Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

stastenka42
14. jún 2011

ach jaj,ved toto 😒 Ja vás denne čítam,len som myslela že ked ste všetky také úspešné,tak aj ja budem.....ale nevadí 😒 😒 ja si tiež hovorím že to tak asi malo byt.Na darkynu som čakala od februára,celkom rýchlo.

denda1301
14. jún 2011

@stastenka42 nezufaj nie sme vsetky uspesne ja mam 38 tiez uz dost a dieta chcem tak dlho a stale nic.Moja jedinna nadej je darovane.Vraj som v poriadku aj maternicu mi teraz preskumali koli myomu tak uz len dufat,ze mi naidu darkynu a budem rodit.Neboj spolocne to zvladneme vsetky musime sa podporovat 😉

stastenka42
14. jún 2011

@denda1301 ja viem,aj my si to hovoríme 😀

misha83
14. jún 2011

@11112 My chodíme v Brně do Unici.
@stastenka42 Je mi to hrozně líto, je dobře, že se v CAR zachovali férově. Bohužel i toto se stát může.

rebo
14. jún 2011

Ahojte dievčatá, dnes sme boli na ďalšej kontrole. Babätká rastú jedno má 48 mm a to druhé 44 mm. Estrofem a Utrogestan budem brať len do konca tohto týždňa. Dnes som sa pýtala aj na vyšetrenie plodovej vody, ale doktroka mi povedala, že to musí ešte zistiť, že ako to je. Neviete mi s tým poradiť, že keď som mala darované embryjá, že či je to nutné dať vyšetriť? Písala som aj doktorovi do CAR, ale odpísal mi, že to je na mojom rozhodnutí.

denda1301
14. jún 2011

@rebo moja aka som rada,ze to vsetko prebieha ok.To vysetrenie je len na tebe pokial viem jedna kocka si ho nedala robit nakolko je to zbytocne pokial je genetika dobra aj moj gyndos mi to hovoril,ze by som si to nemusela dat robit,ked darkyna je ved genetickt vysetrena a aj moj mm bude mat test.Tak naco ved by si podla mna zbytocne riskovala viem,ze tam hrozi potrat.Ale je to na tebe.

denda1301
14. jún 2011

@rebo a este jedna vec ty cakas dve babatka tak si to zvaz.Podla mna a aj podla toho co som si fakt zistovala je to zbytocne riziko nakolko ty neodovzdavas geneticku informaciu babulkam nakolko vajka su od darkyne a tam je to zavysle hlavne od toho.Je ine ked zena ostane tehotna normalne vo veku 43 rokov vtedy je to potrebne ....

jada1
14. jún 2011

@rebo ahoj 😉 , som rada, že sa vám darí a pekne rastiete 😵 .

Máš na mysli amniocentézu? Tak to je na veľké uváženie. Kamoška mi vravela, že je sťaby povinná (ale donútiť ťa nemôže nikto), keď sa zráta vek rodičov a výjde číslo nad 70. Napríklad žena má 35 rokov a muž 36 rokov. Vy ste ale iný prípad, máte darované embryjká. Ja by som sa v CAR spýtala na vek biologických rodičov, alebo darcov, alebo ako sa mám vyjadriť. Mne lekár z CAR povedal, že keď mi budú robiť v prvom trimestri screening, tak mám uviesť rok narodenia dárkyne, aby nám nevyšiel pozitívny výsledok na Downov syndróm.
Amniocentéza je na zváženie, lebo niektoré baby po zákroku potratili. Podľa mňa počkaj na výsledky screnningu a ďalšie vyšetrenia, ktoré sa robia (nemám veľmi prehľad aký sled vyšetrení nasleduje, nemám to naštudované) a ak budú dobré, tak nie je dôvod ísť do amnio. Amnio sa ajtak robí až myslím v nejakom 16 týždni.

gammaray
14. jún 2011

@rebo...jestli teda můžu poradit,tak já jsem se na to v caru samozřejmě taky hned ptala,jestli mám či nemám jít na plodovku(bylo mi už 36 let).tam mi nejdřív řekli at neplaším,že nemám za sebou všechny ty povinné odběry a scriningy.vše bylo naštěstí ok,ale já měla furt strach jako co kdyby....tak mě ujistil,že embrya jsou od mladých-zdravých a vyšetřených dárců,že se nemám čeho obávat,že můj věk v tom nehraje vůbec žádnou roli.a jak jsem furt měla strach ,tak mě hned pak od toho odradil s tím,že hrozí u odběru potrat a hlavně,že kdyby bylo třeba jedno mimčo nejak vadné,že bych na přerušení jít stejně nemohla,musela bych donosit obě(dobré i to špatné)...a už jsem zmlkla a měli ode mě klid.

jada1
14. jún 2011

@rebo chcela som sa ťa ešte spýtať, brala si aj Prednison? Ak áno, tak v ktorom týždni ti ho vysadili? A Utrogestan s Estrofémom ti vysadzovali postupne? Mne Dr. povedal, že lieky sa budú vysadzovať postupne od 9-12 týždňa.
No a @gammaray ti to pekne vysvetlila 🙂 , ty si presne ten prípad ako bola ona 😉 .

diadiana
autor
14. jún 2011

čítam a akurát som to riešila tak píšem svoju skúsenosť @rebo ja som hovorila s doktorkou z genetiky a povedala mi k amniocentéze zhruba to, čo píše @jada čiže najprv povinné screeningy v prvom trimestri a morfologické sledovanie plodu ultrazvukom. Do úvahy sa berie vek darkyne a nie moj a keby amniocenteza tak podla mojho zváženia. Ale presne myslím tak ako ti to vysvetlila @gammary u dvojičiek, to by sa malo týkať aj teba.

diadiana
autor
14. jún 2011

@jada vysadzovanie liekov som tiež riešila s doktorom z CAR 🙂 Utrogestan a Estrimax vysadzujem 11 a 12 TT postupne na pol a stvrt davky, koniec v 12TT a Prednison a Anopyrin vraj mam uzivat do konca 16 TT. Počula som už aj o iných spôsoboch vysadzovania ale v zásade je to všetko podobné, najlepšie ked skonzultuješ priamo s lekárom, ktorý ti lieky nasadil.

nika009
15. jún 2011

Ahojte, chcela by som sa opytat, aka je asi cakacia doba v Gyn Fine na darovane vajicka. Lekar mi potrvrdil ze mi predcasne zlyhavaju vajecniky, prve IVF mam este skusit so svojimi, zatial sme len vyplnili ziadost na poistovnu...Mate s tym niekto skusenosti? Mam 28

jada1
15. jún 2011

@diadiana jasné, Dr. mi povedal, že mi potom pošle rozpis ako ich postupne vysadzovať. Niektoré baby ale prednison vysadili v 9, niektoré v 12 a teraz čítam, že ty dokonca v 16 tt. Toho prednisonu som sa chcela zbaviť čím skôr 🙂 .

diadiana
autor
15. jún 2011

@jada tiež registrujem že baby vysadzujú skôr tieto lieky, možno to závisí aj od toho prečo a koľko ich užívame, ja mám 5 mg Prednisonu .. teda tiež nie som nadšená 🙂 ale neodvážim sa protirečiť Stelclovi 🙂 a po všetkých nevydarených IVF-kách doteraz by som jedla aj klince keby to malo pomôcť 🙂

jada1
15. jún 2011

@diadiana 😀 jasné, že človek by hocičo zjedol, len aby to pomohlo 😀 .
Budem sa tiež riadiť rozpisu od Dr., len som chcela presondovať ako to majú ostatné baby s liekmi. 🙂 .

rebo
15. jún 2011

Baby ja Prednison neberiem. Ja som mala všetky vyšetrenia v poriadku. Estrofem a Utrogestan mám brať do 12. týždňa tak, ako ich beriem, čiže 3x2 tabletky denne. Doktor mi nevravel o žiadnom znižovaní dávok. Ďakujem vám za vaše názory, je to pochopiteľné, že mám strach, či sú obidve v poriadku. Ja len viem, že keď sú to darované embryjá, tak žiadne genetické vyšetrenia sa u darcov nerobia. Veď to je tak, že keď sa niektorému páru zadarí IVF, tak tie ďalšie zmrazené embryjá darujú iným. To nie je tak ako u darovaných vajíčok, tam je genetické vyšetrenie povinné. Mne o darcoch nepovedali vôbec nič, len na ženu mi povedali, že mala do 35 rokov.

mare
15. jún 2011

@nika009 AHOJ.JA MAM 29. TIEZ MI ZLYHALI VAJECNIKY KED SOM MALA 25.JA SOM V HELIOSE.JA IDEM MAT DAROVANE VAJICKA.CAKALA SOM ROK A POL.

mare
15. jún 2011

@nika009 AHOJ.JA MAM 29. TIEZ MI ZLYHALI VAJECNIKY KED SOM MALA 25.JA SOM V HELIOSE.JA IDEM MAT DAROVANE VAJICKA.CAKALA SOM ROK A POL.

gammaray
15. jún 2011

@rebo tak tobě řekli aspon věk dárkyně,já jsem nevěděla a nevím vůbec nic.a nějaké požadavky na dárkyni-dárce,jak píšou holky,to vůbec nepřicházelo v úvahu.prostě sázka do loterie.a úplně ti rozumím s tím strachem o mimča.to má ,měla či bude mít asi každá z nás.já jsem byla posr...strachy celé těhotenství.a neboj,bude to dobré...

jinak holky,at se taky trochu pochlubím a některé,co mají snad nějaké pochybnosti,uklidním...dnes jsme měli tříletou povinnou prohlídku,děti ok,zdravé,výškově i váhově plně v normálu.ovšem když otevřely tu svou nevymáchanou pusu na špacír,doktorka nechápala a prohlásila,že jsou proti jiným dětem v témže věku mnohem inteligentnější a bystřejší. 😕 😕 po kom asi jsou ? že by ,jak se říká,stará matka=geniální dítě 😀 😀 .....

jada1
16. jún 2011

@gammaray no škoda, aspoň základné veci vám mohli povedať.
S tým strachom máš pravdu, človek si myslí, že pôrodom to končí a ba práve potom to len začína. Ja sa napríklad stále o syna bojím, aj keď má 21 rokov. Keď cestuje do školy, vždy musí poslať sms, či docestoval na intrák v poriadku, lebo by som ani nezaspala. 🙂 .
Vy už máte po tri roky 🙂 , to už s nimi musí byť riadna zábava 😎 . Tak nech vám robi len a len radosť 😉 . Určite si na ne veľmi pyšná.

gammaray
16. jún 2011

@jada1 dík.jo jo,zábava je to pořádná a záběr taky..však za chvíli taky uvidíš 😀 😀 jen se někdy až skoro stydím,co z nich zase na veřejnosti vyleze,jak pořád mluví,skáčou blbnou...manžel jim furt říká,že sa nemožú spratat' do kože,ale nevím,co to znamená...no a bát se budu taky,jako ty o kluka..hezký den a užívej si to 😅

nika009
16. jún 2011

@mare to bude tvoje prve IVF? Drzim ti palceky, aby to vyslo. Lekar chce este pouzit moje vajicka, tak to skusime. S tym zlyhanim vajecnikov to bol pre mna sok, aj ked som uz rok citila ze nieco nie je v poriadku. Nevies, ci to moze ovplyvnit nas dalsi zivot? Vraj uz budem musiet stale brat hormony. Ale to vsetko zvladneme, hlavne nech sa podari miminko 😉

nali1
16. jún 2011

Ahoj holky,takže hlásím,že po dnešní kontrole" máme" OPU v pondělí.Takže vše podle původního plánu.A dárkyně je podle koordinátorky super nosnice.Vypadá to na 20 vajec. 🙂 Tak doufám,že aspon polovina bude použitelná k oplodnění.
@jada1 doufám,že těhulkování pokračuje v pohodě a připojím se k Tobě. 😉

jada1
16. jún 2011

@nali1 ahoj kočko 😉 , gratulujem k peknej úrodičke 😵 .
To dúfam, že sa sa ku mne pripojíš 😎

nali1
16. jún 2011

@jada1 o tom žádná. 🙂 jo,papučky pro mimča už mám doma 😀

jada1
16. jún 2011

@nali1 správne, papučky sú dôležité! 😀

nali1
16. jún 2011

@jada1 tak,tak.Ted jen,aby to šlo vše jen dobře. 🙂

denda1301
16. jún 2011

@nali1 super tesim sa aj ja z urodicky to je riadna uroda.A kolko si das vlozit?

miriiama
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mare
16. jún 2011

@nika009 vsetko sa da zvladnut tak ako pises....ano toto je moje prve ivf.tak ani nevie co ma caka.ved uvidim..🙂dam ti potom vediet ci sa podarilo...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre