Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mkatkam
13. máj 2019

@xenkyyy áno. Za mňa v skratke. Slovensko: 1.ivf: 11 vajíčok,len 4 embrya podivnej kvality. 2.ivf len 3 vajíčka, 1 embryo podivnej kvality. A v Reprofite 3.ivf: 5 vajíčok a ztoho4 embrya hatching blastocysty. 1 vlkad a som zatiaľ v 19tt. Cenovo pre nás prípad to bolo to isté.

simik411
13. máj 2019

@rada2002 viem poznám to ja som už 4dpt testovala 😂🙈 a bol duch slabunky ale silnel.. Ale je to skoro naozaj.. Výdrž piatok už bude určite // verím ze áno. 🍀

xenkyyy
13. máj 2019

@mkatkam Ďakujem Ti za rýchlu odpoveď 🙂. Tak pre vás Brno - skvelá voľba. Držím päste 👍.

simik411
17. máj 2019

@rada2002 ajoj no akoo?? myslim na teba od rana sameho...

rada2002
17. máj 2019

@simik411 trestnému až zajtra, dnes som musela so synom letieť d doktorovi. Ráno dám vedieť. Pa

babikadaska
17. máj 2019

@alexa1983 jeeej bola si na vklade ??a ako???

rada2002
18. máj 2019

@simik411 tak čo je to tam? 11DPO. Nie je čiarka slabá?

ericia
18. máj 2019

@rada2002 je krásna ❤️ potichučky gratulujem 😍

simik411
18. máj 2019

@rada2002 ♥️♥️♥️ potichučky sa teš a dakuj 🙏

ingrid0105
18. máj 2019

@rada2002 nadherna ciarka😍😍😍 tisko gratulujem. Vidis stalo to vsetko za to😍

mima000
18. máj 2019

@rada2002 huraa, potichucky sa tesim s tebou.. Thuj thuj thuj 😉

mima000
18. máj 2019

@rada2002 a nie, ta ciarka je silna akurat!!

rada2002
18. máj 2019

Ešte mám pred sebou 3 dôležité mesiace. Ja som totiž vždy do 3m potratila. Ale som na PN

mima000
18. máj 2019

@rada2002 myslim ze mas dovod byt teraz pozitivne naladena, relaxuj a ver tomu

juliet86
18. máj 2019

@rada2002 ahoj sledovala som tvoj pribeh. zo srdca gratulujem. verim ze to dobre dopadne. ja som este nikdy v zivote nevidela druhu ciarku na teste. takze ozaj gratulujem. a vkladali dve embry nakoniec?

rada2002
18. máj 2019

@juliet86 áno dve. No uvidíme koľko sa chytilo. Moc Ti držím palce aby Ti to vyšlo. Ja ešte nemám vyhrate. Vždy som do 3 mesiaca potratila. Tentoraz to dúfam že dopadne dobre.

mimika1973
18. máj 2019

@rada2002 slaba? zartujes? ;) krasna veru! 👏

mimika1973
18. máj 2019

@rada2002 darcovske vajka to boli, ci tvoje este?

juliet86
18. máj 2019

@rada2002 velmi velmi drzim palce!!! moja mamina mala napr 4 potraty a sme 3 sestry vsetko je mozne!

rada2002
18. máj 2019

@mimika1973 darcovske

santeema
18. máj 2019

@rada2002 velmi ti drzim palce

laguna2017
18. máj 2019

@rada2002 🙏🍀 držím palce

lemoni86
20. máj 2019

Ahojte baby. Ja viem ze Toto tu mozno nepatri,ale mam taky dotaz. Viem ze si vsetky prajete mat Vela embryok a vlastne potom mrazacikov. To je vsetko pochopitelne, no uvedomujete SI skutocnost,ze ak sa vam ujmu hned zaradom embryjka a aj porodite deti kolko ste chceli, Tak potom tie zvysne ostanu? Co s nimi? Na vyskum? Mne je to luto ich poslat Len Tak na smrt v podstate.Ja ich mam zmrazenych zatial 7. Mam uz dve deti,prve sa podarilo ET a to dalsie prirodzene neplanovane. Priznam sa,na zaciatku IVF mi nejak nedochadzalo ze sa moze stat vsetko mozne,Bola som skor pesimisticka a neverila som,ze sa mi podari hned otehotniet a aj donosit,kedze jeden potrat mam uz za sebou a mam endometriozu. Teraz by som SI priala,aby sa mi urodilo menej vajicok,zeby odobrali Len zo 10 a z toho by statisticky mohli byt mozno zo 3-4 na zmrazenie . To si aj viem predstavit ze by som SI vsetky postupne dala vlozit. Ale teraz? Mam mat este dalsich 7 deti? To nezvladnem 😥😞. Radsej by som ich podarovala nejakemu paru. Ked uz som SI ich nasilu nechala tolke vybrat,Tak by som ich nemala teraz Len Tak odhodit. Chcela by som im dat sancu. Ale citala som,ze v brne taketo embrya parom nedavaju 😞. Je mi z toho celeho nanic. ako ste Toto vsetko ponali vy?

mkatkam
20. máj 2019

@lemoni86 no ja ti poviem len toľko,že áno je to morálna dilema..ale ja som po dvoch ivf neúspešne vkladala 5 embryí a až teraz šieste v treťom ivf sa mi zatiaľ ujalo. a to sú tu baby čo sa im ani toľko embryí nepostastilo. Ešte mám nejaké zmrazené a len dúfam že aspoň toto jedno dotiahneme do úspešného konca

santeema
20. máj 2019

@lemoni86 a nechces este jedno? mozno sa ti zo vsetkych jedno podari a ty budes mat menej vycitiek.

lemoni86
20. máj 2019

@santeema ano chcem este jedno a mozno potom este 4te, a kazde jedno co mi vlozia,Tak budem chciet aby sa aj ujalo.ale viac asi nedam. Uz pri dvoch detoch som mala dost zo zaciatku,takze dalsie dve deti max a dost asi. Mas pravdu,nemusi to hned vyjst.

saldiv
20. máj 2019

@lemoni86 ja by som napríklad veľmi chcela druhé. Ale mame “0” embryi a veru sa mi do toho kolotoča ani náhodou nechce ísť. Čo by som zato dala mat problém ako ty...

ikuska187
20. máj 2019

@lemoni86 kľudne sa ti môže stať, že už sa nechytí ani 1 vklad. V tomto podľa mňa aj CAR trochu balamutia, ja chodím vedľa do CAR, môžem bud darovať embrya na výskum, alebo dat zlikvidovať alebo darovať CAR, no čo asi tak s tými darovanymi embryami CAR robí, v chladničke ich isto nedrží. Ja sice zatiaľ pred danou dilemou nestojím, len som nad tým dumala 😊 mam iba 2 embrya vhodné na vklad a 2 geneticky zle, tie dáme asi na výskum, aj keď neviem ci také berú na výskum, nezistovala som ešte.

orchidea1986
20. máj 2019

@lemoni86 preco take embrya parom nedavaju? Ake teda?

lemoni86
21. máj 2019

@mkatkam Ved to,ze to nikdy nevies ako dopadne. Mozes mat aj kopec diagnoz a zrazu ostanes tehotna,alebo nie je ti nic a snazis sa,snazis a snazis a Vela IVF za tebou a nic. Ale drzim ti silno palce,nech tento pokus dotiahnete do konca. Ja som v podstate jedno IVF uz absolvovala,kde mi nevysiel Et Ani Ket dvoch embryok naraz,takze tiez som zazila sklamanie velke. A to mi Dr v prvom car povedal,ze sa Nam to nemusi podarit vobec. V brne tvrdili opak,ze nebude problem. A Tak aj bolo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre