Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

sue
2. júl 2009

iwus, podľa toho čo mám vyzistené, tak už cca rok trvá celé vybavenie a príprava toľko čo tehotenstvo 😅 smiala som sa na tom, ale je to fakt tak... že priemerná doba čakania na dieťatko je 9-11 mesiacov 🙂 ale presne viem o čom píšeš... 🙂

Môj sen odmalička je adoptovať si dieťatko, najprv som chcela už väčšie 4-5 rokov... ale teraz to posúvam stále nižšie 🙂 a uvidím ako to nakoniec dopadne... plán je tak o cca 10 rokov, bez ohľadu na to, či ešte bude bio-dieťatko alebo nie.

iwusa
2. júl 2009

to je skvele od teba sue! ty si taky dobracisko od kosti, ako vidim tak sa snazis pomahat vsade kde sa len da! ani si nevies predstavit ako to tomu dietatku pomoze! inak ked sme uz pri tejto "adoptivnej" teme, vravim zabludila som na viacere fora a uplne ma odrovnali prispevky typu: chcem si adoptovat maleho cernoska, co mam pre to robit??? a nebolo ich malo, akoby to bola nejaka prestiz, za to, ze sa takto prezentuju hviezdy za velkou mlakou... no neviem, prislo mi to az trapne, ak by tam bolo, ze chcem pomoct dietatku - na pleti nezalezi, tak je to nieco ine! moj manzel sa nasral, ked si to cital a hned vypustil zo seba perlu: sa nechaj poje..t od cernocha a nemusis si adoptovat (sorry za vyraz) 😀

sue
2. júl 2009

Iwus, no manžel má bohužiaľ pravdu... ono je to tak aj s malými rómčatami... že napr.aspoň podľa toho čo viem, tak blondínke s modrými očami by malého róma nedali... ide tu o to, aby dieťa dobre zapadlo do prostredia v ktorom bude vyrastať... takže sa ho aj sociálni pracovníci snažia umiestniť tak,aby mu tam bolo dobre a aby sa cítilo ako medzi svojimi...

Inak mňa by nenapaldo sivyberať dieťa podľa pohlavia alebo vzhľadu... a lásku si zaslúžia všetky... je pravda, že keď máš biodieťa, tak vieš aké má gény, ale pri adoptívnom to nevieš...rovnako ako to nevieš pri darovaných spermiách alebo vajíčkach... len na rozdiel od adopcie môžeš aspo tu dúfať, že by sa na to nedala žena, ktorá má zlé srdce...o chlapovi teda neviem 😀 😀 😀

Joj ale som tu zas naviedla debatu 🙄 🤐

vika34
2. júl 2009

ahojte,tak práve som sa dotlačila z tej onkologie ,po štyroch hodinách čakania ,sme sa dopracovali akurát k tomu,že bez ich UTZ ma nebudú chcieť na chirurgii prijať,takže ma objednali nabudúci tt v piatok a potom uvidím,sestrička mi asi 3 razy povedala,že to sa predsa hned nereže,že sa bere vzorka a ja som sa jej pítala,načo im bude vzorka,ked mi to aj tak majú vybrať kvôli stimulke a hormonom,potom budú mať aj celú cystu.

Iwusa vôbec ma nenapadlo,že by si tým mohla myslieť aj mňa,pri tej Czoborovej a mimochodom ešte tak stará ako ona nie som 😀 a dieťa riešim od 1995 😅 ,s jedným úspechom/Vika/po pravde o druhé sa pokúšam od 2003,takže vtedy som bola vo vašom veku a duchom som z vás určite najmladšia,alebo aspoň s tých madších 😕
idem na navštevu ozvem sa večer,pá

mahul ☹ ,ja som brala aj prednison a bohužiaľ dopadlo to zle,ale ked povieš Harbulákovi ,on ti to predpíše mne to dal ešte pred prvým IVF a brala som to aj pred KET a ten sa nevydaril,teraz som to už nebrala a taktiež rozmýšľam,že pred tým posledným to budem zase brať

mimka29
2. júl 2009

Ahoj vika si zlatúšik, že si sa ozvala. Dnes som na teba myslela. Mojej mamine tiež budú nejak vyberať vzorku 8.júla, aby vedeli či je to zhubné alebo nie (Bože až mám zimomriavky). Bez toho asi nemôžu rezať aby nevedeli ako to je. Ty kedy ideš zasa na vyšetrenie?

iwusa
2. júl 2009

vika - ja som to tak vobec nemyslela, prepac, ja som len nechcela, ze aby si sa s nou nahodou neporovnavala a vobec nehovorim, ze si stara, len tym, ze si vekovo najstarsia (o tvojom duchu nepochybujem), tak som sa bala toho, ze to budes brat ako utok na seba... 😔 a spominala som aj to, ze mas vikinku, ze sa proste snazis o miminko naozaj naozaj dlho, nie je to len teraz nejaky nahodny osial, ze si si teraz spomenula.

strasne zle som to formulovala, je mi to luto, ze som sa ta dotkla... ☹

OSPRAVEDLNUJME SA - UPRIMNE

☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

dianan
2. júl 2009

ahojte...uff...ale ste sa zase rozpísali...normálne nestíham čítať.....
a s tou adopciou...je to tak ako píšete....proces je to určite zložitý...ale ked sa to dotiahne do konca..tak je to super vec.....aj pre to dieťatko... často nechcené....

mimka29
2. júl 2009

Ahojte,
iwuska - keď sem pozrieš, tak mi prosím napíš do IP tvoj mobil, lebo ho potrebujem dať didlinke. Ja sa pozriem neskôr či tu si.

Ostatným bambuľkám prajem krásny večer

mimka29
3. júl 2009

Dobré ránko kočenky,
iwuska išla dnes aj mojou sestrou (didlinkou) do Heliosu, tak budeme mať nejaké nové infošky.
Prajem všetkým krásny deň 🙂

sue
3. júl 2009

Tiež prajem krásny predvíkendový deň 🙂

A babám nech sa v Heliku darííí 😵 😵 😵

vika34
3. júl 2009

iwusa TY SI TO ZLE POCHOPILA ,JA SOM TO VôBEC NEBRALA AKO úTOK,ANI MA NENAPADLO 😀 😀 😀
a stará už troška som 😒 ,teda aspoň od vás,chi,chi
vôbec sa nemusíš ospravedlňovať,ja viem presne čo si myslela a aj s tým,že už mám Viku,je to pravda ,prežívaM NEúSPECHY ASI TROCHU INáč AKO VY,PRáVE PRETO ,žE MáM vIKU A PRETO NIEKEDY NEMôžEM NAPíSAť SVOJ NáZOR,LEBO Už JE TO NáZOR BABI,čO PREžILA TEHOTENSTVO,PôROD,vychovu atd
idem vás prečítať,lebo som to nedočítala ,musela som reagovať aby si sa netrápila 😉

vika34
3. júl 2009

mimka na dalšie sono idem na BUDUCI PIATOK A POTOM UVIDíM,že čo
včera som prišla neskoro a išla som hajkať,skúsim dnes 😉

dianan
3. júl 2009

ahojte... pekný piatokový den prajem....ani som vás dnes doteraz nestihla pozdraviť.....dnes bol v práci nával....tak až teraz...
Ja už mam doma injekcie na stimulku..takže už je to veľmi blízko....
držim prsty dnes iwuške a didlinke v Heliose... 🙂

mimka29
3. júl 2009

Ahojte,
ešte neviem od ségri žiadne správička, a dnes už ani nebudem doma, ale zajtra podam infošky ako klebetnica, lebo dnes večer budem určite s didlinkou.

Prajem kšetkým krásny víkend 🙂

dianan
3. júl 2009

ahoooj mimka....
aj tebe krásny víkend...zajtra čakáme na infošky 🙂

dianan
4. júl 2009

Dobré ránko....lásky moje....včera posledná...dnes prvá... 🙂
ale ma to svoju príčinu...som v práci...a dnes 24 hodin....až do rána....tak mi držte prsty,nech to rýchle ubehne 🙂 a hlavne ked je vonku tak krásne

iwusa
4. júl 2009

ahojte drahatka moje!

no co vam poviem, vcerajsok bol uplne uzasny! didinka je skvela osobka, prekecali sme uplne cely den! rano sme si dali fajne kavicku, potom navseva centra - moj doktor mal byt na dovolenke ale on tam bol a robil si faktury (o tom sme nevedeli) a doktorka, kt. ma mala vybavit ked zistila, ze aj nasa darkyna je s nami, tak zavolala doktora, ze predsa toto je uz take nieco viac medzi nami a doktorom. no mna vysetril, co sa tyka reakcie na lieky tak vsetko je super, akoze trosku som mala nizsiu sliznicu 5 mm, ale hovorila som mu, ze som spinila a dokonca aj pri vysetreni som spinila, takze vsetko je ok, ze ak by boli problemy so sliznicou, tak mi da na to lieky. no a pytala som sa aj na ten prednison a povedal mi, ze osobne mi to neodporuca, vraj iba zenam, ktore uz parkrat potratili, tak neviem, hadam ma pravdu. totiz, nechcu ho davat len tak, lebo je to vraj dost silny liek. no a didinke - ivanke takisto vsetko povysvetloval, v podstate si teraz musi spravit genetiku pretoze na to sa caka najdlhsie a potom vsetko ostatne jej spravia v heliose a vraj za take 3 mesiace (ked budu vysledky OK) mozeme ist na to. robi sa to tak, ze sa zoberu 3 pary a navzajom sa im pomiesaju vajicka od darkyn a iba jeden clovek v heliose vie, kto ma od koho vajicka, takze anonymita zachovana.

jaaaaaaaaaaaaaj, viete aka som stastna? teraz len budeme dufat, aby mala ivka vsetko super a mozno uz za 1/4 roka pojdeme na to, az sa mi to zda neuveritelne!

IVANKA - SI SKVELY CLOVEK, MAS STRASNE DOBRE SRDIECK A SOM STRASNE RADA, ZE SOM TA SPOZNALA!!! 🙂

iwusa
4. júl 2009

di - coze 24 hodin v praci??? co robis ak sa smiem spytat? dufam, ze to budes mat aspon kvalitne zaplatene!

dianan
4. júl 2009

ahoj iwuška....
tak super......tešim sa s tebou......je možne,že sa v Heliku stretneme...lebo nam ked by IVF teraz nevyšlo...tak ideme v jeseni do Heliku s darcovstvom.....super .že ste sa s disdinkou zoznámili,a že ste mali krásny dník.... 🙂
iwuš IP

iwusa
4. júl 2009

ak by nahodou niekto prisiel, isla som si farbit hlavu 🙂

dianan
4. júl 2009

tak nech si potom nádhernáááá 🙂

mimka29
5. júl 2009

Ahojte,
včera som sa nedostala k PC, ale vidím, že iwuska už podala raport 😀 Sme s manželom celý víkend mimo domova tak sa ozvem až večer alebo zajtra.
Krásnu nedeľu, pa

iwusa
6. júl 2009

bre ranko babulky,

mne je tak strasne zle, ze to ani neni mozne, ak by bol v ponuke smajlikov ten blvajuci, uz by som ho pouzila 😖 zatial som este neblvkala ale ani neranajkovala, tak sa bojim nieco do seba dat... au au au, moje brusko ☹

mimka29
6. júl 2009

Dobré ránko,
iwuska čo si popapkala na oslave?

iwusa
6. júl 2009

vies co moja, myslim, ze to nie je z oslavy, ved ja ani nerobievam tazke zakusky ani som nemala ziadne pomazanky - kvoli teplu, ale od kedy sme sa vratili z egypta tak mam taky oslabeny zaludok... vcera cely den nic ale vecer ma take bolesti chytili, tak som si dala lieky, zaspala som a celu noc v pohode ale rano ma opat rozbolelo brusko 😖

a mimi, neviem ci si bola s didi ale ta vasa mms-ka, no skvele, smiala som sa asi 5 min v kuse. musim povedat, ze to bola najkrajsia gratulacia!!!

dianan
6. júl 2009

dobre ránko...a pekný dník???ahojte iwuška,mimka 🙂
iwuš...a z čoho Ti je zle???nieči si zjedla?aký ste mali víkend???

ja sobotu pracovnu...a nedeľu doma rlax,...bolo síce pekne,ale ani paty som z domu nevytiahla,poobede som pospala...a vegetili sme doma. 🙂

mimka29
6. júl 2009

iwuska bola som s didlinkou skoro celý víken, tú mms-ku sme mali pripravenú od piatku, ale musím sa priznať, že sme ti ju skoro zabudli poslať, tak sme 1 deň meškali s gratuláciu, ale bola od srdiečka.

ahoj dianan 🙂

iwusa
6. júl 2009

bolo z nej citit, ze bola od srdiecka a naozaj dakujem dakujem velmi pekne 🙂 pozri zabudli na mna aj vlastne sestry (spolu su na dovolenke), to este len bude bordel ked sa vratia 😀 ze ako mohli na mna zabudnut!!! 😀

inak, bolesti uz pomaly ustupuju!

aho di - ved po 24 v praci si musis riadne oddychnut, ziadna praca v nedelu!
ja som mala v sobotu stretavku zo strednej a bolo uplne super, aj ked polovica triedy je neviem na co zduta a dokonca ani triedna neprisla, ale co uz a v nedelu sme oslavovali a este k tomu bol aj futbalovy turnaj u nas (manzel opat hviezdil 😉 ) a domov sme sa dostali az o 11 vecer. takze u mna vikend opat narvany, ale skvely!

mimi a vy ste kde boli?

mimka29
6. júl 2009

iwuska možno ti sestry chcú zagratuľovať, keď sa vrátia z dovolenky a prinesú ti nejaký pekný darček. My sme boli s didlinkou v piatok na žúrke, kde sme flámovali asi do 2 hod rannej, asi o 3 hod som sa dostala do postele. Ráno sme vstávali o 7.00 hod a išli sme na nákupy do Skalice, lebo ešte skoro nikto z rodiny nemá na didlinkinu svadbu kúpené oblečko a počuli sme, že tam sa dobre nakupuje. Ku nám sme prišli z nákupov asi až okolo 16.00 hod a nejak sme sa nemohli s didlinkou rozlúčiť, tak sme išli aj s manželíkom ku nej spať. Kecali sme asi do pol noci, ale to sa nám už zatvárali oči. V nedeľu sme spolu uvarili obed a poobede sme sa konečne rozlúčili. Ja som doma ešte upiekla koláč a bola som hodná do postele. Takže sme si užili víkend ako sa patrí 😀

dianan to ťa obdivujem byť tak dlho v práci, ja by som bola asi nonstop nevyspatá.

iwusa
6. júl 2009

teeeeeeeeeeeeda, pekne stráveny víkend 🙂 aj ste si nieco pokupili? ak by som vedela pred mojou svadbou, ze je tam nieco take, urcite by som sa sla aj ja pozriet, totiz popolnocne saty - nakupne utrpenie pre mna! som myslela, ze nakoniec ani nic nezozeniem. a take vykecavacky o zivote az do polnoci - to poznam, ale cloveku je potom strasne dobre, ked sa ma s kym porozpravat, nedusi to vsetko v sebe.
mimi a ty teraz co, si dokramujes 😉 a co potom?

di - kedy zacinas s injekciami???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre