Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

laxxvita
28. mar 2019

@milus777 prosím ťa, a ako dlho to môže tak asi trvať pokiaľ sa mi hodnota toho Tsh zníži z tých 3,26 na 2? Ďakujem za každé info

milus777
28. mar 2019

@laxxvita no ja som to mala tak natesno. Myslim ze lieky som zacala brat asi 3 tyzdne pred vkladom... Dr pvedala ze to by malo stacit aby sa dovtedy hodnota znizila. Potom som chodila pravidelne kazde 2 az 3 mesiace v tehotenstve. Po porode som uz lieky vysadila. Ta hodnota je okey co mas len pokial sa enchystas otehotniet. Inak lieky netreba.... Ja teraz uz ani neberiem ale chystame sa na ket tak zase musim ist dat predpisat. Drzim palce

lejduska
28. mar 2019

@regina24 aj ja som bola. Zavolaju alebo napíšu ti ked budu mat embryjka a vtedy zacnes stimulovat sliznicu a podla toho vypicitaju datum transferu.

regina24
28. mar 2019

@lejduska aké lieky ste mali na stimuláciu sliznice
Ako dlho ste stimulovali .
Na kolkaty deň je transfer
Jaj ja som taká nedočkav už by som bola rada keby už mám brušku 😀
Koľko ste dokopi čakali na darkinu cca .

lejduska
28. mar 2019

@regina24 my sme si už písali do správy podrobnejsie. Brala som estrimax a progesteron a transfer je u kazdeho inac, podla výšky sliznice.
Hej ta nedockavost je silna 😃 zbehne to

regina24
29. mar 2019

@lejduska hej máš pravdu.
Aj ty si bola taká nedočkava ako ja neviem sa dočkať .

regina24
2. apr 2019

Ahojte tak čakám už mesiac pokým mi zavolá centrum Brno Helios.
Som taká nedočkava kedy mi už zavolajú ohľadom darkyne.
🙂
Aj vy ste boli tak nedockavy?

jajabajaja
8. apr 2019

@milus777 ahojky, som tu nova.len dnes sme sa dozvedeli,ze zrejme budeme tiez riesit DV. Regujem na tvoju spravu o Femibione. Dost ma to prekvapilo- tiez mam MTHFR mutaciu heterozygot a moja hematologicka mi vypisala acidum folicum (bola som u nej kvoli neplodnosti) a kazala sa ozvat az ked budem tehotna. O tom,ze by moje telo nemalo normalne spracovavat kys.listovu nic nevravela,,,mozes mi prosim k tomu napist nieco viac?

milus777
8. apr 2019

@jajabajaja ahoj takto, pri tejto mutacii je dolezita hladina homocysteinu, ak je v norme tak telo funguje ako ma a v podstate ziaden doplnok nieje potrebny. Kyselina listova sa pred ivf a v tehu ma brat aj bez tejto mutacie. Ja som pred prvym vkladom o tejto mutacii nevedela a brala som len acidum folicum na predpis a vsetko bolo v poriadku 🙂 dcerka je zdrava..... Po porode som bola na testy kvoli uzivaniu hak a tam mi zistili tuto mutaciu... Teraz na konzultacii pred ket som to spomenula dr v centre a on povedal ze si mam kupit femibion ktory je specialne pre baby s touto mutaciou.... Ale podla mna by mi aj teraz stacila len ta kyselina listova ako predtym... Ale tak dnes som zacala brat ten femibion... Obsahuje komplet vitaminy pre buduce mamicky tak som si ho kupila 🙂 takze aku mas hladinu homocysteinu? Ak v norme tak asi preto ti dr dala len acidum folicum... A este k tej mutacii heterozygot je ta laksia forma v podstate bezvyznamny nalez, aj ja mam tak. Hematologicka mi pivedala ze tuto mutaciu ma 40 percent zien a pochybujem ze kazda uziva nieco ked o tom ani nevie. Mam sestru dvojca ktora ma tu istu mutaciu kedze sme dvojcata a dve deti porodila uplne zdrave. Ona dokonca ani kyselinu listovu nebrala 🙂

jajabajaja
8. apr 2019

@milus777 jeej,dakujem za super vysvetlenie. mne doktorka povedala, len ze to mam v poriadku. az potom som zacala citat spravu a nestihala sa divit.takze celkom v poriadku to nie je,ale asi to nebude ani az tak hrozne,podla toho co si napisala.velmi ma to potesilo, homocystein mam zvyseny 15,22 (norma je vraj 3,70-13). tiez sa mi na to prislo viac-menej nahodou,ked som sla na hematologiu kvoli tomu,ze mi na problemy s krvou a cievami zomrel bratranec v mladom veku a popritom som ju prosila aj o vystrenie kvoli neplodnosti.tieto vysledky som musela mat zrejme uz aj pre 7mimi rokmi,ked sa mi narodil syn,len som o nich nevedela?

milus777
8. apr 2019

@jajabajaja tak tuto mutaciu mas od narodenia cize si ju mala aj pri synovi. Ak mas zvyseny homocistein tak by som sa dr opytala na ten femibion aspon ci by nebol vhodny. Ale urcite ti aj dr v centre ked mu donesies vysledky poradi ze co a ako....

jajabajaja
8. apr 2019

@milus777 praveze ja som vysledky v CAR ukazala aj lekarom,dala prefotene aj koordinatorke. nikoho to nezaujimalo...tvaria sa koaby to s IVF ani nesuviselo doteraz. Tak neviem,ci to ozaj nema vplyv alebo maju oni nevhodny pristup.nie som odbornik a nemam velmi s cim porovnat,lebo vsetky 3IVF som absolvovala v jendom centre. Dnes nam oznamili,ze nasa sanca je uz len 10%,ze odporucaju darcovske vajicka.kedze uz budeme samoplatcovia,musime tuto myslineku poriadne zvazit a snazit sadozvediet o vsetkom co najviac...kazdopadne dakujem velmi oekne za radu.urcite sa pri najblizsej kontrole hematologicky popytam na ten femibion.

evaachesa
8. apr 2019

@jajabajaja ahoj, ja beriem femibion od zaciatku ako sme zacali planovat ... stacilo mi precitat si ze nie vsetky zeny dokazu spracovat kyselinu listovu a prave tomu dopomaha metafolin ktory je vo femibione. Cize ani som nespekulovala. Uskodit to neuskodi urcite. Hematologicka sa ma minule pytala ze ci uzivam kyselinu listovu, lebo ze mam dobre vysledky a ze mam vo femibione pokracovat 🙂

milus777
8. apr 2019

@jajabajaja a do ktoreho centra chodis ak sa mozem opytat? My sme mali tiez darovane vajicka. Ono zas ta mutacia nieje nejako velmi zavazna. Je celkom bezna. Ale mojho dr v car zaujimala prave ta hladina homocysteinu takze kedze ho mas zvyseny tak sa opytaj dr ale urcite si kup ten femibion. S nim nic nepokazis.aspon mesiac pred vkladom. Ake mas amh ze chcete ist do darovanych? Kedze to stoji dost vela penazi tak predtym treba mat vsetky vysetrenia urobeme, hematologiu mas tak neviem ci aj reprodukcnu imunologiu, endokrinologiu (tsh hormon nesmie byt pri vklade vyssi ako 2,5)....drzte sa

jajabajaja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jajabajaja
8. apr 2019

@milus777
Chodili sme cely cas do Helios Martin.Na prvy sup a prve IVF nam to vyslo s jedinym embryom. Potom sme sli az za 7rokov a boli sme dost prekvapeni ako sa tam zmenil pristup...Vsetko narychlo,aj ked rozhodnutia podla mna robili spravne a mala som z nich dobry pocit. Po poslednom a neuspesnom IVF som zacala pochybovat... Svoje Amh nepoznam,ani pri jednom z pokusov mi ho nepovedali.O tom,ze nieco take existuje som sa dozvedela az na forach. Ani moja gynekologicka mi to nikdy nepovedala. Ked som si ho od nej pytala vysetrit,povedala jasne vysterime vsetko co sa da. A dala vysetrit len LH a FSH. Podla mna ani nevie,co je AMH. Ona sa prilis IVF nezaobera,odosiela do CAR-je to uz starsia skola. Hoc velmi mila a ochotna. Dost ma to mrzi,lebo keby som o tom vedela,urcite by som svoje posledne dve IVF podstupila ovela ovela skor a neodlozila ich o 7rokov....zrejme by to vsetko dopadlo inak. Dnes som si v CAR pytala aspon nejake vysledky na recepcii. Chcela som aj prehlad priebeznych hladin hormonov z odberov krvi pocas stimulacie a to na mna vyplestili oci,ze to nikdy nikto nechcel a ze na co mi to je...ze mi vedia urobit akysi vypis z karty za 5eur-ale co to znamena presne netusim...Slubili mi zatial vysledky poslat mailom,zatial na ne cakam. Nevieme ani aky sme mali spermiogram-zaplatili sme si ten rozsireny za 100eur a odpoved aky bol -bola len dobry. Tak som zvedava co poslu a ked tak si to poprosim doplnit.

jajabajaja
8. apr 2019

@milus777 na endokrinologii som bola v auguste minuleho roku a mala som ten TSH 2,12. Zvysene nejake DHEA ale neviem co to znamena, endokrinolog povedal,ze profil je fajn. treba to dat znova vysetrit?reprodukcnu imunologiu sme neabsolvovali.zaujimalo by ma to najma preto,ci ako alergicka nemozem nejako zle zareagovat na cudzie vajicka...aj ked vobec netusim ci aj nejake take vysetrenie je sucastou tej reprodukcnej imunologie. moja alergologicka o tychto veciach vela nevie.len mi kazala vsetky lieky vysadit a hlasit sa u nej az ked budem tehotna. brat prednison ani nic podobne nemienim,mozno len aby som vedela,ci vobec ma zmysel ist dalej...hrame o cas. o par dni mam 39 rokov a chcela by som vsetko absolvovat cim skor. predsalen s vyssim vekom je aj vynosit dieta tazsie...

milus777
9. apr 2019

@jajabajaja ak sa ti nezda centrum tak ho zmen. Pokial nebudes mat extremne nizke amh tak by som s darovanymi vajickami este pockala. Skus vymenit centeum a uvidis. To ze si alergicka podla mna mebude problem s cudzimi vajickami. Tam je alergia ineho povodu (pel trava roztoce).... Na reprodukcnej imunologii nevysetruju nic co sa tyka darovanych vajicok. Takze tam by ti robili testy ako kazdemu nemu paru....

jajabajaja
9. apr 2019

@milus777 dnes som sa dozvedela svoje amh 0,57 (na jesen min.roku).nepovedala by som uplne,ze sa mi nezda centrum,skor niekedy nerozumiem ich postupom. a casto o nich pochybujem.nie som odbornik a mam pocit slabej informovanosti pacienta- na druhu stranu ale doteraz sa zvacsa ukazalo,ze vedia preco co robia.a mozem sa opytat co sa da vlastne z tych repro-imuno testov vsetko zistit?

ericia
10. apr 2019

@milus777
@jajabajaja ahojte kočky... Ja som si pred IVF s DV urobila reprodukčnu imunológiu... Bolo to posledné vyšetrenie, ktoré mi chýbalo... Všetko som mala všade v poriadku... Teda okrem nízkeho amh 0,12... A na tej reprodukčnej mi zistili zvýšené NK bunky... Čiže všetko cudzie v mojom tele zabijú... A im je jedno ci je embryjko tvoje ale z DV... Zničí ich... Pri et s DV som v 10 týždni prišla o malinke aj keď mi podávali na zníženie NK buniek intralipidy... Pri prvom ket mi zmenila liečbu a ani tuk... Teraz som štvrtý deň po druhom ket a vrátila mi intralipidy, ale v inej schéme podávania...
Preto ti radím z vlastnej skúsenosti určite si treba urobiť aj reprodukčnu imunológiu... Ani dv nie sú zárukou rýchleho úspechu, ako som si myslela ja... Brala som to ako tutovku...
Držím silno palčeky ❤️
A ako píše Milus 777 ty máš krásne amh... Ešte by som skúšala svoje.. Ale teda až po vyšetrení na reprodukčnej imunológii... Aj keď sa to cele natiahne....

milus777
10. apr 2019

@ericia veeelmi ti drzim palce nech ti to uz vyjde 🙂 mna caka ket za take 3 tyzdne tak som zvedava ako to dopadne. Prosim ta pri ket si brala okrem estrogenu a progesteronu este aj nieco ine? Mne dr dal zatial len to ale pri prvom pokuse som mala aj orgalutran a pred vkladom pregnyl......

ericia
10. apr 2019

@milus777 ďakujem ti veľmi pekne 😘❤️
Ja tie intralipidy týždeň pred vkladom a týždeň po vklade... Tri krát denne Estrimax, ráno a večer vkladám Utrogestan, raz denne Aspirin a picham Clexane.. Ja si ešte dávam Acidum folikul a železo 😉
Dosť toho mam, že?

milus777
10. apr 2019

@ericia ja som mala pri prvom este viac 🙂 takze pregnyl si si nepichala? Ani orgalutran alebo ovirelle? No mas aj tak toho dost, hlavne nech sa zadari 🙂 zelezo si kvoli comu davas? Ja zatial len femibion som si kupila....

ericia
10. apr 2019

@milus777 nie nič z toho som nemala... Len to co som písala... A železo mam preventívne... To som sa dočítala na jednej stránke 😂 no skúšam už všetko 🙈🙈🙈

milus777
10. apr 2019

@ericia super tak nech to vyjde. Daj potom vediet 🙂

janulka232
10. apr 2019

@ericia aj ja silno držim palce nech tento krat sa embryjko pekne zahryzne a pusti až o 9 mesiacov ;)

ericia
10. apr 2019

@milus777
@janulka232 ďakujem kočky.. Vetim, že to teraz vyšlo ❤️ prvý krát som nezostala doma PN ale chodím do práce.. A po pravde, ľutujem, že som to neurobila takto vždy... Naozaj nemám času sledovať sa kde ma pichlo, čo ma boli a myslieť či to vyšlo, nevyšlo 😂 ani neviem ktorý deň som po vklade 😂😂😂mam prácu s detmi ktorú zbožňujem a fakt mi je teraz výborne 😊

milus777
10. apr 2019

@ericia vidis tak to je super, psychika robi vela, urcite to teraz vyjde 🙂

lejduska
10. apr 2019

Devušky, je tu niektora po KET, ako ja? 😊 Boli sme v pondelok. Piiiište 😊

ericia
10. apr 2019

@lejduska ahoj.. Ja som bola v piatok ❤️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre