Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

wolfskinka
autor
28. apr 2010

alic takze dve baby ... tak si matej bude mat z coho vyberat .... 😀 ja idem na poradnu v piatok tak som zvedava co ten moj krcok, ja som mala tiez minule 3,6 tak som zvedava

alicao
28. apr 2010

lusi, len aby nas este nejaky pipik neprekvapil po porode 😀, .....hej staci doma lebo som zatvorena len sa to pod tou tarchou skracuje, ved v nemocke by nemohli tiez nic, len by som tam lezala...keby som sa zacala aj otvarat tak budem musiet ist, ale ja sa nebudem a basta lebo sa ani nepohnem!!!!! 😀
wolfi kukala som albumik, no ja mam ovela vacsie brusku , ale taha sa mi dopredu, trufam si povedat ze dva krat take a obvod pasu mam cez pupok 108cm, tak co ty ides do sirky ci co? 😀

wolfskinka
autor
28. apr 2010

alic ja neviem, mne len prsia akosi rastu ... , lenze ty ked si zacinala si mala kolko obvod pasu a ja kolko ... mne sa zda ze mam brucho akosi spadnute, ale to sa mi mozno zda

a kedy ides an dalsiu kontrolu ? ja idem v piatok na tu glukozu ... fuj bojim aby som sa tam nezgrcala

alicao
28. apr 2010

wolfi no to je pravda...
my ideme teraz v pondelok na 4D a na glukozu 7.maja...neboj nedogrckas sa, nemyslim si..len sa ti bude mozno krutit hlava od hladu, tak ostan radsej v cakarni dve hodiny, nechod autom alebo co aby si niekde neodkvecla...
inak tie moje babulky su dokonca o 3 dni vacsie nez by mali byt na tento tyzden...sak aj maju z coho..mamina papa za troch🙂))

wolfskinka
autor
28. apr 2010

ja na poradne chodim vzdy s muzom ... nechce aby som chodila sama, lebo ked idem na krv neozem si dat lieky na epi a mohlo by ma niekde svacnut, lieky si mozem dat az po odbere

wolfskinka
autor
28. apr 2010

alic inac hod aj ty uz nejaku fotku cez skype ... nech vidim to tvoje panderko

lusinkaj
28. apr 2010

jasne alicka,este musite vydrzat...par tyzdnov a tak sa mozes otvarat?a preco vlastne ten krcok sa skracuje,cim to je?

rosienka
28. apr 2010

ahojte, dlho som tu nebola, ale poctivo docitala 🙂
ja som bola tiez dnes na kontrole a vsetko vyzera dobre, aj sme spravili rychly UTZ, aby som videla kopkajucu princeznicku 😵 potom pozrela krcok a vravela, ze sa neotvaram, ze je to v poriadku a videla som na monitore, ze namerala tiez 3.6 cm, tak verim, ze je tak ako vravi. Buduci piatok, 7.5. ideme na 4D, juchuu uz sa neviem dockat 😵 😵 😵

vy ste tu baby iny lazaret 😀 som sa tu strasne smiala alic, akeho vtipalka muza ty mas- ze vytopis pôrodnu salu a budu deti chytat v gumakoch 😅 Ja by som urcite chcela rodit prirodzene, tak urcite vyckaj ako sa vyvinie situacia a potom sa rozhodni.

wolfi- dobre ze si si nedala vytrhnut ten zub, urcite sa prelieci a po pôrode ho zaplombujete. ja by som uz davno mala ist k zubarke, bola som len raz a aj to mi len jeden zub kontrolovala, ktory ma bolel 😒

zuzi- ani ja tu metodu nepoznam, zas nejaka novinka. Len zostan nadalej pozitivne naladena, to je hlavne. Ako vidis, potom budes uz len stonat, co ta boli a co sa ti pokazilo 😉

baby, v tehu by sa malo spat len na boku a to najlepsie na lavej strane, tak je najlepsie prekrvena maternica. Mne zacal v pondelok predpôrodny kurz a aj tam to spomenula pôrodna asistentka. Co sa tyka vitaminov, ja hlcem len multivitamin Elevit a magnezko 300mg/den. Asi si tiez kupim aj kalcium, davnejsie sa mi minulo a este som si nedokupila.

wolfskinka
autor
28. apr 2010

rosienka ... no len ja som nebola mna moj dr. neposlal, kupili sme deku do kocika a plienky dnes

alicao
29. apr 2010

rosi sa ti to machruje s jednym co??? 😀 ze na lavej strane? lenze chudatka moje, ja mam jedno na lavej a druhe na pravej, akonahle sa len naklonim na jednu alebo druhu tak zacnu ma znutra bombardovat 😀 ja spavam uz davno po sediacky, len ma z toho rit boli ale da sa...A ozi aj mi ideme na 7.5 na 4D🙂 treti pokus, lebo tie nase pojasene bosorky su ako na extaze 😀
lusinka, krcok sa moze roztahovat s viacerych dovodou, moze to byt aj infekciou kedy je zoslabnuty, ale pri dvojickach je to tym, ze sa rychlejsie roztahuje maternica a chudak prtavy nestiha, tak sa skracuje, a hlavne ked stojis alebo vela chodis tak ta vaha dvojiciek robi svoje, samozrejme zalezi aj kolko mas plodovej vody, aj mam strasne vela, mozno viac nez zilinzka plavaren tak preto mam take tlaky, nemusis sa bat, nemusis to mat aj ty ...

romy01
29. apr 2010

ahojte kočky.

Mna na poslednej poradni doktorka pozrela a vravela ze sa neotvaram, ale vobec netusim ze aky je velky ten krcok resp ci sa meni alebo nie.

alicao
29. apr 2010

romy , pozrela ti to sonom ci len prstami? no ved aj ja som zatvorena nastastie , klop, klop, klop, ale otvaranie a skracovanie su dve odlisne veci, ze ano..keby som bola otvorena uz so damo v nemocnici na zasivani....doky je len opatrny u mna lebo keby sa rychlo skracovat tak sa moze stat ze sa otvorim priliz skoro a to neni dobre

romy01
29. apr 2010

no naposledy kukala prstami - to bolo v 31tt a v 30tt som mala sono ale tam mi ku krcku nehovorila nic

alicao
29. apr 2010

romy tak potom je u teba secko v poradku, len tak dalej🙂 drz a nepusti 😀 !

lusinkaj
29. apr 2010

alicka aha,jasne uz chapem...tak som zvedava ke dpojdem na poradnu 5.5 ze co povie ako sa maju drobci 🙂
alicka,do kedy ta pobolievalo v podbrusku?teraz ma tak zacalo joooj,take neprijemne to je.... 😒

alicao
29. apr 2010

lusi mna strasne pichalo v tom pravom boku akoby na slepak, asi v tom tyzdni co teba a trvalo to aj mesiac ...zacinaju rast babulky tvoje, neboj🙂 ale povedz to dokymu, nech mas istotu , ze to nie je nic ine.

lusinkaj
29. apr 2010

tak ja som alicka este v tertom mes.mu vravela ze ma boli brucho ako na menzes a on povedal ze to je uplne normalne,maternica sa zväcsuje...a kedze su tam dvaja tak tym to moze boliet viac a castejsie... 😉
taka som dnes smutna ☹ volala som ohladom vysledkov z vyteru co som mala tie hnacky a ten bacil tam este stale je...tak ma dr.poslal na infekcne tak zajtra idem pre vymenny listok a sa hned objed.az mi ej do placu preco ja a co vsetko si musim este vytrpiet ☹

alicao
29. apr 2010

lusi pre boha..toto je utrpenie??? halooooooooo!!!! vstavat! 😀 , ja beriem znova antibiotika na bakteriu v suske, ty ju mas v ritke, no boooooooooooze......pockaj este ked zacnu krize, chrbat, rebra a nebudes moct ani stat ani sediet ani chodit ani dychat co budes robit potom? su aj horsie veci aj vaznejsie choroby tak hlavu hore, lebo ti dam po tom chorom zadku🙂

lusinkaj
29. apr 2010

alicka no toto som chcela pocut!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 😀
vies ja sa len bojim aby drobci boli zdravi.....nic ine ja prekonam vsetko len nech su v poriadku..... 😉
a ty odkial mas tam dole bakteriu??nejak som nezaregitrovala.....
tak musim sa ukludnit a hlavu hore a verit,ze mi na infekcnom daju lepsie ant.a zaberu 🙂

vanesska
29. apr 2010

caute baby,
tak prisla som kuknut ako "bacujete" 🙂 no a vidim ze dobre... 😎
alic... tie tvoje komenty normalne sa musim stale smiat ty si cislo ked budu tie tvoje babule po tebe tak tatino sa bude mat na co tesit... 😀
inak ake mame zatial skore baby -chalani?? tusim v tejto temicke vladnu dievcata nie?
chlapcov cakaju romy a wolfi
a baby rosienka, alic 2x, a ja... takze mi to vychadza 4:2 v prospech bab 😵

no ja mam za sebou test cukrovky vysiel v pohode a nebolo to ani take strasne akurat ist tam nalacno a odsediet si tam dve hodky uz ma prdel bolela ale inak sa ten sladky napojik dal v pohode myslela som ze to bude horsie vraj je lepsie si priniest citron vtedy to je uplne bez problemov ale u nas sestricky akosi nemali takze bola len skladka voda 😝

inak ten krcok sa aj mne skracuje... mna doki min.tyzden vysetril a povedal ze sa oproti minulajsku trochu skratil tak kukol este na utz a nameral 3,6 co je vraj zatial v norme pokym neklesne pod 3 ale aj tak mi uz nariadil aby som viacej oddychovala cez den aspon 2-3 hodky v posteli... haha akoze podla mna to sa neda... ja mam pocit ze odkedy som na PN mam este viacej roboty ako ked som chodila normalne do prace a nebola som tehu... 😅 ale veru uz sa musim zacat setrit aby som nahodou nieco nepokaslala...
inak ako tak citam aj tehulky v ostatnych temach to je az neuveritelne ale kazda ma nieco... nechapem a potom ze tehu nie je choroba.... 😀 ja uz tie moje krize a brusko neriesim hm... teda aspon pokym sa to nezacne zhorsovat... uz to nejako musime vydrzat...
aj ked musim povedat ze teraz mam tolko energie ze neviem co so sebou stale nieco robim a niekam idem a pritom mi staci ist spat o 2 rano a niekedy uz o 6 rano som hore oci jak lopty a uz ani tuk... v minulosti by som nevydrzala ani pol dna fungovat po 4 hodinach spanku... fakt sila...

rosi... teba som videla v temicke o latkovych plienkach ako ti to ide? uz nakupujes alebo zatial len studujes? ja som sa na to tiez dala a pomaly si zostavujem vybavu ale ty brdo hlavu mam z toho jak balon... ale na druhej strane sa tesim uz na tie plienocky su take uzasne uz som si par cez bazarik objednala tak uvidime...

no tak sa opatrujte... a uzivajte si rastuce bruska uz sa nam to pomaly krati... 😉

alicao
29. apr 2010

vaneska hihi 😀 no my sme s muzom taka vesela kopa, aj sa toho bojim, lebo pred detimi nemozme take hluposti rozpravat a hlavne nie dvojzmyselne lebo nebudu vediet co je pravda a co nie, ale zase nemyslite si aj ja si poplacem , ze aka som teraz neschopna a zavisla od pomoci, ale vzdy len chvilu a potom si dohovaram ze kym nic horsie tak vydrzim.
som rada, ze aj tebe sa dari, ze cukrovka je ok a energiu si setri 🙂 ! spat neviem ani ja, ale co pocuvam, tak vela bab nevie, akoby sme sa uz teraz pripravovali na fofry v noci...
lusi, no ako to povedat slusne ..ale co poviem to priamo...presla mi tam z ritky 😀 😀 😀 bud som si zle zadok utrela alebo preto ze mam z toho magnezka hnacku a ked kakam tak sa to kakanim neda nazvat a vzdy musim umyt zachod aj sebe...sorry ze tak priamo 😀
neboj sa bude to ok, ved uz si v pokrocilom stadiu a davaju ti antibiotika take co mozes a v tehu, a pokial viem tak by to mali byt take co zacnu ucinkovat az v crevach takze sa k babatkam ani nemaju ako dostat

wolfskinka
autor
30. apr 2010

ahojte, dobre ranko ... tak my uz po kontrole ... inac vsetko ok, vysledky z krvi budu neskor, na to CTG ma nakoniec nedala sestricka, ze az o 2 tyzdne, Matej ma 1400g a 39cm, vraj je velky na 28tt 😀

alic inac je to dobry humus ta glukoza, pri poslednom dusku som sa skoro zgrcala a 2x ma pichli do prsta

alicao
30. apr 2010

wolfi , tak drzim palce aby nic nezistili, len to ze spracuvas cukor ako kubanske tovarne🙂
matej je velky na 28tt? ale ved ty si v 28tt tak secko ako ma byt nie? 😀 😀 😀
moje boli naposledy o tyzden vacsie ako maju byt, tak je doky spokojny, ze na dvojicky je to vynimocne , tak si klopem na hlavu nech takto pekne rastu aj nadalej...klop, klop, klop...sak aj maju z coho, uz som pribrala 16 kilov, nohy mam ako Fiona zo Shreka, hruza

wolfskinka
autor
30. apr 2010

hej v pohode ... ved mne je to jedno aj keby bol vacsi ja idem cisarskym

alicao
30. apr 2010

wolfi to tu vsetky uz velmi dobre vieme 😀

wolfskinka
autor
30. apr 2010

ale na to kolko som malo pribrala som encakala ze bude taky velky, ale to sa moze este zmenit

alicao
30. apr 2010

wolfi a zarobila si si tu glukozu sama?

wolfskinka
autor
30. apr 2010

nie dali mi ju namiesanu uz v lekarni na hlinach pri juniore uz vo flaske, dala som si ju do chladnicky a ze taka studena sa lepsie pije ako tepla, lebo to sa zaraba do horucej vody

rosienka
30. apr 2010

wolfi- ja som sa tiez skoro dogrcala pri poslednych hltoch tej glukozy a to mam sladke rada...ale toto je humus. a teda pekne velky je uz ten Matejko, mne ani v stredu nepovedala, kolko Milenka vazi, ale myslela som ze okolo 1kg v tomto tyzdni

vanes- hej, teraz som si ta akurat vsimla v latkovkach 😉 , to je super, ze ides aj ty na to. ja som akurat vcera urobila objednavku za 200 euracov 😀 ...tak uz cuvnut od prania nemôzem 😝 Ale fakt sa na to tesim, ja som mala voci jednorazovkam vzdy odpor. Este sa mi to sice furt zda ako nepreluskatelna hrba moznosti, ale uz som sa trocha zorientovala a ucit sa budem urcite aj skusanim.

alic- inak minule som ti v tej mojej tehu demencii zabudla zagratulovat k dievcatkam! teeeda, ja som myslela, ze tam mas parik. takze lusi teraz musi mat chlapcov, aby vyrovnala skore, inak tu mame peky babinec 😵

wolfskinka
autor
30. apr 2010

rosienka ... ze tehudemencia ... to je dobreeeeeeeeeeeeeeeee

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre