Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miminkad
30. máj 2011

@lulu10 ona mala potom az cen 10000,stale stupalo.tiez sa nevedia z toho vysomarit.kerekova si volala caradskeho a tiez su z toho prekvapeny

lulu10
30. máj 2011

@leamax pocuvaj ak bude treba -co dufam ze nebude, skus v Banovcach doktor Baško-skvely clovek a aj odbornik,

ninockaskv
30. máj 2011

boze baby, dnes je fakt hnusny den, same zle spravy.. clovek caka na tei dve ciary ako na spasenie a to vlastne cele len zacina 😠 😠 😠 😠

lulu10
30. máj 2011

@miminkad ono to moze stupat aj do "nebies" poznam babu ktora uz mala brucho ako 6 mesiaci a nic, len sa maternica nalievala vodou bez plodu

leamax
30. máj 2011

@miminkad chuda, dievca ☹ kde jej povedali, ze anembryomola? to povedal aj mne v TO Hribik den po tom, co sme v PN videli prvy raz srdiecko. a potom mi tri dni na to urobil kyret, lebo oni v TO vsetci videli len prazdnu dutinku...nie, Nidala nemusim, tiez bol vtedy v TO...bojnice neviem
a co vy na to, ze by som este dnes dala utros a zajtra este skocila k niekomu inemu, nech ma pozrie?

leamax
30. máj 2011

@rienok prave citam, ze si sa rozhodla testovat - je mi luto, ze test je biely. samozrejme dolezita je krv, takze zajtra budeme urcite mudrejsie. strasne drzim paste

leamax
30. máj 2011

@tonytony zo srdca gratulujeeeeeeeemmmmmmm. mne to pride na dvojky, ale ved na usg uvidime 😵 kazdopadne - uzasna spravicka, super 😵

naduska
30. máj 2011

@rienok ja som sa narodila len z 1 vajcovodom a ked som 2x oteho prirodzene ,tak to bolo akurat v tom co som mala mimomaternicove ,tak ze tiez len IVF.

rienok
30. máj 2011

@leamax nepojdem na krv, ked tam neni ani duch po čo by som tam chodila 😒

gerdusha
30. máj 2011

@leamax ,

mne robili kyret v RF...zadarmo...kedze som ich inak platiaca pacientka...

...len taka informacia...

martini
30. máj 2011

@leamax kurnikšopa, čo je toto za deň... neviem čo dodať, nič sa nehodí a napadajú ma len samé neslušné slova... držím prsty, aby to aspoň dobre dopadlo, pokiaľ ide o medicínske poňatie mimomaternicového tehu, resp. v podobnom zmysle... ale aj tak by som ti priala zázrak.

lenka_21
30. máj 2011

@naduska Ano, ale iste v zivote nie je nic ... ani vlastne dietatko ... Mam okolo seba tolko pripradov, ze genetika je to posledne co ma trapi ....

@rienok Chapem tvoj pocit s babetkom v brusku a teraz este viac, kedze som mala MA, lenze mozno ked zacnete vybavovat adopciu a odputate myslienky inde, mozete skusit popritom IVF a nakoniec sa to zadari a ani nebudes vediet ako. Ja si myslim, ze to bol nas pripad s mm - velmi sme sa sustredili na babetko a bolo to dookola to iste (mrska, lieky, zakroky, sledovanie ...atd). Ked uz sme boli v poradovniku, zacali sme sa tesit, riesit blbosti ako vymalovat dom predtym ako pride babetko, vyberali dovolenku (tiez rychlo predtym ako bude babetko, lebo tam su chvilu obmedzenia na cestovanie mimo republiky atd...), dokoncit terasu, lebo kde budeme skladovat kocik, kamosky mi zacali pripravovat veci pre babetko ... atd... No proste sme zili v inom svete a .... a zrazu, ze som tehu ... no nechapala som 😕 😕 😕 (a to my mame problem so SPG - morfologia a pohyblivost)

@leamax No moja, je mi to luto... nechces este skusit skonzultovat mozno Koudelku a popripade zbehnut k nemu na UTZ... aj tak si chcela k nemu prestupit a takto budes mat iny nazor. Inac podla mna HCG stuplo dvojnasobne a tak to nechapem, ale pri takomto hcg by na UTZ este nic nevidel, lenze nechapem z coho ti potom stupa 😕 😕 😕

naduska
30. máj 2011

@lenka_21 mas pravdu ani mna genetika netrapi ,,,len som rada ,ze sme sa na koniec takto rozhodli ...

leamax
30. máj 2011

@rienok no ja by som asi aj tak radsej isla, vies, ze testy nie su vsemocne.
@gerdusha cooo? a mna hned kurecova velice upozornovala na to, ze by som si to musela platit. zacinam mat debilny pocit, ze z nas taha prachy 😠 lebo ved aj my sme samoplatci
@martini dakujem. muzik mi napisal, ze nevie, ci mame taku smolu alebo je to skuska vsetko

este stale ste mi nikto nenapisali nic na to, ci mam este dnes dat utros a skusit zajtra este jedneho dokyho? ci to uz povazujete za zbytocne?

martini
30. máj 2011

@leamax keď máš možnosť, tak určite skoč ešte k jednému lekárovi, aby si mala istotu. utroš dober, ved o nič nejde, podľa mňa.

lenka_21
30. máj 2011

@naduska Ahoj, tu je tabulka, ale neviem kolko kociek z toho co su tehulky resp.mamicky maju dietatko vdaka RP... to by ti vedeli napisat oni 🙂

PREDSTIMULANTKY:
Lenka_21

STIMULANTKY:
ninockaskv

ČAKATEĽKY:
gabinkaa
miminkad ET 23.5,hcg test 6.6.
leamax ET 9.5. hcg test 30.5.
bayley ET 23.5., hcg test 4.6.

TEHULKY:
rebeka33
pikha
tinna13
martini
maticap
luly3
callex
cecil36

MAMIČKY:
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
anty
shandy
dior
mircalla
violoncielka
modra
tomka12

SPRIAZNENÉ DUŠE:
Lenka_21
rienok

miminkad
30. máj 2011

@lulu10 no to je hrozne
@leamax no neviem,nidal sa moc tam s tymi nepohodol,ako hribik,caradsky,asi im vadila jeho sikovnost a pristup

leamax
30. máj 2011

@lenka_21 nieco mi uslo? si tehu? sak som uplne vymetena z toho vsetkeho

vrabcek24
30. máj 2011

@rienok 4xIVF z toho 1v RF a nič 😖

gerdusha
30. máj 2011

@leamax ,

viem, ze si aj ty samoplatca...preto som ti to napisala...mne kyret robil stelcl...den predtym ma pozrel a povedal,ze ak chcem, urobia mi to v RF..ked videl,ze sa okunam a bolo mu jasne,ze kvoli peniazom, povedal,ze samoplatiacim pacientkam to robia zadarmo...na druhy den som sa o tom rozpravala so sestrickami, nie vsetky o tomto postupe vedeli...tak ci tak mi povedali, ze keby som si to aj musela platit, tak to vyjde na nejakych 1000 Kc....co by tiez nebolo take priserne...prisernejsi je skor ten dovod...ale to je uz medzi nebom a zemou a to tu mi nevyriesime...bohuzial...

rienok
30. máj 2011

@vrabcek24 hmm tak to ja som mala 4x GF a teraz 2x RF a nič... už mi to začína liezť na nervy, vieš ráno sme s manželom ešte aspoň rozprávali, teraz sa úplne stiahol a skoro vôbec nerozpráva a je zavretý v pracovni ☹

gerdusha
30. máj 2011

grrrr..ze mI....to tu mY nevyriesime...

lenka_21
30. máj 2011

@leamax Ja som ti napisala ... tu je moja spravicka:
No moja, je mi to luto... nechces este skusit skonzultovat mozno Koudelku a popripade zbehnut k nemu na UTZ... aj tak si chcela k nemu prestupit a takto budes mat iny nazor. Inac podla mna HCG stuplo dvojnasobne a tak to nechapem, ale pri takomto hcg by na UTZ este nic nevidel, lenze nechapem z coho ti potom stupa
Podla mna sa s nim mozes dohodnut aj na tom kyrete....ale to urcite nebude potrebne...

Prepac, ze som ta domotala, neviem ci som tehu, ale nemam mrsku...zatial mi meska (tusim 3 den). Ja na nu prave cakam, lebo si chcem dat spravi ten HP, aby mi Koudelka nastavil stimulku a ona sa niekde flaka 😀 😝 😀 Kedze viem kedy bola ovu, tak mrska by tu uz mala byt, ale neviem kde sa zdrzala 😉

vrabcek24
30. máj 2011

@leamax nesklamala si , ale bolí to, to vieme všetky a nie raz, a je fakt, že cez slzy sa strašne zle šoféruje

leamax
30. máj 2011

@gerdusha kokos, tak to je fakt zaujimave, akosi mi odpadava od chuti cely rf...inak mne doky povedal, ze ak je to mimomaternicove, tak za to vlastne asi moze to, ze bol kateter moc hlboko pri ET. inak - je fakt, ze ako to sleduje sestricka usg ked sa zavadzaju embryjka do maternice, tak ho nevedela najst, az potom hovori - ze aha tam je dalej (ked pohla tym sonom trosku nabok)ja uz neviem

ninockaskv
30. máj 2011

@leamax rozhodne skoc este k lekarovi... nieze ti budu robit nejake zakroky kvoli nicomu .. a do RF na sono??
no na to sa ja teda opytatm stelcla.. preco jeden hovori, ze sa plati a druhy ze nie..

tak skaredo o tej kurecovej rozpravate, ze ked ju nafasujem.. tak neviem 😠 😠

@rienok.. asi to potrebuje spracovat.. nechaj ho tak, neries .. on pride sam 😅

naduska
30. máj 2011

halooo Tehulky prosim zapiste do tabulky na kolky x sa vam podarilo otehotniet a kde 😵

PREDSTIMULANTKY:
Lenka_21

STIMULANTKY:
ninockaskv

ČAKATEĽKY:
gabinkaa
miminkad ET 23.5,hcg test 6.6.
leamax ET 9.5. hcg test 30.5.
bayley ET 23.5., hcg test 4.6.

TEHULKY:
rebeka33
pikha
tinna13
martini
maticap
luly3
callex
cecil36

MAMIČKY:
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
anty
shandy
dior
mircalla
violoncielka
modra
tomka12

SPRIAZNENÉ DUŠE:
Lenka_21
rienok
naduska spolu :5x IVF,,a z toho 3x v Reprofite

😠

leamax
30. máj 2011

@vrabcek24 tomu ver, ze sa zle soferuje cez slzy a poriadne...ale nastastie som dosla v pohode cela aj s autom 🙂
@lenka_21 a neskusala si testovat?

lenka_21
30. máj 2011

@gerdusha @leamax ... podla mna to fakt asi zalezi na lekarovi ... my sme boli u Koudelku na vstupnej konzultacii, robil mi aj UTZ a mm SPG... ked sme chceli zaplatit, tak nam povedal pri recepcii, ze nemusime nic platit, ze to mame zadarmo 😉 ... pritom v inych centrach sme za SPG a konzultaciu platili vzdy 😕 😕 😕

rikuska21
30. máj 2011

Ninockasvk,
ako si tu citam, tak uz si tretia ktora je 2 v poradi naa dopciu, vsak to je neuveritelne a aj napriek tomu sa stale pokusas o babo??,

my sme s mm presvedceni ze babatko chceme, a pre nas to bude nase vlastne, len nie z bruska ale zo srdiecka, preto sa uz dalej nevystavujeme trapenui, zialu, a aj ja som pocula ze bolo par pripadov ze zeny otehu spontanne co sa rozhodlipre adopciu, no je uz mam 36 o 4 mesiace a kopec neziaducich diagnoz tak preto ..adopcia, mam precitanych kopec knih a presli sme uz celou pripravou tak uz len cakame.

Neviete ako dopadla Callex??
Leamax, je mi to velmi luto, ja som prisla o mimi v 17 tt po umelom, velmi to boli este stale

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre