Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

sue
28. okt 2009

Didli, áno, podstúpila by som to ešte raz. Aj sa to dokonca dá... ale až vtedy keď budem spĺňať podmienky tak ako teraz + už nebudem chcieť vlastné biobábo...vtedy by sa to dalo 😉

Cítim sa dobre, bruško ešte sem tam pobolieva a tiež mi ostalo vyhádzané čelo a brada 😝 ale už som si nakúpila pubošskú kozmetiku, takže OK 😀

No a...od piatku nemyslím v podstate na nič iné, len na to,aby sa embryjká mali dobre. Dnes ich majú vkladať do tela ich maminky (aspoň mi to tak embryologička povedala, že na 5.deň od odberu) tak dúfam, že sa tam obidve dobre zahniezdia a pekne budú rásť...a ja si potom o 9mesiacov zaviolám do centra a buchnem takýýýýý šampus 😀 😀 😀

mimka29
28. okt 2009

Ahojte zlatíčka,
ja ešte stále makám v robote, len som vás prišla pozdraviť 🙂

minka051
28. okt 2009

mimka29 ahoj tak ja som dnes v práci nemala čas písať tak aspon takto pozdravím 🙂 Som doma sama priatel na rybách ešte posledná možnosť kým neprší 😀 .

minka051
29. okt 2009

tak dnes už prší ja v práci ale už o 20 min idem domkov 🙂 Tak vás všetky zdravím. 🙂

iwusa
2. nov 2009

ahojte babule,

asi to mate vsetky tak ako ja, proste nestiham v praci a doma sa vzdy nieco najde, ze na konika obcas proste nemam cas 🙂 ale stale na vas myslim 🙂

sue - ked budes vediet o uspechoch tvojich vajok, tak nam daj urcite vediet!

mimka29
2. nov 2009

Ahojte babulky,
teda boli sme až na štvrtej strane.

Mňa včera skolila choroba, tak som úplne nemožná. V piatok sme boli s didlinkou v Martine a mali tam pekný frmol. Lekár mal dovolenku, ale mali sme také šťastie, že sa tam práve zastavil, tak nás zobral na kus reči 😀
Didlinka od soboty pichá už aj Menopur a v stredu má kontrolu. Musím vám povedať, že to zvláda úžasne a ja sa o ňu zase podstivo starám. Bruško sa jej nafukuje a na jednej dtrane má takú veľkú modrinu ☹ ale vôbec sa nesťažuje, no je proste úžasná.

Ja idem poobede k lekárke, nech mi nasadí nejaké antibiotiká, nech sa tej choroby čo najskôr zbavím.

Napíšte ak máte aj vy niečo nové 😉

mimka29
2. nov 2009

Ahoj ivuška ja som doma na PN-ke a zababušená s čajíkom, som pri PC. Ale máš pravdu, teraz sme mali toho veľa, tak sme tiež na koníka s didi nemali čas. Je nejaké hrozne uponáhľané obdobie. Iwuska aké lieky berieš teraz na prípravu sliznice pred transferom?

iwusa
2. nov 2009

mimka to je preto take obdobie, ze uz je davno po dovolenkach a pomaly ale isto sa blizi zaver roka a vianoce a ludia chcu vzdy toho tak strasne vela postihat, ze to nie je normalne. napisala som ti IP, budem moc rada ak sa na to pozries a odpises mi (tiez poprosim do ip 😉 ).

a z coho si zostala chora? zeby ta zmohlo chodenie po cintorine?

didlinka3368
2. nov 2009

Pipinka 😉 ....aby si si nepísala sama so sebou, tak sa prídávam a zároveň ti idem vynadať, že čo neležíš v posteli.... 😠 !!!šupaj a ahneď...ja by som si to s tebou hneď vymenila.....som v robote iba pár hodím a už ma stihol kolega vytočiť!!! Ale neboj iba som mu kľudne povedala, že čo si o ňom myslím a odkráčal preč.....aj sa teším, že odtiaľto na chvíľku vypadnem.... 😒

Si vedela pipi, že tu mrknem, tak si tak o mne pekne napísala...čo ? ďakujem zlatíčko moje, no musím sa priznať, že nie som aaaž taká hrdinka...sem tam si aj fňuknem, čo by som nemusela.....no to brušino cítim čím ďalej tým viac a hlavne teraz v robote, keď sedím a ma tlačí....aj je dobre, že budem na PN - tá je podľa mňa opodstatnená, lebo v robote mi to tak nepríde a napr. teraz mi doniesli 25 veľkých ťažkých kalendárov a už už som ich išla prenášať....no som sa včas spamätala a zavolala som kolegu....aby to moje snaženie nebolo zbytočné.... 😕

Ségrička to ty si môj pokladík....čo ja by som bez teba robila.....CMUUUUUUUUK 😵

mimka29
2. nov 2009

iwuska odpísala som ti do IP. Všetci okolo mňa teraz boli chorí, tak ani neviem odkoho som to dostala, ale ja som brala dlho Prednison, tak nie je divu, že mám oslabenú imunitu.

didi prosím ťa nič nedvíhaj, nerozčuluj sa a neboj pijem čajík a som naobliekaná. A ty tiež nezabudni veľa piť. Veď vieš straší ťa strašiak, ktorý sa volá hyperstimulačný syndróm, tak aby sme mu predišli, tak veľa pi.

mimka29
2. nov 2009

Babulky pred chvíločkou mi volali z Heliosu, že zajtra o 13.00 hod má prísť manžel odovzdať plavcov na rozbor, takže si to musíme zariadiť a zajtra cestujeme. Manžel nás hneď nechá v Žiline, kde budeme s didlinkou bývať u našej kamarátky počas toho ako bude chodiť na kontroly pred OPU, aby sme nemuseli tak ďaleko cestovať. Predsa je to zo Žiliny iba nejakých 25 km. Tým som vlastne chcela napísať to, že neviem, či kamarátka bude mať doma internet, tak aby ste vedeli, že keď nebudeme písať, tak nie preto, že na vás nemyslíme 😉

Dlho sa neozvala dianan, už sa jej musí štikútať, koľko ju spomíname.

minka051
2. nov 2009

mimka29 tak držám palce nech všetko dobre dopadne.. Ja čakám na mrchu a stále nechodí som už na nervy, lebo už som dnes mala byť v Helíku aj ja na krv. Stále mi osud akosi nepraje ale hádam sa to už otočí.

mimka29
2. nov 2009

minka aj nám sa všetko stále komplikuje. Celý svoj súčastný pracovný aj súkromný život obetujeme iba za to jedno, za bábatko. Bojujeme zo všetkých síl a osud nám stále hádže polená pod nohy. Nech sa už tento rok skončí a druhý bude lepší, uvidíš. Ja som taká bosorka a tak to proste cítim. Koľký DC si už dnes?

vika34
2. nov 2009

mimka aj mne sa stále niečo komplikuje,taký je náš osud ,bohužiaľ,budem aspoň na teba myslieť 🙂

vika34
2. nov 2009

ja som už na tom trochu zdravotne lepšie,ale stále ešte kašlem ,tuším to ide na nás postupne

vika34
4. nov 2009

ahojte kočky tuším som sem doniesla vírus a všetky ste asi v posteli,lebo už dva dni sa sem nikto nenahlásil ☹
Ja mám od zajtra perné dni,lebo máme Výstavu v Inchebe a budem tam makať až do nedele,tak pá a ak ste ozaj všetky choré ,prajemc rýchle uzdravenie,pá

vika34
8. nov 2009

ahojte,nezaložili ste náhodou medzi časom novú tému?Ked sme už na 4 strane a píšem si tu iba JA 😕 😀

iwusa
8. nov 2009

ahoj vikus,

nezalozili sme temu, len proste nie je o com momentalne pisat a asi ani jedna z nas nema naladu ☹ skoda toho vsetkeho

mimka29
9. nov 2009

Ahojte babulky,
vikuš nezaložili sme novú tému, to by sme ti určite dali vedieť, ale všetko sopadlo inak ako sme očakávali. Tak to sem napíšem, aby aj ostetné vedeli ako sme na tom.

Didlinka už začala stimulku o tom už viete. Už si 5 dní pichala Menopur a na prvej kontrole jej stimulku stopli, lebo krvné testy (z predoperačného vyšetrenia) ukázali, že má v tele nejaký zápal. Ten zápal ja pravdepodobne na mandliach, tak sa musí dať teraz didi do poriadku a pôjdeme do toho znova. Bude brať antibiotiká a keď tie nezaberú, tak si bude musieť dať vybrať mandle. Krajko nám to stopol s ťažkým srdcom, lebo to u didi vyzeralo veľmi dobre a pravdepodobne bude dobrá nosnica 😀 Didi bola z toho dosť hotová, bola nahnevaná na svoje telo, že ju tak sklamalo, bola nahnevaná na celý svet a stále sa pýtala prečo nám život stále háže polená pod nohy a už keď to vyzeralo, že to dotiahneme do úspešného konca, tak sa zase niečo pokazilo. Veľmi nám chcela pomôcť a ani neverila, že to zle dopadne, tak zažila s nami jedno z naších sklamaní.
Čo sa týka mňa, tak ja som už na takéto veci zvyknutá. Vždy som si myslela, že sa na sklamania nedá zvyknúť, ale dá sa. Takže teraz si užijeme krásne Vianoce a na druhý rok pôjdeme do boja zase.

iwuska ako ste na tom vy?

minka051
9. nov 2009

Ahoj to mi je lúto že to takto museli stopnúť.. Ja už mám darkyňu písali mi z Repromeda a poslali mi čo si mám aké vyšetrenia urobiť ja aj priateľ. Len neviem tie genetické testy to si asi musí ísť dať urobiť tam.
A zle je že mrcha stále nikde a tro je už 40DC.

mimka29
9. nov 2009

minka ja som si všetky vyšetrenia (až na spermiogram a štítnu žlazu) dala robiť na Slovensku, aby to poisťovňa preplatila, lebo v Brne sa za každé vyšetrenie platí. My sme genetiku mali urobenú už minulý rok, ale na výsledky z genetiky sa dlho čaká (cca 2 mesiace), tak neviem keď ich ešte nemáš. To ti tiež kázali v Brne, aby si mala?

minka051
9. nov 2009

Pošlem ti do IP čo mi kázali dať si urobiť.

vika34
10. nov 2009

mimka ,to mi je veľmi ľúto ☹
didli treba sa preliečiť,ale je to pech ,že sa to ukázalo až ked si už stimulovala 😒
Ja nemám nič nové,tak ani nemám čo napísať a doma je situacia stále napätá,firma nejde ako by mala,stres a problémy sa len tak hrnú,spontánne sa mi otehotnieť nepodarí určite,ved ani nie je z čoho,sme totálne prepracovaní a znechutení zo všetkého a tému okolo IVF ani nespomínam.
Tak dúfam,že vy sa máte lepšie

didlinka3368
11. nov 2009

Zdravím všetky, škoda že stále iba snažilky.... 😢
Ja teraz chodím po lekároch kvôli tomu môjmu zápalu v tele, takže sa snažím čo najskôr vyliečiť.....Bola som u ORL /ušno - nosno - krčného lekára/ ten ma pozrel a pýtal sa ma, či som náhodou pri odbere krvi na predoperačné vyšetrenia nebola chorá, lebo práve tá choroba mohla ovplyvniť tie zvýšené výsledky čo mi zistili....ja som mu na to povedala, že som bola práve v strede choroby a že môj obvodný čo mi bral krv mi povedal, že to nemôže ovplyvniť tie výsledky....baby tí lekári naozaj asi niekedy nevedia sami čo robia.... 😒 Takže sa mám 2 týždne úplne preliečiť z choroby a potom si znova zopakovať predoperačné výsledky a uvidíme ako dopanú....Na jednej strane budem strašne rada, keď dopadnú dobre /aspoň nebudem mudieť ísť pod nôž/ a na druhej strane ma bude straaaašne mooooc mrzieť, že sa táto celá moja snaha prerušovala zbytočne....babuľky ten život sa s nami naozaj niekedy dosť blbo zahráva... 😖 Som sama zvedavá...no jedno viem iste, že keď budem v poriadku, bez zaváhania volám dr. Krajkovičovi /ktorý je mimochodom perfektný lekár ako aj človek/ a idem znova DO TOHO!!! Teraz mám po tom stopnutí taaaak rozhádzaný cyklus, že si normálne nespoznávam svoje telo a hlavne takú silnú mrchu som ešte nemala, ale normálne mi chýba to pichanie si injekcií 🙂 a hlavne strašne strašne túžim po tom pocite, ktorú u mňa dúfam nastane po ukončení mojej misie, na ktorú som sa s radosťou dala a ktorú by som veľmi rada dotiahla do konca.... 😵
Zlatíčka moje normálne som k vám teraz bližšie, lebo som zažila čo je to obrovské sklamanie, lebo ten hnusný pociť a hlavne ten neuveriteľný chtiac plaču, ktorý som pocítila pri vyslevoní lekárových slov, že to musíme STOPNÚŤ bol hrozný a už na vlastnej koži viem, čo samé zažívate ☹
No nevadí, hlavu hore a raz sa to musí podariť, veď sme všetky bojovníčky!!!! Také XENY 😀

A Iwuška moja najkrajšia, ty ako? Čo ti povedali....som veľmi zvedavá, no chcela som ťa nechať troška vychladnúť, no prosím povedz mi ako budete teraz pokračovať a hlavne čo vám povedali v centre moja....mám o teba strach, no pamätaj, že môj úrísľub platí, takže nič nie je stratené....keď chceš a budeš mať chuť a čas, napíš mi do IP.....budem čakať... 😉

CMUUUUK babuľky pre každú jednú z vás..... DRŽTE SA!!!! 😉

iwusa
12. nov 2009

didinka moja, poslala som ti spravicku, teda taku riadnu spravu, nechcem to vsetko pisat sem, ved vies ☹

mimka29
16. nov 2009

Ahojte zlatíčka,
pekne dlho tu nikto nebol. My s didlinkou máme teraz skúškové obdobie a ešte k tomu prerábame ten ich nový bytík, tak tiež žijeme tak nejak rýchlo. Ani sa nenazdáme a budú tu Vianoce.
Dajte o sebe vedieť, aby som vedela, že ste 😉

sue by už mohla aj vedieť, či je nietorá z jej príjemkyň tehuľka, už je určite 14 dní od ich transferu.
bobjan by už mala byť po operácií, tak je možno ešte v nemocnici.
iwuska bude lepšie neboj
dianan tu nebola úplne najdlhšie ☹
vika je tiež uponáhľaná, ale aspoň dá o sebe vedieť, že žije.
minka si už asi robí vyšetrenia

a neviem či som na niekoho zabudla, ale už úplne strácam o vás prehľad.
Ozvite sa, pa

iwusa
18. nov 2009

ahojte babulky,

mimka, poviem ti, ze my tiez zijeme momentalne dost uponahlano, v mojom pripade je to sposobene hlavne pracou. mne ten pracovny tyzden tak strasne rychlo uteka, kazdy pondelok sa zobudim s miernym odporom (proste pondelky neznasam) ale ani sa nenazdam a uz je piatok. jááájha a este ked k tomu priratam tie kratke dni - ked ideme do prace - tma, z prace uz tak isto tma, no fakticky mi to leti ako blaznive. pomaly ale isto zacinam riesit vianocne darceky a uz sa tesim na vianoce, takto za mesiac budem mat hadam uz posledny pracovny den a potom az pekne po novom roku, najlepsie po 3 kraloch 😀

didinka - tebe napisem IP-cku, len dufam, ze si v priebehu dnesneho dna najdem trosicku casu, budem sa snazit.

inak kocky, cca vyse tyzdna som bola bez akychkolvek liecikov a hned sa to na mne prejavilo. opat som mala take neuveritelne navaly tepla, zabijalo ma to! vcera som ich uz konecne zacala uzivat, tak dufam, ze coskoro sa to da do poriadku.

sue - ked budes vediet nieco nove o tvojich vajkach, tak nam daj vediet. ja len dufam, ze sa to podarilo na 100%!!!

di - kdeze si???

vika, bobjan, minka - pozdravujem vas 😉

bobjan
20. nov 2009

Ahojte bambuľky 😉

Didli, je mi ľúto, že sa ti to skomplikovalo, ale si silná a držím palce, nech sú výsledky v poriadku a stimulka začne.

Mimka, máte teraz skúškové, tak asi učíte aj s Didli, keď ste tu dávno neboli. Ale určite vás zabáva aj prerábka bytíku a dobre si spomínam, aké je to super, keď si to človek robí podľa seba 😉
Mimuška a ako si teraz na tom ty? Deje sa niečo u vás? Alebo príprava ešte len bude?

Sue, ako? Už vieš úspešnosť??

Iwuska, ja tiež žijem rýchlo a hlavne tie krátke dni ma dosť ubíjajú...prídem domov po tme, nič sa mi nechce...navarím,upracem, ľahnem k TV a som tvrdá 😝 😖

No a ja som nakoniec operovaná nebola. Vyšetrenia všetky spravené, ráno 5.11. nástup do nemocky a po obede som už šupajdila domov 😉 Na prehliadke pri nástupe, som nič dole necítila, tak som tajne dúfala.... potom bol kontrolný utz po ubytovaní sa a čuduj sa svete..... CYSTA TAM NEBOLA 😅 😵 Pekne sa so mnou zahrala, že??? Potom som mala ešte jednu prehliadku a dali mi prepúšťaciu správu a hajde 😉 Tak som sa pekne 9.11.09 vrátila do práce, lebo 6.11. som s tým šla za gyndošom a dohodli sme sa, že PN-ku rušíme a je to o.k. Kontrolný utz mám vo februári, tak dúfam, že tam tá potvora nebude. Včera som špinila, dnes zasa nič, tak dúfam, že sa mi rozbehne menzes, lebo by ma trafilo, keby tam bola znova.. 😠

Prajem príjemný víkend a držkajte sa, všetky vás zdravím 🙂

mimka29
21. nov 2009

Ahoj bobjan, tak to je teda niečo, pekne sa tie naše telá s nami zahrávajú, ale to je dobre, že ťa neoperovali. Máš pravdu, že sa teraz učíme, ale už máme polovicu skúšok za sebou, tak to dúfam zvládneme. Prerábať si bytík podľa vlastných predstáv a ešte keď máme k tomu šikovných manželov je fakt paráda.

My teraz čakáme na didlinku a tá ide tento týždeň na kontrolne testy, ale vyzerá to zatiaľ tak, že jej mandle vyberať nebudú a hneď na začiatku roka pôjdeme do toho zase aj s iwuskou. Ja teraz neberiem žiadne lieky, iba každý mesiac prvých 14 DC pijem 2x denne alchemilku. Verili by ste tomu, že keď som ju jeden mesiac vynechala a Krajko ma pozeral, tak som mala sliznicu 17 DC iba 5mm a teraz, keď som ju pila a bola som u neho 14 DC, tak ma pozrel a sliznicu som mala 8 mm. Tie bylinky robia zázraky, lebo takú sliznicu som nikdy nemala ani keď som brala lieky a náplaste na jej rast. Takže babulky treba ísť do lekárne nakúpiť alchemilkový čajík a určite pomôže.

Pekný víkend

sue
22. nov 2009

Ahojte...

Tak ja som tu po dlhej dobe s nie dobrými správami... z bábätiek sa žiadne neujalo... ešte sú nejakí eskimáčkovia, ale priznám sa, že ja som veľmi skeptická, sklamaná, smutná ☹ a o to viac ďakujem Bohu za svojho syna 😔 že mi bolo dopriate byť mamou tak relatívne jednoducho a príjemne 😔 veľmi by som si priala,aby mrazáčkovia boli silní a dorástli a veľmi to prajem tej maminke ktorá čaká na ich vloženie 😔

A vám všetkým tiež všetko NAJlepšie...Didlinka drž sa...nech tvoja snaha prinesie ovocie 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre