hodně o tom přístupu...

jinak my měli dárkyni sehnanou do týdne 😀 😀 😝

coco9
22. nov 2010

@gabikri myslím na tebe...aby se mimísové vzpamatovali a začali pořádně na tom bejváku uvnitř makat!!! a čokolády klidně cpi...to je nejlepší meducína 😉

paja1
22. nov 2010

@ivf5 Díky já se neurážím.Je peravda,že jdupo 11.taky jsem z toho špatná.Ale jsem nějak neslyšela,že by si někdo stěžoval,tak jsem nějak moc nepřemýšlela o tom.Můžu se tě prosímtě zeptat kam chodíš ty?Pokud to jde.Ono já už mám i poslední šance,mám roky,a na ty darované vajíčka se čeká někde-vesměs všude dlouho.A v tom Zlíně právěže kolem 2-měsíců.Díky za odpověd.

kinguse
22. nov 2010

@lenca78 mooooc držím palečky,ať to mimísci zvládnou. Kámoška před 2měsíci porodila dvojčaty - holky a jedna měla 1,8kg a druhá 2,4kg..takže taky celkem rozdíl. A jak píšou holky,kdyby byla něco špatně,tak by si tě tam nechali. Každopádně hlídej pohyby a kdyby se ti něco nezdálo,tak radši hned jeď do nemocnice a nenech se nikým odradit...já si vždycky říkála,že budu radši hysterická matka,než abych něco zanedbala!!!! Neboooj,bude to určitě dobrý!

paja1
22. nov 2010

@maakovaa To máš pravdu,někdo moc křičí,ale zase víš,že já moc chci druhé.Mám Kačku a hulákám taky.Ono je to puberták a nic jí neříct co by z ní bylo.Ale je těch stresovaných a týraných hodně.Adopce schvaluji,taky jsme chtěli,ale nějak to nevyšlo. 🙂

kinguse
22. nov 2010

@gabikri ..doufej,že to vyšlo,nestresuj se,dopuj čokoškou a třeba to bude dobrý..šance ještě jsou!!!

kinguse
22. nov 2010

zdravím i všechny ostatní, dalo mi zabrat než jsem celý dnešek přelouskala 😉
U nás v ARTu v ČB mi sehnali dárkyni po 8měsících (slíbili původně po 6,ale dr našel nějakou,která mi byla prý hodně podobná 😀 ). Měli jsme k dispozici 5vajíček, všechny se oplodnili a zaváděli po 72h 2embrya, 2ještě nechali kultivovat dýl a zamrazili,tak máme ještě na příště. Ale já doufám,že už to potřebovat nebudem 😀 ..jsem optimistka,co?
Jo a stojí to tu komplet 38500,-.

maakovaa
22. nov 2010

@paja1 Však joooo, já vím, že si přeješ mimi, všechny, co jsme tady, chceme děťátko, ať už první nebo druhý nebo desátý 🙂 Zastávám názor, že na děti je nutno mít nějaký metr, i po prdelce by měli dostat, jinak to nejde, taky jsem dostala, když jsem zlobila a týrané dítě jsem rozhodně nebyla a snad nemám ani žádné následky 🙂 Jinak s Tvýma rokama si nedělej tolik starosti, na IVF chodí i ženy přes padesát. Kolik Ti je?

lenca78
23. nov 2010

Holky, vy jste zlate, dekuji za utesujici komentare. Ja mam dneska tak vybornou naladu, dokonce jsem se i po vcerejsku vyspala. Zajdu si ke kadernici, at jsem na pripadnou hospitalizaci aspon trochu hezka 🙂.

A musim se omluvit, vy tu vsechny resite, na kolikaty pokus jdete a jak dlouho jste cekaly na darkyni, nebo jestli se embryjka uchyti. Ja uz tohle mam za sebou a mela bych byt vlastne rada, ze vubec nejake deticky cekam. Tak ja uz se nebudu rouhat a budu vam poradne drzet palce.

gabikri
23. nov 2010

@lenca78 : ahoj lenco, to je fajn, že už máš lepší náladu, to je dobře 😉 A prosím tě neomlouvej se, naopak, ty jsi momentálně jediný motor téhle diskuse, že všechny nás na konci čeká stejné štěstí..............musíme tomu věřit. Kdybych neobjevila tuhle diskusi, nevím, kde bych brala další sílu bojovat, ale když pak tady vidím holky, jak dlouhou a trnitou cestou si prošly a nakonec se dočkaly, tak 100% vím, že to nikdy nevzdám 😵
A s tou kadeřnicí to je dobrý nápad, budeš pak krásná maminka 😵

maakovaa
23. nov 2010

@lenca78 Ahoj Lenčo, @gabikri Ahoj Gabi, přesně jak Gabi píše - neomlouvej se, každá si prožíváme svá dramata, každá se stejným cílem. Gabi to krásně vystihla - Ty a Tvoje miminka jste pro nás ostatní krásnou inspirací, která nám dodává sílu bojovat. Takže hurá, že je tu Lenča a její mimča 😉 Gabi, taky na Tebe myslím 🙂

lenca78
23. nov 2010

@gabikri
@maakovaa holky, jste zlaty. Dekuju. Jinak uz se tesim, jak jim kdyztak v nemocnici zabarvim polstare. Zasadne chodim spat s mokrou hlavou a ten muj melirek dozrzava vzdycky barvi min. 14 dni 😀 To ze me budou mit radost.

paja1
23. nov 2010

@maakovaa Ahojky máš pravdu,tak jak jsi to napsala.mě je 38,ale už zase mi klepou narozky na dveře,no v březnu 39.To čučím ,že chodí na KET v 50?jen jsem to neslyšela,ale asi to chápu,mateřský pud se nedá vymazat z hlavičky.Takže proč ne?Jen jsem fakt neslyšela o nikom v těchto letech. 🙂

gabikri
23. nov 2010

@lenca78 : jo to znám, zrzavou barvu a velice dobře. Podle toho jsem poznala, že měl bývalý doma nějakou babu, šla jsme prát ručníky a na bílém ručníku zrzavé šmouhy. Ještě se trapák začal vymlouvat, že něco natíral 😀 😀 😀

majka43
23. nov 2010

@paja1 V klidu, mě bude v prosinci 45 a za týden jdu na ket.

paja1
23. nov 2010

@majka43 Já jsem klidná taky jdu na ket asi za týden?Dnes jsem 12 den a říkali tak 19-20 den.Mám darované rozmrazené 5-denní.Jinak jsem to nemyslela,že by byla některá stará,spíš jsem fakt nějak o tom neslyšela.A co se týče věku tak v tom určitě není takový problém.Já ho ted spíš vidím v tom,že jdu po 11.A to mě už deprimuje,a přitom mám 14-letou dceru.A né se to chytit.Jsem asi zvědavá kam chodíš a názor na kliniku?Já snad opravdu pokud se zase nepodaří se skusím ještě podívat jinam,ale mě to příde,že to není doktorama,ale záleží na těle,jak se stím popere.Držím pěsti.

gabikri
23. nov 2010

@paja1 : pajko to jdeš takle rychle, to je fofr, to je dobře 😵 Teď to vyjde 😉

By mě zajímalo, za jak dlouho bych šla na KET já, kdyby se to teď nepovedlo, jako že asi ne. Přeci jen, už nějaké to těhotenství proběhlo, není pak tam nějaká doba, než se ta děloha dá zase do kupy?

zlatanka30
23. nov 2010

chcem sa opytat vas.nechodite niektora do car v zline?pracuje tam lekar chovanec myslim.

coco9
23. nov 2010

ahoj holky, konečně je tu lepší nálada 😉

paja1
23. nov 2010

@gabikri tak v tom případě mě se to stalo před 4-lety a tehdy řekli hned tam dat další.ale z mražáčku,ne IVF.ty kety múžou jít po sobě.A kdo třeba říká,že nás valí hormonama a není to taky dobré.Tak pravda je ,že nám valí ty hormony,které my nemáme,ostatní je vlastně mají -produkuji je.Dnes jdu na K.O. tak mi řekne kdy bude TRANSFÉREK.Jo ,ale Gábi nepiš takové věci,ještě věř.Zase uplně nízké to není a vždycky stoupne o něco,takže ,pořád bojují :A TY BOJUJ TAKÉ MÁŠ TO ROZKAZEM. 😅

paja1
23. nov 2010

@zlatanka30 Ano já chodím k mudr.CHovancovi.Dnes tam jedu na .K.O.

gabikri
23. nov 2010

@paja1 : tobě se stalo, žes potratila a hned ti tam šupli další ? 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre