Spermie od darcu, keď nemám partnera

jada51
19. feb 2014

Ahojte, mam uz 36 rokov a nemam partnera. Nechcem vysvetlovat preco, osud mi jednoducho s muzmi bohuzial nepraje. Je mozne otehotniet pomocou darcovskych spermii aj ked nemam partnera? Viem, ze mozem zavolat aj do centier, ale pytam sa babulky najskor vas, mozno o tom nieco viete... Dakujem.

pivonecka
20. feb 2014

@klincek toto sa asi klasickou postou neposiela 😀 😀 😀 ale zase, ak by bol kurier lepsi, ako darca 😉

lucinkab
20. feb 2014

pokiaľ viem baby na SVK to riešia buď tak že sa dohodnú s chlapom že ich oplodní a oni mu za to zaplatia...tie čo nemali veľa € to riešili tak že šli na žúrku alebo proste niekam von a mali sex na jednu noc...a robili to dovtedy kym neotehotneli....len tam mas riziko prenosných chorob 🙂

klincek
20. feb 2014

@pivonecka ved jasneee🙂..inak, ked som bola na MD, taky fesny kurier k nam chodil, ze by pripadna zamena nevadila 😀.
no ale zakladatelke tymto asi nepomahame..ospravedlnujem sa, srandicky bokom.

@jada51 nie, neda sa to, aspon nie legalne. zakony su nastavene tak, aby malo dieta z umeleho oplodnenia oboch rodicov.

ikke
20. feb 2014

dovolim si povedat, ze zakon je taky, pretoze sa musi darcom spermii do spermabanky zarucit, ze za nimi raz nepride nejaka uplne neznama zena a nabude po nich pozadovat vyzivne na dieta...

klincek
20. feb 2014

@ikke ano, urcite sa myslelo aj na to.

baklik
20. feb 2014

@lucinkab len na to musi tiez najst dostatocne sprosteho chlapa, ktory nepouzije ochranu a bude riskovat tehotenstvo...

baklik
20. feb 2014

@senta_sofia fuuha, tak to je hardcore ta stranka 😀

cecil36
20. feb 2014

zakon je taky preto, aby si nemohla zalovat CAR a nemuseli ti platit do 18 rokov vyzivne na dieta 😉 Nie je to, aby malo dieta z ivf oboch rodicov, ani preto, aby buzerovali pary ci preto, aby slobodna nemala dieta, je to z cisto pragmatickeho dovodu 😉

pivonecka
20. feb 2014

@ikke pokial viem, tak spermobanky toto maju vsade na svete poriesene, je to uplne o niecom inom

ivec16
20. feb 2014

@baklik staci mu povedat, ze berie HAK ze sa chranit nemusia... Takze jedine zeby sa chcel chranit pred pohlavnymi chorobami...

adeala
20. feb 2014

@baklik to hovoríš, ako keby to mal byť problém zohnať takého chlapa 😀 Na vetu "môžeš to dať do mňa" zaručene budeš počuť nie 😅

baklik
20. feb 2014

@adeala neviem, nemam skusenost. ale neviem, ci taky chmulo bez rozumu je predmetom zaujmu zakladatelky 😉
@ivec16 tak inak, musi byt dostatocne sprosty na to, aby mu stacilo slovo zeny, ktoru ani poriadne nepozna...

adeala
20. feb 2014

@baklik ani nemusí byť chmulo bez rozumu, stačí vysokoškolák pod 25r. 😅

hradnapani
20. feb 2014

este je tu moznost napriklad pomocou odbornikov zistit preco mas taku smolu na chlapov, kde robis chybu (lebo niekde ju urcite robis, aj ked si to nevies ci nechces priznat alebo uvedomit a mozno mas nejaky blok detstva, ktory to sposobuje, proste je vela moznych pricin) a ked si poriesis toto, tak je velka sanca a nadej, ze budes mat aj skveleho chlapa a aj babatko prirodzenou cestou 😉 Ale teda treba zacat cim skor...

lucinkab
20. feb 2014

@baklik by si sa čudovala koľký išli bez ochrany... vraj to berú tak, keď idu s babou na jednu noc -tak sa nepoznaju... tak ako ho moze najst aby mu povedala ze je ocko... ja sa cudujem zenam....ze kvoli dietatu dokazu za toto....ja som rada ze ho mám s partnerom vo vztahu 🙂

jada51
autor
20. feb 2014

Dakujem Vam vsetkym za viac-menej mile odpovede, ale pre mna riesenie "len sa tak s nejakym chlapom vyspat" nepripada do uvahy. Chcela som len vediet, ci existuje legalna cesta otehotniet aj bez partnera, ale zrejme nie. Uvidime co cas prinesie a zienkam co maju stastne partnerstva a manzelstva uprimne prajem vsetko dobre. Dakujem este raz, ahojte

janette33
26. feb 2014

@jada51 este doplnim, ze v Madarsku je to mozne

dina14
1. júl 2014

@ikke nie je to tak; darca spermii nemoze a nie je zakonne povazovany za otca dietata; dieta narodene z IUI s darcovskou spermiou zakonne nema otca.. pozri legislativu krajin, ktore nerobia problem s oplodnenim slobodnej zeny darcovskymi spermiami..

dina14
1. júl 2014

@jada51 suhlasim, obiehat bary za ucelom otehotnenia by nebol ani moj styl.. nevies, aku geneticku vybavu 'kupujes'.. ak je to este aktualne, skus Skandinaviu.. alebo si mozno teraz uz tehulka 🙂

ada12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
darcaspermii
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre