Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miskab
25. apr 2017

@sussah aj mi mame zly spermiogram dost zly :/ ale hadam vyberu tu pravu spermijku 🙂 dame si aj selekciu spermii , ja im verim vsetky sa budeme gulat 🙂 tak v juny by ste mali ist do toho vsak?

miskab
25. apr 2017

@cherrinka11 Ahooooj moja no ako ste na tom kedy zacinate? ides do toho nativu vsak tento mesiac 🙂

cherrinka11
25. apr 2017

@sussah a teraz ideš čakať na to schválenie az potom ideš do toho či už tento cyklus?

sussah
25. apr 2017

@miskab keď sa dovtedy podarí vybaviť poisťovňa tak verím, že v juny ale stále verím že aj skôr 😀

sussah
25. apr 2017

@cherrinka11 čakám na papiere z Reprofitu, potom potvrdiť k mojej gyn+revízny lekár (robí problémy) a tak do poisťovne a čakáš do mesiaca by to mali schváliť.

miskab
25. apr 2017

@sussah a to ako funguje oni ti daju papiere do poistovne , ale poistovna to preplati az ked to absolvujes? cize tam v RF musis zaplatit plnu sumu okolo 3000 eur? tu na slovensku to potom az preplatia?

miskab
25. apr 2017

@sussah
@cherrinka11
@ria294
@osky tak babulky bojujeme spolu 🙂 s uspesnym koncom 🙏👶😘

kitta
25. apr 2017

@miskab my sme pockali na schvalenie cca 3 tyzdne, aj s jednym vratenim na doplnenie, a zacali sme stimulku po schvaleni. Zacne sa stimulacia, odber vajok, a po vklade treba vsetko vyplatit v RF a oni ti vystavia fakturu do poistovne a nasledne ju potom odnesies na poistovnu a cakas na refundaciu. My sme mali 16.8 konzultaciu, 17.9 sme zacali stimulku, 4.10 vklad a peniaze nam prisli este v decembri. Mame doveru.

miskab
25. apr 2017

@kitta ahaaa a kolko si musela zplatit v RF kym na slovensku vratili peniaze? okolo 3000 eur vsak? a kolko vratili? ja idem sice na Soft ale len tak sa informujem keby nahodou 🙂

ericia
25. apr 2017

@miskab ahoj... Ja mam VšZP a platila som 2000 a vrátili my 1560

ria294
25. apr 2017

@sussah
@miskab
@cherrinka11 zlatíčka ako piše Miška sme spolu na jednej lodi a vzájomne sa budeme podporovať, aby sme doplávali do prístavu 😘😘😘 prajem Vám krásny slnečný deň ❤️

sussah
25. apr 2017

@ria294 ďakujem zlatíčko krásny dník aj tebe 😘

sussah
25. apr 2017

@miskab jasná vec že bojujeme 😃

sussah
25. apr 2017

@miskab áno s preplacanim je to presne tak,zaplatíš plnú sumu a potom do troch mesiacov by ti mala poistovna poslať späť peniažky z plnej sumy asi cca 40-50%predpokladam. Pýtala som sa lekára že s akou sumou mám počítať. Tak povedal že povie radšej viac ako menej a povedal 2500-3000eur plná suma.

cherrinka11
25. apr 2017

@miskab ahoj misicka 😀
No ak mi príde na buď.piatok MZ tak začnem papat clostil a počítam,že okolo 14opu ak všetko pôjde ako má..A potom sa snáď zadari a dojdeme až k ket 😉😍
A ty to máš kedy naplánované moja?

cherrinka11
25. apr 2017

@ria294 riusik,dievčatá aj vám krasny deň,nech sa všetko podarí 😘

cherrinka11
25. apr 2017

@ericia moja zlatá a ako sa cítiš?všetko v poriadku? Myslím na teba..🙂

ericia
25. apr 2017

@cherrinka11 juj ďakujem 😊 si zlata, teda všetky tu a ja si to veľmi vážim...pri prvom IVF som sa stále kontrolovala... Skoro vôbec som nechodila, len ležala.. Bolelo ma brucho štrnásť dní v kuse... Teraz to nechávam tak nejak na šťastie a voľne plynúť... Fungujem ako predtým... Úplne normálne.. Len sa nenamaham... A dúfam, že to moje stvorbunkove embryjko zabojovalo ☺️ ešte raz ďakujem 😘

cherrinka11
25. apr 2017

@ericia nemáš vôbec za čo 😘
Tak robis dobre,ono sa má naozaj fungovať tak ako pred tým, veď keď žena aj prirodzene otehotnie vôbec o tom nevie a robí všetko.. A nenaduva ti trosks brusko?nemáš také menšie tlaky?

malebaby
25. apr 2017

@miskab a ja som kde??? Si ma vynechala z partie? 😨

malebaby
25. apr 2017

@ericia ja tak isto, tento krat sa vobec nekontrolujem a nie som na PN ako predtym, ked mame otehotniet tak otehotnieme pri normalnom fungovani...samozrejme ziadne extremne sporty a dvihat tazke vahy 😀 kedy presne si bola na ET a kedy budes testovat? 🙂

ericia
25. apr 2017

@malebaby ani ja som tam neni 😉

malebaby
25. apr 2017

@ericia no vidis to,nas vyselektovali, tak budeme my dve partia 😀

ericia
25. apr 2017

@cherrinka11 sem tam ma nieco pichne v brucho... Ale to si myslím, že robi ten utrogestan...

ericia
25. apr 2017

@malebaby presne tak, keď to má prísť to príde... Ja hovorím, že to je o niečom medzi nebom a zemou... O šťastí.. Netreba sa tomu poddavat..aj keď to teraz som taka múdra 😂 prvý krát som bola na tom inak... Veľa som plakala... Ja som bola vo štvrtok.. 20. 4. Minule som test robila v deň krvi... Ty si kedy mala ET???

santeema
25. apr 2017

@ria294 inak ja mam rada topolcany, nie som origos z nich, vela ludi tam nepoznam, ale citim sa tam dobre🙂. mne vyhovuju skor take male mesta a z rodinneho domu a z dediny by som uz neodisla🙂. a to som byvala vo vancoveri v canade a chvilu aj v londyne, nebolo mi tam zle, ale nezostala by som tam, vadila mi tam velmi ta neosobnost medzi ludmi.

cherrinka11
25. apr 2017

❤❤❤❤❤❤osky ❤montblabc❤..sme tu vsetke?😀😀😀😀

malebaby
25. apr 2017

@ericia je to presne tak ako pises. Ja som sa uz tolko naplakala, za kazdym neuspesnym IVF,ked sa potvrdilo ze nie som tehu alebo ani nedoslo k ET... prve,druhe,tretie...ked prislo stvrte,piate a sieste IVF-to boly Softy, ma uz prepadla taka depresia a uzkost, citila som beznadej...a po poslednom neuspesnom 7.IVF som prvy krat neplakala...poplakala som si po ET,lebo povedali ze neboli embryjka kvalitne tak som sa poddala smutku,ale ked sa potvrdilo po 2 tyzdnoch, ze hcg je 0 som nevyronila ani jednu slzu...uz neviem pomenovat ten stav. Odhodlala som sa este na posledne pokusy do Reprofitu,ten som nechavala v zalohe ako poslednu moznost,kedze by mali byt najlepsi v oblasti IVF. Ja som bola na ET 21.4. Cize v piatok 🙂

malebaby
25. apr 2017

@ericia a tento 1. Nativ bol len pokus, isli sme do toho s tym, skusit ci vobec bude vajicko po neuspesnom IVF 🙂

osky
25. apr 2017

@sussah a ta suma co uvadzas je zu komplet? predpokladam ze nie,este asi treba kupit lieky..ci?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre