Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

barbora77
26. mar 2009

Ahoj mimka, dik za privitanie 😉 My ideme do Heliosu Brno, kedysi som tam bola aj na IVF. Dohodli sme sa s Dr, ze pripravu budem mat v MT a do Brna pôjdeme na odber manz. a potom na transfer, tak som rada, lebo tam nemusime tak casto. Je vyhoda ze MT a Brno su prepojeni.
A ak sa smiem spytat, ty si po kolkych IVF? a odporucil ta Dr. alebo ste sa Vy rozhodli? Vies, u nas tie stimulky vzdy prebiehali o.k., vzdy boli vajicka, aj sa oplodnili, vlozili a nikdy neuchytili. Protilatky nemam, vsetky vysetrenia o.k., tak si embryol. myslí, ze su slabé, nestacia a jednoducho vzdy zaniknu ☹

barbora77
26. mar 2009

madla, tak to je palka 😲 V Heliose 74 tis.

rebekka
26. mar 2009

Madlo28, to mluvíš o českých nebo slovenských korunách ? ´Ty čísla mi připadají neuvěřitelný, já jsem volala všude možně a říkali mi 60-65 tisíc, kromě Gestu, kde se to blížilo k 80. Ale možná tam jsou ještě další výdaje, které vyplynou ze situace, ještě jsem v tomto nezkušená.

madla28
26. mar 2009

Mluvím v Českých korunách a doopravdy jsem tolik zaplatila. Na druhém IVF jsem byla ve Fakultní Brno a s darovanými vajíčky mě to vyšlo na 65 tisíc.

madla28
26. mar 2009

Padala jsem do mdlob, když mi v Repromedě řekli, že s darovanými to bude minimálně 120 tisíc a prý to může být i vís, tak jsem tam skončila.
Než jsem šla na první IVF, tak mi řekli 85000 a vyšplhalo se to na sto.

madla28
26. mar 2009

Hodně si holky chválí Reprofit. Vynikající přístup a IVF asi 60tisíc. Na darovaný se tam čeká maximálně půl roku.

rebekka
26. mar 2009

Já to mám dost daleko a do Brna se z Prahy fakt hnusně jezdí, pořád samá bouračka, tak budu pátrat v Praze a okolí. Dám vědět, jak jsem dopadla a kolik jsem nakonec zaplatila.

mimka29
26. mar 2009

madla tak to je fakt sila. To je strašne veľa, veď za tie peniaze si môžem zaplatiť v inom centre dve IVF-ka. Keby bola aspoň istota, že to bude mať úspešný koniec zober to čert, ale ako vidím, tak u vás sa to nepodarilo, alebo nemám pravdu? A to ste do toho už dosť investovali.

sukubka
26. mar 2009

holky po jaké diagnoze vám doktor doporučil darovaná vajíčka?

mimka29
26. mar 2009

barbora - skoro som ti zabudla odpovedať. My sme absomvovali tri IVF, ale už po druhom sme uvažovali o darkyni, no nakoniec sme to zase riskli, ale risk nie je vždy zisk a tak sme znovu na začiatku. Ja som nemala nikdy ani transfer, lebo za celé tri stimulky sa mi urodilo iba jedno vajíčko no a vtedy sme ešte ani nevedeli, že existuje nejaké ICSI a keďže má manžel veľmi slabé spermie a oni to nechali na prirodzené oplodnenie, tak sa jasnačka, že neoplodnilo. Potom nám povedali, že veď ale vy ste ICSI nežiadali. No teraz sme už múdrejší.

mimka29
26. mar 2009

ahoj sukubka - kuk na mňa vyššie, teraz som to písala 🙂

sukubka
26. mar 2009

mimka četla sem si to ted celé a dělali určitě hormonální profil kolik jsi měla hladinu fsh?

barbora77
26. mar 2009

mimka, ICSI vam predsa mali navrhnut hned podla spermiogr. a bolo by na vas rozhodnutie, to je teda prístup!
To aby človek skôr ako pojde do centra (cest vynimkam) si vsetko prestudoval, lebo ta ochota niekde je.... Ale ked vajicka netvoris, naco trapit a zatazovat telo, tiez to nie je sranda. Pre mna je toto darcovstvo strasna nadej...

sukubka-mne to odporucili po 7 neusp. IVF (ani tuk //) Kedze vzdy pouzili ICSI, nepredpokladaju ze je problem v spermiach, takze preto

iwusa
26. mar 2009

ahojte kocky, nemohla som odolat a aj pocas ruzovej ordinacie som utekala mrknut sa na vas. vytam vsetky kocky medzi nami, som rada, ze sa riadne rozbehla tato tema, pretoze ked som inde pisala o darovani vajicok, tak s tym nemali kocky skusenosti.

mimka - super, ze si si pridala fotecku, kocka, dviham palec hore 😉
co sa tyka heliosu v mt, tak doktor mi povedal, ze tych 60 tis. je horna hranica, najskor zacal ratat so 40-timi a nabaloval k tomu este nejake veci, uprimne moc sa zatial nevyznam v tych vyrazoch, kedze ja som ziadne ivf nepodstupila ale povedal, ze viac ako 60 by to nemalo byt. len ma teda upozornil, ze je u nich dlha cakacka ale ked som povedala, ze mam sestru ako darkynu, tak to je samozrejme ina situacia.

sukubka - mas problemy s fsh? ja totiz ano, po vysadeni HAK sa moje telo zblaznilo a v 23 rokoch som v skratke prekonala prechod a moje najvyssie hodnoty boli 90, po uzivani liekov klesli na 60, som zvedava ake budem mat vysledky teraz, ale je velmi malo pravdepodobne, ze by klesli pod 10... takze moja sanca iba darcovstvo.

baborka - aj ty chodis krajkovi? ak ano, tak urcite so mnou suhlasis, ze je to super clovek, ze? 🙂 a ty nemas v rodine darkynu?

jajha, utekam trosku mrknut maštalíra - Mudr. Gregora 😝

madla28
26. mar 2009

Mimka zatím v tom mám 160 tisíc a na další dám horko těžko dohromady.Kdybych nebyla poprvé v Repromedě, tak bych 30 ušetřila. Ještě jednou to zkusím a doufám, že už to vyjde.

mimka29
26. mar 2009

No skončila ordinácia, tak som tu
sukubka - hormonálny profil mi robili a bol úplne v pohode. Vraj je to ako lotéria, minulý mesiac sa vaječníkom nechcelo (cez stimulku) no a teraz som mala na utrazvuku krásny dominantný folikul (bez hormonóvov)

barbora - teraz som už múdrejšia ako na začiatku. A pri každej ďalšej stimulke som od začiatku kričala, že chceme ICSI. V centre boli inak veľmi milí.

iwusa - MUDr. Gregor je fakt fešák, nevieš či v nejakom centre taký ordinuje 😀

madla - to je fakt veľa peňazí, my teraz naškriabeme ledva na jedno IVF a zadĺžovať sa nechcem. Chcem sa ťa opýtať, že keď sa urodí dárkyni viacej vajíčok a viacej sa ich oplodní, tak sú v tej cene aj prípadné kety, alebo to je iba jeden transfer a dosť. Už dlho nad tým rozmýšľam a ty asi budeš vedieť odpovedať. Dík

vika34
26. mar 2009

ahojte
lucula k tvojej otázke ,mne sa do roku 2006 darilo otehotnieť každý rok,ale som vždy potratila a potom som malam mimomater.a odvtedy som neotehotnela prirodzene.
prečo potrácam nevie nikto,ale je pravda,že som dosť často v strese.Ja som taký samovytoč.
Podstúpili sme IVF s PIgD,ALE BOHUžIAľ TIEž potrat.Myslím,že aj vajíčka aj spermie sú o.k.,ale mám chronický zápal hrubého čreva,čo je autimúnne ochorenie a možno to vždy vypudí ten plod,ale to mi žiadny doktor nepotvrdil ani nevyvrátil.
baby poznám takého fešáka ,je v GF 😀

vika34
26. mar 2009

ale nepoznám doktora s takým úžasným prístupom a s ochotou ako sú v ordinácii ☹

lucula73
26. mar 2009

vika - ďakujem ti za odpoveď,no uvidím,čo čaká nás...A ešte k tej tvojej poznámke- úžasní doktori s úžasným prístupom sú aj v Martine v Heliose a to fakt nepreháňam. 😉

vika34
26. mar 2009

no hej ,len je to trochu od ruky 🙂

vika34
26. mar 2009

lucula,tebe dsa nedarí otehotnieť,alebo potratíš?NEboj sa všetko bude o.k.

lucula73
26. mar 2009

nedarilo sa,najprv sme si mysleli že sa nám proste nedarí a keď sme to začali riešiť - tak máme katastrofálny spermiogram a nepriechodné vajcovody,hlavné že dieťa už máme,nerozumiem tomu... ☹

vika34
26. mar 2009

spg sa mohol veľmi zhoršiť a ty si mohla prekonať zápaly inak si to neviem predstaviť,neboj ,kedy ideš na OPU?

sukubka
26. mar 2009

iwusa a půjdete teda do těch darovaných vajíček?teda to tvé fsh se teda zbláznilo a myslíš že by to nešlo nějak zpravit tabletkama?máe to ale pech že?já mám taky necelých 23 a za sebou mimoděložní a před sebou 2ivf,no uvidíme co bude dál.Hodně štěstíčka

vika34
26. mar 2009

kočky čo tu čítam,vy ste všetky strašne mladučké /teda odo mňa / ja som bohužiaľ už iba duchom 😅

mimka29
26. mar 2009

vika mladé, staršie hlavne, že držíme spolu 😉

lucula73
26. mar 2009

vika - ešte neviem,zajtra idem na sono a pravdepodobne bude opu v pondelok alebo utorok,už pichám 13 dní,no pomaly mi rastú tie folíky a je ich málo....tak uvidím.

vika34
26. mar 2009

ako pekne si napísala staršie 😀 ,to je milé,ja vôbec nemám s tým problém,ale môj muž má už depresiu stredného veku a to ešte nemá 40,nemá deti ,robota mu teraz stojí,zákazky nie sú a všetko sa s prepáčením sere,tak je náklada dosť mizivá

mimka29
26. mar 2009

môj manžel má 36 a on si zase stále myslí, že má 18 😀 no a niekedy sa tak aj správa 😀 Mne už pomaly, ale iste ťahá na tridsiatku a do nej už mať dieťa asi nestíham, ale dúfam, že do dôchodku áno 😀 😀 😀

vika34
26. mar 2009

ja som si povedala,že môžem sa cielene snažiť tak max. do 40 a možno ešte kúsok a POTOM TO NECHáM NA OSUD, 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre