Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

aja37
20. jan 2011

@minka051 : Presne tak. Prisnost na nich treba, inak si chodia von, kedy sa im zachce 😀 😀 😀 Ja uz odpocitavam. Este 36dni a darkyna bude mat OPU. Asi tak za 3dni zacnem ja brat hormony na posun menstruacie, aby som ju dostala az tak 12-13/2. Najradsej by som zaspala a zobudila sa az o tych 36dni 😀

minka051
20. jan 2011

@aja37 ahoj tak to je super že sa to už tak rozbehlo. 🙂 😉 Neboj ono ten čas rýchlo ubehne, hlavne sa stále niečim zamestnaj , aby si len nad tým nerozmýšlala.Viem ľahko sa to povie ale funguje to. A aké antikonc. tabletky budeš brať.?

aja37
20. jan 2011

@minka051 : Ja ani neviem, ze ci to je antikoncepcia. Povedala by som, ze nie. Mam brat Norethiteron na oddialenie menstruacie. Zacnem tak za 3-4dni. Ma sa to zacat brat minimalne 3dni pred koncom cyklu, ale asi zacnem o nieco skor, pretoze ono jeden nikdy nevie, kedy ta mrcha naozaj dojde. 8.2. to mam prestat brat a do 2-4dni by mi mala dojst menstruacia. A potom budem brat Estrpofem 3x1, Prednison 2,5mg denne, Anopyrin 100mg denne a budem si pichat Clexane injekcie. No a od OPU budem mat Ultrogestan. Mala si aj ty podobne lieky?

Inak baby neuverite, co sa mi stalo. Min.tyzden som si bola v lekarni vybrat lieky. Nastastie jeden z nich nemali a tak mi ho akoze isli objednat a nechala som tam svoje tel.cislo. Vo finale sme sice zistili, ze ho nie je treba, pretoze to, co mi uz dali bude stacit. Ale dnes mi ta doktorka z tej lekarne volala, ze mi omylom dala silnejsi prednison, nez som mala predpisany. Mala mi dat 5mg a ona mi dala 20mg prednison. No nezabili by ste ju? Esteze na to dosla a esteze som zatial nic nebrala. Boze, ved mi dala 4krat silnejsi!

minka051
20. jan 2011

@aja37 o tak to v tej lekárni to pekne dokašlali to teda niej sranda , lebo Prednison je strašná sila. A ten Noretisteron poznám nieje to antikon. ale ti to zabrzdí menzes. Ja som si to zvykla dávať predpísať ked sme išli na dovolenku aby som mrchu nedostala. A lieky mám Estrofem 3X2 tabl.1mg. potom Prednison5mg ráno 1 na obed 0,5 tabl.a Včer Anopyrin 5Omg. A 3 dni pred vkladom som začala Utrogestan 3X2. Iné nemám nic, len ktomu beriem kyselinu listovú 2x1 tab. a ked doberiem balenie čo mám, tak si kúpim Femibion800.To je lepšie.

aja37
20. jan 2011

@minka051: mas podobne lieky ako ja, len ine davkovanie. Estrofem mas o 3 tabletky denne viac, prenison mas tiez viac o 2 tabletky, pretoze ja mam len 1/2 tabletky rano. Zato anopyrin mam ja dvojnasobny a este mam aj ten Clexane. Jak to ti lekari vedia, ze co maju predpisat 😖 Ten Femibion 800 je fakt dobry. Ja ho beriem uz asi 4mesiace. Inak som bola v pondelok u gynekologa (potrebujem cytologiu) a robil mi aj sono. Bola som 17DC a mala som vystelku nejakch 9,3mm, co je slusne, nie? Bez akychkolvek hormonov. Ale pre istotu som zacala teraz aj pit zensky caj. Jo a este tam videl dalsi folikul. Ten co v Gennete videli vpravo, tak ten bol akurat zovulovany, ale vlavo bol dalsi cca 18mm. No ale rozumiete tomu, ze to mam na etapy? Jeden zovuluje v 17den a druhy o 1-2dni neskor? Si robia co chcu 😀

minka051
20. jan 2011

@aja37 no to už tak býva. Hormony sa zbláznili 😀 😀 😀 A sliznica tak tá je ukážková 🙂 😉

aja37
20. jan 2011

@minka051 : ked si brala ten Norethiteron, ako si ho brala? Maju sa brat 2 tabletky denne. Brala si to rano a vecer alebo ako?

minka051
20. jan 2011

@aja37 Tak to si už nepamätám.Ja som to mal tak 2x v živote a to bolo tak pred 15timi rokmi. Asi ti v tomto neporadím. 😖

zufalka
20. jan 2011

@minka051 ahoj moja,neviem či som si to dobre prečítala ale neberieš nejaké silné dávky tych liekov?

minka051
21. jan 2011

@zufalka nie aj predýtm som to mala tak isto. 😉 A čoho sa ti vidí vela.?

aja37
21. jan 2011

@minka051 Nevadi, aj tak dakujem. Uz sa mi ozvali z Gennetu, ze to ma byt 1-0-1. Zajtra zacnem.

minka051
21. jan 2011

@aja37 Tak to je super a ide sa na to. 🙂

misha83
21. jan 2011

Ahoj, tak mě dostala chřipka, tak jsem byla pár dnů mimo, snad už bude líp☹.

misha83
21. jan 2011

@minka051 Hrozně moc držím pěsti, ať se Tě drží a nepustí!

minka051
21. jan 2011

@misha83 Dík a čo najskôr sa uzdrav. 🙂 😉

paja1
21. jan 2011

@minka051
@gabikri Holky OPU mělo být včera když jsme tam dojeli tak nás oslali domů,že se to posunuje až na dnešek.Tak mě to dorazilo,první co mě napadlo,že asi dárkyně nemá nic moc.Ale hned po cestě domů mě volal můj doktor,že chtěl s náma mluvit.Řekl at se nestresuji,že je vše v pořádku.prý dárkyně přijela a byli tam všeci u toho a usoudili,že to o 1 den posunou at ještě dorostou-zkvalitní.Prý to bude lepší.Tak ted si vyber-no nevím.A tak dnes jsme vezli spermie a zítra mám volat po 11 hodině a poví mi.tak se ozvu.pa a dobrou.držte se všechny-moc vám držím pěstičky.

gabikri
21. jan 2011

@paja1 : pajko držím palečky, ať zítra máš ty nejlepší mimísky 😉 Neboj, doktoři vědí, co dělají 😵

gabikri
21. jan 2011

@paja1 : no počkej, teď mi to dochází, sice hodně věcem nerozumím, ale když jsem byla na IVF se svým materiálem, tak mi píchali Pregnyl a to muselo být tuším píchnuto před OPU 36 hodin a muselo to být přesně, jinak by folík prasknul a vajíčko uteklo, tak nechápu, jak to, že dárkyni dneska poslali domů? 😕

lenca78
22. jan 2011

@paja1 Pajo, drzim moc palce a doufam, ze to dopadlo dobre. Napis potom, kolik embryjek mate. Moc na vas s holkama myslime

paja1
22. jan 2011

@gabikri Taky nechápu třeba jí ho píchly pozdě odpoledne a usoudili tak fakt mi to hlodalo hlavou ašílela jsem ztoho.No tak dnes jsem měla volat od 10-11hod. a jak jsem na to myslela tak jsem zapoměla a volala jsem až ted.K mému štěstí tam byli,omluvila jsem se a v pohodě byli hodní.Dárkynce včera odebrali 12 vajíček,oplodnili mým mužem(hurá-nevěděli zda budou dobré a nepoužijí dárce.)Takže všechny od manžela.a dnes se jich 10 vyvíjí-oplodnili se.Což je pěkné.ale uvidíme.Až ve středu bude transférek,a mám dojít na 12.30hod.Prý se domluvíme jak vypadají a kolik dají(snad zbydou).a když budou na zamrazení tak mi zamrazíja.No kéž by,ale raděj si je zase nechám dám mrazit nemusí.tak snad byli dobré a budou.Manžovi jsem před tím zakázala pít pivko.Aby jak je budou vybírat si nemysleli ,že se hází spermijka divoška a ona byla opojená pivkem a mátlo je to. 😀 😀 😀 .večer kuknu ted valím za tchýní je ve špitále.tak pa.

paja1
22. jan 2011

@gabikri ještě mě napadlo třeba když to vajíčko utíká tak ho potkají po cestě. 😀

gabikri
22. jan 2011

@paja1 : pajko to máš super skóre, čert vem, jak to nakonec bylo s tou dárkyní, důležitá je úroda a ta je!! 😝 Držím palečky, aby jich do středy bylo co nejvíc 😉

paja1
22. jan 2011

@minka051 Ahojky,taky hledím na dávky estrofenu.Já max 3x1tabl. a ty 6 denně.Záleží na potřebě-lékaři vědí co nám dáti.A jak se daří? 🙂

lenca78
22. jan 2011

@paja1 Pajo, to mate krasnou urodu. Ja jich mela od darkyne jen 7 a do druheho dne jich prezilo jenom 5. Tak at jich co nejvice vydrzi a najdou se tam nejaci poradni bojovnici

lenca78
22. jan 2011

@minka051 minka a jak se vede tobe? Drzim palce, at se drzi. Jinak ja mela taky estrofem 2mg 3x2 denne.

zufalka
22. jan 2011

@minka051 ahojky,zdal sa mi ten estrofem vela,možno preto že väčšinou sa dáva 3x1,a prednison 5mg -1 tbl,tak ale oni určite vedia 🙂 držím palčeky 🙂

minka051
23. jan 2011

@paja1 A kolko mg má to tvoje balenie? Moje má 1mg. Lebo sú aj 2mg a vtedy je to 3x1 tabl.
@zufalka neboj je to v poriadku už som sa pýtala na to aj mojej doktorky a že to je normálne pri tomto. Oni vedia čo robia. Inak mám sa dobre bolia ma len prsia a hlava a poobede väčšinou zaspím. 😀 😀

minka051
23. jan 2011

@lenca78 no ja im stále dohováram a dúfam že ma poslúchnu 🙂 🙂

aja37
23. jan 2011

@minka051 : Jo, jo, mas pravdu. Moje balenie estrofemu ma 2mg, takze asi preto aj ja beriem len 1-1-1.

Inak baby, ja cez vikend mierna hysteria. Mam tabletky na predlzenie cyklu. Mala som ich zacat brat 25DC, t.j. v utorok. No a v sobotu sa zobudim a zacala som spinit. Ach jo. Vzala som si tabletky hned ako to bolo mozne a volala setricke, co koordinuje to darovanie. Povedala mi, ze mam tabletky brat dalej a snad sa to zadrzi a ked nie, tak si mame v pondelok zavolat a dohodneme sa co dalej. Bala som sa, pretoze neviem ako by potom zosuladili moj cyklus s darkynou. No, nastastie sa to podarilo. Menstruacia sa zastavila. Uff. 🙂

paja1
23. jan 2011

@zufalka jÁ MÁM TAKY ESTROFEM 5MG, a beru je 3x1 .a pak ty další............................................léky.Prostě mega dávky.Asi to tak má byt,každé tělo potřebuje jinak. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre