Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

maticap.
16. dec 2010

@callex 😵 len sa zdover, toto vzdy potesi 😀 . Ehm, a naco je fostimon?

gerdusha
16. dec 2010

@mircalla ,
ano, take lieky predpisal aj mne moj obvodak. no nic, budem riesit dalej...🙂

btw callex, teba ten fostimon nestipe?? ja som teda mala len 1, lebo som nemala dost merionalu...ale teda stipal jak svinucha

ninockaskv
16. dec 2010

@rebeka33 skvele hcg.. rastie teda riadne.. ja som uz nebola druhykrat, mozno skocim v piatok k mojej obvodacke, nech mi spravi 😅

ja som inak asi ochorela, dnes ma chytila chripka,bolave hrdlo.. prave odchadzam z prace domov, zajtra robim z domu a v pondelok dovolenka

@callex, ty si si flasu otvorila?? 😀 😀 😀

callex
16. dec 2010

@maticap. fostimon je http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pil/fostim...

@gerdusha svokra mi ho picha do zadku..tak nie je to prijemne ale trva to chvilku a da sa to vydrzat..vzdy si to miesto pritlacim a je to ok.stipka len trosicku citim ho ked sa vylieva do svalu.ale napriklad taky decapetyl ten bolel jak svina.z toho som mala az traumy a stresy.
@ninockaskv nieeee...ja nepijem..i ked mam v plane zacat..dve decka cerveneho pre krasnu sliznicu aby nahodou ked sa podari domaci pokus mal chrustik krasnu postielku.to ja som odvcera taka vytesena lebo som videla coca cola kamion.parada.

mircalla
16. dec 2010

@callex 🙂)) 🙂

ninockaskv
16. dec 2010

@callex.. .. este keby si ho rada pila.. 🙂

ja sa tu dohadujem s managerkou, nechce mi schvalit pracovat z domu zajtra.. no mozem sa na to vyprdnut, mne sa im nechce hovorit, ake mam dovody... 😠 flexibilita nadovsetko.. 😠

rebeka33
16. dec 2010

@ninockasvk nerozčuluj sa ,daj si dovču a kašli na nich.Mňa zavolala doki a bola som celkom rada,lebo aspoň viem , ako som na tom. No už čakám na USG som zvedavá a pichá ma Ľ vaječnik tak chcem vedieť,že sú tam kde majú byť. 🙂 Ti kedy ideš?
@callex ty máš naozaj vianočnú náladu, to asi ten kamión . 😀 ja zatiaľ len pratám.
neviete niečo o @olympia , dúfam,že len nemá na nás čas,alebo pc v nemocnici.

rikuska21
16. dec 2010

@maticap ☹ snad to preboli, takze sa pridas k nam 2011 tkam??, snad sa nam to nabuduci rok podari

Kajka39. fakt som verila ze to tentokrat vyslo, mrzi ma to tak velmi som ti to priala,

babule, ja sa uz tak tesim na volno , na sviatky a pohodu, jedina vec ma trapi, ze som pribrala velmi za tieto tri mesiace , som sa nejak zozozrala a ja trpim ked som taka gulka, no aspon som sa vystazovala,

tak krasny vecer

maticap.
17. dec 2010

@rikuska21 ahoj rikuska, uz je lepsie...clovek ani nema inu moznost ako zatat zuby a ist dalej. Akou cestou to je druha vec, no ist dalej je jednoducho nutnost - spat je cesta zarubana 😀 . Fu, tolko filozofovania na rano som od seba necakala. 🙂
Aj ja som sa tesila na Vianoce - ze bude najkrajsi darcek... no hoci nebude, aj tak sa tesim - vsetci potrebujeme vypnut a vycistit si hlavu. 😉
pekny den vsetkym!

callex
17. dec 2010

ahojte..tesim sa ze som vas vcera pobavila. 🙂
@ninockaskv tak sup k lekarke a nech ti da PN...zelam ti skore uzdravenie.pekne to cez vikend vylezkaj.
@rikuska21 chapem tvoje pocity..ja som za dva roky skocila z 36ky na 40ku konfekcnu velkost. 😠..uz ma skrinu rozdelenu na dva tabory ..a ten vecsi je ze mozno raz obleciem.tzv inspiracne veci. 🙂 a pritom by stacilo sa trosku hybat.ale na to som nikdy nebola.
@maticap. no veru hlboke myslienky takto zrana.a spravny pristup. treba sa teraz trosku zresetovat. ja som dnes v tomto roku stavala poslednykrat do prace..a nezaspala som trosicku.? 🙂 od pondelka som doma.parada.najviac sa tesim ze budem spinkat a mozno dokoncim aj ten vianocny obrus co som zacala.a tak vam zelam pekny dnik.

ninockaskv
17. dec 2010

@rebeka33 .. ani nehovor, podlieham absolutnej hysterii a panike, vajecnik (operovany) ma teda bolel riadne uz od takeho 14 dc, teraz ma pre zmenu bolia obidva, tak menej.. kde tu taka krvava vlasocnica, dnes teda viac krvi na toaletaku rano.. ale utesujem sa, ze je to normalne.. ze mozno len kvoli tej chorobe.. a picha ma v podbrusku riadne.. .. esteze male ma uz len 50% sancu n ato, ze zabludi tam kam nema.. ☹ ☹ ☹ na uzv idem 23.12 na kramare.. aby sme aspon zistili, ci je tam, kde ma byt..

@callex .. o velkostiach ani nehovor, ja mam stale take velke brucho.. nie a nie schudnut.. 😠

nakoniec robim z domu, chodim si kde tu lahnut.. a v pondelok mam dovolenku, tak to vylezim... 😕

ninockaskv
17. dec 2010

tak u nas sa deje nieco zle, nejaky pruser.. rano krv na toaletaku, dost ma picha v podbrusku.. aj teraz, cervena krv ako keby sa mi spusatala.. ☹ ☹ ☹

ninockaskv
17. dec 2010

seriony pruser, idem do GF a potom uvidim ☹ ☹ ☹

mircalla
17. dec 2010

@ninockaskv moze to byt daco zle aj nemusi. ja som tiez krvacala cervenou krvou a dopadlo to dobre. ale mala by si ist lekarovi. skus svojmu, alebo zavolaj do GF, co mas robit, alebo do medifery. hruzik dnes nerobi, nehc ta zobere hocikto iny...su v auparku aj na sturovej

mircalla
17. dec 2010

@ninockaskv drzim moc palce

callex
17. dec 2010

@ninockaskv ☹ joj drzim palce aby to nebolo nic vazne.

falin
17. dec 2010

@ninockaskv - ninocka myslim na teba. Nech je vsetko oki. Drzim vsetky palce co mam

ninockaskv
17. dec 2010

tak baby, ja som sa prave vratila z GF, zacala som tak pred 2 hodinami intenzivne krvacat, na uzv neboli vidno ziadne znaky vnutromaternicoveho tehotenstva, zobrali mi krv, ci mi klesa hcg.. pravdepodobne to odislo ☹ ☹ ☹

a to som akurat vcera volala do RF, ze rusim konzultaciu, co sme mali dohodnutu na 20.12

takyna
17. dec 2010

@ninockaskv to ste boli na Ketku? lebo Ketka su slabsie a embryjka sa nie vzdy udrzia, viem, ze to boli , ale nevzdavaj sa , urcite aj k vam pride znova Bocian 🙂, velmi ti to prajem, odychni si cez sviatky, a do noveho roka Všetko dobré 🙂

maticap.
17. dec 2010

@ninockaskv drz sa, myslim na Teba!

ninockaskv
17. dec 2010

ahojte.. HCG je este stale vysoke, takze mam brat dalej utrosa aj estrofem... a v pondelok zase na krv, ale moc velku sancu tomu nedavam, lebo sa to tvari ako normalna mrcha..

@takyna ano, na KETe.. to boli 4 a 5 bunkac... ale nemuseli sa vzdavat, uz ked sa chytili..

a to som akurat vcera zrusila konzultaciu v brne... zjavne som nemala.. 😒 a chlap ide v januari na mesiac do azie.. no kym sa ja k niecomu dopracujem.. to zas potrva.. ale normalne to zacnem brat ako znamenie, ze to mam nechat tak.. 😕

takyna
17. dec 2010

@ninockaskv ja som pri malom po KETku strasne krvacala, ale maly sa udrzal, aj napriek tomu....

mircalla
17. dec 2010

@ninockaskv napodobne, i ked to nebolo ket. isli zo mna cele kukiska, cervena krv, brucho ma bolelo jak pri menzese. maly je tu.
inak s tym, ze na sono nebolo nic...tazko povedat, mozno bolo skoro...ja som bola na prvom sono 5+6tt a Stelcl vtedy povedal...uvidime, ze ci daco bude uz vidiet...ty si na konci 6tt myslim este neni...
s tym krvacanim mam taku skusenost, ze ak to trva 1-2 dni a potom prestane ci ustane, tak je to nadejne, horsie je dlhodobe spinenie ci krvacanie.....par dni ci az tyzdnov.....ktore sa zhorsuje

olympia
17. dec 2010

ahojte baby, tak sme doma z pôrodnice, máme zdravú dcérku, teraz spinká. 🙂 Pôrod bol náročný, detto pobyt v nemocnici, ale nechcem moc verejne písať. Kľudne popíšem súkromne, aj meno malej prezradím, ktorá budete chcieť. 😉
Malá je zlatučká a dobre papá, tešíme sa a sme vďační RF, že nám ešte dali šancu a pomohli nám. Zo srdca držím palce všetkým snažilkám, aby sa im podarilo otehotnieť a držať v náručí svoje bábätko. 😵 😵 😵

zufalka
17. dec 2010

@olympia úžasné 😀 😀 😀 😀 prajem strašne moc zdravíčka malinkej aj tebe a užívajte si to 😀 😀 😀

gabinkaa
17. dec 2010

@olympia ahojček moja, blahoželáááááááám 😵 😵 😵 prajem veľa zdravíčka Tebe aj malinkej, hlavne že si to zvládla, teraz si to pekne užívaj.........

mircalla
17. dec 2010

@olympia velka gratulacia 🙂 🙂 pisem IP 🙂 🙂

ninockaskv
17. dec 2010

@takyna, @mircalla.. nechce sa mi verit, ze po takomto desivom krvacani by sa bunkac udrzal, sme podla MS 5+1tt.. tak uvidime v pondelok, dame nohy v teple, vylozene a klud.. hadam to dobre dopadne ☹ ale taki su divni v tom centre, nielenze im tam nejak nekomunikuju oddelenia, boli sme na transfere s poslednymi bunkacmi a vzapati na to mi prisli papiere o tom, ci chceme embryjka este ulozit alebo darovat alebo co..
ale dnes som musela vyzerat urcite zufalo a pytam sa dokiny, ze ci je nejaka sanca, ze sa embryjko udrzi.. a ona mi povedala, ze existuje tolko moznosti patologickeho tehotenstva.. ze si to ani neviem predstavit.. akoze to co? chcela som od nej pocut "nic sa nebojte, zbytocne sa nestresujte, uvidime v pondelok"

@olympia zo srdca blahozelam.. 😵

callex
17. dec 2010

@ninockaskv ach jaj...budem na teba mysliet aby to dopadlo ako u takyni a mircali u teba.na konzultaciu mozes ist aj bez chlapa..neber to znamenie ze to mas vzdat..ale ako znamenie ze mas ist do ineho centra.napr.RF 😉 no to co pises o GF s tymi papiermi nie si prva od koho to citam.maju tam pekny bordel..potom to vyzera tak vselijako.
@olympia veeeelka gratulacia a uz len same pekne chvile.

mircalla
17. dec 2010

@ninockaskv a ktora dokyna to bola?
milujem ked sa schvalne vyjadruju tak, ze laik im nemoze rozumiet a tymto davaju najavo svoju nadradenost.
5+1tt je este dost skoro aby bolo daco vidiet, treba dufat...u mna doky spomenul o par dni neskor, ze uvidime, ci daco bude uz vidiet..takze
ak to krvacanie prestane do pondelka alebo prejde do spinenia sanca je...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre