Špinenie už týždeň, na sone pohyb okolo bodky

liana1234
25. sep 2023

Ahojte, písala som tu príspevok pár dní do zadu. Dnes som 14. Deň po ket - test mám pozitívny od 7. Dňa a každé dva dni si ho robím opakovane a sledujem ako silnie. Dnes je takýto. Keď mi začalo špinenie - asi na 8. Deň, volala som do car a poslali ma na krv aby sme zistili či mám v poriadku progesterón. Bol v poriadku takze mi dávku nenavyšovali a vlastne povedali mi ze momentálne mi ani nemajú čo iné odporučiť. Musím len čakať. V deň kedy som bola na progesteron som si dala vyšetriť aj Hcg a bolo pozitívne, potom som bola o dva dni, zosilnelo o polovicu, dnes po 4 dňoch od poslednej krvi ho mám 916. No pointa je, že spinenie mi neustupuje- keď si vkladám amalgen mám hnedocervenu krv na prste, keď idem na toaletu tak na papieri niekedy mám, niekedy nemám taký moc zafarbený krvou, vychádzajú zo mna take tmavohnedocervene zrazeniny, na vložke mám spinenie.
Môj obvodný gyn dnes na sone videl bodku, aj keď hovoril že asi nič neuvidí až nad Hcg 1000, predsa videl.
No zatiaľ len 3mm bodku, okolo ktorej však videl ako keby “pohyb” čiže podľa jeho názoru to mám okolo bodky zakrvácane. Telo ako by nevedelo ešte reagovať na tehotenstvo. Tak mi to objasnil. S tým že hematóm nevidel žiadny, takze v podstate nemám jasnú odpoved z coho je to spinenie.🥺 Ale že by to byt nemalo. Za normálnych okolnosti by som sa tešila, takto mám len väčší strach. V stredu mám ísť znova, v liečbe pokračovať akurát mi navrhol sa v car opýtať či nenavrhuju dat aspoň injekciu na zrazanlivost nejaký Dicinon ale on nechce do liečby zasahovať. Všetky diskusie čo som čítala tak keď zeny mali krvácanie tak im nasadili ešte nejaké lieky myslím práve proti tej zrážanlivosti.
Neviem už čo si mám mysliet, mali ste to niektorá podobne prosím? Alebo nejaký názor, skusenost?
Keby sa embryo neuchytilo tak mi asi nestúpa Hcg a nevidel by niečo v maternici, či?…
Na mimomaternicove to tiež na 99% nevyzerá, keď tá bodka je v maternici. Som z toho veľmi nešťastná. 😔

bejbs123
25. sep 2023

@liana1234 urcite riesit s CAR,skusila by som este ascorutin,uprimne ja som sa nestretla s tym,ze by davali na spinenie injekcie na zrazanlivost

liana1234
autor
25. sep 2023

@bejbs123 akože neviem úplne presne čo, to nechcem tvrdiť, predsa len som v diskusiách niečo čítala a nie na spinenie ale krvácanie viem že ženy písali vždy že im niečo dali neviem už či na zrazanlivost to som možno napísala blbosť ale niečo áno. Ja to beriem to moje spinenie ako krvácanie preto som to tak porovnávala že by som čakala že mi niečo daju

marticka85po
25. sep 2023

@liana1234 dicynon je hemoragikum. Brala som ho v tabletovej forme ked som krvacala v tehotenstve.ale on posobi uplne opacne cize neriedi krv ale ju zraza a zmiernuje krvacavost

liana1234
autor
25. sep 2023

@marticka85po no vidíš tak to už vôbec nechapem prečo si to takto pamätám, z toho čo mi povedal ale v princípe je TP jedno- dáva to zmysel ked že zmierňuje krvácanie

kiki68
25. sep 2023

@liana1234 mozno pomozem, prirodzene tehu, mala som nejaky hematom, do cca 16tt to presne toto robilo. Potom prestalo. Ale viac menej mne to spinenie islo do nejakeho 34tt. Potom to zrazu prestalo. Vsetci, ze to budem okolo 34tt rodit, ehm tam 40+6

kiki68
25. sep 2023

@bejbs123 to vtedy ked myslia, ze zrazanlivost zastavuje tvorbu placenty. Ze sa to malo prekrvuje ( mne take nieco hovorili). Ale na to asi musi byt nejaky dovod

lalilla
25. sep 2023

Kup si ascorutin je volnopredajny moze to troska pomoct. Uprimne nemaju ti uz co ine dat, ak si uz vkladas amelgen alebo progesteron, este ten dycynon ci ako to bolo, je to na malickom, ale viem ako sa citis, ja som tiez citala xy diskusii ked sa mi to dialo.
To ze mas pozitivny test a rastie hcg nezarucuje uspesbe tehotenstvo zial. Skus sa ukludnit, nedvihaj tazke veci.
Ja som tiez spinila, ziadny hematom som nemala, nevedeli z coho to je. Potom to prestalo, zase zacalo, zas prestalo a zial po masivnom krvacani aj skoncilo.
Keby viem vratit cas, uzivala by som si kazdu chvilku kym som bola tehu. Velmi ti drzim palce!

sonnenshein
25. sep 2023

@liana1234 Ja som krvacala a spinila pri oboch dcerach az zhruba do 12tt. Obe su uspesne uz par rokov narodene, jedna 39+1, druha 41+0

angeli121212
25. sep 2023

@liana1234 ja som si prešla do bodky tým istým čo ty tiež takto špinenie krvácanie od začiatku tiež krv okolo plodu ja som bola na pohotovosti v 5 + tt a to bola už vidieť aj akcia srdiečka. No nakoniec sa mi z toho vytvoril hematóm a prvé tri mesiace svojho tehotenstva som preležala a špinila. Mne zvýšili hned dávku progesterónu a brala som aj ascorutin. A teraz niečo pozitívne 😊 malý to zvládol už má 8 mesiacov a je plný energie. Ešte nestrácaj nádej môže to dobre dopadnúť

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre