Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zarabono
27. dec 2011

@leamax mne to tak lahko nejde.mne vzdy idu kazde inym smerom.no lebo sme sa s muzom hadali,lebo som mu hovorila,ze su tie kolesa vacsie ako na obrazku

leamax
27. dec 2011

@gerdusha jaaaj, no tak silno drzim prsty, nech vsetko dobre dopadne. na jednej strane by si clovek aj zelal aby nasli konecne pricinu, ze? zelam ti, nech to dopadne tak ako si prajes, verim, ze pricina sa najde, odstrani a o rok mas v naruci vase vytuzene babulko 😵

leamax
27. dec 2011

@zarabono a prosim ta, to si mala aky kocik, ked ti isli kazde inym smerom? to musel byt nejaky vadny, lebo ked ides s hocijakym kocikom a aj ked sa ti otacaju kolieska kazde inde, tak to necitis a ide ti kocik tam, kde ty chces. ten, co si tlacila ty, ten musel mat pokazene tie kolieska

gerdusha
27. dec 2011

@leamax ,
jo, tak nejak...dakujem

lenka_21
27. dec 2011

@zarabono No klobuk dole, ze uz riesite kocik ... ja sa takymto obchodom este oblukom vyhybam ... no moja povercivost 😀 😀 😀

@gerdusha Drzim palceky!!!

13nika13
27. dec 2011

@leamax Nejaká si mi známa 🙂 nepísali sme si cca pred polrokom? Či sa mi to len zdá?
Tu som nová... chcela by som skúsiť Reprofit, som po jednom neúspešnom IVF ☹ ... Sem tam si tu prečítam nejaké príspevky...

leamax
27. dec 2011

@13nika13 jeeej, to fakt? ked ma zabijes, neviem 😀 😀 😀 tak ale ked sa rozhodnes pre RF, co je isto spravna volba, tak mozme pisat 😉 😀

zarabono
28. dec 2011

@lenka_21 to ani nie klobuk dole.neriesime,len pozerame.a to je vlastne trosku zasluha leamax,ked ma chcela od vsetkeho odputat,tak sme si taketo veci pozerali na nete.aj to pomahalo.aspon som pritom nezdivela 😀

leamax
28. dec 2011

@zarabono ja ze uz ides nadavat, ze mojou vinou uz kukas kocik 😀 😀 😀 no ver tomu, ze vyber kocika nebude taky jednoduchy, tak podla mna uz aby si zacala 🙂 ja mam jasne kriteria uz teraz 😀

zarabono
28. dec 2011

@leamax no kriteria mam aj ja.dnes ma ako bok pobolieva,akoby som blbo na nejakom svale spala

ivka3901
28. dec 2011

ahojte baby,no situácia sa trošku skomplikovala asi volám do RP,že konzultáciu ruším asi až na február sa objednám dneska som bola na kontrolnom sone u mojej gynekologičky a našla mi tam zas cystu a popritom minulý mesiac tam nebola a to som brala vitamíny 2 mesiace INDOL 3C.čo mám robiť,nemáte s tým nejaké skúsenosti,že jeden cyklus tam tá cysta je na na druhý už neni ☹ je to prekážkou aby som začala stimulovať?

zarabono
28. dec 2011

@ivka3901 podla mna na konzultaciu chod,oni ti najlepsie povedia a konzultaciu mozes mat za sebou.ale myslim,ze pri ivf by to nemal byt problem,lebo pri OPU ti ju odsaju

ivka3901
28. dec 2011

@zarabono máš pravdu,ked som bola v bratislave tak z toho nerobili veľkú vedu odsali a bolo po probléme,ale ked sme boli už na 1 konzultácií v brne tak mi dr.štelcl našiel cystu a povedal,že by to bolo lepšie,ked to budem mať čisté tak teraz neviem čo mám robiť inak díky za radu ešte musím porozmýšľať o tom teraz moc nie,lebo zachvílu prídu moji rodičia gratulovať k menimkám tak zaťiaľ

zarabono
28. dec 2011

@ivka3901 ozaj,vsetko naj a nech je pre teba novy rok uspesny 🙂 prinajhorsom napis stelclovi a porad sa s nim 😉

ivka3901
28. dec 2011

@zarabono no ono to je ten problém,že já som mu minule písala na e-mail a neodpísal tak neviem či ho dostal máš na neho e-mail na porovnanie?

leamax
29. dec 2011

@ivka3901 ja by som konzultaciu nerusila tiez. ved sono ti mozu urobit aj v RF a mozno ani ziadnu cystu nenajdu. a ako vravi @zarabono ak najdu, mozu ti ju pri OPU odsat. ja som mala tiez v bruchu nejaku tekutinu pri prvom OPU a pekne mi ju odsali, ziadna veda. ved tam chod a uvidis, co ti povie stelcl, hlavu ti sto neodtrhne 😀

zarabono
29. dec 2011

@ivka3901 ja nepatrim k nemu.ale na stranke je email.

gerdusha
29. dec 2011

ahojte,

tak mam po tej hysterke, nasli mi polyp, tak sa teraz strasne nadejam, ze ten bol pricinou vsetkeho zleho...teraz je odstraneny...tak teraz uz predsa vsetko musi ist "s kostolnym poraaadkem" 🙂

ivka3901
29. dec 2011

díky baby no práveže ten termín čo sme objednaný tak mám mať menzes a asi mi bude zas meškať a ked dostanem menzes tak cysta možno zmizne,ale aj tak rozmýšľam,že to presuniem až na február aj gynekologička mi hovorila,že najradčej by som mohla ísť asi zhruba týždeň po menzese

bettypo
29. dec 2011

@gerdusha ahoj, ja som dopadla rovnako. Aj ja dúfam. Akú dlhú pauzu si dávaš do ďalšieho IVF?

leamax
29. dec 2011

@gerdusha
@bettypo no tak dievcata, huraaa, ze mate pricinu a ze ju mate uz rovno aj odstranenu 😵 teraz oddychnite, zregenerujte a najblizsi pokus mate uspesny 😵 joj, tesiiiiiiimmmmm sa 😵 😵 😵 a treba potom IVF, neda sa prirodzene? mozno nebude ani treba ist do Brna 😉 🙂
@ivka3901 no neviem, mne raz tak tiez moj gyndo tvrdil, ze mam cystu na vajecniku a nakoniec mi v brne ziadnu nenasli. ked mas tu konzultaciu v takom blbom termine dohodnutu, tak neviem teda, ci ju fakt nepresunut radsej

bettypo
29. dec 2011

@leamax 🙂
to by bol asi zázrak, keďže u nás sa doteraz riešil mužský faktor 😖
Práve čakám ms a píšem, volám. Len som trochu nachladená tak zvažujem či do toho ísť. Ale mám to pomerne často, tak potom neviem kedy by som vlastne mala skúšať 🙄

lenka_21
29. dec 2011

@zarabono @leamax Tak si budem od Vas pytat rady ohladom kocika ... ja sa straaasne bojim a tak tieto obchody obchadzam velkym oblukom, no viem,ze onedlho sa na to budem musiet asi pozriet 😀 😀 😀 Ake znacky sa ti pozdavaju? Ja som videla celkom pozitivne diskusie na znacku Jane, ale v tomto som uplny jelen 😀 😀 😀

@ivka3901 Suhlasim s babami, na konzultaciu by som urcite isla ...Drzim palceky 🙂

@gerdusha Tak verim, ze v tomto bol cely problem a dalsie IVF bude uspesne 🙂 🙂 🙂

leamax
29. dec 2011

@bettypo ked si len trosku nachladnuta, nemas horucku, tak sa snaz co najskor to vypotit, daj lipovy cajik a mozes do toho ist. tak mi to povedali v RF a ja som teda bola riadne prechladnuta, mozno som mala aj zapal priedusiek, lebo som ledva dychala.
@lenka_21 to si sa teraz koho pytala na tu znacku? 😀 a zalezi aj, kolko si ochotna dat za kocik 😉 ci ti staci aj polsky (ja by som polsky asi nebrala, mam nejaku averziu 😀 ), alebo chces radsej zainvestovat do poriadneho kocika. jane su vraj dobre, len sa mi strasne nepaci ta hlboka vanicka, co teraz zacali na ne robit. tie starsie modely su krajsie. ale akoze uz pomaly by si mohla zacat rozmyslat nad kocikom 🙂

lenka_21
29. dec 2011

@leamax No ja som sa pytala Vas dvoch kedze ste profesionalky 😀 😀 😀 Nie chcem investovat do poriadneho kocika, kedze mm s mojim ocinom uz planuju druhe dietatko 😕 😨 😕 a este mame v plane adoptovat 😀 😀 😀 Prave na tie Jane som pocula, ze maju dost velku vanicku ... co je vraj vyhoda, lebo v zime sa tam mesti babetko aj s fusakom ... i ked neviem ci to moje bude potreboavt vanicku v zime kedze sa ma narodit zaciatkom maja 😅 😅 😅
A nestras, ja mam pocit, ze mam kopeeeec casu 😎 😎 😎 ...este polovicu tehu 😉

zarabono
29. dec 2011

@lenka_21 no my sme vosli do predajne a hned nam pohlad padol na ten kocik.vola sa camarelo.cena je dobra,navyse je tam priestranna vanicka,je to 3kombinacia.ten sa nam hned zapacil.no my sme v tom obchode boli len kvoli tomu,ze sme sli do nabytku a to bolo len kusok,tak sme sa tam len tak zastavili

gerdusha
29. dec 2011

@bettypo ,

lekar mi povedal, ze mam pockat 4-6 tyzdnov...potom mozem ist do stimulacie

bettypo
29. dec 2011

@gerdusha ja mám už 9 t. po. Držím palce 😉

gerdusha
29. dec 2011

@bettypo ,
dakujem, podobne 😉

gerdusha
29. dec 2011

@bettypo ,
kedy si po tej hysterke dostala menzes?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre