Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

wolfskinka
autor
7. máj 2010

alic nerobi tam , ona neni na gynekologii ale na inom oddeleni

wolfskinka
autor
7. máj 2010

a ty vies odkial ze v martine je lepsie vybavenie ako v ziline ?

wolfskinka
autor
7. máj 2010

ked sme sa bavili, ze keby sa mal skor matej narodit som zistovala ze kde by bolo lepsie martin alebo zilina a doporucovala jednoznacne zilinu ... tak neviem

alicao
7. máj 2010

od kolegyne, dnes som obvolavala kazdeho, dve kolegyne mali trosku predcasne narodene deticke a nevedeli si s nimi rady, jedno oviezli do blavy a druhe do mt

lusinkaj
7. máj 2010

aha,uz viem...zabudla som...ked ja som tiez vystrasena,co mna caka...ale dufam,ze nic zle 😝 🙂

wolfskinka
autor
7. máj 2010

alic kazdeho nazor ... je to na vas, co urobite ... ja som ti len povedala, co radili mne , ale dufam, ze toto nebudes musiet riesit a tych par tyzdnov vydrzis pokope

wolfskinka
autor
8. máj 2010

Ahojte,

tak nas Matej je chlap ako hora ma 1480g a 40cm, je o tyzden vacsi ako by mal byt, tak mi dr. posunula termin z 27.7. na 20.7. , inac vsetko v poriadku, akurat sa hanbil nechcel ukazat tvaricku

sme tam prisli a hned ma sestricky vyobjimali, pohladkali brusko, pochvalili ze je pekne ... ze tie 4 roky, co sme ku nim chodili stalo to za to ... aj teta embryologicka povedala, ze ten jeden co sme mali stal za to a som im musela slubit ze nabuduce prideme ukazat maleho ...

romy01
9. máj 2010

ahojte a prajem pekny zvysok nedele.

Alic dufam že to nebudes musieť riešiť že či do MT ale ZA. Bolo by najsamlepšie ostať pekne doma, ale zas ak to bude nutné, nič nenarobíš. Držim palce,

Wolfi sa mi nezda že ho maš o tyzden vacsieho. V 30 tt je priemerna vaha babatka 1500 g. Moj drobec mal az 1780 a bol ozaj vacsi oproti priemeru. Podla mna ho mas uplne ukazkovo v norme. 🙂

wolfskinka
autor
9. máj 2010

romy .... povedala dr. ze je o tyzden vacsi ... to bolo v 29tt merane, 30tt som zacala az teraz, dnes som 29+1

romy01
10. máj 2010

aha wolfi tak to hej, ja som pochopila ze si bola v 30tt. Ale aj tak sa toho neboj. Inak uz si bola u tej diabetologicky? CO ti povedala?

wolfskinka
autor
10. máj 2010

no na diabetologii som pochodila tak, ze mi zobrali 2xkrv po hodine a vysledky budu v stredu a idem tam o 11,30 ... hned rano som dostala defekt, potom mi zaparkovali na mojom mieste tak som zavolala mestsku policiu a dali im 2 papuče ... uz ma nasrali ti ludia

romy01
13. máj 2010

baby nejak nam tato stranka upada, kde ste kto ? Rosienka, alicka, a dalsie, Co mate noveho ?

wolfskinka
autor
13. máj 2010

romy ja idem s alickou zajtra na poradnu naraz , tak jej poviem zajtra sa tam stretneme, vraj stale lezi a lezi a lezi, boji sa kvoli tomu krcku , minule ju naplasil ze ak sa zase skrati bude musiet ist do nemocnice, ja dufam, ze nie a ze vydrzi aspon do toho 35tt

wolfskinka
autor
14. máj 2010

ahojte,
tak ja som bola na poradni, vsetko ok, maly bol hyperaktivny , kopal stale CTG miesto 5 minut mi robila 20 min, lebo sa stale mrvil, kontrakcie som nemala, inac vsetko ok, krcok mi nekontroloval uz druhu poradnu som nebola na koze na meranie krcku a ani ma nepozrel, ci sa neotvaram, najskor ma plasi, ze sa mi skracuje krcok a potom na to kasle a vobec mi ho nepozrie, dalsiu poradnu mam 28.5.

zuuuzana7
14. máj 2010

ahojte baby, vie mi tu niekto poradit:
dnes som 39 dc ms nikde ... ? je to normalne? test som si robila, samoska ze na mna ta jedna blba / vykukla ... 😖
a uz par dni mam silne bolesti v pravej nohe uplne sa mi vytvorila krcova zila (ci ako sa to naziva) len dnes su uz tie bolesti silne a dostavam drce do litka, zila uplne modra a uplne citim ako mi v nej mravce chodia ... myslite, ze by to mohlo byt este dosledok ivf ... bojimsa nejakej trombosy ... kedze na internete len strasia ... dikkkkkkkkkkkk
vsetky pozdravujem 🙂

romy01
14. máj 2010

zuzka ahoj, este som nepocula ze by toto nejaka kočka spominala, ale je pravda že v príbalovom letáku na liekoch pre IVF sa o trombozach hovori a ver ze to nie je ziadne sranda. Byt tebou idem hned k obvodnej lekarke nech ta posle k odbornikovi. Moj brasko mal trombozu takto pred rokom v lytku a zistili mu to rontgenom ci ako a musel si tri mesiace pichat lieky do brucha na riedenie krvi a 3 mesiace mal PN s tym ze sa nemal hybat, a ak tak len veeeelmi opatrne a pomaly aby nedoslo k " odtrhnutiu " nejakej tej zrazeniny a nebodaj nedostal infakt alebo sa mu neupchala cievka na plucach. Tieto veci su ozaj velmi nebezpecne. Nechcem ta strasitz, mozno to nemas, ale rozhodne utekaj k lekarke.

wolfka - to mi pripomina mojhoi drobca ten v 30tt tiez vyvadzal akoby sme mu ublizovali. Inak mna za cele tehotenstvo dole pozerala doktorka len dvakrat, takze si myslim ze mozes byt kludna. Moja doktorka tvrdi ze je lepsie sa " vrtat " co najmenej, pokial nie su nejake ine problemy. Zbytocne ta lekar stresuje a naco je to komu aky mas krcok ? raz sa ti stiahne viac potom menej. A ako dopadla alicka?

vanesska
14. máj 2010

ahojte baby...

jaaaj dlho som nebola ale nejako netiham ...
no ako som si nas kukla tak fiha to to leti...
romy ty uz to mas za par a my ostatne ta budeme velmi rychlo nasledovat...

co pisete o tom krcku tak mna doki naopak kontroluje na kazdej poradni a ked sa mu minule zdalo ze krcok sa zmensil tak to kukol este aj na utz... no co doktor to iny postup sa mi zda...
ja idem na poradnu buduci stvrtok tak len dufam ze ten krcok sa zasa neskratil lebo az tak velmi neoddychujem ako mi nakazal no ale to sa proste neda...
no a uz sa tesim ako zasa budem liezt na tu kozu bleee... este vyliezt sa da ale horsie je sa posadit a zliezt... ja mam uz problem sa posadit priamo tak sa tam potom hmyrim a otacam no hroza raz odtial asi fakt zletim...
inak babo riadne kope posledne dni si to teda uziva a ja s nim...
najradsej kope v noci to uz fakt neviem ani ako si mam lahnut uz mam boky uplne otlacene stale sa prevraciam len z jedneho boka na druhy vsak inak sa ani neda ked si lahnem na chrbat tak to sa mi dost blbo dycha...
inak uprimne obdivujem alicku ta uz asi rata dni do porodu...

ozaj baby neuzivali ste niektora zelezo ale myslim len samotne? mne to doki predpisal kvoli miernej anemii ale mne je z toho hrozne tazko na zaludku tak len ci nemate nieco oskusane co by tomu zabranilo lebo takto to uzivat nemozem...🙄

zuzi... ta tromboza fakt nie je sranda... ja by som tiez hned bezala za dokinou... nech ta posle na speci vysetrenie...
no dufam ze budes ok a ze je to len plany poplach.... inak spomen to potom aj svojmu dokimu na ivf oni by ti mali urcite nasadit lieky na riedenie krvi! vela bab ich uziva pocas ivf a potom aj pocas tehu...

romy01
14. máj 2010

ahoj vaneska a co take robis ze nestihas? Chodis este do prace ? Inak ja uzivam to zelezo od 31tt ale nebyva mi tazko. Vzdy si davam jednu tabletku asi hodinu po ranajkach. Okrem neho uz beriem aj magnezko a tiamin.

lusinkaj
14. máj 2010

ahojte 🙂
vaneska,ja tiez uzivam zelezo od 4 mes.mam znizenu imunitu....ale nerobi mi ziadne problemy,zatial... 😉

vanesska
14. máj 2010

romy... sama sa cudujem ale fakt sa absolutne nestiham nudit... 😅
chodim do roboty trochu zaucat moju nastupkynu, potom s kolegami obcas skocim na obed, brouzdam po obchodoch a hladam vybavu pre mimco este stale nemame kocik a ani kopu dalsich veci, chodim cvicit, upravujeme spalnu aby sa nam tam zmestilo mimco, sijem pre malu taky paplonik a tiez zavesiky do kuchynky a tak.... uf ani sa necudujem ze som potom totalne zgniavena... len uz som trochu upustila z toho tempa hlavne kvoli tomu krcku dufam ze sa velmi neskratil oproti minulajsku...

no tak baby ja neviem s tym zelezom... musim sa spytat dokiho... mne to kazali pol hodku pred obedom ale to je asi jedno ci pred alebo po hlavne aby neslo na lacny zaludok... a aku znacku uzivate??

zuuuzana7
14. máj 2010

ahojte baby,
tak som predsa skocila do nemocnice, takze tromba ziadna, vysledky krvi na jednicku, ziaden zapal ani ziadne ochorenie krvi,
zevraj tie zilky maju casto zeny a ze ked bolia a noha je teplejsia, ze to moze byt tou hormonalnou liecbou a tehotenstvami ktore dopadli ako dopadli sposobene ... ale inac vsetky vysledky krvi na jednicku a prudi ako ma ... a dali mi take sexi pancusky, tie si mam obliect ked budem citit unavu v nohach a este mi dali odporucanie na 10 hodin gymnastiky... asi som sa im zdala plnsia ... hi hi hi
tak asi ten moj strach bol vacsi ako bolest 😅
noco, aspon vim, ze krv frci jak ma ... ne 😅 😅 😅 (len dr. koza mala poznamku, ze som asi tu bolest silnejsie prezivala ... hi hi hi no aby nie koza, nech ona beha tolko po doktoroch ako ja, vsak by aj jej hrablo 😀
inac na immuno som bola min. tyzden, tak za dva tyzdne y mali byt uz aj vysledky

baby, tak prajem aby krcky drzali 🙂 a este pokojne tehulkovanie 🙂
alicke bozk na dialku do postielky 🙂

a co pegasko neozvala sa hmmm ☹ tak posielam virtualne vela, vela stasticka do dalsieho boja 🙂

inac este otazocka ohladne tej ms ... myslite, ze to riesit? ci este cakat ... ak je to po ivf normalne, ze takto meska ... nieze ma oznacia uz fakt za obecnu hysterku co len po lekaroch beha 😅

my ideme zajtra na svadbu, tak sa idem este fintit ... (aby som do zajtra vyzerala k svetu 😅 )

krasny zbytok vecera 🙂

romy01
15. máj 2010

ahojte

vaneska ja beriem Sorbifer Durules.

zuzka je lepsie ist k lekarovi ako nieco zanedbat a nerob si nic z poznamok lekara. Tie hormony su silne a nie je s nimi ziadna sranda a takto aspon mozes byt kludna ze je vsetko v poriadku. A co pises ze ti meska ms? Ako moc ti meska? Ja by som si len zavolala do centra, podla mna tak hned chodit nemusis, ale myslim si ze ked tam zavolas ,povedia ti dokedy cakat a ak sa ani potom nespusti urcite ta zavolaju aby si prisla.

baby prajem pekny vikend a pozdravujem alicku.

wolfskinka
autor
15. máj 2010

vaneska ja uzivam zelezo uz 4 tyzdne

zuuuzana7
16. máj 2010

romy, no dnes som 41 dc a ms nikde, no zajtra zavolam svojmu gyn. pa krasnu nedelu.

rosienka
17. máj 2010

ahojte baby 🙂

ani ja posledne konika vôbec nestiham. minuly stvrtok som bola pomahat kamoske varovat deticky, v piatok sme mali velke nakupy v Nemecku, v sobotu upratovanie a navstevu a v nedelu na vylete v Zürichu u kamosov, ktorym sa pred 2 mesiacmi narodila chlapcek...takze furt program a dnes cely den v robote ☹ . zajtra robim chvalabohu len pol dna a potom idem zuboske na odstranovanie zubneho povlaku. Inak nemam ziaden kaz, aj som sa minuly tyzden cudovala, ale som rada 🙂

zuzi- joj, co to ty zas mas? 😲 ...chvalabohu je aspon riziko trombozy vylucene, dufam, ze sa ti to upravi. A ta mrcha teda nechava na seba cakat. ides dalsi cyklus na ket? 😅 😵

wolfi- no super, ze je vsetko OK. mne tiez len 2-krat kontrolovala krcok a z toho raz kvôli tvrdnutiu bruska. Posledne som mala tusim 3.6 cm, co je dobre, tak pochybujem, ze bude buduci tyzden stresovat s kontrolovanim.

vanes- ty si tiez pekne aktivna 😉 ja zelezo neberiem zvlast, ale v Elevite je ho dost a nemam ziadne problemy. Iank aj ja som uz ulezana na bokoch a to obracanie pri bolavom podvozku je katastrofa 😀

romy- ty uz mas mozno do mesiaca batôztek doma, to je paradicka 😅 ...ja uz som tiez nacala poslednu stvrtinu 😵

wolfskinka
autor
18. máj 2010

rosienka a co take robis ked nestihas ?

ja idem na poradnu buduci tyzden v piatok tak som zvedava, buduci tyzden to budem mat dobre nabite ...
v utorok a stvrtok diabetologia a v piatok poradna, CTG, sono

lusinkaj
18. máj 2010

ahojte 🙂
dnes ideme do poradne ale az na 17:20 lebo dr.ma dnes poobede tak som zvedava ale duafam,ze bude vsteko dobreeee 🙂

wolfi,ako sa ma alicka nevies?? 😉

wolfskinka
autor
18. máj 2010

lusi to nejako neskoro ides do poradne

wolfskinka
autor
18. máj 2010

neboj vsetko bude ok, ja idem az 28.5. a potom uz budem asi chodit kazdy tyzden, to uz budem 33tt

lusinkaj
18. máj 2010

wolfi preto idem tak neskoro,lebo dnes ordinuje poobede dr.od 13 do 18 a nic nemali volne tak ma dala sestricka az tak neskoro....ale nevadi.... 🙂 uz sa tesim na malych ale aj bojim.....dufam,ze bude dobreeeeeeeeee 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre