Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

kerkyra
18. feb 2013

@julinka87 tak ja to spis citim u nas na 2 kluky.Ale co,hlavne kdyz budou zdravi.

ny020
19. feb 2013

@stastenka42 Ahojky, tak ako sa máš?Čo je u teba nové?My sme boli včera v Heliose,dárkyni brali vajíčka a teraz si budem volať čo a ako sa vyvíja ďalej...Som z toho všetkého troška nervózna a troška aj obavy...dúfam, že všetko dobre už konečne dopadne...daj mi vedieť ako si ty natom...ďakujem

kerkyra
19. feb 2013

Dnes mam za sebou hruznou noc,nastesti s dobrym koncem.Ve 23hod jsem zacala hodne krvacet,asi za 15min ze me odesel asi 5cm hematom,pak krvaceni preslo a jen jsem spinila.Volala jsem do car,ale protoze to mam 40km doporucili lezet a prijet rano.Dnes jsem 6+5 a ultrazvuk je v poradku a tukaji nam obe srdicka 😵 .Jsem strasne stastna.Musim lezet a zas zobat ascorutin.Snad uz bude vse ok.Dalsi ko mam 1.3.

julinka87
19. feb 2013

Kerky drž se!!! Taky nás trápil hematom,hodně se to stává. Pěkně odpočívej, to je super, že vám tlučou obě srdíčka 🙂 .
A do 1.3. ať vám to pěkně uteče 🙂

stastenka42
19. feb 2013

@ny020 ahoj moc ti drzim palceky,urcite to dobre dopadne uvidis. Ja som mala test negat a uz mam aj menzes. Takže znovu nic . Teraz chcem absolvova znovu vsetky vysetrenia a az potom si pojdem pre mrazaky.

ny020
19. feb 2013

@stastenka42 Tak uz som tam volala darkyna mala 6 vajicok,5 sa ich dobre oplodnilo,ale estectreba cakat...
To ma mrzi ze test si mala neg. ☹

sambuca
19. feb 2013

@julinka87 Julinko moc gratuluju k holčičce.. 🙂 že si ale dala na čas, viď? Pěkně dlouho Vás teda napínala.. My jdeme ve čtvrtek na utz ve 21tt, tak jsem zvědavá, jestli mi chlapečka znovu potvrdí i tam.. nějak jsem zvyklaná, jestli třeba to, co jsme viděli na utz u mojí mudr. nebyl pupečník, prý se to stává! No uvidíme, a jak se jinak máš kočko? Jste už pořádně zabydlení a chystáte se na Kristýnku?

stastenka42
19. feb 2013

@ny020 to je paráda 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 super

julinka87
19. feb 2013

@sambuca Sabinko ahoooj 🙂. Už jsme od konce ledna zabydlení, manža nám krásně předělal byteček, šikula můj 🙂.
Chystáme se na Kristýnku 🙂. Kdybych se včera doktora nezeptala, tak by to uplně přešel, povidá jsem vám to neřekl minule 🙂. Minule měla pokrčený kolínka a u sebe a včera taky,pak se zavrtěla, tak nám to potvrdil 🙂.
Mám pro ní tři panenky od lamaze 🙂, už přes měsíc, no manžu málem omejvali :D, no chlap, prd tomu rozumí :D.
Už vybíráme i kočárek 🙂.
Já chci čtyřkolku-trojkolka se mi nelíbí a navíc nám pan doktor řekl, že bude pěknej cvalík, tak potřebuju něco stabilního.
Chtěla jsem pak s malou a kočárem bruslit, jenže holky tu většinou píšou o trojkolce, a já ji nechci a ani by jsme ji neměli kam dát-myslíš, že by na to bruslení ta čtyřkolka nebyla vhodná?
Držím pěstičky na ultrazvuk, včera mi gyndař povidá, že jak je malá natočená a veliká, že by mohl být i císař-no manža když se narodil měl 4,5kila, tak má být malá po kom 🙂. Měří 30cm a váží 750g 🙂.

sambuca
19. feb 2013

@julinka87 no tak to bude malá opravdu kus ženský.. i když já měla taky 4,10 kg když jsem se narodila a dnes jsem jako tintítko 😀 My už jsme kočárek zazálohovali a za týden cca už bude k vyzvednutí, nešlo to jinak, pokud jsem ho chtěla, byl úplně poslední. Vybrali jsme nakonec bugaboo Sahara, právě kvůli stabilitě a lehkému ovládání. S těma bruslema si myslím, že může být i čtyřkolka úplně v pohodě, jen bych potom volila něco s většíma a nafukovacíma kolama. Ber to tak, že na brusle s kočárkem půjdeš párkrát během léta, ale jezdit s ním budeš minimálně 2 roky, tak vybírej ať je Ti pohodlnej do ruky a manipulaci a ať má malá dost místa. Zbytek se nějak poddá 😀 Jak jsi na tom Jůli s váhou, kolik máš teď k 25tt navrch? Začínám trošku plašit co to těhotenství s mým tělem udělá 😀 A co porod, jsi někde registrovaná? Já koketuju s Mělníkem a nebo s Mladou Boleslaví, musím se jet do obou podívat a pak se rozhodnu.

misha83
19. feb 2013

@kerkyra Jsem se nejdřív vyděsila, ještě, že je vše v pořádku.

julinka87
19. feb 2013

@sambuca-Sabinko po hormonech mám 3 kila a do teď jsem přibrala 7 kilo. Byla jsem z toho v šoku a říkám doktorovi,proboha já hodně přibírám-ted jsem se s váhou zastavila, tak mě sestřička utěšila že právě v 2 trimestru se hodně přibírá, a že jsem si to asi už vybrala-švagrová mě tipuje, že ještě přiberu tak 5 kilo, víc snad neeee 🙂, ale beru to tak, že malá je fakt kousek a prsa mám o dvě čísla větší!!!! Radost na sebe shánět podprsenku,fakt 😀 .
Ale donedávna mi lidi říkali, jaký mám malý bříško, a že by nehádali, že mám 10 kilo nahoře. A jak si na tom s přibíráním ty? Já naštěstí nemám ani chutě 🙂.

sambuca
19. feb 2013

@julinka87 no já mám zatím 1 kg nahoře, ale začínám se víc pozorovat.. myslím že teď už to půjde rychleji. Před ivf jsem měla 54 kg, pak jsem spadla až na 49 kg a teď mám 55 kg. 2. a 3. trimestr se prej přibírá 0,5 kg týdně, tak snad se nepřehoupnu přes 10 kg, ale je to jen moje zbožný přání..taky můžu skončit na 20kg. 😀 😀

sambuca
19. feb 2013

@julinka87 jo a jak píšeš s tím bříškem, tak já kamkoliv přijdu lidi vůbec nechápou, že jsem těhotná!! Chodím na těhotenské thajské masáže a ty thajky se pokaždý ujišťujou, jestli jsem opravdu v 5. měsíci.. kde to dítě jako mám? 😀

zeina62
19. feb 2013

@kerkyra boze neplas ale si mas riadnych bojovnikov v brusku, len oddychuj a opatruj sa

gerdusha
20. feb 2013

Ahojte,vsetkym dakujem za ip spravy,ste naozaj mile.

Este by ma zaujimalo,ci ste sa rozhodli pre cerstve /vacsina asi ano,aj podla ceny sa to asi da odhadnut/ alebo ci ste mali aj rozmrazene dv.

Je s rozmrazenymi ovela nizsia sanca?

evakim
20. feb 2013

ahoj všem, nevím jestli jsem v úplně správné diskuzi, ale ráda bych se Vás zeptala na zkušenosti a názory na darovaná vajíčka. My máme za sebou tři nezdařené pokusy IVF a hlavním problémem jsou mé vaječníky (předčasná degenerace). Doktoři mi navrhli zkusit darovaná vajíčka. Upřimně trochu se toho bojím, ale zase co by za to třeba jiné ženy daly mít alespoň tuto možnost. Ještě bych se ráda zeptala jestli byste mi nemohli prozradit + - finanční náklady na tento proces. Od pojišťovny nemůžu čekat už vůbec nic, protože 3 "hrazené" pokusy již máme za sebou. Děkuji za odpověď

monologue
20. feb 2013

@evakim cao ja jsem v pdobne situaci, porad se s tim vyrovnavam, ale jinou moznost nemam. Asi vsechny tady si tim prosly a pak je vlastne ani nenapadlo, ze by miminko nebylo jejich. Tak se tim netrap a neboj se toho (to rikam zaroven sama sobe🙂 co an tom, ze je par chromozomu jinak, zivot bude radost)
jinak co se nakladu tyce tak to vyjde tak 80 - 100 k, podle centra a ukonu. investice do stesti) snad) ja na darkyni teprve cekam, ale kdyz pak ctu jak jsou tady vsechny stastny kdyz se vajicko ujme tak uz mne to netrapi. Tak hodne zdaru

evakim
20. feb 2013

děkuji za info a povzbuzení a na jaké klinice čekáš na vajíčka? my jsme IVF řešili v Brně

kerkyra
20. feb 2013

@evakim car Arleta Kostelec nad Orlici dělá minimállku při stimulace darkyně.Nabízí pak 2 vajíčka za cca 25000Kč.Zatim nemám vyzkoušené a snad ani potřebovat nebudu.

misha83
20. feb 2013

@evakim Ahojky, ja si té pamatuji z jine diskuze, myslím z unici že? My jsme teď v Reprofitu a oni to mají moc dobre popsane na webovkach včetně cen.

monologue
20. feb 2013

@evakim ja jsem v IS care, o Reprofitu vim taky a jsou na ne dost dobre ohlasy, ja jsem zatim spokojena s pristupem, ale darkyni teprve ocekavam)

monologue
20. feb 2013

@evakim jinak tusim RFI nabizi darovani oocytu a vsechny procedury k tomu 4-5 k E

majbo
20. feb 2013

@gerdusha Ahoj,zajtra nás čaká cesta do Brna,ideme skúsiť Reprofit.V Heliose je to dosť drahé / zladený cyklus 4000,mrazáčiky 3700.- +200 zmrazenie+30 za každý mes.mrazenia a ak chceš aj PiGD tak+1200/.Skonštatovali sme,že na to nemáme.Tak ma zaujíma aké tipy si dostala od báb na reprofit,či nemenili ceny,lebo Helios má starý cenník na nete.Rozmýšlame o mrazáčikoch,počula som práve,že sa dlho nečaká a že je dosť veľká úspešnosť.Čo si píšem s babami,tak všetkým sa čerstvé neujali ale mrazáčiky na prvý šup.V mojom prípade už na IVF nemá zmysel vynakladať ani peniaze ani čas.Prajem ti veľa šťastia a pekný večer 🙂 😉

evakim
20. feb 2013

@misha83 jj Unica, po třetím neúspěšném pokusu jsme si dali pauzu a teď začínáme řešit co dál

majbo
20. feb 2013

@gerdusha myslela som klasické IVF s mojimi vajkami ☹

julinka87
20. feb 2013

Posílám fotečku z dnešního 3D ultrazvuku 🙂
Jsem šťastná, jako bleška, že jsme šli do darovaných vajíček - čekáme zdravou holčičku 🙂

gerdusha
20. feb 2013

@majbo

ahoj, dakujem, ze si sa mi ozvala a aj za informacie.

Prepac, ale nechcem zverejnovat informacie, ktore mi baby poskytli cez ip. Respektujem, ze mi napisali privatnu spravu, mali moznost napisat verejne alebo privatne a oni sa rozhodli takto.

Ceny sa pohybovali od 1200 do 4200 eur a pytala som sa vyslovene len na reprofit.

My este ideme vyskusat 1 ivf s nasimi, ak nevyjde, tak rychlo nasetrit na darcovske.

Drzim palce

monologue
20. feb 2013

@julinka87 to je pusinka ? Ty se mas) drzim palecky

julinka87
21. feb 2013

@sambuca Sabinko, jak bylo dneska na ultrazvuku? Potrvrdili vám chlapečka?
Jaký jsou ty thajský masáže v těhu? Na thajský masáži jsem byla asi před třemi lety a bylo to super! 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre