Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

iwusa
21. aug 2011

@gammaray dala som si dlhšiu pauzičku od koníka. Potrebovala som si zrovnať veci v hlave, živote a tak. Toto je teraz tá súkromná skupinka? to znamená, že ak by som sa chcela na niekoho posťažovať, tak určite sa k tomu nedostane, pretože nie je pozvaný/á? 😝
apropo, klobúk som vymenila za slnečné, doplnok ako doplnok ale je to aktuálnejšia fotka, z konca júna 2011.

lenca78
21. aug 2011

@mimka29 Zuzanka slysi 😀 😀 A ja jsem stastna jako blecha. Ted spis osetruji roztriskane hlavy o topeni a nabytek, o vsechno se zveda 🙂)

lenca78
21. aug 2011

@iwusa Ahoj Ivus, vypada to, ze tu stara parta porad jeste obcas je 😀 Ten klobouk jsem mela rada 🙂)) Doufam, ze se mas dobre a vsechny myslenky jsou uz srovnane. Krasny vecer

rienok
22. aug 2011

@iwusa ak chces ist do sukromnej skupiny pošli IP @jada1 ... ona ťa pridá 🙂 toto je zatial ta verejna

stastenka42
22. aug 2011

@iwusa ahojky,ako sa ti darí??????? ja som mala tiež pauzu od kona ale už som na radu bab zmenila nick-zúfalka,a tiež som v skupine tak pod k nám 😉 pokračuješ dalej? maš mrazačiky,či ideš do nového cyklu?

stastenka42
22. aug 2011

@lenca78 to je perfektné 😀 😀 😀 😀 😀 tešime sa s tebou 😀 😀 😀 😀 😀

mimka29
22. aug 2011

Ahojte 🙂

@lenca78 tak super 🙂 a tebe sa Zuzanka už stavia k nábytku 😕 pekne skoro. Nelka začala loziť a stavať sa k nábytku až týždeň pred tým, ako mala 10 mesiacov.

@iwusa ahoj Ivi, dobré foto 😉

@stastenka42 s tým nickom dobrý nápad.

Nelka už spinká, tak som vás prišla pozrieť. Dnes bolo riadne peklo 😝 a je to riadna fuška behať s malou po ihrisku za ručičky, lebo ona v kočíku už dlho neobsedí, len by chodila. Ale neviem či som unavená viac ja, alebo ona 😅

jada1
23. aug 2011

@lenca78
@mimka29 kočky a vy nechcete ísť k nám do súkromnej diskusie? Radi vás tam uvidíme. 🙂

mimka29
23. aug 2011

@jada1 budem rada ak ma tam pridáš, rada sa pozriem ako sa vám darí, lebo tu už skoro nikto nechodí 🙂

carlik
24. aug 2011

@jada1 mě by taky zajímalo, jak to s váma holkama pokračuje dál....

jada1
24. aug 2011

@carlik ahojky, nejako si ťa nepamätám, asi si málo chodila do tejto témy., tak sme na teba zabudli ☹ .
V každom prípade, som ťa pridala do požívateľov. Máš to v IP 😉 .

evulatko
30. aug 2011

@jada1, mohla bych taky poprosit o pridani mezi uzivatele? Tady uz to na MK moc nezije a potrebovala bych poradit ohledne darovanych vajicek... Mockrat dekuji🙂

jada1
30. aug 2011

@evulatko máš IP.

petrakalcik
1. sep 2011

Ahoj holky,
dovoluji si take prispet do diskuse a chtela bych vas pozadat o par informaci a rad.

Mam za sebou 1 IVF se spatnym vysledkem (anembryomola), 10x nativni cyklus (z toho 4x transfer, ale bez uspechu - alergie na trofoblast, zbyvajicich 6 pokusu se nestihlo vajicko odebrat). Samovolne se mi kazdy mesic vytvori 1-2 folikuly, ale reaguji spatne na leky.

Vcera mi bylo receno, ze bych mela uvazovat o darovanem vajicku. Mam v hlave strasny zmatek a spoustu otazek. Napr. kolik vajicek "dostanu" od darkyne? jak dlouho trva, nez se darkyne najde? jaka je uspesnost atd.? Moc prosim napiste mi bud na web nebo do IP adresy nazor, zkusenost...

Diky,

misha83
1. sep 2011

@petrakalcik Ahojky, úplně si pamatuju na tu "facku", když nám bylo doporučeno, ať uvažujeme o darovaných vajíčkách... Ale popořádku k tvým dotazům. Od dárkyně dostaneš všechna její vajíčka, dávají jim nízké dávky hormonů, takže je to obvykle do deseti. Nicméně kolik z toho bude embryí už je jiná otázka. U nás v CAR jsme dárkyni dostali vlastně hned další cyklus po zahájení, všude je to různé.

petrakalcik
1. sep 2011

No vidis a me na tohle vcera nikdo nedokazal odpovedet. Ptala jsem se, jak to je, kdyz ma darkyne 2 vajicka a nebo 10, zda budou vsechna pridelena pouze me. To by pri poctu 10 zralych vajicek moji stiuaci resilo. A nedozvedela jsem se poradnou odpoved. Chapu tedy spravne, ze zalezi na stesti, jak na tom darkyne bude?

misha83
1. sep 2011

@petrakalcik A kam chodíš? Ano, je to o štěstí, jak dárkyně reaguje. Samozřejmě nikdy se nedozvíme, jestli je nějak jinak, ale já svému CAR věřím, jinak bych tam nechodila. Např. naše dárkyně měla 9 vajíček, oplodnilo se jich 8, ale nakonec zbyla 2 k zavedení. Ale chytila se hned na první pokus s dárkyní, těhu nedopadlo, ale to je věc jiná.

petrakalcik
1. sep 2011

Chodim do Pronatalu. S tim neuspechem mi to snad ani nerikej.... mam z toho velky strach, protoze v posledni dobe mam pocit, za mam vsechno jen krome toho spravnyho vysledku. ☹
A jake mas plany dal? Co ti navrhli?

misha83
1. sep 2011

@petrakalcik Neúspěch k tomu patří, byl to náš třetí pokus, ale první s darovanými. Já ho ale vlastně beru jako úspěch, zadařilo se. To, že to nedopadlo bylo kvůli tomu, že nám jedno embryjko vycestovalo mimo dělohu až na vaječník a tam prasklo, takže jsem byla v ohrožení já. Plán je takový, že to časem zkusíme znovu, myslím někdy začátkem 2012.

petrakalcik
1. sep 2011

No ja te obdivuji. Ja bohuzel tak pozitivni nejsem. Rozhodne si nedokazu rict, ze neuspech k tomu patri. Chodim pul roku kazdy mesic na nativ a pokazde, kdyz to nevyslo, tak jsem bud nastvana a nebo zoufala. Nejak nevidim svetlo v tunelu. Uz to trva hodne dlouho...takze mas muj velky obdiv.

misha83
1. sep 2011

@petrakalcik Ale to ne, já to měla podobně a teď po posledním pokusu jsem na další nedokázala ani pomyslet. Teď už se na to dívám trochu jinak, ale pořád nemám odvahu. Ale tak nějak, když jsem ležela v nemocnici po operaci a slyšela co vše se mohlo stát jsem si až zpětně uvědomila, že prostě musíme bojovat dál.

petrakalcik
1. sep 2011

No to ja si rikam taky, ale pak mi nekdo vrazi pomyslnou "facku" a jsem z toho uplne hotova. Jeste se zeptam, kam chodis do CAR?

misha83
2. sep 2011

@petrakalcik My chodíme do Unici v Brně. Není to jednoduché, ale ten prcek by stál za to 🙂 . My se s manželem už i začali smiřovat s tím, že se to nepodaří nikdy, zřejmě nás teď čeká poslední pokus a uvidíme jak to dopadne.

riki22
2. sep 2011

@petrakalcik ahoj, omlouvám se, že vám sem lezu, vidím, že chodíš na nativ, mohla bys mi, prosím tě napsat, kolik stojí a kam chodíš? Mám před sebou 3. IVF a pokud bude neúspěšné, tak uvažuju u nativu, u IVF mám pokaždé málo vajíček ☹

kateeska
2. sep 2011

Ahoj holky, omlouvám se že sem lezu, ale taky mě v září čeká 3 IVF (první s darovanými vajíčky), tak si to tady pročítám..my jsme měli na výběr - zkusit další pokus s mýma vajíčkama - ale zase se nemusí chytit ani jedno (tak nějak mám problém že mi nedorustají a vůbec se nechytají), nebo od dárkyně. Vybrali jsme si to druhé. Už máme všechno podepsané, dárkyně je vybravá, je to zaplacené a teď mám jenom s přítelem přijít 14.9. na ultrazvuk, přítel dá spermie a budeme čekat..tak držte palečky!! 🙂

petrakalcik
2. sep 2011

Ahoj holky,

tak nejdriv pro riki22: nativ me stoji cca 20 tis.-25 tis.
stimulace: zalezi, kdo mi co da. Jednou mi udelaji stimulaci s 1 injekci (napr. za 1000 Kc - orgalutran nebo cetrotid a pak pregnyl za 280 kc) a priste mam zase menopur (4000 Kc), orgalutran/cetrotid za 1000 Kc a to mne daji treba menopur a 2x orgalutran. Takze cena je pokazde jina.

Obecne pocitam:
leky 5000 Kc

punkce 6500 Kc
icsi 3500 Kc
transfer 6500 Kc
narkoza 2000 Kc
-------------------------
celkem 23 500Kc

Jinak ja mam temer stejny pocet folikulu, at uz jdu klasickou cestou IVF kratky protokol a nebo nativem. Z IVF jsem mela 3 foliky, z toho 1 zrale a 1 nezrale vajicko. Z nativu, pokud se zrovna podari stihnout ovulku, tak mam 1 zrale vajicko a sem tam i 2 zrale. Takze vysledek je u me uplne stejny. Proto mi take doporucuji darcovstvi.

Chodim do pronatalu. Pokud chces nejake dalsi info nebo mas otazky, napis mi to do IP adresy.

misha83
3. sep 2011

@kateeska Tak to jsme na tom podobně, držím pěsti a přeji hodně štěstí!

11112
5. sep 2011

Ahojte holky,snad nebude vadit,když se zeptám na pár otázeček.Čeká mě IVF s darovanýma vajíčkama,musela jsem tuhle informaci taky první rozkousat,ale ted už je to v pohodě.Mám za sebou 2 IVF a tohle je poslední naděje,bohužel je to i otázka financí.Chci se zeptat jaký je váš názor jestli zavést 2 nebo jedno embryjko.Doktor říkal,že se mám pořádně rozmyslet,že je u darovaných vajíček velká úspěšnost a donosit dvojčátka je rizikové.Můžete mě napsat vaše názory?

carlik
6. sep 2011

@11112 myslím, že chodíš taky do RF viď? Já jsem stála také před touto otázkou. Poprvé když jsem si nechala zavést 2 embryjka, tak se chytlo 1 (bohužel to špatné) a teď v květnu, když jsem tam byla podruhé, tak mi Dr. říkal, že mám samozřejmě se 2 větší šanci, aby se uchytilo aspoň jedno a že už toho mám tolik za sebou (řekl - ta tlustá vaše složka), tak jsme dali 2 a jedno mimčo mi už 14 dní kopká v bříšku 😉 Samozřejmě musíte být také připraveni na variantu dvojčátek 😉 Tak přeji dobré rozhodnutí a brzo 2 čárečky na testu !

11112
6. sep 2011

@carlik Ahoj a děkuju za odpověd.Máš pravdu chodím do RFa ty jsi tam chodila taky?Máš pravdu,že s dvouma je větší šance,ale Machač mě říkal at si to dobře rozmyslím,že jsem moc hubená takže dvojčátka jsou pro tělo větší zátěž atd jenže já mám strach,že dám jen jedno a nechytne se a budu si to vyčítat.Vím,že to za mě nikdo nerozhodne ,hrozně chci miminko,ale dvojčátka si neumím představit.Tobě moc gratuluji,že ti to vyšlo je to krásnej pocit že?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre