Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

stastenka42
17. apr 2014

@ivka3901 Ahoj tu je moj pokladik z DV..narodila sa pred tyzdnom a sme najstastnejsi na svete..je to cely tatino.. 🙂

stastenka42
17. apr 2014

@ivka3901 nas to stalo 4000eur..jeden pokus,z toho sme mali 7 oplodnenych embryjí..drzim palceky

dundul
17. apr 2014

@stastenka42 srdecne blahozelam, krasna princeznicka , nech vam robi len radost 🙂

ivka3901
17. apr 2014

statenka42 GRATULUJEM vám máte krásny poklad doma 🙂 aj my po takom túžime moja mohla by si mi do IP popísať ako to všetko prebiehalo a ko komu ste patrili a podarilo sa vám hned na 1 krát a ostatné oplodnené vám zostali?či?

sarasota
19. apr 2014

@stastenka42 krasna bambulka zelam vela zdravicka a uzivajte si kazdu minutku spolocne stravenu cela rodinka 🙂 🙂

stastenka42
19. apr 2014

@sarasota Dakujeme,zachvilu mas aj ty drobceka u seba.. 🙂

misaelka
20. apr 2014

to all: ahojte baby.prepacte ze som vam sem vpadla. Neviem, ci sa sem mozu taketo prispevky pridavat, ak nie nehnevajte sa, necitala som diskusiu. prejdem priamo k veci - netvoria sa mi vajicka, aby som mohla vynosit babetka, potrebujem darovane vajicka. najdu sa tu nejake zeny, ktore su ochotne darovat vajicka? ak ano, skuste ma kontaktovat. Dakujem kazdej jednej zene ochotnej pomoct.

martiina_k
20. apr 2014

@misaelka takhle to asi nechodí, já také nemám vajíčka a v centru asistované reprodukce ti najdou dárkyni tak, aby odpovídala tvému typu (aby to třeba nebyla černovláska když ty bys byla blondýnka, nebo aby neměla 190cm když ty máš 150cm apod.). Tu dárkyni (anonymní) nastimulují a její vajíčka pak oplodní spermiema od tvého partnera (pokud má kvalitní). Samozřejmě se za ta vajíčka platí, u nás v centru je to 39 000.

martiina_k
20. apr 2014

@stastenka42 ta je krásná, moc gratuluju

leon1978
24. apr 2014

Ahojte, chcela by som sa vás opýtať nakoľko ma liečba DV asi neobíde, koľko tak priemerne vaša darkyňa nastimulovala ... resp. koľko mala folikulov a následne koľko z toho v konečnom dôsledku zostalo na ET prípadne na zmrazenie. Rozhodujeme sa pre čerstvé, alebo mrazené . Ďakujem za každú odpoveď.

stastenka42
24. apr 2014

@leon1978 my sme mali od darkyne 8 folikov z toho 7 sa nam oplodnilo a mali sme z nich hatchujuce blastocysty....naša laska je z mrazacika 😉 😉 😉

ciglianova
26. apr 2014

@leon1978 mne doktorka povedala že už majú rovnakú uspešnosť zo zamrznutými.Na stránke Heliosu v Martine majú graf úspešnosti za rok 2013.

baushka
26. apr 2014

Moc prosím o vyplnění dotazníku k bakalářské práci: Analýzy asistované reprodukce.
O vyplnění prosím jen ty, kteří absolvovali léčebný cyklus v některém Centru asistované reprodukce.

http://asistovana-reprodukce-lecba.vyplnto.cz/

Dotazník je naprosto anonymní, jednoduchý a krátký (11 otázek). Předem moc děkuji!

ivka3901
30. apr 2014

ahojte baby kde ste sa všetky podeli.dneska som volala do centra a ževraj mám napísať štelclovi email 😉 neviete ako dlho mu bude trvať mi odpísať? 😒

misha83
3. máj 2014

@ivka3901 pokud nema dovolenou odepisuje hned, nejpozdeji do 24 bodin.

ivka3901
3. máj 2014

ahoj dík už mi odpísal 🙂 máme vyplniť formulár na darkyňu

ivka3901
6. máj 2014

ahojte tak dneska mi odpísal štelcl,že máme podľa formulára dátum na darkyňu až 6.10 dovtedy máme dosť času absolvovať veľa vyšetrení nato aby sa to podarilo čo ste absolvovali predtým poradte budem rada,za každý názor 🙂

majka43
8. máj 2014

@ivka3901 Hlavně si nech udělat Imunologii a Hematologii.

majka43
8. máj 2014

@ivka3901 Já už mám za sebou taky úspěšný konec. Naše malá s darovaných.

ivka3901
9. máj 2014

majka43 odpísala by som ti na link,ale nejak mi blbne počítač tak aspom takto dúfam,že si to prečítaš.malá je krásna gratulujem 🙂 no čo sa týka tej imunologii mám robenú štítnu žľazu a beriem euthyrox 100 a hematologiu nemám len genetiku a tá dopadla dobre 🙂

majka43
9. máj 2014

@ivka3901 Já mám také štítnou žlázu, beru eutyrox 50, ale imunologie je něco jiného, se štítkou to nemá nic společného.

ivka3901
10. máj 2014

majka43 možeš mi priblížiť čo tá imunologia vlastne je?možno to,že mi robili test na protilátky voči spermiám brala som asi 1 mesiac PREDNISON

majka43
11. máj 2014

@ivka3901 No to taky, ale mě tam třeba zjistili, že mám hustou krev a že se mě dělají v placentě sraženiny a embryo pak nemá výživu.

ivka3901
11. máj 2014

ahá tak to potom zisťujú na hematologií?inak v júli čiže v červenci mi napísal štelcl,že začíname s léčbou tak pojdeme do centra a spýtam sa ho inak díky za info

majka43
11. máj 2014

@ivka3901 To mě zjistili na Imunologii i Hematologii.

stastenka42
11. máj 2014

@ivka3901 ja som tiež brala prednison a na hematologii mi zistili mutaciu na trombozu a tiež hustu krv..brala som fraxiparin cele tehu a podarilo sa..ta hematologia je tiež dost dolezita,mna tam nikto ani raz neposlal..docitala som sa tu na MK a moja gynekologicka mi napisala papier a isla som...a mozno prave vdaka tomu mame pokladik doma..drzim palceky

ivka3901
11. máj 2014

majka43 objednám sa mojej gynekologičke a spýtam sa jej nech mi dá papier a objednám sa k hematologovi.z centra čo sme chodili do GF v Blave mi takéto vyšetrenie nerobili 😒

ivka3901
11. máj 2014

stastenka42 može to byť tiež poznám kolegyňu čo išla na 8 umelé a podarilo sa a tiež si pichala fraxipirin celé tehu a má zdravého chlapčeka 🙂 díky moc

sofinkalv
14. máj 2014

Ahojte žienky. Minulý rok som prišla o vaječníky a tak jediná možnosť ako si vynosiť dieťa bolo, sa nahlásiť na darcovský program. Z darovaných vajíčok nám vznikli 4 embryjká. Prvé KET bolo neúspešné (to mi vložili 2 ) a teraz som 9-tý deň po druhom KET. Vložili mi len jedno embryjko, druhé neprežilo. Chcela som sa touto cestou spýtať... Aké máte skúsenosti v úspešnosti otehotnenia po KET, ET... s darovanými vajíčkami? Kdesi som čítala, že býva vyššia šanca otehotnenia pri cudzích vajíčkach... Vraj to telo lepšie znáša, nechce embryjko vypudiť... Vďaka za vaše príspevky a skúsenosti 🙂 ♥ 😅

janyc
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre