Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
28. mar 2009

Ču vika, jasné, že mám dobrú náladu. Skalica do toho 😀 . My sme fandili Skalici, lebo manžel je zo Záhoria a sponzor Skalice dáva manželovej firme dobré zákazky, takže tak.
Inak sme boli až dole pri ľade a ten brankar Slovanu - Hovi je ešte škaredší ako v telke 😝
Parádne sme vymrzli, tak si ideme dať čajík.

A ty čo porábaš?

mimka29
28. mar 2009

Čau vika 😀

vika34
28. mar 2009

pozerám nejaký trapný film a rozmýšľam ,že idem naskuknúť do kuchyne,chytila ma mlsna

mimka29
28. mar 2009

Tak to je super, len si daj. U nás to isté. Už som bola pozrieť chladničku, že čo dá a vizerá to na syrovo - salámovú misu.

vika34
28. mar 2009

tak dobrú chuť,potom kuknem

mimka29
28. mar 2009

Tušim som nebola ani taká hladná, už som sa nemusela napchávať. Hneď sme si dali aj vitamíny E, kyselinu listovu a calibrum. Aj vy papáte vitamíny?

vika34
28. mar 2009

teraz po neuspešnom KETE som všetko vysadila

mimka29
28. mar 2009

Ja neviem, ale tie kety majú nižšiu úspešnosť ako z čerstvých. Ja by som chcela potom aby sa prvá várka nezmrazovala, určite sa tak dá tak nastaviť. Vieš, keď ja som ešte nikdy nezažila ani transfer, ale teoreticky to mám už naštudované 😀
Inak už sa nám to kráti. Zachvíľu je tu apríl a my zase budeme o krok ďalej a o niečo múdrejšie.

sue
28. mar 2009

Mimka29, ja takú babu poznám ešte jednu okrem Lenky 😉 😀

mimka29
28. mar 2009

ahoj sue - ten tvoj príspevok som asi nepochopila 😅

mimka29
28. mar 2009

Dobrú nocku, vypínam počítač, už som KO. Ale zajtra som tu zas a znova.

madla28
29. mar 2009

Mimka první várka se nezamražuje, jedině kdyby ti našli nějaký problém, jako třeba mě. Při OPU mi našli v děloze polyp a tak jsem musela jít na odstranění, ale když problém nemáš, tak máš po OPU asi tak za pět dní ET. A když ti nějaká embryjka zbydou, tak ti je zamrazí, pokud mají dobrou kvalitu.

mimka29
29. mar 2009

Ahoj madla, si zlatá, že mi takto pekne odpisuješ 😉

madla28
29. mar 2009

Vím jaké to je, když do něčeho jdeš a nic nevíš, jako já při prvním IVF.
Když budeš chtít ještě něco vědět, tak klidně napiš a když to já budu vědět, tak ti poradím.

mimka29
29. mar 2009

Ja už som bola na IVF tri krát, ale teraz to ideme skúsiť s darkyňou, lebo sa mi netvoria vajíčka a keď tak iba jedno.

vika34
29. mar 2009

ahojte,dnes som nakukla až takto neskoro,takže zdravím

lenka1108
29. mar 2009

ahojte.no tak darovat nemozem.. ☹ ☹ ☹ ☹ a to som sa o tom uz rozpravala s muzom.
ja som mala v 21 tt prerusene tehotenstvo koli rastepom co malo babetko.a to sme pred tym v rodine nikdy nemali.takze to bude asi ta geneticka chyba co ste niektora spomynali ze nemozem mat.
no skoda.tak rada by som vam pomohla.a inekcii sa nebojim 😅 ...

mimka29
30. mar 2009

Ahoj lenka, to tak býva, že kto chce tak nemôže a naopak ☹

sue - až teraz som pochopila ten tvoj príspevok

iwusa
30. mar 2009

ahojte kocky, od piatku som sa tu neukazala - v praci nonstop cumim do pc, nechce sa mi este aj doma a v podstate som ani nemala cas.

mimka - aj moj chlap a kamarati strasne strasne fandili skalici, to si mala vidiet ked co robili, ked dali gol. skakali po izbe ako take opice, normalne som s uzasom na nich pozerala a zaroven sa zabavala. len nas maly 4 rocny sused sa ich strasne bal, ked tak vyvadzali a hucali, chuda, museli sme ho upokojovat a pritom vsetkych ich pozna a je velikansky kamos s nimi 😉

barborka - viem, ze nedostanes vajicka od sestry ale zasa posunulo by ta to do popredia. a sestra by to nechcela podstupit zo strachu alebo preco? ja neviem, my automaticky, ze moja sestra mi da vajicka, teda poskytne inej zene a ja budem prva v zozname. uz aby sme boli na kontrole, chcem sa doktora viac popytat, ze presne kolko sa za co plati. a ako to myslela ta emryologicka? preco, ze problemy? zdravotne, alebo ze by si sestra robila nejaky narok??? aj tak nemoze, podla zakona sa matkou stava ta zena, kt. dieta vynosi, preto na slovensku nefunguje nieco take, ako nahradna matka, kt. ti miminko vynosi ale aj tak bude tvoje.

a zdravim aj ostane kocky, som rada, ze sa nam temicka pekne rozbehla. mam dotaz na vas vsetky, darujete niekomu 2% z dane a ak ano komu?

mimka29
30. mar 2009

Ahojte
ivusa - dnes bol strašný deň v robote, ja niekedy nemám čas ani pozrieť na koníka. Ten hokej na štadione bol úžasný, až na tú zimu tam.
Chcem sa opýtať - moja sestra by mi tiež strašne chcela pomôcť a ísť darovať vajíčka, ale neviem či nie je problém, že má iba 22 rokov a nemá ešte vlastné deti. Viem, že by mala mať vlastné deti, ale možno to nie je až taká podmienka, alebo sa mýlim? Lebo ak áno, tak neviem, kde budem zháňať druhú darkyňu.

Ja už utekám z roboty, ale doma si zapnem PC, pa

barbora77
30. mar 2009

Ahojte! Uz som tu tiež 😉 Ako ste vikendovali? Vcera otras pocasie, co? Este ze od zajtra ma byt slniečko 🙂 Ja sa tak tesím, konecne vytiahnem korcule 😅

mimka - ty si taká hokejová fanúšička? No ja len ked su MS v telke 😀 Vies čo, ja som necitala, ze by mala mat darkyna vlastne deti??

iwusa - to s mojou sestrou je komplikované vysvetľovať... a este by ani nesplnala vek, ma 36. Mas super, ze segra ti ich da a ona uz ma deti? Neviem, asi som nepostrehla, ty ides do ktoreho centra? Tak to sa ti riadne skrati cakanie.
Vies, pre mna pol roka nie je uz taka dlha doba, aj tak sa potrebujem dat dokopy

barbora77
30. mar 2009

iwusa - to ze ti ich sestra da, som myslela, ze inej... ja len aby si si nemyslela, ze som to nepochopila 😀

mimka29
30. mar 2009

barbora - ani nie som až taký fanúšik, len som sľúbila mužovi, že keď bude posledný zápas Slovan - Skalica v BA, tak že pôjdem s ním na hokej a ešte k tomu, že vybavím vstup až dole k ľadu. Tak som musela zapojiť známosti a svoj šarm 😀 a nakoniec sa mi to podarila vybaviť. Manžel sa z toho tešil ako malý chlapec, tak prečo ho nepotešiť.

Vikend bol v pohode až na to počasie v nedeľu. Varovala som mojim rodičom psa a on sa nechcel ísť v nedeľu ani venčiť do toho dažďa.

Čo sa týka tej darkyne, tak to píšu na internetových stránka centier, že by mala mať aspoň jedno svoje dieťa.

mimka29
30. mar 2009

Ja sa tu vykecávam a práve mi vykypeli zemiaky na sporáku, paráda 😠

barbora77
30. mar 2009

mimka - tak to verim, ze musel mat radost 🙂 Inac čo sa vybavovania týka, my to máme tak podelené, ze ked potrebujeme nieco vybavit, kde su chlapi, idem ja a kde su baby ide mangel 😀 a funguje to 😉
My máme takého štvornohého miláčika a tiež neznaša dážď, kaluže preskakuje 😀 , ale sneh miluje.
A co dobré varíš??

Vies co, ale darkyna nemusi mat dieta, teda to nie je podmienka. Mne aj Dr. hovoril, že to su normálne aj mladé baby študentky, v ČR ich maju preto toľko, lebo že vraj oni si ich zaplatia...

mimka29
30. mar 2009

pečiem jaterničky a varím k ním zemiaky. Taká rýchla večera, ale mňamko.

My vždy psa iba varujeme našim, keď idú na víkend preč, aby ho nemuseli vláčiť so sebou, ale ja sa na neho vždy teším. Je to jorkšír, takže taký malý maznáčik. My máme doma papagája - rozelu a práve mi tu škrieka.

barbora77
30. mar 2009

no mňam, to si drahý zamlsá, čo? môj zbožňuje zabíjačkove špeciality 🙂
Idem ja ešte vyvetrat toho nasho krpana, zatial sa lučim, paa

iwusa
31. mar 2009

ahojte kocky,

mimka - tiez som si neni ista, ci darkynu musi mat deti a barborka ma pravdu. totiz ked som volavala do ciech a zistovala si informacie, tak sam doktor mi povedal (volala som hlavne do brna), ze maju vela mladych bezdetnych darkyn, hlavne studentky, kt. studuju na vs v brne, totiz zarabaju si tak na studium. pride mi to trosku divne, ze daruju vajicka za tym ucelom aby mali prachy na skolu alebo na minanie, ale hlavne, ze to niekomu pomoze. a s tym vekom to vobec nevadi, pretoze darkyna musi mat min. 18 az kolko, 35? pri vrchnej hranici som si neni ista 😅

barborka - ked chces mozes sa vykecat do IP, ked nie nic sa nedeje 😉 teda myslim co sa tyka tvojej sestry. no ja mam dve sestry ale jedna ma len 16 a druha bude mat tento rok 29 a uz ma dve kocky velke - 8 a 5. je to nieco ako sluzba za sluzbu, totiz ked mala mensia polroka, tak proste musela ist do prace a ja som sa jej starala o toho drobceka. takze teraz mi to vrati 🙂 a ideme do martina, aj ked je to dalej od nas ale velmi ma ocaril ich pristup, ochota! len dufam, ze mi zaberaju tabletky a moja zaspata maternica sa prebudza. a nebudem klamat, ale je to tam podstatne lacnejsie ako v ba. a kedze mam darkynu, nebudem musiet tolko cakat, pretoze doktor vravel, ze u nich je cakacka az 2 roky kvoli nedostatku darkyn. boze, ked sa clovek zamysli, tak stat vobec ale vobec nepomaha takymto zufalym parom ako sme my vsetky tuna na konikovi... je to smutne

inak vikedn bol paradny, v sobotu sme zobrali na priehradu nasho labradora a kedze miluje vodu, tak sa kupal asi hodinku v kuse a ja som si zatial nasla krasne jarabatka do vazy. a doma som si robila velkonocnu vyzdobu, nedela aj napriek pocasiu bola super.

ozaj mimka, tebe sa to uz blizi, drzim pasticky!!! 😉

mimka29
31. mar 2009

Dobré ránko iwusa, áno už to mám za pár 😀 teším, teším.

iwusa
31. mar 2009

aj ja by som sa uz tesila, ja to mam takto za tyzden a kedze je to datum 7.4. a ak by som vymenila cisla, tak je to moj datum narodenia, tak dufam, ze to bude stastny datum pre nas. jajha, nejako sa neviem rozhybat, najradsej by som zaliezla do postele a buvala. ale ved buduci tyzden uz bude velka noc, tak si oddychneme.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre