Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gerdusha
1. máj 2011

@leamax ,

nepatraj po niecom, co by ti pripadne nemuselo psychicky pomoct...proste je sikovna a basta.. 🙂 pozri sa, mne robil dve opu stelcl a kazda dopadla uplne inak... 🙂

leamax
1. máj 2011

@gerdusha ok, mas pravdu 🙂 jednoducho vsetko je tak ako ma byt 😉
ale som kludna, minule som mala riadne stresy z toho, teraz uz viem, do coho idem, takze to prezivam uplne inak. kolky DC si dnes?

gerdusha
1. máj 2011

@leamax ,

tak tak...bude to dobre, neboj...kolko folikov ti vcera videla? zabudla som

leamax
1. máj 2011

@gerdusha
vcera videla na pravom dva dominantne a cca 3male a na lavom jeden dominantny. ty si ich mala kolko? a na kolky den cyklu ti robili OPU? ty si mala tusim tiez minimalku, ze?

gerdusha
1. máj 2011

@leamax ,

uhm, minimalku..minule sme sa tu bavili a porovnavali pocet injekcii...mne ich videla desat , povedala, ze bude z coho vyberat a dnes nasla len styri... opu bola 15. den

leamax
1. máj 2011

@gerdusha fiiiha, tak ty dobre reagujes 🙂 vidis, ja picham viac ako ty a ako reagujem 😠 ale vravim - som vdacna aj za tieto foliky, co mam 🙂

gerdusha
1. máj 2011

@leamax ,
hm...minule som mala velmi vela drobunkych...tak mi zvysil davku, aby rastli...chyba bola aj v tom minule, ze sa ta opu uponahlala...mala som tam radsej ist este na treti ultrazvuk, co sa mi uz nechcelo a pichat den dva este a az potom opu...lebo boli na figu potom...

a ktovie, mozno mas menej ale kvalitne...treba dufat..nic ine nam pri tychto iveefkach nezostava

gabinkaa
1. máj 2011

@gerdusha to je dobré, len sa mi zdalo, že nie je dávno, myslím min. mesiac si písala, že neprišlo k ET a už si zasa po OPU, teraz neviem či si mala OPU predo mnou alebo po, teda ten môj nevydarený pokus

gerdusha
1. máj 2011

@gabinkaa ,

mala som dve minimalky hned po sebe a ano, minule k et neprislo

gerdusha
1. máj 2011

pozeram hokej...a ked si potom citam, co tu popri tom pozerani pisem, tak mi moja stylizacia pripada ako vyjadrovanie nasich hokejistov... 🙂

leamax
1. máj 2011

@gerdusha a minule ti kedy robili OPU, na kolky den?
jasne, ja verim tymto mojim folikom. minule som mala len jedno zrele vajko, ale zato bolo kvalitne a hned na dalsi den uz z neho bolo jednotkove embryjko 🙂

leamax
1. máj 2011

@gerdusha aj ja tak 😀

gerdusha
1. máj 2011

@leamax ,
minule tiez patnasty den..ale uz mi robili transfer aj 23.den v predchadzajucom care...takze...proste som dopichala do pozadujucej velkosti

leamax
1. máj 2011

@gerdusha hmmm, trosku neskoro, ze 23. den, nie?

gerdusha
1. máj 2011

@leamax ,

ja dokazem mat dlhokaaansky cyklus 🙂

gabinkaa
1. máj 2011

@gerdusha ja som mala vždy prestávku 5 - 6 mesiacov, ale teraz by som chcela hneď v máji, tiež som mala malú stimulku, tak držím palčeky, aby to teraz bolo úspešné, kedy máš volať koľko je embryjok?

leamax
1. máj 2011

@gerdusha bez liekov niekedy aj ja 😀 moj najdlhsi bol 56dni, asi tak pred 10rokmi

gerdusha
1. máj 2011

@gabinkaa ,
preco taku dlho pauzu?? ja som po kyrete cakala len tri mesiace...po doporuceni mudr...medzi stimulaciami necakam

@leamax ,
ja som mala raz takmer rok pauzu... 🙂

gerdusha
1. máj 2011

@leamax ....nie pauzu...ale rok trvajuci cyklus 🙂 🙂

gabinkaa
1. máj 2011

@gerdusha mala som veľkú stimulku, doporučovali 3 mesiace a ja som myslela, že robím dobre keď si nechávam pauzu, tak teraz som to zasa zmenila, uvidím čo povie doki v stredu, lebo ideme na konzultáciu, musím potom zistiť v inej lekárni či mi zoberú český recept

leamax
1. máj 2011

@gerdusha coooo? ty brdo, ved by som zosedivela 😕
a medzi stimulkami ti nekazali si dat pauzu?mohla si ist hned na dalsi mesiac do druhej?

gerdusha
1. máj 2011

@gabinkaa ,aha ty si mala klasicku stimulku? tak potom je ta pauza pochopitelna
@leamax , ano, stelcl mi odobril hned stimulovat. machac sa sice pri prvom ultrazvuku pytal, ci UZ stimulujem..ja som na nete citala, ze baby casto ihned stimuluju...tak neviem...nemala som ziadne problemy, mam dokonca pocit, ze mi tato druha stimulacia lepsie sadla ako minuly mesiac...mozno by bolo dobre spytat sa nejakeho mudr v centre, co sa vseobecne hovori o okamzitej stimulacii...

leamax
1. máj 2011

@gerdusha akoze ja s tym tiez nemam problem, sice som mala 1cyklus pauzu. ale kurecova chcela najskor aby som pauzovala 3cykly, co som teda nemala chut tak cakat. tiez som citala, ze baby idu hned do dalsej

gerdusha
1. máj 2011

@leamax ,
asi napisem stelclovi mail a spytam sa ho na to, celkom by ma to zaujimalo

gabinkaa
1. máj 2011

@gerdusha ano klasickú, tak teraz skúšam minimálnu, uvidím čo zvolí doktor, lebo tá minulá nedopadla príliš dobre

leamax
1. máj 2011

@gerdusha tak zas kvoli mne nemusis 😀 ale teda aj mna by to zaujimalo

gerdusha
1. máj 2011

tak som mu uz napisala mail..uvidim, co napise

leamax
1. máj 2011

no tak to som aj ja zvedava

rienok
1. máj 2011

@gerdusha juj to je super výsledok. Blahoželám a držím palečky nech máš 4 bojovníčkov 😵 😵 😵
@gabinkaa, @leamax no aj ja som pred tým mávala dlhšie pauzy a raz keď som mala kratšiu tak som mala najviac folikov aj vajok a aj PK bola 🙂 no v každom prípade som naštelovaná tak že ho prinútim mi naordinovať menopur 😉

lulu10
2. máj 2011

@cecil36 drzim palce aby srdiecko bilo ako zvon 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre