Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jada1
7. apr 2011

@gammaray áno, presne viem o čom hovoríš. Aj my čakáme na zázrak už 14 rokov s menšími prestávkami. Preto sme rozhodli pre darované vajíčka. Dúfam, že nám to tento rok vyjde. Však bondy 😉 .

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denda1301
7. apr 2011

bondy ty velka optimistka 😵
ale niečo na tom bude treba mysliet na dobre veci a tým si ich privoláme 😀
veštica mi predpovedala že budem mat chlapca tak sa uvidí no nie???

jada1
7. apr 2011

@bondy jasné, že myslím pozitívne. Ja sa už na ten máj strašne teším 🙂 , už odratúvam dni, kedy to už konečne bude. 🙂 . Jéj ty sa voláš Marcela, moja najlepšia kamoška sa tak tiež volá.
@denda1301 aj mne veštica predpovedala, že budem mať ešte dcéru, tak tomu verííííííím 😵 .
Baby moje, každá žena , ktorá túži po dieťatku by ho mala mať, pretože každé takéto dieťatko bude vychovávané s takou láááááskou a samozrejme keď vyrastie a bude mať svoje dietky, tak tú lásku, ktorú dostalo im odovzdá.

denda1301
7. apr 2011

jada1 ja si to tiež myslím,že by každá žena mala mat deti ktorá to velmi chce,len tento svet je dáky nespravodlivý 🙄
ideš v maji? ja tiež do Zlina 2.5 na prvé vyšetrenie a potom dufam,že to pojde rychlo mám už 38 rokov 😎 a 2x som absolvovala IVF a teraz mi doktor oznámil,že nám pomože len darovanie 😵 tak sa na to dost spoliehame aj ked moj s tým stale bojuje lebo chcel aby sa podobalo dieta na mna (asi ma lubi všaK??? hi hi hi

jada1
7. apr 2011

@denda1301 áno idem v máji.16.5 máme OPU darkyne. Chodíme do Reprofitu do Brna. Ja mám už 40 rokov 🙂 . My máme jedného syna, ale ten už má 21 rokov. Chodí na výšku, domov príde len tak raz mesiac, lebo to má do školy 330km. Takže sme doma sami a veru jedno dieťatko by sme v podode vychovali. Ja som absolvovala len 1x IVF so svojimi vajíčkami. Mám zvýšené FSH, tak sme sa rozhodli, že skúsime darované. mm bol tiež zo začiatku taký všelijaký, ale potom keď sme boli v CAR a lekár nám všetko vysvetlil, tak prikývol. Teraz je úplne v pohode a len poviem, že vtedy a vtedy ideme do Brna a všetko dá bokom a letíme tam. Aj keď to máme dosť ďaleko (cca 7 hod cesty tam a späť), ale veríme, že tieto naše cesty nie sú zbytočné a dočkáme sa.
A kde si absolvovala IVF?

denda1301
7. apr 2011

jada1 ja som bola v Heliose v MT,ale nič z toho nakolko prvý krát som mala len jedno vajíčko a to sa vobec neoplodnilo a druhy pokus bol 3/2010 mala som 5vajicok jedno sa oplodnilo vložili mi ho na 5den,ale vraj bolo slabe tak nič.Dali sme tomu pokoj celý rok,ale neviem sa vzdat pocitu,že nebudem mat už dieta.Teraz v januari mi brali ktrv na hormony a vraj moje vajecniky už neprodukuju zrele vajicka tak mi doktor hned odporucil darované.Len sa bojim aby to netrvalo dlho.Ako to cele prebieha?skus mi to prosím opísat a čo je to OPU? 😨

jada1
7. apr 2011

@denda1301 napísala som ti to všetko do IP 🙂

gammaray
7. apr 2011

@jada1 jé,tak ty máš syna,tak to je pro mě zprávička!! 😵 a jdeš do toho v květnu.máj,lásky a plodnosti čas,se říká.. 😵 musí ti to po těch čtrnácti letech ted'ka taky vyjít, jiná varianta prostě není možná!! u mě to vlastně taky trvalo 14 let,než mi řekli,že jsem těhotná.určitě to letos vám všem vyjde. 😵

jada1
7. apr 2011

@gammaray mám 🙂 , to je moje zlato, len už je veľký, on je už samostatná jednotka. Verím, že máj bude pre nás úspešný. V máji sme sa s mojím drahým zoznámili 😵

gammaray
7. apr 2011

@denda1301 veštici ver,mi taky před x lety řekla,že budu mít dvojčata,ale že to bude dlouhá cesta.. 🤐 hezký večer přeji všem 😵

denda1301
7. apr 2011

gammaray 🙂 verim viacerím ludom predpovedala a aj sa to spnilo 😵 tiež mi vravela,že si dost vytrpím ale predtým tak aj to sa plní 😝 mne moje srdce hovorí že dieta mat budem 😵 😵 😵 to by v tom musel byt čert 😀 😀 😀 pekný večer

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenca78
8. apr 2011

ahoj holky, moc Vas vsechny zase zdravim, moc casu na net ted nemam, ale chci vam aspon poprat hodne stesti a tehotnym moooc gratuluju.
A posilam jednu fotecku holek - maji nove cepicky 🙂

misha83
8. apr 2011

@lenca78 Leni, děkujeme, holky jsou překrásný!!!

misha83
8. apr 2011

Tak dnes by to měly být komp. moruly. Tak ty dvě jsou a ty další dvě mají 9b. Takže je vše ok a zítra na transfer.

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jada1
8. apr 2011

@misha83 no vidíš, super a budeš mať aj mrazenie 🙂 .
@lenca78 babulky sú krásne 🙂
@bondy 😉

misha83
8. apr 2011

@jada1 Já právě nevím, v jakém stádiu se embryjka mrazí, nikdy jsme nic na zamražení neměli☹.

jada1
8. apr 2011

@misha83 Uvidíš čo ti povedia zajtra, ale vyzerá to tak, že aj tie ďalšie sa pekne delia. Tak držím palce, aby boli vhodné na mrazenie a tých prvých dvoch zajtra šup do bruška 🙂 . Ozvi sa zajtra ako ste dopadli 😉 .

misha83
8. apr 2011

@jada1 Uvidímě, děkuji moc. No já už se na ně hrooozně těším!

jada1
8. apr 2011

@misha83 to ti verím, ja sa už tiež na máj teším, uf ešte 38 dní. A koniec koncov ako rozmýšľam, však ty tých mrazáčikov nebudeš potrebovať, lebo budeš tehu 😉

mysycka
8. apr 2011

dobré ráno kočky 🙂
tak po dvou dnech v práci konečně zase volno, teda řeknu Vám že to byl nezvyk po takové době vstávat do práce, ale jsem ráda aspoň tam nemám čas myslet na blbosti a ve středu nstupuju na brigádku a k tomu nějaký to pečení tak snad půjdou dluhy rychlo pryč.
Včera jsem našla recept na Sachrův dort z nějakýho hotelu Savoj v Praze tak ho chci zkusit, doufám že to bude dobrota, protože čokoládu miluju tak myslím že jo

misha83
8. apr 2011

@jada1 Tím se v rámci pozitivního myšlení taky utěšuji🙂.

beruska64
8. apr 2011

@lenca78 Ahoj Leni, holky su krasnucke 🙂

gammaray
8. apr 2011

@bondy ahoj a kdy ty máš vlastně nástup,nějak to nestíhám sledovat. 😵
@misha83 budu ti zítra držet pěsti, 😵 😵 tfuj,tfuj,tfuj...

denda1301
8. apr 2011

misha83 držím paste 😉
vám všetkým držím paste 😵 😵 😵

dana7
8. apr 2011

@misha83 Moc ti držím palce a přeju hodně štěstí, na zítra!!!! 🙂
Přeju vám všem krásný víkend!!!!

misha83
8. apr 2011

@gammaray @denda1301 @dana7 Holky jste zlaté, moc děkuji!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre