Stimulácia a IVF Februar/Marec 2019

lostris151
15. feb 2019

Ahojte, bolo by fajn keby sme sa spojili zienky co tymto akurat prechadzame a zaciname koli radam a podpore. Ja som zacala akurat gonal, teraz 3ti den, prve sono po uziti mam v pondelok v MT a som v prvom cykle IFV. Zaujima ma strava pocas stimulacie, co sa nieco odporuca speci okrem tej vody a stupen fyzickej zataze, plus nejaku radu ako sa dat do psychyckej pohody. Ja som stale nejaka vyklepana z toho vsetkeho a tazko sa mi to vysvetluke okoliu co nechape com si prechadzam. Dakujem za kazdy radu a podporu a vsetkym drzim palce 🙂

smrfinka
24. máj 2019

Ahojte baby ktore ste v splne v kosiciach dali ste si pri vklade aj embryoGlue ? Alebo popripade nieco ine nenasla som na stranke a cenniku nic len to embryoGlue oplati sa to dat? Som za vsetko co by mohlo dopomoct citala som
Ze vraj to pomaha pri uhniezdovani 🙂
Alebo zienky ktore ste v inom
Centre priplatili ste si nieco extra pri vklade??

zuzik5891
24. máj 2019

@bodka1234 boľavé prsia by som aj ja chcela...nikdy som si ich tak nemakala ako práve teraz...

@naty139 moja aj ja som nafúknutá... hotový tuleň... občas viac... občas menej...

Teraz som si konečne bola kúpiť morskú vodu do nosa...alpovu mastičku...super mi zaberá na boľavý nos...a predstavte si objavila som aj nosový inhalátor HAPČÍ 🙏🙏🙏🙏...prrpláchnutá...natretá a poinhalovaná sa cítim konečne ako takmer zdravá osoba...
Pani v lekárni bola taká opatrná keď som jej povedala že som po vklade že ani na kloktanie mi nič nedala...

bodka1234
24. máj 2019

@smrfinka zvyšuje to šancu len o 5% a odporúčajú to dávať starším ženám aby im zvýšili šance. Hlavne v iných krajinách to ani nepoznajú, že je to bulshit ale topiaci sa aj slamky chytá. Ja som to nedávala 150€ sa dá aj lepšie využiť

bodka1234
24. máj 2019

@zuzik5891 kludne ti pošlem moje, volské oká môžem na nich smažiť. Kristova noho kto ten ultrogestan vymyslel. Dúfam že to bude aspoň stáť zato.

zuzik5891
24. máj 2019

@bodka1234 moja...ja si pichám Prolutex čo je najvyššia dávka progesterónu a nič...ani ťuk...ako keby ani moje neboli...

smrfinka
24. máj 2019

@bodka1234 v splne to stoji 70e

naty139
24. máj 2019

@smrfinka ja som si dala inkubátor Geri a chceli sme aj genetiku embrii ale nakoniec bolo len jedno vhodne tak sme ho nedali lebo by sa to vôbec neoplatilo...ak bude nutný další pokus už ale nedám ani toho geriho....proste naozaj ak má byt to embrijko silne musí to zvládnuť samé lebo v brušku mu už nikto nepomôže

naty139
24. máj 2019

@zuzik5891 aj ja si dávam morskú vodu a mám takú Thajsku mastičku čo si dávam pod nos a presne mi to prefukne ako hapči ❤️ Už sa mi to trosku zlepšuje....ešte vylezim tento víkend....

zuzu8511
24. máj 2019

@naty139 aj ja som mala nafúknuté brucho a zostalo mi doteraz presne ako ti napisala
@susangha len u mňa to bolo 5 kg 🙂 ale kašľať na to dôležité je niečo iné 🙂 a ja mám brať progesterón do konca 12 týždňa aj estrimax.estrimax som začala vysádzať v 7 týždni a začala som potom krvácať takže mi ho zvýšili späť a v 11 tt som začala opäť znižovať.

zuzu8511
24. máj 2019

@smrfinka o embryoglue aj nam dr.povedal,že je to zbytocne,ale ak chceme nieje problém.ale nedali sme si ho.

zuzik5891
24. máj 2019

@naty139 som rada že som si to bola kúpiť lebo z toľkého fúkania ma už aj dutiny začali bolieť...

naty139
24. máj 2019

@zuzu8511 a ty si mala et alebo Ket? Lebo mne už brucho splaslo po ohss a teraz sa mi toto urobilo zo dňa na deň 🤦‍♀️ Ach! Už nech som bez liekov lebo takto sa stále nad sebou len čudujem a všetko pripisujem tehotenstvu....nakoniec si to hádam aj vsugerujem 😂 aby sa mi náhodou mlieko nespustilo po týchto dňoch 🤦‍♀️😇😂

susangha
24. máj 2019

@zuzu8511 aj mne v klinike vraveli do 14tt maximálne že progesteron budem brať... a nakoniec mi moja gyno zmenila značku na ultrogestan a budem si ho vkladať ráno a večer až do 36 týždňa.. vraj kvôli diagnoze mojej nebudeme riskovať... aby som nepotratila...
inak čo sa týka nádchy... odporúčam v lekárni kúpiť konvičku na preplachovanie dutín a vincentku.. do 2 dní bolo po nádche 🙂

zuzu8511
24. máj 2019

@naty139 ja som mala ket.a kľudne si to vsugeruj aj ja som si to vravela na začiatku ,že mi šibe a potom zrazu prišla krv a mne už všetko smrdelo dokonca aj moja milovaná káva 😂😂😂

zuzu8511
24. máj 2019

@susangha no mne môj gyndos ešte ani veľmi nepovedal nič len že to mám brať do 12 týždňa a postupne vysadzovat.a k nemu idem teraz v stredu a to už bude bezat 12 týždeň tak som si to začala znižovať a teraz keď za ním pôjdem tak sa ho na to ešte opýtam.

naty139
26. máj 2019

No čo baby testujete? Žiaden dušík? Čakám na vaše pozitívne správy ❤️

nika849
26. máj 2019

Ahojte 😊 ja som dneska 13dpt, zajtra ráno idem na krv a aj sa teším ale sa aj bojím výsledkov 😞😊 stalé mam každý druhý deň také slabé špinenie minile uz nebolo hnedé ale do ružová až :-/ Ako test pekne silnie ale bojím sa z neho ešte radovať

zuzik5891
26. máj 2019

@naty139 ahoj...no ja včera dúšik a dnes už biely ako sneh...😞... mám pocit že u mňa zaúradovala tá choroba...😞

zuzu8511
26. máj 2019

@nika849 to je už krásny test.vsetko bude dobre uvidíš ;) držím palce zajtra.

naty139
26. máj 2019

@nika849 jeeeeej a od kolkeho dňa si testovala? Bože to je sen takéto koľajničky 😘😘😘

naty139
26. máj 2019

@zuzu8511 neboj veď ešte sme len 6dpt to je malo 🍀

zuzu8511
26. máj 2019

@zuzik5891 Zuzik neboj ešte je skoro včera to bol možno chybný test uvidíš o 3-4 dní to bude tam🙂 ja vám držím palce všetkým veľmi ✊✊

naty139
26. máj 2019

@zuzik5891 aj v tehotenstve ženy ochorejú, veď to embrijko ešte nie je ani napojene pupočnou šnúrou a je v bezpečí maternice 😘 vôbec sa nad tou chorobou netráp, proste silne embrijko ktoré má zvládnuť 9 mesiacov v brušku musí zvládnuť aj takýto štart 🥰

zuzik5891
26. máj 2019

@naty139
@zuzu8511 vy si o mne pomyslíte že som blázon ale tak ako aj v minulom cykle tak aj teraz som mala pri presvietení prvú čiarku už 3dpt...na dvoch rôznych testoch... predvčerom už boli slabšie... včera len taký tieň a dnes už nič... úplne bielo... mám strach že naša 52% fragmentácii je totálna katastrofa v ceste za bábätkom... dnes som si od rána sadla k netu a hľadala som úspechy IVF s takou dg. no dočítala som sa že s takouto fragmentáciou sa ide už so darcovských spermií 😭😭😭😭😭😭...

zuzu8511
26. máj 2019

@zuzik5891 skús toľko necitat jednoducho sa na to vy... Fakt sa podľa mňa priveľmi trápiš a ublizujes si tým 🙈 povedz si,že to jednoducho vyšlo a hotovo a kašli na testy a všetko a skús vypnúť hlavu.

zuzik5891
26. máj 2019

@zuzu8511zuzi... ťažko sa vypína hlava keď práve teraz pri poslednom embryjku som ešte aj chorá... to už je súbeh všetkého...dnes je 6dpt a od 1dpt sa s tým mojím nachladením trápim... tých 5 nocí som poriadne nespala lebo ani dýchať mi nedá... nechcela som testovať...no vnútorne som tak veľmi túžila aby to vyšlo že som každý deň čakala aspoň náznak čiarky ktorý by ma upokojil...

zuzu8511
26. máj 2019

@zuzik5891 ja ti rozumiem Zuzi.no ak to má vyjsť tak to vyjde aj keď si chora.niekde som čítala,že to dokonca môže pri uhniezdeni aj pomôcť ;) tak ver,že to je tvoj prípad a výdrž ešte aj keď je to ťažké.✊✊✊🍀🍀

evaachesa
26. máj 2019

@zuzik5891 presne ako pise @zuzu8511 teraz musis mysliet pozitivne a zahnat kazdu negativnu myslienku...a nie to este si o tom citat a vyhladavat 🙄 ja som sa vzdy zahriakla ked mi napadla nejaka zla myslienka...jednoducho som si vravela zs to vyslo a hotovo.

zuzik5891
26. máj 2019

@evaachesa
@zuzu8511 tak ja to ešte skúsim nezahadzovať🙏🙏🙏🙏🍀👶❤️

evaachesa
26. máj 2019

@zuzik5891 presne taaak...ak ti to pomoze skus sa namotivovat nejakou knizkou: Tajomstvo, Zazrak alebo podobne 😘

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre