Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

jada1
20. mar 2011

@bondy a čo dobrého si napiekla, ja by som aj prišla 😀 . ja idem byť celý týždeň sama, mm išiel na týždeň preč a syna som odviezla na vlak do školy, príde domov až za mesiac ☹ .

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chiguita
20. mar 2011

Kočinky,také mám připravený štrúdl se zmrzlinkou a kávičku.Pro bondy kávičku s mlíčkem 😉

jada1
20. mar 2011

@bondy tvarohový je fajný 🙂 . To by som ale musela ísť lietadlom 😀 .

gammaray
20. mar 2011

@lucia00123 ano,hlavně to zdravíčko.čím déle to vydržíš,tím to bude lepší a lepší.každý den navíc,je pro ně lepší a lepší-tak mi to pořád říkali doktoři,když jsem ležela v nemocnici.a to jsem nosila ''jen'' dvojičky.hlavně odpočívej,spinkej,at si nadespíš něco dopředu,pak se asi už nevyspíš.aspon já to tak měla.a možná třeba zrovna ne a malí budou hodní.drž se,ahoj.

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chiguita
20. mar 2011

@bondy O.K čekám Tě 🙂

aja37
21. mar 2011

@misha83 : Ja som bola v Gennete v Prahe a mala som vsetky vajicka od darkyne. Mala ich 10ks. Oplodnili sa vsetky a vydrzali takto tusim do 3dna. Potom zacali nejake zaostavat a vo finale sme mali 4 blastocysty. 2 mi vlozili a 2 mame zamrazene. Gennet garantuje min.6 zrelych vajicok. Co je super.

aja37
21. mar 2011

Ty jo, konecne som vas docitala. Ste sa rozpisali cez vikend .... ale to je dobre. Ja som mala docela narocny vikend. Sama navsteva. V nedelu u nas bola particka z adopcie. Celkovo nas bolo 9parov a v nedelu u nas bolo 6parov a my. Z toho 4 pary uz mali dietatko. 3 boli adoptovane a 1 sa podarilo prirodzene. Baby, tolko lasky z tych mamiciek srsalo, ze si to neviete ani predstavit. A ked som ja zahlasila, ze nam sa podarilo, tak mali vsetky slzy v ociach, pretoze vedia, cim som si presla a co to pre mna znamena, byt tehotna. Krasne stretnutie ... 🙂 A co bolo super, pre tie baby, ze kadza dostala mimco. 1 dietatko malo skoro 1rok, ale ostatne boli 2, 4 a 4 mesacne, ked ich dostali. Nadhera.

jada1
21. mar 2011

@aja37 ako sa máš tehuľka 🙂 .
Chcela som sa ťa spýtať, tabletky na zosúladenie MS s darkyňou si brala ten posledný cyklus, alebo sa to berie aj viac cyklov? Lebo ja mám termín OPU darkyne na 16.5. MS by som mala mať 13.4. Rozdiel medzi našimi cyklami mi vychádza 5-6 dní. To mi potom stihne dorásť sliznica za 22 dńový cyklus? Ja viem, že sa berie na to ten Estimax, alebo estrofém, len mám obavy. Vo štvrtok mi napísal Dr., že mi pošle čoskoro protokol aké lieky budem užívať. Baby a ak mi nenapíše ten prednison a anopyrín, tak si ho mám pýtať?

aja37
21. mar 2011

@jada1 : Mam sa dobre, dik za opytanie. Ziadne divne nalady, ani chute, ani zle mi nie je. Len prsia a podbrusko ma boli. Dokonca som sa baby, ja koza sprosta, vcera vybrala s manzelom na golf. Obaja hrame golf a mne to nedalo a odpalila som par lopticiek. Ale necitila som sa dobre, docela tam treba napinat aj brucho, tak som asi po 10 loptickach skonstatovala, ze idem domov a nech zavola ked skonci, ze dojdem po neho. Vecer mi to bolo strasne luto. Uz tam ani nepachnem. Maximalne na prechadzku.

Co sa tyka toho zladovania: do 5/2011 je este dost casu. Mozno sa ti cyklus este nejak poposuva. Ale ak bude treba, tak ti natiahnu ten cyklus predtym. Ja som mala dostat kramy nejak 28/1 a potrebovala som ich dostat tak ako darkyna, t.j. 12-13/2. Dali mi Nothesteron, alebo tak nejak sa to vola. Ten som brala asi do 8/2 a ked som ho prestala brat, tak do cca 4dni sa mi kramy spustili. Tazke ziaden problem, oni ti natiahnu cyklus. Mala by si ho zacat brat min.4 dni pred zacatim menstruacie. Len upozornujem, ze ten Nothesteron nie je nic moc. Potila som sa v noci tak, ze som sa aj 2krat prezliekala, zima mi bola, potom zrazu hned teplo. V kancelarii som mala 26, pred sebou horuci cas a triaslo ma od zimy. Fuj. Ale ked ho vysadis, tak potom to bolo uz ok. Na vystelku maternice budes potom brat Estrofem. Ja ho beriem 1-1-1 a vraj ho takto budem brat az do nejakeho 12-13tyzdna. No a mam este prednison (zo zaciatku 1/2 tabletky a teraz uz 1 celu), anopyrin 1 tabletka denne, Clexan na riedenie krvi - to je injekcia a este ultrogestan, ale to az po ET. Drzim palce. Ak by si si nejak nebola v nieco ista, kludne napis.

jada1
21. mar 2011

@aja37 no ty sa hlavne šetri a nerob blbosti, aby si si to potom nevyčítala. Naozaj si dlho bojovala, tak si to nepokaz! Karhám ťa ako malé decko, prepáč 🙂, ale ja to v dobrom.

Díky za rady. Budem čakať, aký protokol mi pošle. Napísal mi, že asi dohodneme pred tým aj konzultáciu, čo bude asi dobré, aspoň sa popýtam na tie všelijaké lieky. Určite si ich budem pýtať, veď iwuši dali myslím len utrogestan a ako to dopadlo ☹ . Už sa aj teším, aj mám obavy, či sa to podarí. Stále na to myslím, večer keď idem spať, ráno keď vstávam, už sa z toho asi scvoknem 🙂 . Do 16.5 je ešte véééľmi ďaleko, ale pri tejto hektike to dúfam rýchlo ubehne.

aja37
21. mar 2011

@jada1 : Mysli pozitivne. Vies, mne velmi pomohlo:
1. to, ze sestricka - koordinatorka, co ma mala na starosti v Gennete bola tak uzasne optimisticky naladena, ze to preslo az na mna. Fakt som z nej citila zaujem o mna ako o osobu a nie len ako o pacienta. Vedela som, ze jej mozem kedykolvek zavolat, odpovedala mi na kazdu moju blbu otazku.
2. darkynu som mala rocnik narodenia 1988, takze mlada baba = ja som verila, ze ma kvalitne vajicka, ze sa to urcite musi podarit, ked je taka mlada a zdrava.
3. vedela som, ze Gennet mi da min. 6 zrelych vajicok + manzelov uzasny spermiogram = urcite uspech
4. niekde som sa docitala, ze najviac zalezi na kvalite embrya a ja som proste fakt velmi verila, ze budu urcite kvalitne. A boli.

Takze ziadne pochybnosti (aj ked, v momente, ked som si robila test, som sa skoro pos..... od strachu), mysliet pozitivne a vsetko bude ok. 😉

jada1
21. mar 2011

@aja37 díky za povzbudenie 😉 . Rozkaz, budem myslieť pozitívne 🙂 . Ešte by si ma mohla riadne opľuť nech tehu vírusy (ježiši s akým i sa to píše?) na mňa preskočia 😀 To by aj mňa zaujímalo, koľko má tá darkyńa rokov. Spýtam sa na to lekára, hádam mi to zradí, hádam nebude mať s tým problém, však sa nepýtam na jej meno a priezvisko, ale na vek 🙂 . Určite od veku veľa záleží, dúfam, že nám nedajú nejakú staruchu 😀 . Ja viem, že je tam vekový limit, v každom centre píšu ináč. V Unice mi odpovedali, že od 20-29 rokov. V Reprofite som čítala na nete až do 34 rokov.

aja37
21. mar 2011

@jada1 : vek by ti urcite mali povedat, pretoze ked sa potom robia rozne vysetrenia, ci je dietatko ok (Downov sydrom a pod), tak nie je dolezity tvoj vek, ale vek darkyne. tfuj tfuj, opluvam ta tehotenskymi virusmi 😀 😀

jada1
21. mar 2011

@aja37 Ďakujééééééém. A môžeš takto na mňa pľuť až do konca mája 😀 😀 😀

gabikri
21. mar 2011

@aja37 : ahoj ajo, to je moc hezké s tím srazíkem adoptovaných dětí, to muselo být dojemné, jak se znám, tak bych bulela taky 🙂 Kdy jdeš vůbec na UZ? 😉

Jinak já jsme se objednala na imunologii a rozhodli jsme se, že ještě jeden pokus v RF zkusíme. Teď čekám, kdy mi pošle Štelcl termín 🙂

jada1
21. mar 2011

@gabikri super , tak potom daj vedieť, kedy vám dali termín. 🙂 A tie výsledky z imuno netrvajú okolo 2 mesiacov?
@aja37 ten príspevok o strenutí mi nejako unikol. Muselo to byť naozaj dojemné, už len pri čítaní sa mi tisnú slzy do očí.

gabikri
21. mar 2011

@jada1 : jj, prý to trvá dlouho, no uvidím, co mi paní doktorka řekne, za konzultaci nic nedám 😉

jada1
21. mar 2011

@gabikri uvidíš čo ti povie a možnože vám to spravia aj skôr. Nejdeš si skúsť dať spraviť aj a to AMH? Mne to stále vŕta v hlave, ale u nás to začali robiť len pred pár mesiacmi, aj to len v ISCARE. Nevieš náhodou, či to nerobia aj v Reprofite? Však by som si za to zaplatila. V Repromede to robia, majú to v cenníku. Baby, ktoré ste si dávali robiť AHM : tam sa tiež musí brať krv v určitý deń cyklu ako FSH?

aja37
21. mar 2011

@gabikri : na UTZ idem 5/4. takze vlastne este 2tyzdne a 2dni. Dufam, ze bude vsetko v poriadku. Inak super, ze do toho pojdete este raz. Snad budes mat vacsie stastie.

@jada1 : AMH mozes urobit kedykolvek. Tu nezalezi na tom, kolkaty den cyklu si.

gabikri
21. mar 2011

Tak holky Štelcl mi napsal, že teď má týden dovolenou a pak se po nějakém termínu podívá a že to nebude dlouho trvat, jupí!!!! 😵 😵 😵 Manžel slíbil, že ty peníze sežene. Dva dny v kuse jsem tady plakala a plakala. Už se na mě asi nemohl dívat. Obdivuju ho, já být chlapem, tak bych od takové ženské utekla. Tak jsem poslední dobou protivná, že nesnesu ani sama sebe.

Jinak to AMH, dnes jsem se na to ptala mé gyndařky a koukala na mě, jestli jsem se nezbláznila, že s takovým FSH
mě to vůbec napadlo. Tak jsem byla raději ticho. Ale kdyby se to dalo zjistit v každé laborce jako samoplátce, jdu do toho....nemá některá zkušenost? 😉

@aja37 : držím moc palečky na 5/4.....tuším, žýe tam budou dvojky podle té tlustice 😀

jada1
21. mar 2011

@gabikri no tak super, určite ti nájde nejaký skorý termín. On je naozaj zlatý 🙂 . A odkedy má dovolenku? Lebo mne má poslať ten protokol, dnes som kukala, či nenapísal, tak ho zajtra chcela otravovať či na mňa nezabudol. Ale to hádam stačí keď mi to pošle aj začiatkom apríla nie?

jada1
21. mar 2011

@gabikri a chlapa máš zlatého, pozdrav ho 🙂 Môj je tiež taký, že čo si zaumienim, to sa mi snaží splniť, však preto som s ním 22 rokov 😉 .

gabikri
21. mar 2011

@jada1 : můj manžel má hodně, opravdu hodně chyb....dalo by se říct, že je hodně komplikovaná povaha. Ale v čem je super, to je že všechno dělá jenom pro mě, sám kdyby neměl, tak mě snese každé přání, co mi na očích vidí 😉

gabikri
21. mar 2011

@jada1 : 22 roků 😕 Tomu říkám výkon 😝

gabikri
21. mar 2011

@jada1 : s tou dovolenou nevím, psal " budu teď mít týden dovolenou" ale asi jak jsou v Brně jarní prázdniny, ne? 😉

jada1
21. mar 2011

@gabikri veru 22, malého som mala, keď som mala 19 rokov a mm 24 🙂 .
Aspoň vidíš, ako ťa tvoj manžel ľúbi, to je naozaj milé, že ti sľúbil, že tie peniažky zoženie. Strašne vám budem držať palce, aby vám to teraz vyšlo, aby si už aj ty mala úsmev na tvári 😉 .

A v Brne sú kedy jerné prázdniny tento, alebo budúci týždeň?

AMH robia v Repromeda Brno, stojí to tam 540Kč. Ale neviem, či by to spravili aj pacientke, ktorá k nim nechodí? Možno, že niekde inde je to aj lacnejšie, lebo Repromeda je dosť drahé centrum.

gabikri
21. mar 2011

@jada1 : to právě nevím, kdy mají v Brně prázniny..
Jinak s manželem se lúbime, ale je to u nás dost Itálie, jsme oba horké hlavy a to není jednoduché 😀

jada1
21. mar 2011

@gabikri aspoň sa nenudíte 😀 . To u nás som horká hlava ja, mm je dosť tolerantný tvor 🙂 .
No nič, tak zajtra cinknem na recepciu do RF a povedia mi odkedy má tú dovolenku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre