Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

kinguse
9. júl 2011

@jada1 @nali1 @gammaray holky souhlasím s váma. Taky mě to celkem naprdlo.Tak dejte prosím vědět,kam za váma 😉

jada1
9. júl 2011

@nali1 však tým, že si založíme súkromnú tému nič nehrotíme. A môžeme tam diskutovať o čom chceme 😀 . Nad názvom som ešte nerozmýšľala.

bondy
9. júl 2011

Sluníčka já Vás zdravím a taktéž naši ikarkulku.
Co se týká našeho tématu pak se ho všechny přepečlivě držíme a pokud někdy odbočíme pak jen proto, že bychom nechtěli absolvovat hospitalizaci u chocholouška/ psychiatr/.Pokud se navíc nově příchozí nemůže dobrat své odpovědi, pak si píše dotaz a ke konkrétnímu dotazu se pak odpovídá.
Na jiných webech si napíšou klidně i vtip.
Ikarkulka je zcela jistě chápající bytost a proto to zkusíme bez té soukromé skupiny. Já kdysi četla e mimino - darovaná vajíčka a pak se stali soukr. skupinou, kde se musí požádat o vstup a na to já jsem dost stará abych takové kraviny dělala 😀 .
Takže pište děvčata tak jako předtím, zůstaňte taková jaká jste, máme stejné přání a stejné starosti a tak občasné zlehčení tématu není od věci.Jinak hezkou sobotu, jdu upéct kuřátko. Udělám kaši a okurkový salátek 😀

bondy
9. júl 2011

jinak , pokud tady vznikne soukr. diskuse tak za Vámi jdu to je jasné ale chuděry ty, které budou hledat informace. No napíšou si ikalkulce 😀

jada1
9. júl 2011

@bondy ona im akiste fundovane odpovie😀 😀 😀 😀 😀

gammaray
9. júl 2011

koukala jsem letmo na jiné IVF témata , tam smázáno nic nemají a holky se tam baví třeba o předělávání kvartýrů,výměně oken v bytech a podobně.taky mě nic nenapadá,nevím,či tmá název souviset s darováním embryí-vajíček?jestli jo,tak třeba " darované štěstí",darovaná sluníčka,naše darovaná naděje....nechám to určitě na vás ostatních,vy něco pěkného vymyslíte..

kinguse
9. júl 2011

souhlas děvčata 😎

misha83
9. júl 2011

Holky já nevím, pokud nám někdy smažou ještě něco, řešila bych to pak, hned mizet... Hlavně kvůli nově příchozím to je na prd. Ale samozřejmě půjdu s vámi pokud na tom budete trvat.

gammaray
9. júl 2011

@bondy pokud bude mít nějaká nová příchozí nějaký dotaz,tak si založí bud zcela novou diskuzi,nebo otázku.udělejte to,jak chcete,souhlasím se vším,jen dejte vědět

diadiana
autor
9. júl 2011

ahojte dievcata. Tiez kukam ako puk. Tuto temu som kedysi zalozila a prisla mi aj po case dost napomocna dievcatam hladajucim info, pripada mi skor edukacna. Do sukromnych tem sa mi hodia skor diskusie povedzme mamiciek alebo tehotnych v rovnakom case, ale tato tema je vyslovene "naucna" - dufam ze tymto nikoho neurazam. Tak ako sa pise predo mnou, kym som aj ja podstupila IVF v Brne napriklad precitala som vyse 500 stran prislusnej temy,a niekolko stoviek stran podobnych tem, kde som sa dozvedela mnozstvo cennych info, pamatam si ze som to citala niekolko tyzdnov som iba "citala" a zbierala info.
Vyradovanie "nevhodnych" prispevkov adminky mi pripada velmi velmi subjektivne a neopodstatnene, ved sa dievcata nebavili o napr. jadrovej energetike. A aj keby...🙂
Tak podla adminovskeho pristupu bude aj tento prispevok zmazany 🙂

bondy
9. júl 2011

didiana, neboj už nic mazat nebude. Vše souvisí se vším a nic není náhoda ani to, že jsme odbočily od tématu. Věřím, že je vše už o.k. , Tvůj postřeh o subjektivním postoji je správný a věřím, že si to uvědomila.
Jo jo v jednotě je síla 😀

kinguse
9. júl 2011

jasně holky, jedna za všechny, všechny za jednu!!!...jak píše bondy..v jednotě je síla 😀
Holky já vám žeru jako tank, chuť na nic nemám, přitom tláskám páty přes devátý..musím využít toho,že mi není zrovna blbě 😅 A hrozně mě štve, že je venku tááák krásně a já musím ležet a trčet doma. Odpo aspoň vytáhnu lehátko na terásku,ale až tam bude stín, páč bych se upekla 😝

nali1
9. júl 2011

No holky, člověk si zdrimne a nestačí docitat. 😀 Jadi, myslela jsem, ze to hrozí někdo jiný. 🙂 Jinak taky souhlasím , co tu píšete a jasnacka ze půjdu v případe nové tema za vama. Jen jsem myslela, ze to je obrovská Škoda pro ostatní. Ja taky byla hrozne rada, ze se muzu přidat, protože věřím ze se cítíme všechny stejne a tohle bylo obrovske povzbuzení a naděje. Zatím pa jdu vařit, trosku jsem to zazdila. 😀

nali1
9. júl 2011

@gammaray a co tak "naše slunicka" ja je teda uz za darovane nepovažuju. 😉

gammaray
9. júl 2011

@nali1 jasně..."darované "je jen pojem-fráze.já na ty své taky tak nekoukám 😀 😀

nali1
9. júl 2011

@gammaray to vím, jsou strašně krasne a roztomilé. V tom případe -darovane štěstí a naše Slunicka.

kinguse
9. júl 2011

@nali1 ..to je hezky "darované štěstí"... 🙂
a já upřímně už ani nepomyslím na to,že bych měla "darovaná" vajíčka...prostě byla, jsou a budou MOJE!!!! Tohle už fakt neřeším. Ale musím říct, že mi chvíli trvalo, než jsem se s tím vyrovnala. Ale to jsme měly asi všechny stejně,co? 😉

nali1
9. júl 2011

@kinguse určitě bych lhala, kdybych tu tvrdila, ze sotva se o tom v centru doktor zmínil, tak jsem řekla- to beru. Bránili jsme se asi jako každy jiny a zkoušeli to s vlastním materiálem. K tomu rozhodnuti proste člověk dozraje a určitě se musi vnitrne smířit. Ted uz to opravdu neřeším a jen doufam, ze jim je u me dobre. 😉 Uz po čas stimulace dárkyně jsem na ne myslela jako na sve děti, možna proto se jim u me zalíbilo.

kinguse
9. júl 2011

@nali1 tak mě, když se o tom dr zmínil, tak jsem řekla hned jasně a neviděla v tom problém. Ale pak ti mi to začalo docházet a měla jsem spoustu otázek a nemohla najít odpovědí. A nebo jsem necházela diskuze, kde to ženský spíš odsuzovaly a z toho mi bylo zle. U mě to chtělo fakt jen čas, jestli k tomu dozraju nebo ne. A teď už se nemůžu dočkat, až budou/e na světě...teď už by mě fakt neštvalo, kdyby to nevyšlo..prostě MUSÍ 😉

nali1
9. júl 2011

@kinguse ty diskuse byly taky něco na me. To se neda komentovat. Asi ne každy je schopny tohle prijmout a pak byt dobrou maminkou.

kinguse
9. júl 2011

@nali1 nejhorší je, že to odsuzujou lidi, kterých se to vůbec netýká a nikdy nic podobnýho nezažili!!!!! Pak jsem to přestala číst, vyprdla se na názory druhých a vyrovnala jsem se s tím jen já sama.Manžel mi tenkrát řekl,ať se rozhodnu jak chci, že mě v tom podpoří!!! 😉

nali1
9. júl 2011

@kinguse taky to nečtu a navíc nehodlame nikomu říkat, jak to vlastně je. Proste je to naše věc 😉

misha83
9. júl 2011

@kinguse @nali1 jo holky, tady více než kde jinde platí "kdo nezažil, nepochopí". Taky jsem četla pár "super" diskusí, no comment. Já jsem hned od začátku stimulace dárkyně to brala tak, že to jsou naše děti a vše ostatní mi bylo fuk.

nali1
9. júl 2011

@misha83 přesně tak, cítím to i ja. A vůbec se za to nestydím. Ale člověk to tají, protože lidi jsou zli

misha83
9. júl 2011

@nali1 U nás to ví rodiče a sourozenci, jinak nikdo a je jim po tom houbelec 🙂 . I když mně osobně je naprosto fuk, co si kdo myslí.

kinguse
9. júl 2011

holky měla jsem to úplně stejně..prostě jsem si ty vajíčka tak trochu přivlastnila 😀 A teď už si je vzít nenechám!!! Stejně je to super, že něco takovýho existuje. Jediný, nad čím jsem přemýšlela bylo, že vlastně někde budou mít ty moji prcci sourozence 😅 ...teda z půlky. Ale pak jsem si říkala a i četla, že po světtě běhá toooolik dětí, který ani neví,kdo je jejich biologický otec 😀 ..prostě to tak je a basta fidli 😀 😀 😀

nali1
9. júl 2011

@misha83 tak mi je to taky jedno. Ja spis myslím do budoucna, aby tím netrpěla deti, které by z toho mohly mít trauma. Ja myslím , ze můžeme byt na sebe hrde. Co všechno jsme si musely vytrpět a přece to nevzdavame a bojujeme. 🙂

bondy
10. júl 2011

Tak co je s Vámi Vy barové povalečky 😀
Já jsem největší, nemusím vařit , jen jsem vyprala a mm to s velkou nelibostí pověsil, taky to tak vypadá 😎
Já o tom říct, neříct přemýšlím ale asi budu dělat mrtvýho brouka, když bude nejhůře tak řeknu že mi ho vyměnili to miminko 😀
Ale bude naše.

denda1301
10. júl 2011

@bondy ha barova som bola,ale veeeeeelmi davno teraz som domased a mojmu mm to aj trosku vadi nakolko on by rad aj o cas si vyhodit s kopytka..... ty uz ani nemozes nic robit ved mas na to aj knizku 😔 ja byt tehula tiez nebudem nic robit len brusko hladkat 😀

rebo
11. júl 2011

Čaute dievčatá, ja som tiež toho názoru, že by sme mali naďalej pokračovať v tejto téme. Tak ako iné tu spomínali, aj ja som veľa čerpala z tejto témy, aby sa zadarilo a o vašej psychickej podpore ani nehovorím - tá mi pomohla najviac. Nielen od vás, ktoré tu chodíme pravidelne, ale aj od kočiek, ktoré si našu tému čítajú, ale neprispievajú do nej, ale podporovali ma cez IP. A čo sa týka darovaných vajíčok, tak ja ako dobre viete mám darované embryjá a sem-tam sa pristihnem, ako uvažujem, že ako tie naše, podotýkam naše detičky budú vyzerať.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre