Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

beruska64
14. jan 2011

@cikyta ja nikomu nevyvraciam nazor. Ale mne bolo povedane, ze pokial mi chilli chuti tak urcite uskodit nemoze. Pri prvom IVF som chilli neuzivala a dopadlo to zle. A pri druhom som uzivala chilli do potvrdenia srdiecka, potom mi uz nechutilo tak som ho prestala jest. Prednison obsahuje podobne latky ako chilli a tiez sa uziva tak do 8tt. A nemyslim si, ze alchemilka ma rovnaky ucinok ako chilli, ta sa pouziva na rast sliznice. Po ET sa samozrejme uz pit nema. Ale tisic ludi, tisic nazorov. Kazda mame inu skusenost, to je tazke

paja1
14. jan 2011

@carlin Díky za informaci,To se až zdá nemožné.Nikdy jsem to neslyšela a ani se o tom doktor nezminoval.Ted si připadám dost hloupě.Poslala jsi mi stránky at se podívu,ale neumím jazyky-jen rusky .Dnešní mládež se je učí,ale já jsem se to nikdy neučila.Mám zase jiné zájmy a znalosti.V tomto jsem hloupá a dceři nemůžu říct at mi to přeloží.Ani neví co podstupuju.Každopádně jdu v pondělí k doktorovi a na kontrolu sliznice a zeptám se na to.Díky za info.Pak dám vědět co odpověděl.

paja1
14. jan 2011

@beruska64 mužu se zeptat čerstvé chilli?To jsi koupila ?Nebo já znám jen sušené a zavařené.

paja1
14. jan 2011

@beruska64 Už vím v kauflandě.Už jsem to dočetla.Tak díky -kůpíme.

misha83
14. jan 2011

Ahoj všechny🙂, tak my dnes byli na UTZ, tedy samozřejmě jen já 😀 . Sliznice roste jak má, takže alespoň to mi funguje ☹ . Začnou hledat hned dárkyni, pan doktor by to chtěl stihnout ještě během týdne (říkal, že mají nyní dostatek dárkyní), ale sám říkal, že neví jestli to zvládnou, ale prý během měsíce určitě, tak jsem zvědavá.

gabikri
14. jan 2011

@paja1 : ahoj pajko, z toho si nic nedělej, já měla taky prioritní ruštinu........ha ha tu zase neumí mladí a rusáků je v Čechách jako much.....tak konečně se dá využít 😀 Jinak já se učila nejvíc pak němčinu a angličtinu jen málo. Až pak později jsem si začala platit hodiny angličtiny, chodila jsem takhle dva roky, ale na přeložení toho článku to taky není 😀
Dej si to do googlu a ono Ti to přeloží samo, já takhle překládám skoro všechno 😀 Sice to přeloží někdy blbosti, ale proncip pochopíš 😉

gabikri
14. jan 2011

@paja1 : fakt to tam píšou o těch 15ti mm 😉

aja37
15. jan 2011

@gabikri : citala som ten anglicky clanok. Ja som sice tiez z generacie husakovych deti, co sa ucili rustinu, ale skrz pracu som si musela vydriet aj anglinu. Inak v praci sa mi teraz rusina hodi. obchodujeme s ruskom a ja som teraz frajerka 🙂 no ale spat k clanku: pisu tam, ze radi vidia vystelku vo vyske min.8. vraj 8-11. Ze ak je pod 6 moze to byt problem a nad 15 to tiez moze byt problem. Dolezite je ale vidiet to slovo moze! Ono asi nikto nepovie presne co je dobre a co zle. Ked som sa pytela lekarky, preco s nechce embryo zanidovat, tak mi povedala, ze akby to vedela, tak ma nobelovu cenu a jazdi s tym po svete. No tak babo rad!

paja1
15. jan 2011

@gabikri Díky moc přečetla jsem si to a v pondělí se na to zeptám doktora.Jsem zvědavá na jeho názor a večer Vám písnu co mi řekl. 🙂

minka051
17. jan 2011

Ahojte
Tak už som si volala do centra majú pre mňa pripravené až 3 embryjká tak si ich asi dám vložiť všetky. Zajtra tam máme byť o 13:00 hod tak držte palce nech sa všetko podarí ako má. potom napíšem. 🙂 😉

gabikri
17. jan 2011

@minka051 : moc držím palečky, aby to tentokrát byli ti správní bobci, co si tě vyberou jako maminku 😵 😵 😵 😵

mimka29
17. jan 2011

@minka051 tak sa zajtra drž, budeme na teba myslieť a čakať na správičky 😉

Zdravím vás všetky 🙂 občas si vás prečítam, ale nestíham sa veľmi zapájať. Inak Nelinka má už dva zúbky, vôbec sme si nevšimli, že jej rastú, včera som len tak skúsila dať prštek a bol tam, no a dnes sa vytláča aj druhý hneď vedľa. A to nemala ani teplotu, ani hnačku, ani nebol hrozný plač čo zúbky sprevádza ... je to zlatíčko, strašne ju zbožňujem.
Baby ak si predstavujete, ako budete tie vaše deťúrence milovať, tak sa mýlite, budete ich milovať asi 100 krát viac ako si to viete predstaviť, je to neopísateľná láska a zaslúžite si ju zažiť každá jedna z vás.

Dobrú nocku 🙂

misha83
18. jan 2011

@minka051 Držím pěsti ať to vyjde!

misha83
18. jan 2011

@mimka29 Hrozně hezky jsi to napsala...

lenca78
18. jan 2011

@minka051 Moc drzime palce ja i holky, uz se tesime na nejake kamarady/kamaradky z teto temy 🙂

lenca78
18. jan 2011

@mimka29 Mas pravdu, opravdu je ta laska jeste mnohem vice intenzivni nez si dokaze clovek predstavit.
A Nelinka uz ma zoubky? Neuveritelne, pamatuju si, kdyz jsem si poprve nasla tuto diskuzi, tak jsi psala, jak jsi nahodou objevila // na testu 🙂 A mala uz ma zoubky, to je tak krasny 🙂

aja37
18. jan 2011

@minka051 : tak uz mas deticky u seba 🙂 drzim palce, aby u teba vydrzali ... 9mesiacov a potom este x rokov 🙂

minka051
18. jan 2011

@aja37
@gabikri
@mimka29
Ahojte dievčence. Tak my sme na Hoteli drobčekov mám v brušku troch. Boli vraj dobrí 8 bunkový. Tak teraz ich len hladkám a dohováram, aby pekne u mňa zostali 9 mesiacov. 🙂 🙂 Ráno vyrážame domov cesta je dlhá ale celkom v pohode lebo ja skôr ležím ako sedím. máme dosť veľké a pohodlné autíčko. 🙂
@lenca78 dík moc ...dievčatkám posielam pusinky a kamarátky už pevne verím o chvílku budú mať. 🙂

mimka29
18. jan 2011

@minka051 prajem ti krásnu prvú noc s drobčekami v brušku 🙂 😉 Zajtra šťastnú cestu a potom budeme netrpezlivo čakať na // 🙂

paja1
18. jan 2011

@minka051 Zlatíčko tfuj,tfuj,tfuj a teď už se to musí podařit.Moc držím pěsti.A klídek a odpočívej.Já mám vplánu tentokrát pro změnu ležet aspon týden .Ták uvidím.Ty se drž.Věřím,že se ti už zadaří a budou u tebe spokojené-třeba i 3? 😀

paja1
18. jan 2011

@gabikri Omlouvám se u nás mě nikdo nechce pouštět na počák.Pořád tu je puberťačka.A taky jsem odpoledne jen kukla.Takže včera jsem byla na kontrole a ptala jsem se doktora.Říkal,že to se stává minimálně a většinou ultrazvukem vidí jak to uvnitř vypadá,měří to a vidí,že je tam dosti místa a není to nějak extrémě vysoké.Já jsem ji včera měla 13.Tak jsem zvědavá.Ve čtvrtek má mít dárkynka OPU a mám si volat v pátek kolem 13hod.Tak uvidíme.Jinak tam jedeme s mužem v ten čtvrtek dát spermijky-tak snad vyberou.A v úterý to bude.Tak jsem napnutá.Četla jsem ,že mimka už jich má u sebe.Je to super,že má 3.Věřím,že se jí to už zadaří.Tak zatím pa. 🙂

beruska64
19. jan 2011

@minka051 Zlaticko drzim palecky!!!! Vela oddychuj a lez z vylozenymi nohami. A hlavne bud v klidku a vesela 😀 Posielam ti tehu virusiky TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

gabikri
19. jan 2011

@minka051 : drž plody děvče 😵 😵 😵

gabikri
19. jan 2011

@paja1 : tak na zítra přeju, aby se manželovy spermijky pěkně skamarádily s hodně vajíčkama 😉

rebo
19. jan 2011

minka051 držím všetky prsty, aj na nohách. A v ktorom hoteli ste spali v Jihlave?

zufalka
19. jan 2011

@minka051 tfuj,tfuj tak dúfam že ako prvá začneš tehu vlnu !!! Je na čase tú smolu prerušit a začat lepšie tento rok 🙂 🙂 moc držím palčeky 😀

minka051
19. jan 2011

@zufalka no moja budem sa snažiť aby sa to tu už poriadne rozbehlo a všetky do radu sme boli tehulky 😵 😵
@rebo ahoj V Penzione Atlet.Noc pre manženský pár stojí 800Kč. Oproti vlaňajšku zdraželi ale len o 50Kč. Inak je tak príjemne je to nové blízko je Reštaurácia PRINC tam sme sa boli najesť.
@beruska64 Júúj veľi ďakujem nech sa len na mňa dobre tie virusíky nalepia , aby som ich už aj ja mohla poslať ďalej. 🙂
@gabikri budem ako budem vládať.. Ty moja ako na tom si.. Kedy ma budeš nasledovať? 🙂
@mimka29 už sme domka, v noci som spala dobre aj ked som musela v noci na WC ale inak v pohode . Cítim sa dobre len unavená, ale stále oddychujem Som doma na PN až do budúceho utorku a potom musím do práce. Doktor mi povedal že ten týždeň stačí vraj aj tak do troch dní od vkladu je už rozhodnuté potom si dávať pozor a nenamáhať sa, ale inak všetko robiť ako obyčajne.
Ja som v kancliku tak budem všetko robiť pomaly žiadne naháňanie a stres. Nikým a ničím sa rozčúliť nedám sľubujem. 😵

minka051
19. jan 2011

@aja37 no ja som im to už prikázala, že teraz majú 9 mesiacov domáce väzenie 😀 😀 😀 a potom ich pustím ale len v mojej prítomnosti von 😀 😀 😀
@paja1 tak sa držkaj nech je nás tu už viac a postupne sa pridajú 🙂 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre