Spln v Košiciach - snažilky

miska11115
15. nov 2017

Ahojte baby na základe zrušenia existujucej diskusie otváram novú aby sme boli v kontakte my snažilky😁😉

farbarka
30. mar 2020

@lajla89 Ďakujem ti krásne 🙂

farbarka
30. mar 2020

Ahojteee som sklamaná veľmi 😨😭😭😭 10 dnes po ET a test negatívny.
Už nemam síl na ďalší test.

kakalejcik1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misickast
21. júl 2020

Ahojte žienky, mám zvyšné 2 balenia Progestanelle Ladeepharma 100mg, jedno plné a z druhého chýbajú 4 kapsuly. Nemá niektorá záujem za lepšiu cenu ako z lekárne?

aney33
3. nov 2020

Ahojte baby. Ja musim napisat ze so Splnom v Ke niesom spokojna. Bohuzial vkladali mi aj menej kvalitne embrya moruly atd. Kedze to bolo prve centrum ktore sme navstivili tak som sa v tom vobec neorientovala a stalo ma to vela zbytocneho smutku si myslim o peniazoch ani nehovorim. A co je natom najsmutnejsie nezistili mi ze mam problem so stitnou zlazou co je pri otehotneni velmi dolezite. Doktor mal velmi pekny pristup, bol mily a aj sestricky, nato nemozem povedat ani jedno krive slovo. Kazdy sa musi rozhodnut sam, ja na nich nemam tazke srdce ale ten strateny cas mi uz nikto nevrati 😔

ksulka
3. nov 2020

@aney33 ahoj, ani ja som tam nemala dobry pocit. mam pocit, ze robia vsetko vsetkym rovnako a hlavne cely cyklus prisposobuju vikendom, to je nonsense! nepochopitelne mrazia 4dnove embrya. tiez som tam sla s cistym stitom a beriem to ako zmareny pokus

aney33
4. nov 2020

@ksulka ved to, mrazenie 4 dnovych nechapem naco je ro dobre? Vsetky lepsie centra bavaju 5 dnove a co najkvalitnejsie. Keby som vedela teraz co vtedy tak uz by som si ich nedala vlozit.

habibim
4. nov 2020

@ksulka
@aney33 ahojte dievčatá... Ja som bola 2x v gyncare a tam s mi to vôbec nepáčilo, ako na bežiacom páse, rýchlo rýchlo, ne vysvetlia, vklad urobia a hybaj dole na posteľ, oddýchni a domov.. 2x robene IVF v ich centre, z toho 3 vklady a nič.. Raz mi blozili morulu, raz z ket balastu, ta mi vyšla, ale bolo to biochemické, a raz mi blozili 2bunkove nekvalitne, len aby vklad vyšiel... Potom som sa rozhodla pre spln... Bola to moja 3.platená moznost z poisťovne.. Tak reku aspoň zmením ce trum nech viem, že som urobila aj čosi navyše... Došla som do splnu... Ako vravíte, doktor aj personál milí, dokonca mi dovolili aj dcéru nechať pri nich na recepcii, keď mi s nou nemal kto byť a ja som musela na utz a konzultáciu.. Doktor mi len trochu zvýšil dávku, než oni v gyncare aj to po telefonickom dohovor s profesorom z ostravy.. Pri vyberte som mala 8vajicok z toho 4 sa oplodnili, do 4.dna prežili 2.. Keď som došla na vklad mala som crp 49,5 nejaký zápal v tele (nakoniec sa zistilo, že zub), tak doktor hneď volal embryo loga a ten povedal, že vklad radšej neurobíme, aby sme niečo nepobrkali, a mohlo embryjko prežiť... Išla som teda na ket... Mala som strašne obavy, že keď ho roztopí, že neprežije, lebo mrazili morulu... Ale prežilo, volali mi ze je krásna blastocysty z toho a vklad s vykoná.. Došla som, urobili vklad, vysvetľoval všetko na monitor co robí, a potom som ešte 15min.lezala "na koze" až tak som šla do izby... Dnes mam 1,5r.syna z toho 4.dnoveho.. A ešte jedno 4.dnive mame zmrazené... Po neho som myslela ísť budúcu jar, ale keďže som otehu prirodzene a momentálne končím 15tt,tak to predĺžime až o 2-3roky..ked Boh dá... Čiže.. 100 ľudí 100chuti...ja napr.keby som bola vedela, že sa to podarí v splne a nie v gyncare, tak do gyncare ani neidem... Nemôžeme dopredu vedieť, ktoré centrum ako bude vplývať na našu psychiku.kde sa to podarí.. Poznám ženy, ktorým nepomohol ani gyncare ani spln anj helios v KE..
Toť moja skusenost

ksulka
4. nov 2020

@habibim gyncare nepoznam, nebola som tam, ani sa nechystam. ako pises, moze sa podarit aj v splne (mimochodom moc gratulujem!) a nemusi nikde. ale nedava logiku to ich 4dnove mrazenie a mily usmev doktora je sice fajn, ale ja chcem radsej centrum, ktore robi aj cez vikend a prisposobuje cyklus mne, nie ich pracovnemu casu. bola som aj v inom centre a nevyslo ani tam, ale aspon som mala pocit, ze spravili, co sa dalo, protokol bol sity na mna konkretne. mam v splne este 2 embrya zamrazene a samozrejme si ich dam vlozit, lebo mne sa uz ani pri vysokych davkach netvori dost vajicok, ale nedam sa tlacit do regulovaneho KET, pretoze som uz tehotna bola prirodzene a som teda zvedava, ze ako si poradia, ked mi vklad pripadne bude vychadzat na sobotu

habibim
4. nov 2020

@ksulka myslím si, že je to loteria toto všetko... Regulovaný ket myslíš na liekoch? Alebo počas prirodzeného cyklu? Vieš, nemôže žena s tým nič urobiť.. Na toto sú ženy maličké.. Ja som sa zmierila s tým, že keď mi nevijde ani 3.ivf,tak dávam výpoveď, ani nečakám dôchodok (robím v štátnej službe) a odchádzam do zahraničia odkiaľ je môj manžel.. Nakoniec to vyšlo... Zrejme psychika a zmierenie sa so situáciou.. A co ti poviem, po pôrode syna sekciou (druhá), sme si dávali pozor rok aj niečo, ved co keď motyka vystrelí, aj keď som vedela, že mám antikoncepciu na celý život, keďže mi 3ja doktori povedali, že mám totálne nepriechodné vajickovody a aj otvory do maternice zrastené.. Ale ja, malička žena, nemôžem mať veci tak ako si zaumienim...Pan Boh to chcel inak a bum, ja tehu prirodzene... Čiže okrem toho, že centra pomáhajú ženám otehotnieť, ale aj vyťahujú co najviac peňazí, a taktiež sa aj snažia vyjsť v ústrety, my tu nemôžeme nič, len sa prispôsobiť s nádejou, že sa to stane... Mne zamrazili 4.dnove a prežilo, uvidíme ako to bude s tým ďalším, čo mame ešte jedno tiež 4.dnove zmrazené...

ksulka
4. nov 2020

@habibim ano, s liekmi som myslela. teda konkretne ja chcem prirodzene. sak dam vediet, ako to dopadlo. je to aj loteria, ale dobry doktor/centrum vie k tomu zasadne prispiet

habibim
4. nov 2020

@ksulka ja som postupovala ket v prirodzenom cykle v tom gyncare..tam ma tlačili do prirodzenej, zato som tam chodila 3mesiace na utz a nakoniec doc.povedala,ze ideme cez lieky, lebo sme to alebo nestihli alebo to nešlo.. Mam už vyšší vek.. A keby som sa mala znovu rozhodnúť, tak by som bola za lieky, nech sa to podarí keď ma... Ket v splne som mala regulovaný liekmi a neľutujem... Čiže ak ti regulujú, nevyjde ti to na víkend...

ksulka
4. nov 2020

@habibim ja som chodila 3 mesiace do splnu aj s liekmi, okrem toho, ze som estrofem velmi zle znasala, ani mi nepomohol. preto som sa na dalsi vklad tam uz vykaslala. a samozrejme prirodzeny cyklus je narocnejsi na logistiku, ale chcem, aby na lieky bol medicinsky dovod, nie vikendove volno. ja sa naopak rada vyhnem liekom a hormonom, ak nie su ozaj ze nutne.

habibim
4. nov 2020

@ksulka držím palce, aby vám to vyšlo pri ďalšom vklade❤️

ksulka
5. nov 2020

@habibim dakujem ti 🙂 ty sa tiez drz!

misence
3. jan 2021

Ahojte, ja vás len chcem povzbudiť, že my máme práve 2,5 ročnú dcérku zo 4.dňového embrya na 2.pokus 🙂 nechcem nikoho nahovárať ani nič podobné, každý sa rozhoduje podľa seba. Ale my sme boli spokojní. Prvý vklad bol s 5.dňovým a to nám nevyšlo 🤷‍♀️ tak držím všetkým prsty, nech sa dostanete k vytúženému bábu ❤

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre