Slovenky na vyšetrení imunity v Prahe

gerdusha
10. jan 2012

Ahojte baby,

zalozila som tuto temu, pretoze hladam slovensky, ktore absolvovali vysetrenie na reprodukcnej imunologii v prahe.

hladam baby, ktore sa snazili poziadat v slovenskej zdravotnej poistovni o zaplatenie tohto vysetrenia, najde sa nejaka? poradite? bola som sa pytat priamo v poistovni, ale odpovede, ktore som dostala si viem nastudovat aj na nete. potrebujem niekoho, kto tym skutocne presiel.

gerdusha
autor
10. jan 2012

ziadna?...ved vas tam uz bolo tolko /ako citam rozne diskusie.../

katie26
12. jan 2012

ja tam idem vo februari, a ale prispevok poistovne osm vzdala, lebo vybavenie vidim tak na 2 mesiace a to nestihame. Ale dozvedela som sa - vypisat formularu svojho lekara, vypisany zaslat do prahy scanom - su tam ochotni, vsetko vraj potvrdia, volala som tam, a potom zas poslat do poistovne, ktora ma mesiac na vyjadrenie - preplatia len rozdiel medzi tym, co platia cesky a co zaplatime my, co j tusim 1500 czk. ako pisem, ja som to vzdala, nechcem si posuvat termin vysetrenia.

gerdusha
autor
12. jan 2012

@katie26

a co tak to tam zaplatit a potom poziadat o refundaciu?...ale ak by to malo byt len tych cca 1500 kc, tak to mi asi za to nestoji...kelu...

gerdusha
autor
12. jan 2012

aj my ideme vo februari
@katie26

katie26
13. jan 2012

to gerdusha: nie, ak vycestujes bez schválenia, nepreplatia. Refundácia už neplatí, ako kedysi, musí to byť schválené vopred. Aspoň tak mi povedali v Dôvere, neviem, akú máš Ty poisťovňu, over si to u nich na infolinke.

gerdusha
autor
14. jan 2012

@katie26 ,

dovolujeme si Vam oznamit prijatie Vasho e-mailu. Na poskytovanie a preplatenie ambulantnej zdravotnej starostlivosti sa nevyzaduje predchadzajuci suhlas zdravotnej poistovne, ak za touto starostlivostou poistenec umyselne vycestoval. Poistenec ma vsak v takom pripade pravo na uhradu nakladov len do vysky uhrady na uzemi Slovenskej republiky, nie v danej krajine. Znamena to, ze tento rozdiel v nakladoch znasa sam.

Zdravotna poistovna refunduje naklady na zaklade pisomnej ziadosti, ktoru najdete na nasej stranke www.dovera.sk v sekcii Tlaciva/Pre poistencov (https://www.dovera.sk/files/poistenec_ziadost-r...).

Ku vsetkym pisomnym ziadostiam o refundaciu je potrebne pripojit:

a. original dokladu o zaplateni poskytnutej zdravotnej starostlivosti
b. zaznam o osetreni alebo doklad s rozpisom poskytnutych zdravotnych vykonov, prip. predpisanych liekov a dalsie doklady, ktore suvisia s poskytnutou zdravotnou starostlivostou

Ziadost o refundaciu s potrebnymi dokladmi nam mozete zaslat na adresu: Dovera zdravotna poistovna a.s., Cintorinska 5, 949 01 Nitra.

S pozdravom

Marta Ligacova
kontaktne centrum

Dovera zdravotna poistovna, a.s.
Cintorinska 5
949 01 Nitra

gerdusha
autor
14. jan 2012

@katie26 ,

to som dnes nasla v maile...cize mne zase napisali uplne nieco ine...a je to ta ista poistovna... 🙂

jaya47
14. jan 2012

Ahojte baby. Budem velmi rada, ked sem napise niekto, komu sa to podarilo. Pytala som sa na to mudr. Durechovej, ale odpoved bola dost pesimisticka. Ze niekolko jej pacientok sa pokusalo vybavit si preplatenie a zatial sa to ziadnej nepodarilo a uz ani neveri, ze sa to da :(

Tak hadam sa to niektorej podari a napisete skusenosti, nech sa mozme poucit.

katie26
14. jan 2012

ahoj, no mne povedali, ze refundacia sa uz zrusila a treba suhlas. Kazdopadne, ja to potom skusim. NEziadam teda vopred, ale ten doklad im poslem. Uvidim. Ja som volala na infolinku a najprv mi povedali ze staci refundacia, ale potom mi volali spat, ze sa to uz zmenilo a treba suhlas vopred a vyplnene tlacivo ziadosti o ambulantne vysetrenie v zahranici. Pokial ide o planovane vysetrenie. Suhlas netreba ak ide o akutne vysetrenie v pripade nudze. Ale ok, tiez si to preverim a skusim. DAm potom vediet ako som pochodila. My do Prahy ideme na 6.2.

gerdusha
autor
14. jan 2012

@katie26 my ideme 23.2.,k ten refundacii im vytlacim aj ten Mich mail s odpovedou

katie26
15. jan 2012

jo, skus to, ja este napisem nasej pobocke poistovne, nech sa vyjadri

sunday1
15. jan 2012

Ak Vám to pisťovňa nebude chcieť preplatiť, dajte si tesne pred vyšetrením spraviť odbery tu a o to menej budete platiť v Prahe. Aj tam Vám ponúknu možnosť, že si to vyriešite tu a pošlete im výsledky poštou alebo mailom, len to potom o pár dní dlhšie trvá 😉

gerdusha
autor
15. jan 2012

@sunday1 ,ale já neviem,ake odběry buduv prahe chciet

sunday1
15. jan 2012

@gerdusha Ja si to už presne nepamätám, ale keď tam pôjdeš, tak Ti to povedia a môžeš sa s nimi dohodnúť, alebo ešte lepšie je tam zavolať vopred a sestričky Ti poradia. Ja som mala so sebou výsledky z endokrinológie a vyšetrenie trombofilných mutácií, ostatné som si nechala robiť tam, hoci som nemusela a platila som 6000 CZK.

katie26
17. jan 2012

no ja nesiem so sebou všetky možné vyšetrenia už - hematológiu, endokrinologiu, genetiku, imunologiu.. tak hadam toho bude treba menej vyšetrovať

gerdusha
autor
17. jan 2012

baby, otazka trochu mimo: ked ste boli na genetike, aj vam povedali, ze na vsetrenie musite maximalne zdravi, to znamena ze ani nadcha? mam ist na buduci tyzden, citim, ze na mna lezie nadcha...

katie26
17. jan 2012

nie, nic take nam nehovorili, to prvy krat pocujem..

moncibubu
22. jan 2012

Ahojte babenky tak nasla som tuto temu a aj ja som velmi zvedava ako dopadnem a ci mi to VSZP preplati.Na vysetreni imunobiologie sme boli 9 januara a ja som sa bola predtym informovat v poistovni ako to funguje, donesies im doklad o zaplateni a ake vysetrenia vam robili, zaplatia ti iba tie ktore sa vykonavaju na slovensku.Nepreplatia ti celu sumu, ale aspon nieco.Pojdes k reviznemu lekarovi a ten ti to na danej poistovni vysvetli.Dam potom vediet viac, ako som dopadla,idem tam tento tyzden.Zatial ahojte

katie26
23. jan 2012

@moncibubu super, urcite napis ako si dopadla

@gerdusha tak ja som napisala do poistovne tiez a prislo mi toto:
"
Na poskytovanie a preplatenie ambulantnej zdravotnej starostlivosti sa nevyzaduje predchadzajuci suhlas zdravotnej poistovne, ak za touto starostlivostou poistenec umyselne vycestoval. Poistenec ma vsak v takom pripade pravo na uhradu nakladov len do vysky uhrady na uzemi Slovenskej republiky, nie v danej krajine. Znamena to, ze tento rozdiel v nakladoch znasa poistenec. Zdravotna poistovna refunduje naklady poistencovi na zaklade jeho pisomnej ziadosti (https://www.dovera.sk/files/poistenec_ziadost-r...). Ziadost o refundaciu s potrebnymi dokladmi je potrebne zaslat na adresu: Dovera zdravotna poistovna a.s., Cintorinska 5, 949 01 Nitra.

Poistenec v pripade planovanej vopred schvalenej liecby zaplati len tie naklady, ktore nie su v danej krajine kryte z verejneho zdravotneho poistenia, a teda ich platia aj domaci poistenci t.j. spoluucast. Na poskytovanie a preplatenie planovanej ambulantnej zdravotnej starostlivosti je potrebny predchadzajuci suhlas zdravotnej poistovne. Poistenec je preto povinny zdravotnu poistovnu vopred poziadat o schvalenie planovanej ambulantnej zdravotnej starostlivosti. Zdravotna poistovna uhradi takto poskytnutu zdravotnu starostlivost prostrednictvom stycneho organu, ktorym je Urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou.

Uvedene informacie mozete najst na stranke https://www.dovera.sk/sk/zdravotna-starostlivos....

S pozdravom

Marta Ligacova
kontaktne centrum

Dovera zdravotna poistovna, a.s.
Cintorinska 5
949 01 Nitra

Tel : 0850 850 850
e-mail: info@dovera.sk"

neviem ale, aky ma byt rozdiel medzi 1)ambulantnou zdravotnou starostlivostou, ze ktorou poistenec umyselne vycestoval a 2) planovanou vopred schvalenou liecbou. Podla mna ideme na vysetrenie, nie na liecbu, tak hadam by to malo vyjst. Urcite vsak poziadam o refundaciu. A potom tiez napisem ako som dopadla.

gerdusha
autor
23. jan 2012

@katie26 ,

ano, ide o ambulantnu starostlivost...liecba by bola napriklad nejaka operacia...cize ti odpisala ta ista pani co mne a to iste...co je fajn

gerdusha
autor
23. jan 2012

ja mam momentalne zapal priedusiek, dvojite antibiotika, do prahy by som sice mala ist az o mesiac /dnes presne/, ale lekarka mi doporucuje termin posunut, vraj by mohli byt vysledky skreslene...:(((

katie26
25. jan 2012

fiiha to nezávidím, ja som brala antibiotiká naposledy v decembri, na začiatku, tak dúfam, že už som "čistá" a zostaneme obaja zdraví

moncibubu
1. feb 2012

Ahojte babky tak som tam bola a nevybavila som to ,lebo mi chybala lekarska podrobna sprava od lekara, ale to nevadi, ja si tam zavolam nech mi to poslu postou.Zatial sa majte pekne
🙂 😉

katie26
1. feb 2012

@moncibubu to od lekara z prahy? ok budem si teda pytat🙂 drzim palce

moncibubu
4. feb 2012

@katie26 ano podrobna sprava preco si bola zaslana na toto vysetrenie, co vsetko mas za sebou a co ti daju vysetrit, atd.

eviq
4. feb 2012

ahojte, kedze mam s tym cerstvu skusenost, davam info. Som poistena v Dovere a bola som na imunologii v Prahe. Na preplatenie je potrebne dolozit doklady tak, ako tu uviedli @gerdusha @katie26 . Teda tlacivo Ziadost o refundaciu...zo stranky Dovery, potom rozpis vykonov, to vam vystavia v Prahe automaticky a tiez doklad o uhrade. My sme poslali len Pokladni doklad a robili nam v positovni problemy, chceli k nemu este aj ten ustrizok z platobneho terminalu resp. kopiu vypisu z uctu. Ked sme to vsetko odslali, vyhoveli nam, ale preplatili zalostne malo z celkovej sumy cca 200 eur nam preplatili nejakych 41 eur. Kamoske preplatili trosku viac, ale neviem podla coho robili vypocet. Takze takto to funguje. Berie sa to ako ambulantna starostlivost samozrejme. Pripravte si hlavne vela trpezlivosti a pevne nervy. 😉

katie26
6. feb 2012

@eviq no dobre ze si napisala o tych ustrizkoch z platobného terminálu. My sme tam boli dnes, esteze som ich nevyhodila. Nás to stálo 6000 CZK, uvidíme, či čo preplatia. A ozaj, ako ste postupovali? Môj manžel má VŠZP a jeho úkony (odbery) napísali naňho, moje na moje meno, ja som u Dôvery. Požadovali ste to z každej poisťovne zvlášť, alebo všetko spolu? Lebo bez manželových odberov nemôžu predsa robiť imunitné porovnania.

eviq
6. feb 2012

@katie26 no ak mate rozdielne poistovne tak zvlast, kezdy si musite poziadat vo svojej postovni...my sme obaja v dovere, tak som to poslala v jednej obalke

jaya47
21. mar 2012

Ahojte baby, ak este citate. Pozerala som prave vo fore mudr. Madara (ten z Podoli) a tam pisal:
"Ak sme zo Slovenska je potrebne doporucenie od osetrujuceho lekara, alebo je to bezpredmetne a budeme automaticky samoplatcovia?
--> Pokud Vám Vaše zdravotní pojišťovna vystaví formulář E112, neplatíte nic. Jinak platíte za komplexní vyšetření cca 7500,- CKR. Doporučení od Vašeho gynekologa my nepotřebujeme."

http://www.neplodnost.org/forum/topic875-vysetr...

Ked ste sa snazili nechat si preplatit, pytali ste sa aj specialne na ten formular? Ci zbytocne som si zase spravila nadej a ten formular sa nepodari vybavit?

sidlo
30. mar 2012

@jaya47 diky za super typ aj info. Ja sa zatial len chystam na imuno ale dost silno rozmyslam o Brne kedze je to blizsie a IVFko mi zabralo vela pracovneho volna ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre