Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dena22
27. mar 2018

@claudy7000 Čo je to syndróm polycystických vaječníkov?

Vajíčka zvyčajne rastú vo vaječníkoch uložené v tenkých tekutinou napustených vakoch. Tieto sa nazývajú folikuly alebo cysty. Vždy keď vajíčko dozreje, folikul praskne a vajíčko sa tak vypustí. Toto nazývame ovuláciou. PCOS však môže narušiť spomínaný proces. Vaječníky žien, ktoré ním trpia, produkujú viacej mužského hormónu androgen, ktorý zastaví proces roztrhnutia folikulu a znemožní uvoľnenie vajíčka, čo sa prejavuje ako nepravidelná alebo vynechaná menštruácia. Tekutinou naplnené folikuly potom ostávajú vo vaječníkoch ako cysty, čo znižuje pravdepodobnosť počatia.

https://akootehotniet.com/otehotnenie/pcos-synd...

leticia22
27. mar 2018

@claudy7000 ja mám PCO tak mám čo to o tom nastudovane 😉 daj si to do googla, tam je toho popísané a aj obrázky k tomu resp. videa

dalida
28. mar 2018

@rada2002 ahoj, Rada..Tak to ma mrzi, ze neznasa medrol... no na trhu musi byt nejaky iny preparat, ktr.ti sadne... blbe na tom.je to, ze človek nevie, kedy co zaberie a kedy sa dostavi uspech.

alexa1983
28. mar 2018

ahojte, môžete mi prosím niekto poradiť ako mám postupovať keď chcem ísť do Brna na umelé? prvý cyklus som podstúpila v BA a neúspešne , tak chceme vyskúšať Brno. Papiere na poisťovňu som si už poslala, len neviem aká klinika je naj a ktorý doktor 🙂 ďakujem Vám za všetky rady 🙂

mimiqa
28. mar 2018

@alexa1983 ahoojjjj zavolat do reprofitu Brno...oni ti daju termin...prist a vsetko ti vysvetlia.. Lekar ci Lekarka su tam vsetci top....drzim palec 😘

mimiqa
28. mar 2018

@alexa1983 aaaaa zober si preistotu ked tam pojdes vsetky nalezy preco nemozes tehu ale umele a aj vsetko co si absolvovala tu v ba

frolik12
31. mar 2018

Čaute baby tak aj ja sa pridávam k pozitívnym skúsenostiam s Reprofitom, 2x Ivf a žiadni mrazacikovia ale čakáme z 2. Et drobca som v 13. týždni. Nerada by som to zakrikla ale zostali mi nejaké lieky Gonal 450 jednotiek +- (ešte bez rezervy), jedna injekcia orgalutranu a plus mam vitamíny pre lepšiu kvalitu vajíčok inofolic plus, to sa užíva cca 2 týždne pred vkladom ak by ste mala niektorá záujem kľudne napíšte

frolik12
31. mar 2018

Tak aktualizácia gonal vraj nemôžem už nikomu posunúť keď bol otvorený😖 tak len tie dve zvyšné asi

vecicky32
1. apr 2018

@leticia22 @claudy7000 prepacte stale ma to vyhadzuje ked chcem odpovedat

vecicky32
1. apr 2018

@leticia22 @claudy7000 tiez som to tak počhopila pretoze aj mne povedali ze neovulujem

vecicky32
1. apr 2018

@leticia22 to ma mrzi. Neviem odkial si a kde vsade ste boli na spg, ale ak mozem poradit skuste urologiu v Trencine dr. Sokola , nam aj ukazal obrazovku aby vidime ze je vsetko ok , nevieme preco v Brne tvrdili opak. Preto nevieme ci tam ist s tou mojou anovulaciou alebo radsej skusit ine ivf .

leticia22
1. apr 2018

@vecicky32 no ja neviem, ja som všade čítala len o dobrých recenziách na Brno. Že oni pomohli hádam 90% babám co som čítala tak to určite idem skúsiť aj ja 😉

babusik85
1. apr 2018

@alexa1983 ahoj. Neviem ci sa nemylim,ale my sme zacali spol v jednlm fore este v 2016 okt.,nie?
Nam tiez nevyslo v Ba,ale potom sme odisli do Brna a nase srdiecko uz odfukuje v koliske. Velmi Ti drzim palce,aby si uz aj Ty drzala svoje vytuzene babatko v naruci.
Papiere pre poistovnu Ti musia vypisat v centre,potom Ti to podpise gyndos,posles reviznemu dr.,a az potom do poist.
Dr. su fajn,je jedno ktoreho si vyberies,aj tak budes mat stale ineho na kontrolach. Ja som mala Bagocsiho,odporucam.

vecicky32
2. apr 2018

@leticia22 aj ja na nich vidim stale len dobre recenzie , preto sme boli prekvapeni z toho nasho spg . Aj moj gynekolog bol prave z toho prekvapeny , ale povedal ze na ten Trencin neda dopustit konkretne na dr Sokola, tak preto nechapal ze v Brne to vyhodnotili inak. V kazdom pripade budem drzat palceky aby vam to tam dobre dopadlo. Mozno im dame sancu aj my este.

vecicky32
2. apr 2018

Mate tu niekto prosim skusenosti s gyn-fiv v Bratislave ?

miskab
2. apr 2018

@vecicky32 ano ja mam a nikdy viac , pred siestimi rokmi som bola spokojna ale teraz vobec , katastrofa len peniaze tahaju...

lakukaa
2. apr 2018

@miskabke to rovnake v kazdom care.pokial platis milo sa usmievaju a vsetko je ok a ked zaplatis ahoj nemaju na teba cas.v bratislave si daju zaplatit a za to ze sa dotknes klucky a ked si neuspesna neriesia preco ale kedy zas prides a v brne po ET dva tyzdne doktorka neodpisala ani na mail ci mam brat lieky dalej .posielala spravy po koordinatorke a povedala ze najblizsiu telefoonu komunikaciu mi moze dat o mesiac lebo teraz nema cas.tak ze asi tak to je.podstatne je ze das prachy.potom uz nikoho nic nezaujima.

ericia
2. apr 2018

@lakukaa môžem sa spýtať, akú máš doktorku v Brne?
ET sa podaril? Ďakujem 😊

lakukaa
2. apr 2018

@ericia Kneslovu ET sa nepodaril.Rok som bola liecena na stitnu zlazu.Pokazde ako som jej napisala hned vilala alebo pohotovo odpisala nebol problem.ked sa vsa ET nepodaril doteraz neodpisala ci mam brat clexan na riedenie krvi dalej alebo ako postupovat.Totalna ignoracia.Sestricka povedala ze ma vela pacientov a nema cas.Dovtedy kym som nezaplatila asi pacientov nemala.

lakukaa
2. apr 2018

@ericia Jedine co je tam dobre ze maju vraj kvalitnu embriologiu a labaky inak je to vsade o tom istom.

ericia
2. apr 2018

@lakukaa ďakujem... Ja chodím do Brna tiež... A sa čudujem, že sa tak chová... Lebo keď ET nevyšiel, tak by práve mala reagovať kvôli ďalšiemu postupu a aby ste zostali aj ďalej v ich centre... Ja tam chodím už dva roky, aj keď zatiaľ bez dieťaťa... Ale moja doktorka mi odpise aj na gynekológicky problém mimo IVF... Ale tak zasa v lete ideme do ďalšieho IVF...
Koľke IVF máš za sebou v Brne?

lakukaa
2. apr 2018

@ericia ja som ostala ako obarena jej spravanim a taktiez priatel pozeral ze co to je za jednanie.Este ze stal pri mne ked som volala inak asi neuveri.Neviem ci za to moze ta koordinatorka ale pisala som jej na mail osobne a neodpisala.Ja nehovorim ze pridem teraz ja a vsetci sa maju dat do pozoru ale doprosovat sa o odpoved ci mam dalej brat injekcie a nikto konkretne neodpovedal tak so sa mi zda uz cez ciaru.ved ide aj o moje zdravie.ci mam to pchat do seba ked uz nemusim? Neviem toto ma zaskocila.bola som v ba gin fiv tehotna potratila a v brne pokus cislo dva vobec sa neujalo.mam este dvoch mrazacikov.skusim ak sa nepodari uvazujem o zmene lekara.

ericia
2. apr 2018

@lakukaa fakt je to divne jednanie z ich strany... Aj keď nemala čas ísť k telefónu, mohla aspoň reagovať na mail... Držím palce, nech ďalší vklad už vyjde 😉

lakukaa
2. apr 2018

@ericia ved to som povedala aj ja aj za dva dni mohla odpisat a nie ignorovat.rok to fungovalo a po vklade nic.co uz.nespravime nic.dakujem a aj ja drzim palce hadam budeme mat to stastie 😉

vecicky32
2. apr 2018

@miskab dakujem za odpoved a nevedela by si poradit ine ivf centrum . To icare.sk poznate niekto ?

lola911
2. apr 2018

@vecicky32 ja poznam iscare uz od ich vzniku a stavaju mi chlpy po tele uz len ked si na to pomyslim 😨 vdaka nim som nemohla mat deti 22 rokov,,, co mohli to pokazili,, chodila som este na zochovu ulicu kde boli marsik a valky,,, potom v 1998 si tyto dvaja zalozili sukromnu kliniku,,, otehotnela som v iscare mimomaternicovo v roku 2002 a laparoskopiou mi prerezali cievy, mesiac som mala vnutorne krvacanie, snazili sa s toho vyvliect, vraj to nemohli vidiet na monitore,,, musela som podstupit viacero operacii aby som sa dala dohromady, mala som vnutorne organy zaliate krvou, najvasci problem pre mna bol pravy roh maternice zaplatany s 10cmm hrubeho creva ☹ ponukli mi ako odskodne ivf zdarma ale bala som sa k nim ist,,, takze som nevyuzila ani jeden pokus,, radsej som isla do gyn fiv ale tiez to tam bolo hrozne, hlavne ako sa tam spravali,, potom do uk ale tiez nic moc a nakoniec brno,,, teraz sa konecne chystam rodit vdaka otevrelovi 😉

babusik85
2. apr 2018

@vecick do Iscare nikdy viac. Do Gf som nechodila,ale tiez nic dobre som necitala o nich

miskab
2. apr 2018

@vecicky32 ja som nakoniec skoncila v Brne a na prvy krat sa nam podarilo a v gyn five som absolvovala 5 vkladov , skus Brno bola som maximalne spokojna

zuzka3
3. apr 2018

@lakukaa to som teda prekvapena, ze Kneslova takto (ne)reaguje.. ja ju mam tiez a nikdy sa mi nestalo, ze by mi neodpisala. Dokonca som jej tiez pisala kvoli liekom ako a ci mam pokracovat a pisala som aj Strakovej lebo ona mi robila vklad a lieky predpisala a odpisali mi obidve - Strakova v dany den, Kneslova na dalsi den a este sa mi aj ospravedlnila, ze nereagovala hned.

simik411
3. apr 2018

Baby dostala som odpoved o niektorych z vas ale aj tak sa opytam- vie mi niekto potvrdit prosim vas ci preplaca - DOVERA ivf v cr?? nasla som clanky ale stare nie aktualne moc. jedne pisali ze ano ine ze nie ... :/ dakujem za kazdu odpoved.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre