Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

chiguita
13. mar 2011

@gabikri 🙂 🙂 🙂 máš pravdu kouzla 😉

envy
13. mar 2011

@gabikri se mnou teda chodit nikdo nebude, ani nechci aby chodil 🙂 chci to tak nějak zvládnout prostě sama...jasně, že budu ráda, když mi někdo s něčim pomůže, ale do bytu se chci a musim dostat sama 😉. Na nákupy holt budu jezdit k mojí mamče, tam jí prdnu děti, dojdu nakoupit a vyzvednu je 😀. A máme vybranej kočár asi za 30tis, takže to bych dole nenechala ani jedno kolo 😀 😅

envy
13. mar 2011

jo a jinak už máme těhu průkajdu 🙂 jsem zapoměla napsat 😀

gabikri
13. mar 2011

@envy : v mém případě bych se bez cizí pomoci neobešla, prdnout děti kam nemám a po schodech mám problém kolikrát i s nákupem 😝 No co, nějak to dopadne a já budu věřit, že dobře 😵 😵

gabikri
13. mar 2011

@envy : gratuluji k řidičáku 😵

envy
13. mar 2011

@gabikri jasně, že dobře...ten test o tom krásně vypovídá 😉

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misha83
13. mar 2011

@gabikri Já to tam taky vidím🙂!

iwusa
14. mar 2011

@gabikri a kde je ta fotečka? ja neviem či mi nejako blbne net, ale mne tam ukazuje len tie 3 fotky z predchádzajúceho pokusu. ale verím tomu aj keď som to nevidela, určite sa podarilo, len si dávaj na seba pozor 😉
@envy teším sa s pupíku 😀 a ešte viac sa teším z tvojej radosti moja
dievčence ja som si bola cez víkend popestovať čerstvé miminko švagrinej mojej, taký bol malinký chutnučký, do konca roka by som si aj ja chcela také moje 🙂 takže objednávka do vesmíru - poprosím jedno zdravé miminečko doručiť do vlastných rúk, vybavenie objednávky najneskôr do konca roka 2011. Ďakujem 😀
@aja37 no čo moja, dúfam, že nám povieš len samé dobré správy, držím pästíky 🙂

gabikri
14. mar 2011

@iwusa : no fotečka tam je, asi ti fakt blbne net 😉

Kdepak je naše aja? držím palečky!!!!!!!!

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
iwusa
14. mar 2011

@bondy neviem či uveríš, ale tvoja osoba a tvoje príspevky na mňa pôsobia neskutočne pozitívne. Musíš mať veľmi silnú charizmu, cítim to v kostiach a to mám na ľudí 6. zmysel, ešte ma nesklamal 😉 ja tiež zarezávam ale dnes sa mi fakt páči v práci, je veľa robotky, ide mi to od ruky 🙂 no čo, nepochválim sa? 😀 😀 😀

beruska64
14. mar 2011

Vela stastia v praci kocky, nech mate krasny pracovny tyzden....A ja nemusim 😀 Ja mam od zaciatku tehu prace neschopenku.
@gabikri Ahojky ja tu tvoju fotecku tiez nevidim, iba tie tri stare fotky.
@envy velka gratulacia k tehu knizke!

gabikri
14. mar 2011

To je zvláštní s tou fotkou, vždyť tam je 😕

andrik79
14. mar 2011

ahoj holčiny, jsem dnes 10 den po Ket s darovanými , ale test negativní, myslíte, že bych už večer mohla jít na zumbu? Nebo je to ještě risk, myslím ale, že výsledek je jasný..děkuji za názory..A.

gabikri
14. mar 2011

@andrik79 : ahoj, já myslím, že počkej ještě 😉 Stává se, že HCG se do krve dostane později.....ne často,ale stává 😉 Já bych neriskovala. Když chceš mít 100% jistotu, nech si nabrat krev 😉

petral
14. mar 2011

Ahojky,
založila jsem novou diskuzi, ale bylo mi poraděno jít za Vámi 🙂
Prosím máte některá zkušenost s tím, že jste vyčerpala všechny pokusy IVF s vlastními a vrhla se na další pokusy s darovanými vajíčky - tedy kolik stojí tato aktivita pro samoplátce?? Nebo existuje šance, že by část mohla být zaplacená pojišťovnou??
Myslíte, že je možné např. aby sestra darovala vajíčko napřímo/cíleně pro daný pár? díky moc

petral
14. mar 2011

@gabikri ahojky, tak se zase vidíme 🙂

gabikri
14. mar 2011

@petral : ahojky 😉 pokud máš vyplácané pokusy na pojišťovnu, bohužel si to budeš muset platit sama celé. Ceny jsou opravdu hodně vysoké 😒 Např. v Reprofitu, kam chodím já, stojí celý pokus s dárkyní pro samoplátce cca 93 tisíc 😖 Ve státních carech je to levnější, ale zase jsou tam hrozně dlouhé čekací doby na dárkyni a z mé zkušenosti ne zas tak dobrý servis. Jinak dárcovství je anonymní, takže od sestry mít vajíčka nemůžeš, bylo by to protizákonné. Maximálně tě může posunout v pořadníku, ale vajíčka dostaneš někoho jiného 😉

petral
14. mar 2011

@gabikri ahojky,
taky jsem v Reprofitu 🙂 čekala jsem, že to je horší, ale i tak je to masakr. O kolik se vlastně za tuto částku jedná vajíček?
Teda s tou ségrou je to fakt v pytli. Vy jste na tom jak? Máte ještě pokusy?

gabikri
14. mar 2011

@petral : já si ten poslední pokus na pojišťovnu právě nechala na dárkyni a to jsme dopláceli jen 39 tisíc. Od dárkyně jsme měli všechny vajíčka ( někde to samozřejmostí není, na to pozor) z devíti zůstaly čtyři jedničkové ve stádiu blastocyst, dvě zamrazili. Jinak přesný počet vajíček ti nezaručí, to je na přírodě 😉
První pokus v RF jsem otěhotněla, ale skončilo to potratem v 7tt a teď jsem 7 den po KETu a mám pozitivní test. Proto pokud jsi se rozhodla pro Reprofit, je to ta nejlepší volba na DV 😉

petral
14. mar 2011

@gabikri moc ti gratuluji a přeji ti to 🙂 samozřejmě i závidím :( my jdeme na druhý pokus, ale vize nejsou moc fajn :( Tak chceme zažádat o třetí pokus to dárcovství....
jak to vlastně probíhá??
RF je skutečně nejlepší...

gabikri
14. mar 2011

@petral : vyplníš dotazník ohledně požadavků na dárkyni a čekáš, než najdouu někoho vhodného. To trvá cca 3 - 9 měsíců 😉 Já čekala 6 😉 Od 1 DC začneš brát léky na růst sliznice, v den OPU dárkyně by se tam měl dostavit manžel s čerstvým materiálem ( lze i zamrazit dřív, ale čerstvý je lepší) na a tak cca 20 DC jdeš na transfer ( přesně ti to řeknou oni, podle toho, jak dárkyně reaguje, jak se pak embrya vyvíjí atd) V té ceně máš automaticky PK a metodu ISCI, což dle mého názoru hodně zvedá úspěšnost 😉

petral
14. mar 2011

moc moc gratuluji.
Co jste měli za anamnézu, že jste využili dárkyně?? díky moc za to, že mi pomáháš 🙂

gabikri
14. mar 2011

@petral Děkuji; -) Já mám vysoké FSH, špatná tvorba vajíček 😒

petral
14. mar 2011

hmmm, to mne mrzí! ☹
Každopádně, bude určitě vše v pořádku, máte našlápnuto 😉

mysycka
14. mar 2011

ahojte holky
vítám tě petral 🙂

petral
14. mar 2011

@mysycka Děkuji moc 🙂 máš pro mne nějakou radu?? stejně jako gabriki?? 🙂

mysycka
14. mar 2011

petral asi tě zklamu, ale radu nemá. my máme za sebou teprve 1 IVF a to rovnou s darovanými vajíčky, teD se chystáme na 2 transfer. a pokud vím tak není možné darovat vajíčka konkrétnímu příjemci, jelikož to musí být anonymní. Jinak já osobně jsem čekala na dárce ani ne měsíc je teda pravda, že jsme neměli téměř žádné požadavky, ale bylo to rychké a my jsme za to rádi. Jinak se taky potýkáme s vysokým FSH proto rovnou darovaná vajíčka

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre