Spln v Košiciach - snažilky

miska11115
15. nov 2017

Ahojte baby na základe zrušenia existujucej diskusie otváram novú aby sme boli v kontakte my snažilky😁😉

lajla89
27. mar 2019

@simic uuu tie stresy a nervy ktoré si musela prežívať 🙁ale chvála bohu ti povedali radostnú správu tak si už len užívať tehulkovanie 💗

habibim
27. mar 2019

Dobrý deň žienky.. Ja len tak v krátkosti chcem prispieť.. V apríli 2017 po 2,5r.snaze ia som šla na laparoskopiu kde mi zistili nepriechodnosť vajickovodov. V máji 2017 konzultácia v Gyncare, v july 2017 stimulácia +ET. Vydolovali zo mňa 5 vajíčok, z toho 4 oplodnili, dve prežili do 4.dna kedy mi jednu morulu vložili a druhu sme dali zamraziť. Asi 3 dní po et zistené, že ocko ma rakovinu, psychika robí svoje, test na 14.den negatívny.. Potom sme si dali ket až v novembri. Po rozmrazeni z morulky bola blastocysta, vložili a na 6.den duch na teste. Na 10.den potvrdene z krvi, že som tehu o 6 dní znova krv hcg klesali, biochemické. Hneď v decembri 2.pokus o IVF, stimulácia, ledva 2vajicka vložené obe aj keď nebola kvalita neviem aká ale verila som, lenže nič.. Negatívne testy, aj krv. V oboch prípadoch som jedla ananás aj pila stavy aj bola PN a nič... V marci som sa rozhodla, že zmením centrum a pôjdem do Splnu.. Posledný tretí pokus platený poisťovňou.. Po konzultácii s doktorom Lazarom som sa cítila super, a reku ak to nevijde tak asi to tak ma byt.. Medzitým mi manžel doniesol domov niečo biele vo fľaši-materská kasicka od vcelara.. Ze je to zdravé tak do čaju.. Ja som sadla a na nete som sa dočítala, že je super na plodnosť. Manžel si sem-tam dal. Stimulácia došla na rad v july 2018 a ja som pred ňou začala kašičku jest každé ráno na lacno s plastovou lyzickou 1g,na špičku lyzicky. Doktor zo mňa Vydolovali 8 vajíčok 5 oplodnili a dve prežili do 4.dna. Mala som ísť na vklad hneď v july lenže som ochorela čuduj sa svete v lete crp 49,5 a embyolog sa vyjadril, že ku vkladu nepríde, že radšej ne riskovať. Tak sme naplánovali keď na august, keďže mali aj oni dovolenku aj aj.. Stále som brala každé ráno materskú kašičku. Ku vkladu došlo 24.8. Vložená 1 blastocysta. A na 5.den po ket na teste 2//. Som myslela, že odpadnem... Silnejšie než v tom novembri.. Veľmi som sa bála ci a ako to dopadne.. Na 10.den potvrdene z krvi hcg 1630 o 4 dni neskôr 5550.. Potom som začala mať strach ci nie sú dvojičky 🙂 v 5+4tt som skončila s krvácaním v nemocnici, ale našťastie bolo všetko ôk. Len prasknuta nejaká cievka.. Materskú kašičku som brala do ukončenia 2.mesiaca na udržanie plodu (okrem progesteron a estrimaxu a medrolu) momentálne dnes som začala 34.tt a čakáme chlapceka. Ja neviem, možno mi aj psychika zmierenie s tým ze ak to nevyjde mame aspoň jednu, veľa modlitieb a pod.mi pomohlo k tomu zázraku, ale som si istá, že materská kasicka zabrala u mňa na plnej čiare, a už ju mám nachystanu a budem ju brat aj hneď po pôrode na mliečko a ozdravenie maternice..
Skúste si ju pridať do jedálnička 🙂 s pozdravom, Maja

habibim
27. mar 2019

Úf, keď tak pozerám to ani nie je v krátkosti 😀

simic
27. mar 2019

@lajla89 no ved to bolo strasne, aj teraz sa bojim ale ked som videla na sono ze sa ma "u mna" dobre tak som kludnejsia... Len ma stresuje ked ma boli brucho lebo je to take ako na ms a furt sa chodim kontrokovat ci nekrvacam... Takze :D prezit 3 tyzdne a potom to uz aj do sveta vykricim

simic
27. mar 2019

@lajla89 kazda stresuje :Dhlavne ked je to vytuzene tehotenstvo tak sa clovek boji si kychnut ze sa nieco stane... Ja som sa bala ist dokonca na velku 😂 jak pubertacka

maja231
27. mar 2019

@lajla89 ja som bola trikrát na PN,pri všetkých ivf cykloch,od začiatku stimulácie, až po negatívnu krv po et.Keďže sme išli vždy od začiatku,bolo to lepšie, kôli stimulácii, odberu, častejšie kontroly,usg a tak...ale teraz to bude už len ket,tak nechcem,aby o tom niekto vedel, už to berieme, že ako má byť,tak bude.Preto chcem už len max.štyri dní dovolenky a potom do práce.Lebo posledný vklad som sa strašne pozorovala😂 a nerobilo mi to dobre.Čítala som hlúposti na nete,kto mal kedy pozitívny test po vklade a bola som v stave depresie a šialenstva😁...a poviem ti,nerobilo mi dobre čítať koňa😉... strašne sa teším s každou jednou, viem, čím museli prejsť, kým sa tam dostali,ku tým vytúženým //,ale srdiečko si myslelo svoje a poplakala som si veľakrát 😳... Preto asi práca bude vhodnejšia 😉... pracujem na smeny, ráno a poobede,ale viem si tam dievčatá zorganizovať tak,aby mi pomohli... (som zástup.predajne), máme chvalabohu dobré vzťahy a vždy mi pomôžu 😊.Ty si doma kľudne relaxuj, rozprávaj s bruškom,bude dobre,neboj sa.V sobotu budú určite//. Budem držať palce 🙏🍀.Zamestnaj myseľ niečím iným, čítaj si, alebo sa choď prejsť.Viem, že je to ťažké a psychika robí svoje, ten,kto neprežil, nepochopí... drž sa😉

maja231
1. apr 2019

@lajla89 tak ako? Myslela som na teba,ako sa ti darí 😉.

lajla89
1. apr 2019

@maja231 ahoj testy úplne biele ani náznak zajtra idem na krv ale už viem akú informáciu mam očakávať. 🙁🙁 Musíme skúšať ďalej snáď to raz vyjde

maja231
1. apr 2019

@lajla89 to ma mrzí😞...ja som bola zmierená s výsledkom už pred krvou, takže som to potom brala už lepšie... budem držať palce 🙏 pri ďalšom pokuse.Ak máš čo vkladať je to dobré, máš veľké šance.Ja som musela ísť vždy od začiatku 😞 Kedy ďalší pokus?

lajla89
1. apr 2019

@maja231 ďakujem tiež to tak beriem aspoň viem co môžem očakávať a aspoň nebudem prekvapená s výsledku. No chcela by som hneď v ďalšom cykle vysadim tabletky príde mrcha a začíname od znova aspoň ja by som tak chcela ale uvidíme co povie doktor.

lajla89
1. apr 2019

@maja231 a ako sa máš ty?? Už máš nejaké vyšetrenia za sebou???

maja231
1. apr 2019

@lajla89 no, momentálne mám dofču,tak je mi hej😁. Trošku to dám doma do poriadku pred sviatkami.Vysetrenia mám všetky.Na endokrinológii som nastavená dobre, mám zníženú funkciu štítnej žľazy.Na reproimunológii výsledky výborné, len mierne niečo zvýšené z krvi.Preto som už počas stimulácie pichala fraxiparin.Aj dr.sa čudoval, že mám výborné výsledky.No a momentálne čakám za výsledkami z hematológie...tie budú až koncom apríla.Takže hneď v máji chcem vklad.Uvidím, čo tam zistia.Lebo už fakt netuším,kde je problém.Daj potom vedieť,ako sa ti darí a ako pokračuješ.😊

lajla89
1. apr 2019

@maja231 tak to máš pekné výsledky už len zistiť kvôli čomu to nevychádza. No niekedy bohužiaľ môže byť všetko tak ako ma a aj tak sa nedarí 🙁🙁 ved to poznáme. Určite dám vedieť ako sa mi darí a samozrejme budem rada ak sa aj ty ozveš hneď ako budeš mat niečo nové 😊

maja231
2. apr 2019

@lajla89 aj som sa pýtala sestričky v centre Mišky😊, čo robím zle...doma som bola, kľud bol, vitamíny, všetko... povedala, že aj oni,aj ja robia maximum,ale niekedy to žiaľ nestačí... že to tak mám brať.A mne dr.po každom vklade na sále ukázal smerom hore...povedal,je to na tom hore.. snažil sa, žartoval, vniesol tam takú príjemnú atmosféru...rada tam chodím 😊.Ty sa hlavne drž,ak budeš cítiť, že chceš plakať,poplač si,bude ti lepšie... poznám to.Mysli pozitívne,v apríli, máji to určite výjde.A možno sa tam aj v máji stretneme 😉.Hore hlavu,bude dobre 😉

lajla89
2. apr 2019

@maja231 tak tak vôbec to nie je v našich rukách môžme a aj robíme pre to maximum. A v tom máji sa možno naozaj stretneme keďže ket už v apríli mi nevychádza nechcú ma pustiť hneď na KET ale až na druhú mrchu co mi príde po vysadení liekov. Niekedy mám pocit že si neuvedomujú že pre nás je každý deň ako týždeň 🙄🙄ale majú pravdu ze mame v sebe veľa hormónov a aby si telo trošku odychlo treba pauzu. Len keď človek už tak dlho čaká keby aspoň bola nádej že sa to podarí aj prirodzene tak medzi prestávkami by skúšal ale bohužiaľ o takom môžme len snívať. 🙁

maja231
2. apr 2019

@lajla89 máš pravdu, čas je proti nám...ale musíme vydržať.U nás prirodzene sa nedá bohužiaľ,tak všetky nádeje vkladáme do toho posledného.Kúpila som si žihľavový čaj na prečistenie od tých hormónov, aspoň niečo.Tak máj bude náš 😊.V máji som sa aj vydávala 😁,tak dúfam, že to dobre dopadne.A neboj sa, apríl zbehne rýchlo.. drž sa

lajla89
2. apr 2019

@maja231 tak tak tiež dávam všetku nádej na vklad. Budeme si držať palce ✊ musí to byť máj lásky čas 😊😊 budem sa držať a drz sa aj ty dúfam ze nám to všetko vyjde podľa našich predstáv 💗

simic
2. apr 2019

Dievcata trha mi srdce ked vidim, ze ste smutne... Z celrho srdca vam prajem byt mamkami, budete uzasne maminky 🙂 a vasi drobci k vam pridu skor ci neskor 🙂 len sa netrapte..

lajla89
3. apr 2019

@simic ďakujeme krásne dúfam ze máš pravdu a bude mať tie naše 💗 už čoskoro doma.

simic
4. apr 2019

@lajla89 urcite ano 🙂

maja231
30. apr 2019

Ahojte,tak čo máte nové?Ako pokračujete?😉

maja231
8. máj 2019

@lajla89 ahoj,tak ako sa máš?Ako sa ti darí?Ja čakám na ms,som 24dc a potom začneme.Myslela som na teba,ako pokračuješ.😉

lajla89
18. máj 2019

@maja231 ahoj 😊😊 tak ja momentálne čakám budúci piatok idem na vklad ale ako tak pozerám ty už to musíš mať za sebou ako sa cítiš?? Už aj vieš výsledok iný ako // u teba ani nechcem počuť 🙃.

maja231
19. máj 2019

@lajla89 ahoj, ešte nie.. dnes som ešte len 8dc😊, na budúci štvrtok usg kontrola,tak stresujem.Čakala som za výsledkami z hematológie, preto sa to posunulo a aj ms ako na potvoru meškala.Ak by bolo všetko ok,tak vklad vychádza koncom mája 😉.Tak ti budem držať palce 🙏🍀 v piatok.Daj vedieť,ako sa ti darí 🙂

zuzankaa88
19. máj 2019

Baby maj je super cas 🙂 aj mne to v maji 2017 vyslo, dvojicky 🙂 drzim vsetkym palce 🍀🍀🍀❤️

lajla89
20. máj 2019

@maja231 ďakujem krásne ❤️ neboj všetko bude ok na kontrole a ako výsledok s hematologie?? Všetko v poriadku??
@zuzankaa88 dúfam ze máš pravdu a máj lásky čas bude ten víťazný aj pre nás 😊😊 a blahoželám k detickam a ďakujeme ❤️

maja231
20. máj 2019

@lajla89 ahoj, zistili mi zvýšené koagulačné faktory 🤔, niečo so zrážanlivostou krvi.Nič strašné, len zvýšené hodnoty.Takže mám clexan od 1dc a medrol... okrem estrimax.

lajla89
22. máj 2019

@maja231 tak to sme úplne na rovnako to isté beriem aj ja 😊😊😊 zajtra máš usg však?? Budem na teba myslieť určite bude všetko v poriadku 😉😉 ale budem čakať na správu

maja231
22. máj 2019

@lajla89 ďakujem, ozvem sa určite. .po usg idem ešte do práce.A nemáš z clexan modriny?Mne sa robia..😏. Ty tento piatok vklad?❤️

kakalejcik1
22. máj 2019

Ahojte, chcela by som sa opytat ake su Vase skusenosti s reprodukcnym centrom SPLN v Kosiciach. S manzelom sme tam boli uz x krat a skusili sme 2x IUI...zial bez uspechu. Az po tom ma poslali na laparoskopiu a zistili mi nepriechodny vajcovod a druhy ventilovite. Cize p.primarka mi odporucila skusit IVF. Chcem sa opytat akka je cena IVF ,kolko su doplatky za lieky a aku mam sancu? Dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre