Skúsenosti s IVF vo veku 39 a viac

dagmarlaly
26. sep 2020

Ahojte. Som v procese umelého oplodnenia. Pred týždňom mi boli odobraté vajíčka a oplodnené. Rada by som sa podelila o skúsenosti aj s inými snažilkami, ktoré sú vo veku 38, 39 a viac. Mala som 10 vajíčok odobratých, z toho 6 sa oplodnilo a 3 sa vyvinuli do blastocysty a boli zmrazené. Mám 41 rokov. Aké máte skúsenosti? Úspechy?

pipina00
26. sep 2020

Ja som tu asi najstaršia😉čerstvých 45 bolo odobratých 8 vajíčok v poriadku bolo 6 a oplodnili 4 s hodnotením 1 a 2 , prvý vklad nevyšiel skončila v štvrtom týždni☹️ druhý vklad ani ťuk ešte máme dve zmrzlinky,z maternice odobraté vzorky na NK bunky výsledky sú v poriadku a v pondelok idem na reproimunologiu do Prešova a potom naspäť do car čo ďalej.

albertka1980
26. sep 2020

Ja som absolvovala posledne IVF vo veku 38, nasledne vklad a mala ma 14 mesiacov. Mame este jedno zmrazene a mam cerstvych 40.

zuzka341
26. sep 2020

Ja mam 38, v januari odobratych 12 vajicok, 7 oplodnenych, 5 sme dali zamrazit, 2 vlozene a 1 sa uchytilo 🙂, nasa mala Eliska 🥰, o 2 tyzdne mame termin porodu.

dagmarlaly
autor
27. sep 2020

Ako čítam, tak celkovo sú celkom pozitívne výsledky🙂 Gratulujem vám a držím palce nech všetko dobre dopadne.

butterfly333
27. sep 2020

@dagmarlaly ja mám 41r v júli vklad s DE no neúspešný. S mojimi vajičkami sme to radšej neskušali bojím sa že by sa nemalo čo oplodnit a čo tá kvalita? Predsa v takom veku asi nebude boh vie čo. No nevravím že sa to nemôže podariť no toľko času nemám roky utekajú. Tak neviem čo ako ďalej. Liečim sa rok nareprodukčnej imuno mám zvýšené cytokyni beriem od februára medrol a brala som aj intralipidy pred vkladom aj po vklade no žiaľ nevyšlo to.

adara777
27. sep 2020

Mám 41, odobratých 9 oocitov, 6 embryí po predĺženej kultiváciu prežilo 😊. Zatiaľ ET neúspešný, chystám sa na KET. Poznám dve svoje rovesníčky, čo otehotneli nedávno prirodzene,takže stále šanca je 😉

dagmarlaly
autor
27. sep 2020

@adara777 6 blastocýst je veľmi dobrý výsledok a tým aj vysoká šanca na otehotnenie. Hovorili ti aj akej kvality? Ja mám 3 blastocysty. Nám sa žiaľ nedarí prirodzene, aj napriek tomu že máme obaja veľmi dobré výsledky a sme zdraví. Mám dobrý hormonálny profil, pravidelnú ovuláciu a menštruáciu, prechodné vajíčkovody.... a žiaľ nič. Čítala som, že KET býva úspešnejší ako ET, tak určite ti vyjde KET. Držím palce.

dagmarlaly
autor
27. sep 2020

butterfly333 Ja mám v vlastnými vajíčkami, mám tiež 41. Mám 3 blastocysty, z toho dve kvality A a tretia má kvalitu B. Čo presne znamená DE? Darované embryo? Môžem sa ťa spýtať že koľko ťa asi vyšiel darcovský program? A držím palce.

butterfly333
27. sep 2020

@dagmarlaly áno DE darovane embryo celé bez liekov 1200€. A teba to koľko vyšlo zo svojími vajičkami.

dagmarlaly
autor
27. sep 2020

@butterfly333 Som samoplatca, zatial ma to vyslo do 3000,-EURO (rátam všetky úkony: ivf, ICSI, hormonálne injekcie, mrazanie...). Plus budem mat este kryoembrytransfer + tabletky. Tak to vyjde možno aj do 4.000,- EURO ak nie viac. Je to veľmi drahé.

adara777
27. sep 2020

@dagmarlaly Nám sa tiež vyše roka nedarilo, tak sme šli do ivf. Neviem presne akej kvality sú naše blastocysty, ale verím, že KET už bude úspešnejší 😉. Držím palce, aby aj vám to vyšlo 👍

butterfly333
27. sep 2020

@dagmarlaly no to je dosť bože takto zarábať na ženách ktoré túžia byť matkami. My sme mali len jeden vklad v Brne. No určite chcem to ešte skúsiť kým sa to nepodarí. No až naj jar asi .

dagmarlaly
autor
28. sep 2020

@butterfly333 Ty píšeš že si dala za ivf 1.200 EURO. Čo v tej cene presne je? Zdá sa mi to veľmi výhodné oproti iným klinikám v Bratislave. To je cena za program darovaných vajíčok? Aj ICSI a predlžená kultivácia je v tejto cene? V akom centre si presne v Brne?

butterfly333
28. sep 2020

@dagmarlaly áno 1200e ale za darovane embryo. Chodím do reprogenesis Brno dr Koukal.

dagmarlaly
autor
28. sep 2020

@butterly333 Popravde, vôbec sa nevyznám v darcovkých programoch a ako prebiehe tentoproces. Keď tak nad tým teraz rozmýšľam, to znamená, že keď máš darované embryo, tak vlastne sa ani nestimuluješ a neprebehne odber vajíčok? Takže platíš vlastne len za darované embryo + hormonálne tabletky + embrytransfer alebo kryoembryotransfer? Takže vlastne je to aj cenovo výhodnejšie ako keby si postúpila celý ivf cyklus so stimuláciou?

butterfly333
28. sep 2020

@dagmarlaly áno presne tak brala som od 2dc estrofem potom utrogestan 5dni pred vkladom a potom fraxik a tie intralipidy.

ettella
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ettella
28. sep 2020

@dagmarlaly
@adara777
@zuzka341
@albertka1980
@pipina00 Baby, ja mám čerstvých 39, v októbri začínam stimulovať, prvé IVF... Dr. vravel že by bol šťastný keby som po kultivácii mala 2 blastocysty.... Čo tu čítam, vám sa všetkým pekné zadarilo. Keď sa môžem spýtať, aké máte AMH? Ja presne 1,0, problém na strane manžela.

adara777
28. sep 2020

@ettella Ďakujem. Samozrejme že sa teším z našich blastocyst,ale najšťastnejšia budem, keď sa aspoň jedna uchytí 😊 a vydrží do šťastného konca. Držím palce aj tebe, aby ti to išlo hladko a bolo ich čo najviac. I keď to nie je o kvantite ale kvalite. Proste niekedy stačí len jedno embryjko a je z neho bábätko. Moje AMH bolo okolo 2,6...ale sú žienky čo otehotneli s 0,14 v 30.tich rokoch 🤷Asi sa v tomto nedá nejak porovnávať...

dagmarlaly
autor
28. sep 2020

@ettella Moje AMH je tiež 2,6. Taktiež prvé ivf, je som si dala všetky 3 blastocysty zmraziť, lebo momentálne nesmiem otehotniet, ale až asi o dva mesiace. Takže vtedy ma čaká prvý kryoembryotransfer. Držím palce pri stimulácii. S klinikou si zatiaľ spokojná?

dagmarlaly
autor
28. sep 2020

@adara777 Môžem sa spýtať kedy máš KET? Ja som ešte nemala ani ET ani KET.

pipina00
28. sep 2020

@ettella posledné amh bolo 1,45 dnes absolvovana reproimunologia a ešte si mám dať urobiť hematologiu tak idem hľadať 😉kde bude najlepšie

adara777
28. sep 2020

@dagmarlaly Ahoj. Čakám najbližšie dni na MS a začínam brať estrofem na rast sliznice maternice. Potom ma čaká kontrolné sono a ak to bude ok, naplánuje sa KET. Ten sa zvykne robiť medzi 19.-21. DC. A ak sa môžem spýtať, ty musíš počkať dva mesiace zo zdravotných dôvodov alebo niečo iné?

ettella
29. sep 2020

@adara777 držím palce nech sa niektorá uchytí 🤞🤞 🤞 ja mám strach, že nič neprežije predĺženú kultiváciu a nebude čo vkladať. Viem že mám myslieť pozitívne, ale tohto strachu sa neviem zbaviť..

@dagmarlaly chodím do Heliosu v Ke. S prístupom som spokojná, hlavne všetko vysvetlia, nemám pocit že ma len rýchlo odpinkajú. Ja verím že bude KET november/december. Kde chodíš ty?

@pipina00 tiež a bola na reproimuno v adle v Po. Pred vkladom na čakajú intralipidy. Kde Ti robili NK bunky z maternice?

dagmarlaly
autor
29. sep 2020

@adara777 Pred dvomi mesiacmi som mala operáciu - odstránenie myomu. Po operácii by sa nemalo otehotnieť približne 4-6mesiacov. Tak z tohto dôvodu. Ja už som nechcela tak dlho čakať, lebo celkovo na ivf už čakám asi rok, tak som išla na stimuláciu a odber vajíčok s tým, že KET bude neskôr. Držím palce pri KET. Ja už sa ho neviem dočkať.

dagmarlaly
autor
29. sep 2020

@ettella Ja to mám s tým strachom tiež tak ako ty. Tiež ho mám veľký a snažím sa myslieť optimisticky, čo je náročné. Ale strach je prirodzený. Verím, že budeš mať blastocysty. Helios má veľmi dobrú povesť. Pozrela som si podrobne ich stránku a štatistiky úspešnosti. Sú najlepší na Slovensku podľa výsledkov. Ja som v Repromedice v Bratislave.

pipina00
29. sep 2020

@ettella ja chodím do ISCAR-u v Martine a tam mi to aj robili a výsledky sú dobré.

ingelika78
30. sep 2020

@pipina00 Wow je odpadavam a zasnem. Vela stastia! 😍

ingelika78
30. sep 2020

@ettella Ja som to mala velmi podobne 39 pri prvom ivf a tri blastocysty no iba dve z nich boli geneticky v poriadku co vraj na moj vek je vyborny vysledok. Som ale uplne zdravotne v poriadku. Mam 20mes chlapceka a teraz cakam na vysledky testu po druhom KET-e budem mat 42 v októbri

dagmarlaly
autor
30. sep 2020

@ingelika78 Ahoj, dala si si urobiť predinplantačný genetický skríning, aby zistili, či sú geneticky v poriadku? Držím palce aby bol pozitívny výsledok z KET.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre