• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

29. decembra 2016 
@ny020 ahojky, mame jedno krasne busici srdicko :slight_smile: . Moc ti drzim na zitrek pesti.
18. apr 2013 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@misha83 Dakujem...dam potom vediet...
18. apr 2013 o 19:53  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v decembri 2013  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
...Tak tehulky moje...dnes som bola na ultrazvuku...dala som si vlozit jedno embryko a dnes mi pan doktor povedal,ze tam vidi 2...takze cakame jednovajecne dvojcatka...najprv velke prekvapenie,potom plac a uz sa aj :slight_smile: tesim...manzel je velmi rad...ma dost silne geny...jeho mamina teda moja svokra je z dvojiciek,tak to mame aj my....
19. apr 2013 o 12:54  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v decembri 2013  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (11)
@ny020 Ty vaďo, ještě že sis nenechala vložit dvě embryjka, to byste měli trojčata :slight_smile:
19. apr 2013 o 15:55  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ny020 moc gratuluju.to musi byt opravdu velike prekvapeni.neumim si to ani predstavit.ja byla taky v soku,ze cekame 2,protoze jedno embryjko byla sice morulka,ale druhe jen osmibunecne s pocatecni lyzou a embryolozka mu moc sance vala,jen ho nechtela vyhodit.
20. apr 2013 o 06:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@ny020 hrozne moc gratuluji :slight_smile: . To je teda prekvapko :grinning: , ale krasne.
21. apr 2013 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahoj všem! :slight_smile:

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušenosti maminek maminkám.
Máte-li tedy znalosti a nebo osobní zkušenosti s Darovanými vajíčky na IVF, prosím, vložte je do http://www.modrykonik.cz/darcovstvi-vajicek-spermii-a-embryi/.

Sdílení osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby byly právě ve Wiki Modrého koníka pod daným tématem.

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě maminkám k pomoci, radě a podržení v nelehkých chvílích.

Mějte krásný den! :slight_smile:
Jennyska
Modrykonik.cz - Asmira team
24. apr 2013 o 11:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, tak po dnesnom ultrazvuku nemam dobre spravy. Bolo vidno len gestacny vacok, ale bez plodu - bohuzial je to anembryomola :frowning2: hCG mi stupalo, aj ked nebolo velmi vysoke (25 den po ET bolo nad 6 000). Takze teraz cakam na menstr.. Dufam, ze sa telo vycisti a vyzera to tak, ze zaciatkom jula pojdeme na DV. A pevne verim, ze patka bude uspesna.
29. apr 2013 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pixie18 ach ne, to je mi tak lito :frowning2: . Drz se a hodne sil do dalsiho pokusu, verim, ze uz to musi vyjit.
30. apr 2013 o 07:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@misha83 dakujem Ti za podporu. Dufam, ze nabuduce budeme mat viac stastia. A Tebe prajem spokojne tehulkovanie :slight_smile:
1. máj 2013 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
caute kocky ste tu take co mate darovane vajicka? vajecniky mi prestali pracovat mam za seboj 3 gynek laparky 3 IVF 1KET a 1MA. uz nam nezostava nic ine len darcovstvo viete mi odporucit kam mam ist pripadne cakaciu dobu a cenu? co odporucate kde sa mam objednat vdaka za kazdu vasu radu :slight_smile:
6. máj 2013 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@chloe77 ahojky, otazka je, zda to chces absolvovat v CR nebo v SR? Ja chodim do Reprofitu v Brne, cekaci dobu tam uvadi az 6 mesicu, ale ja vlastne ani necekala, ona je ta priprava delsi. Na pojistovnu to tam vyjde na 38 tis.Kc bez pojistovny 78 - 93 tis. Kc, podle toho zda chces mrazeneoocyty nebo cerstve. Mrkni na jejich webovky maji tam vse popsane.
6. máj 2013 o 18:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@misha83 ..mne je to prakticky jedno som z ba cize to emam velmi daleko jedine ze by ovplyvnila cena alebo tak... tebe sa to podarilo na 1krat? 6mesiacov si sa pripravovala na co? ked pises ze si necakala... dakujem:slight_smile:
6. máj 2013 o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ostatne baby zo slovenska ake mate skusenosti so slovenskymi centrami pri darovani vajicok? zaujima ma cakacia doba a suma a nejake referencie dakujeeem
6. máj 2013 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@chloe77 ahoj, tiež som chodila do Reprofitu Brno. My sme sa rozhodli pre mrazene darovane vajíčka, necakali sme vôbec (to je jedna z výhod) a podarilo sa na prvý pokus. Som teraz v 33tt. Bola som samoplatca a stalo nás to 74 000 Kč. Vrelo odporúčam tuto kliniku, prístup k pacientom vynikajuci.
6. máj 2013 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@baculiatko40 to je paraada :slight_smile: slovenske si teda nekusala vobec? co ta ponietilo ist do brna?
6. máj 2013 o 23:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@baculiatko40 mozem sa spytat ako je to mozne ze sa daju vajicka zamrazit? ja som / nedobrovolne/ musela / resp.chcela/ vajicka darovat, pretoze nastala situacia, ze mi ich nemal kto oplodnit.. uvazovala som nad tym ze by som si ich nechala zmrazit... a neslo to... a ty pises ze ste mali mrazene darovane vajicka...
6. máj 2013 o 23:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@chloe77 nie, neskusala. Žijem v zahraničí a o slovenských CAR som necitala nič dobrého, co sa týka prístupu, ustretovosti ku pacientom/ klientom a profesionality. Tu na modrom konikovi som sa dozvedela o Reprofite Brno, čítala som niekoľko mesiacov diskusiu, kým som podstupovala IVF v zahraničí. Tiež som o nich čítala na zahraničných forach a majú veľmi dobrú reputáciu a výsledky. A osobná skúsenosť to len potvrdila. Určite pozri ich stránku a ak potrebuješ viac info, kľudne mi napis do IP.
7. máj 2013 o 02:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@krasneleto dajú sa zamrazit. Robia to vitrifikaciou (prudké zamrazenie embrya alebo vajicok-oocytov). Samozrejme záleží na klinike. Myslim, ze na Slovensku to robi Helios Martin. Minuly rok bol Reprofit Brno jedinou klinikou v ČR, ktorá mrazi darovane vajíčka týmto spôsobom a používa ich. Možno sa mýlim a je takych klinik viac....v súčasnosti.
7. máj 2013 o 02:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@chloe77 ja jsem se nepripravovala 6 mesicu, to oni uvadi jako max. dobu :wink: . Mesic jsem se sladoval cyklus a pak dalsi mesic stimulovala a bylo to. Bylo to has nekolikaty pokus. Ale s darovanymi drugy a pokazde jsem otehotnela hned, ale to zalezi i na jinych faktorech.
@krasneleto ano jde to, ale neni to zas tak dlouho co se tato metoda pouziva. Mrkni na stranky reprofitu.
7. máj 2013 o 05:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@misha83
@baculiatko40 aha no nevadi budem mudrejsia... tam kam som ja chodila to zial nerobili... ale aspon dve zeny dostali nadej na babatko ked som ich darovala
7. máj 2013 o 07:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
kocky a este som pocula o reprogenesise nemate skusenosti? na stranke dokonca maju napisanu nejaku zaruku ci co a 3 cyklus s darovanymi embryami dokonca platis len ciastocne ked su prve dva neuspesne ma nieco take aj reprofit?
7. máj 2013 o 16:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@misha83 niekolko pokusov? to je kolky pokus s darovanymi? a vsetky v reprofite?
7. máj 2013 o 16:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@chloe77 nekolik celkove, s darovanymi dva. Jeden v reprofite a jeden v jinem car, ten bych ale nedoporucila.
7. máj 2013 o 17:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@chloe77 ma to aj Reprofit, http://www.reprofit.cz/ivf-lecba-darovanymi-oocyty/cenik-lecby-darovanymi-oocyty a rozklikni si "Program sdileni rizika". Ale sú to cykly s darovanymi vajickami, nie darovanymi embryami... Predpokladám, že si to takto myslela...
8. máj 2013 o 00:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@chloe77 Ano ma,prave ja to mam teraz..absolvovala som tretiu darkynu a platili sme len polovicu a druhu by sme mali zaplatit ak bude potvrdena akcia srdiecka. Bohuzial dva et nevysli a na treti idem po liecbe lebo mi zistili ze mam protilatky proti trofoblastom. Takze u nich sa to vola zdielane riziko
8. máj 2013 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stastenka42
@baculiatko40
@misha83
dakujem dievcata za vase rady drzte sa nech sa vsetky dopracujeme k tomu vytuzenemu babatku cmuk :wink:
9. máj 2013 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby,

prosim prosim, mam zopar otazok ohladne darcovskych embryi a vajicok, prosim prosim, neodignorujte ma. :slight_smile:

Rozdiel medzi darcovskymi vajickami a embryami je taky, ze pri Dvajickach su spermie manzelove a pri Dembryach su aj vajicka a aj spermie darcovske, dobre tomu chapem?

Je tu taka, prosim, ktora absolvovala darcovske embrya v Reprofite? Bola by som naozaj velmi povdacna, keby sa mi ozvala, moze aj IP.

Vsetkym zelam vela stastia.
12. máj 2013 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gerdusha Ahoj ano je to presne,darovane embryjka su darovane cele
12. máj 2013 o 18:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gerdusha ano ten rozdil chapes spravne. Jeste muze jit o darovana embrya jinehomparu a nebo o darce a darkyni kazde casti. Ja mam z Reprofitu jen darovana vajicka.
13. máj 2013 o 17:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok