Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

janulka232
26. jan 2019

@ragaca aj ja som mala darovane vajička prvy vklad mimomaternicove.Dva vklady neuspešne až ten posledny vklad uspešny a tahame už 22 tyžden.Stale som vkladala iba po jednom embryjku.Držim palce

ingrid0105
26. jan 2019

@ivankalaco ake vysetrenia?

ingrid0105
26. jan 2019

@lusia33 ty si to riesila asi cez poistovnu ze? lebo sa mi ti zda malo

ivankalaco
26. jan 2019

@ingrid0105 Manžel spermiogram, vyšetrenie na pohlavné choroby a moja gynekologická prehliadka a sono.. my sme všetko absolvovali v centre hneď v deň prvej návštevy po konzultácii..

ragaca
26. jan 2019

Ja tym ze som samoplatitel koli veku misim hradit plnu sumu a brat moznost darcovania.chcem sa spitat ci v tej sume ako samoplatitel je len jeden pokus alebo tiez try pokusi.a ci mozu viac vajicok vlozit aby tam bola nejaka sanca na uspesnost.dakujem

milus777
26. jan 2019

@ragaca zalezi od toho kolko vajicok bude mat darkyna.zvycajne centrum garantuje minimalne 2 kvalitne embrya. Ale moze ich byt aj viac. Nevklladaju sa vajicka ale embrya. Vecsinou sa vklada jedno alebo maximalne dva ak by ti nevadili dvojcata.viac ako dva sa nevkladaju nikdy.

lusia33
26. jan 2019

@ingrid0105 áno cez poisťovňu priamo 2000 sme platili iscare a tých cca 500 eur stali lieky pre darkynu a pre mňa.. nám mrazili 8 embrii ( ešte máme 6) k tomu sme mali aj 2 vklady zadarmo na treťom sme neboli ešte, ale myslím že už budeme platiť cca 200€ a ešte platíme mrazenie raz za rok

ingrid0105
26. jan 2019

@lusia33 a nedari sa? Ked uz 3vklad? Ak smiem vediet

lusia33
26. jan 2019

@ingrid010 zatiaľ boli vklady 2 a žiaľ neúspešne...😔 A rok sa už odhodlavam na tretí ale nejako mám blok asi strach? Snáď dám ešte čoskoro jeden..bojím sa veľmi už ďalšieho neúspechu

ragaca
26. jan 2019

A to ked vlozia dajme tomu 2 embria kvalitne a tie sa neujmu a ma este dalsie 2 zamrazene ta ista darkina tak je to zadarmo v tej celkovej sume lebo mne vycislili darovane od darkini sumu 4000 eur.tym ze uz nemam 39 rokov.dufam ze nebudem platit ak sa prvy pokus nezadary tu istu sumu.preto sa pitam.

ceklis
26. jan 2019

@ragaca je to risk :( nikdy nevies koľko bude mat darkyňa vajíčok a koľko sa úspešne oplodni do štádia aspoň tej blastocysty. Takze garantujú dve, môžeš ich hneď vložiť a nemusí sa uchytiť ani jedno a 4tis fuč. Môže sa stať, že ich bude viac a tak platíš potom ešte za mrazenie a prípadný kryoembryotransfer, 200eur plus lieky na stimuláciu sliznice maternice. Bol aj taký prípad že od darkyne boli dve embrya a jedno sa prestalo vyvíjať, tak vrátili nejaké peniaze :( Ale aj tak je ten lepší prípad ako ma
@lusia33 ✊🏻✊🏻✊🏻 Že je viac embryjok na mrazenie. Je to všetko velke stastie. Ja som zatiaľ za všetky moje pokusy zaplatila cez 5tis a možno keby som dala tých 4tis na darované, tak už som tehotná. To nikdy nikto nevie čo je to najlepšie. Ale teraz šetrím už aj na darované 🙂 uvidíme čo prinesie čas. Držím moc palce každej čo tak veľmi túži po babetku. ❤️

lejduska
30. jan 2019

Ahojte, som v tejto skupine nova, zaujimaju ma vase skusenosti keďže tiez riesime IVF s DV. Ktore car mate, ako dlho ste cakali na darkynu? Ako ste to mali s vasou pripravou na KET? Na peniazky sa ani nepytam, to aby jeden vykradol banku. Ďakujem a pekný dnik

lejduska
30. jan 2019

@ivankalaco ahoj, pozerám ze sa vam podarilo 1x DV. Ake car mate?

milus777
30. jan 2019

@lejduska ahoj my sme boli v reprogenesis brno.darkynu sme mali prakticky hned. Kedze ja som uz nemala ms tak najprv som brala da mesiace hak a aj aby sa nam zosuladil cyklus s darkynou. Po druhej ms som zacala brat estrofem, utrogestan. Asi mesiac pred vkladom acidum folicum, anopiryn a prednizon.... Ak by ta este nieco zaujimalo tak sa kludne opytaj 🙂

ivankalaco
30. jan 2019

@lejduska Boli sme v Reprogenesise, Dr. Štelcl

lejduska
30. jan 2019

@milus777 ďakujem. A teraz si na tom ako? Mas uz dietatko alebo cakas? Cize si mala zladeny cyklus. Ani neviem co by som sa opytala 😃 len ten pocit ze v tom nie som sama a je to normalny sposob ako sa dopracovat k babatku. My sme boli tiež v Brne no v heliose.

lejduska
30. jan 2019

@ivankalaco a spokojnost?

milus777
30. jan 2019

@lejduska vysiel nam hned prvy vklad 🙂 mame 3rocnu dcerku. Teraz v marci sme objednani na konzultaciu, chceme skusit ket.....

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivankalaco
30. jan 2019

@lejduska Boli sme veľmi spokojní so všetkým 🙂

lejduska
1. feb 2019

@milus777 jeeej tak to je uplne super velmi sa tesim ked su dobre skusenosti 😊 tak dúfajme ze to vyjde a bude dalsi uzlicek 😊 ja sa uz tiez neviem dockat KET, v Heliose davaju len mrazene embryjka

lejduska
1. feb 2019

@ericia ano tak je to smtne no zaroven dobre ze je tato moznost. Uz to mas len krôčik tak velmi drzim prsty nech sa podari 😊 mas uz deticky alebo sa snazite o prvé?

lejduska
1. feb 2019

@ivankalaco tak super 😊
Inac zienky ďakujem za vase písmenká, hned sa citim lepsie ked môžme spolocne prežívať tieto veci. Ja som zas taka dopredu aj chcem aj nechcem vela o tom hovorit, su tam obavy, odhanam myšlienky ze sa niečo potentuje

milus777
1. feb 2019

@lejduska dakujem aj tebe velmi drzim palce aby vam to vyslo 🙂 myslis ze tam davaju len zmrazene embrya s darovaneho vajicka? Ci cele embrya darovane? Drz sa 🙂

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lusia33
1. feb 2019

Baby aj ja sa už pomaly odhodlavam to skúsiť do tretice 💪..držím všetkým preteky...ste tu niektoré aj z ISCaRe Ba?

lusia33
1. feb 2019

Oprava : prsty ✊

lejduska
1. feb 2019

@milus777 za malicko, sak smr na jednej lodi vsetky da sa povedať. No tam robia len KET, vajicko mame od darkyne spermie manzelove a uz embryjka ked su sa zamrazia a tak sa pripravujem na vklad.
Pekný deň inac prajem 😊

milus777
1. feb 2019

@lejduska jaaaj jasne a kedy planujes vklad? Vdaka aj tebe pekny den 🙂

lejduska
1. feb 2019

@milus777 no to este neviem, cakam na MS, potom budem papat tabletky na sliznicu a podla toho sa uvidi. Dufam ze to zbehne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre