Šport po mimotelovom oplodnení

eeveeliin
14. nov 2014

Zdravím Vás...
Keďže nás čaká IVF a ja dosť športujem, chcela by som sa spýtať, ak s tým niekto máte skúsenosť, či ste šport po IVF úplne vylúčili alebo len na nejaký čas? Resp. ako ste cvičili? S čím ste prestali, začali a pod.
Ja by som nerada prestala cvičiť, ale ak to bude potrebné, samozrejme prestanem. Určite sa poradím aj s doktormi, len chcem vedieť, či ste niekto riešil túto otázku a ako ste to riešili Vy?

candour
14. nov 2014

Ahoj, ja som tiež fanatická športovkyňa🙂. Prvé IVF som neúspešne absolvovala teraz v lete, vtedy som počas stimulácie športovala denne, po transfere už len prechádzky a raz som šla plávať, čo si dodnes vyčítam, lebo to podľa mňa nebolo dobre.. Tento štvrtok som začala 2. IVF stimul. a šport som úplne vylúčila, cítim sa jednak zle a jednak to množstvo liekov je samo o sebe pre telo zaťažou, užívam aj prednison, kde sa vyslovene píše že fyz. námaha sa má vylúčiť. Mám milého lekára, tak mi posunul M, lebom som minulý víkend pred stimul. chcela ísť ešte hrozne si zalyžovať, ale od stimulky už len prechádzky... Treba si fakt povedať, najmä po transfere, že šport počká, lebo akékoľvek otrasy a prehnaná námaha môžu poškodiť. Drž sa🙂

eeveeliin
autor
14. nov 2014

@candour Ďakujem... ja som bez športu hrozne nervózna, preto sa bojím, že aj to je v podstate pre telo šok, ak s tým seknem naraz. Ale prechádzky nechám isto.. a možno len rýchlejšiu chôdzu na páse vo fitku.. Kedysi som bola obézna, takže viem, že ak úplne zasadnem, tak budem znovu priberať a to by tiež nemuselo byť dobré. Samozrejme, že priberiem tak či tak, len nechcem, aby to išlo do extrémov... Ale určite si nechám poradiť skúsenejšími. Držím palce 🙂

ninah1486
9. feb 2022

ja som sportovala

beahavala
14. feb 2022

najlepsie bude ked ti poradi doktor

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre