Snažilky, tehuľky, maminy z Gyncare v Košiciach IV.

jessina777
16. feb 2016

Po 5 rokoch som znovu pacientkou Gyncaru.Hľadala som túto tému, ale je akosi "vysunutá" a pomerne zdĺhavo sa k nej preklikáva, preto
otváram jej pokračovanie -IV.diel. Hermanky, píšte názory, pripomienky,komentáre, skúsenosti

jessina777
autor
1. máj 2016

@lapaz Je to vyšetrenie, ktorým sa dá zistiť, či dieťatko nebude mať napr. Downov syndrom. Kedysi sa na
tu musela odoberať plodová voda napichnutím cez brucho. Dnes sa to dá zistiť už aj z krvi, ale nie je to
lacný špás. Ale vzhľadom na môj vek som mala obavu, a vtedy človek nepozerá na peniaze.

lapaz
1. máj 2016

@jessina777 A koľko stojí to vyšetrenie?

jessina777
autor
12. máj 2016

@lapaz Ja som si dala vyšetrit aj pohlavie a stalo ma to 350€.

r_t
13. máj 2016

Ahote, dnes boli u mňa slzičky šťastia, počula som biť srdiečko nášho "vianočného bábätka". NAJkrajší darček sa nám chystá pod stromček 🙂 Veľká vďaka centru Gyn-care a MUDr. Hermanovi! Profesionálny prístup, jasne, presne všetko vysvetlí, môžem len odporúčiť. Podarilo sa nám to na tretí vklad, vkladali 2 mrazáčikov, mala som aj laser hatching. Za týmto pánom doktorom si stojím ;) a vrelo ho doporučujem. Držím prsty všetkým, čo bojujú za svoje dieťatko, bude to mať šťastný koniec....veľa trpezlivosti a láásky ♥
PS: Ako mi povedal jeden pán gynekológ: "Nebojte, pán doktor Herman "TO" vyrieši". Dnes viem, že mal pravdu 🙂

kalendulka
15. máj 2016

Ahojte žienky, hysteroskopiu som prežila,zistili mi našťastie len nerovnomerné vyzrievanie sliznice.Som po odbere vajíčok, včera mi volali z centra, že z 10 sa 8 oplodnilo.Vzhľadom na moje predchádzajúce neuspešné IVF pokusy som si doplatila aj špeciálne vyšetrenie vajíčok - oosight imaging system. Pomocou neho sa dá určiť miesto, kde treba zaviesť spermiu pri ICSI, a aj vyšetriť kvalitu vajíčok.
teraz čakám na PK a ET .

lapaz
15. máj 2016

@kalendulka Držím palce. Ja som 4 dni po ET , predtým dlhý protokol- s pánom doktorom sme prebrali možnosti stimulácie, vysvetlil mi výhody a nevýhody, keďže mu dôverujem,dala som na jeho rady. ICSI mi neodporučali, že v mojom prípade zbytočne vyhodené peniažky.Mala som8 vajíčok,7 sa oplodnilo. jedno embryjko mi vložili, mám v zásobe 5 mrazáčikov. Ale priplatila som si za embryoskop.

lunapark
15. máj 2016

Podařilo sa mi schudnut 10 kg . Po konzultacii v centre mi doporucili pokusat sa prirodzenou cestou.Ak toto zlyha, potom IUI. Ale priznam sa, mna už opusta trpezlivost. Chcem veci už riesit aktivne.Cas běží Asi sa prihlasim na IUI

jessina777
autor
15. máj 2016

@lunapark Ale v tom pripade trvaj na tom, aby si mala pred IUI vysetrenu priechodnost vajcovodov.Ako som sa docitala na tomto fore, su pracoviska, kde Ti IUI urobia aj opakovane pri nepriechodnych vajickovodoch a az potom, ked sa nedari, zacnu riesit problem.

jessina777
autor
15. máj 2016

@r_t Plne sTebou suhlasim. Ja na pana doktora nemozem povedat jedno zle slovo.A mimochodom,aj ja som mala laserom asistovany hatching. Predsa len po tych rokoch embryjkam treba trochu pomoct

lunapark
15. máj 2016

@jessina777 Ano, ti mi doktor hovořil,ze ak sa rozhodnem pře IUI, musím najprv absolvovat hysteroscopiu alebo laparku.

lindusa1
15. máj 2016

@kalendulka
@lapaz
@jessina777 Baby, spomínate tu postupy, s ktorými som sa zatiaľ nikde nestretla.Až na ten embryoskop, o tom som už dačo čítala, ale stretla som sa aj z názvom časozberný záznam - je to to isté? Alebo ak nie,v čom je rozdiel?

julina3
16. máj 2016

@lindusa1 Aj mňa to zaujíma. I keď veľmi dúfam, že to už nebudem potrebovať. Prvý ET sa nepodaril,HCG začalo pekne stúpať, ale potom sa to pokazilo. V apríli som mala KET, 26.4. pozit. test,budúci týždeň som objednaná na sono, či bude akcia srdiečka. Tŕpnem, aký bude výsledok,pre každý prípad mám v rezerve ešte 2 zmrazené embryjká.

mija80
18. máj 2016

Ahoj @jessina777 chcela som sa ťa opýtať čo si musela absolvovať pred druhým umelým oplodnením. Aj ja mam zmrazene embryjka u Dr. Hermana a chceli by sme druhé babätko, len neviem čo by to zase obnášalo, či zase treba písať na poisťovňu a čo ťa to stálo keď chceš môžeš odpísať tu alebo mi pošli IP. Ďakujem Mija80

dicinka1
5. jún 2016

@jessina777 ahoj,po kolkych mesiacoch,rokoch si šla po mrazačika?

amalka28
6. jún 2016

@dicinka1 na nič sme nečakali a okamžite ako to bolo možné sme to znova skúšali pán doktor nás usmernil takže to bola pohodička 🙂

dicinka1
6. jún 2016

@amalka28 aj ste mali asit.hatching?

dicinka1
4. júl 2016

Dr.Herman ma už dovolenku?nemôžem sa dovolat na pevnu..na mobil ho nechcem otravovat..

dicinka1
4. júl 2016

@mija80 ahoj,písala si už žiadost na poistovnu?

mija80
4. júl 2016

@dicinka1 ahoj písali sme keď som išla na prvé, ale neviem či treba ešte raz písať. Písala som pred 2 rokmi.

dicinka1
4. júl 2016

@mija80 ked ides na KET tak netreba žiadost..iba jemu zavolat..ked ides znovu na IVF..ked zase podstupujes vsetko odznovu..tak ano..treba žiadost písat..

mija80
4. júl 2016

@dicinka1 ja mam zmrazene ebryjka neviem aky tam je postup.

dicinka1
4. júl 2016

@mija80 zavolas mu,ze chces ist na KET...on ti predpise lieky..a ked zacnes menštruovat tak nasadiš estrimax..neskor duphaston tesne pred vkladom a aj utrogestan..približne na 17 den cyklu je vklad..KET stoji tušim 200 euro

mija80
4. júl 2016

@dicinka1 ďakujem za info

dicinka1
12. júl 2016

Ide niekto na IVF August/September?

skacelkaks
14. júl 2016

@dicinka1: ano my sa chystame 😉 velmi dufam, ze to vyjde.

dicinka1
14. júl 2016

@skacelkaks kedy idete..už máte schválenú žiadost?

skacelkaks
18. júl 2016

ano uz mame, hned po 8. auguste, ked pride z dovolenky ideme 😉

dicinka1
18. júl 2016

@skacelkaks tak budeš tehulka skôr ako ja 🙂 máš kratky protokol alebo dlhý?

bobricek1979
18. júl 2016

@kalendulka ahoj platila si nieco za histeroskopiu bola si u Dr. Hermana,ako to prebiehalo a tie vajicka to je co zavysetko dik za odpoved

dasena
31. júl 2016

Ahojte,bola som na vklad 15.jula a zial to nevyslo...teraz len cakat do 8.8. Uvidim co povie dr.ale chcela by som ist opat na ket.mam uz male Hermanca a velmi tuzime po dalsom,takze verim ze to teraz bude pozitivne
Dicinka1 ty kedy ides k nemu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre