Strach z injekcií pred mimotelovým oplodnením

miska.003
28. jún 2012

Ahojte v pondelok zacinam brat prve injekcie no mam strasny strach,vseobecne zle znasam bolest a obzvlast z ihiel ☹ poradte mi ako ho mam prekonat...ale zaroven sa strasne moc tesim lebo mi to prinesie vytuzene babakto .. :( no neviem ako to mam vsetko prekonat....je vobec takyto strach normalny?? Poradte mi uz som stoho zufala.. 😔 ☹

zigzag
28. jún 2012

nechcem ta strasit, ale ako chces rodit ked sa bojis ihiel 😅 ..... neaka ta injekcia oproti tomu je nic 😉 , a aj ked budes rodit sekciou, tak bolest mat budes po narkoze... a potom ta caka vela bezsennych noci,ktore stravis dojcenim a vela dni ktore stravis nosenim babetka na rukach, uspavanim a zase dojcenim, byt mama je fuska,,, ja by som sa dala napichat ako ihelnicek za jednu prespatu noc 😀 asi som Ta velmi nepotesila, ale drzim palce,ked chces dokazes to,,, prvy krok je najtazssi, a potom to uz ide,,, treba verit a vsetko sa podari,ked to velmi chces 🙂

nokinecka
28. jún 2012

@miska.003 uplne tvoj strach chápem. ale vždy, ked ťa niečo také, čoho sa bojíš bude čakať, tak si predstav, ako v naručí držíš to krásne bábätko 🙂 silno na to mysli. ja som svoj pôrod zvladla len vdaka tejto predstave 🙂 držím palce 🙂

didiana333
28. jún 2012

@miska.003 neboooooj...ja mám kamošku,čo odpadávala pri každej injekcii... 😀 ešte ju len videla a bála sa nenormálne...a v šestnástich porodila prvé dieťa...uplna rarita bola vtedy medzi nami...dnes má tri deti a ked ich porodila,tak aj ten strach prežila... 😉
Aj ja mám nízky prah bolesti a prežila som tri porody...neboj,príroda to zariadi tak,ako to má byť.... 😉

xenicka13
28. jún 2012

hlavne, ze budes mamou a mamy zvladnu vsetko 🙂 ja tiez injekcie nemusim, najlepsie je zatat zuby a pozerat inde 🙂

miska.003
autor
28. jún 2012

@zigzag : ja som si toho plne vedoma ze porod nebude lahky no ked som zbadala dnes tie ihly tak som skoro odpadla :D Kocky a mozte mi napisat aj vase skusenosti a priebeh celeno umeleho oplodnenia?? Lebo dnes som dostala tolko informacii ze neviem ich akosi spracovat tak nelekarsky 😀 😀 dakujem 🙂

@nokinecka prave ta predstava ma drzi nad tym aby som to ako tak zvladla no bojim sa hlavne toho ze ked si to pichnem do podbruska tak to bude neskutocne boliet :(

@didiana333 No parada to si ma teda nepotesila :D :D dufam ze ja neodpadnem .. 😀

miska.003
autor
28. jún 2012

@xenicka13 hej hej to bude asi najrozumnejsie 😀 no zaujmave bude ked od strachu cela stuhnem 😀 ale ta predstava babatka je krasna ... 😝 😅

didiana333
28. jún 2012

@miska.003 to som ti napísala preto,aby si videla,že aj ona bolesť ZVLÁDLA..... 😀 😀 😀 nie preto,aby si sa viac bála...... 😉

miska.003
autor
28. jún 2012

@didiana333 : hej hej .. uz aspon viem ze niesom sama 😀 no dako ten strach nejde potlacit .. ale dufajme ze to dako prezijem .... :(

xenicka13
28. jún 2012

@miska.003 mne ked beru krv, pichaju ma aj 4 krat, co som ako skala, ale pomaha mi, ked sa pred tym veela napijem 🙂

miska.003
autor
28. jún 2012

@xenicka13 no toho sa bojim .. ale vyskusam, len neviem kam si to dam pichnut myslis ze by som to mala striedat?? nevzniknú mi modriny??

lussinkaaa
28. jún 2012

@miska.003 neboj, to zvladnes, ja si picham od zaciatku tehu do bruska kazdy den Fraxiparine na riedenie krvi a to si ich budem pichat do konca tehu a este aj cez sestonedelie, inac tiez injekcie nemusim 😉 , no pre babo urobim vsetko a ty urcite tiez 🙂 tak hlavu hore, zvyknes si, a ono to neboli, obcas trosku zastipe, sem-tam modrinka, ale to je naozaj nic 😉 tak drzim palce 🙂

anjelicek26
28. jún 2012

@miska.003 - cele tehu ti budu brat krv, ja som tiez mala chut odtial ujst, ked priniesla zasa 4 ampule, ze dalsie testy a kvoli negativnej toxo a mizernemu zelezu mi to brala pekne aspon ampulu-dve kazdy mesiac 😝 Takze tak.Ono si fakt zvyknes, zavries oci a povies - musi to byt - vies kam sa chces dostat - k babu - ta cesta nie je jednoducha, nikto to netvrdi, ale odmena stoji za to... bolest pominie, ale toho cloviecika mas navzdy ;)

miska.003
autor
28. jún 2012

@lussinkaaa dakujem , a nevadi ze si to pichas len do bruska?? nemas to viac citlive??ale tie modrinky niesu velke vsak? tak uz ked som sa dostala uz tak daleko uz to nevzdam ... babatko bude vytuzene vymodlene vyprosikane ja len ze ci to moc boli ... lebo bolest nemusim.. :( drzim ti palceky nech to zvladnes aj ty 🙂 😉

klincek
28. jún 2012

@miska.003 skus si namiesto bolesti radsej predstavit to pekne, co ti prinesie /a mozno to ani take hrozne nebude, podla mna je ovela horsie injekcie pichat, nez ich dostavat 🙂 ..teda aspon pre mna bolo/.
ja som roky chcela ist darovat krv, no mala som sialeny strach z tej hrubej ihly /ktora, ako som neskor zistila, vobec! neboli/. potom sa nieco stalo a ja som tam naklusala bez rozmyslania kvoli niekomu, na kom mi velmi zalezalo a modlila som sa, aby to vyslo, pretoze tu krv velmi potreboval. ten clovek je dnes zdravy /samozrejme nielen vdaka mne, ale trosicku aj/ a ja mam plaketu za 10 odberov - a ver mi, ze tvoja odmena bude tiez stat za to 🙂

nela82
28. jún 2012

@miska.003 kedze som bola na rizikovom a bola som viac v nemocnici,ako doma...denne ma "pichali" 4-krat...+odbery krvi..atd.
Zatial to zvladli vsetky zeny-neboj,zvladnes to aj ty 😉
No nechcem ta strasit,ale ak sa tak bojis bolesti z injekcii-ako zvladnes porod?

miska.003
autor
28. jún 2012

@anjelicek26 na branie krvi som si uz za svoj zivot zvykla, som totiz po dvoch operaciach srdiecka.. :( ale bojim sa tych ihiel do bruska.. :( preto mam mozno taku paniku z toho vsetkeho ... :(ale urcite mas pravdu ze vysledok bude stat za vsetku tu bolest,a tesim sa na svojho drobceka.. 🙂

miska.003
autor
28. jún 2012

@nela82 ouuu aj ja budem na rizikovom... moja kardiologička vraví ze budem viac v posteli ako na nohach .. co ma dost desi ....

@klincek no si sikovna.... ja som bola na zavadzani katetrov a strasne som sa bala.. ked som dosla na salu strasne som sa rozplakala a tak povediac zlozila sa zo strachu ze to bude boliet,no ked prisla lekarka tak ma potreli dezinfekciou a nieco robila pri slabine aked som sa jej opytala ke kedy mi zavedu tie katetre tak mi s usmevom povedala ze uz ich mam zavedene a ze uz su aj v srdiecku.. vtedy som sa rozosmiala a vydychla si 😀 😀 😀 som strasny strachopud,

lussinkaaa
28. jún 2012

@miska.003 moja hematologicka mi odporucila, aby som si ich pichala do bruska kym to bude mozne, ze je to tak najlepsie, a ked to uz mozne nebude, tak budem musiet prejst na pichanie do nohy alebo do ramena, a to je podla mna horsie, uz som to skusala 😉 ked picham do bruska, niektore injekcie ani neviem ako vojdu dnu, proste uplne bez bolesti, no obcas sa stane, ze trafim nejaku cievku, tak to trosku zastipe a urobi sa mala modrinka, ale to po par dnoch zmizne, ale toho sa naozaj neboj, brusko je menej citlive, ako napriklad vonkajsia strana stehien alebo ramena, aspon u mna to tak je 🙂

klincek
28. jún 2012

@miska.003 nie som sikovna, len som nasla pozitivnu stranku toho, coho som sa najprv bala 🙂.
a nenechaj sa nikym a nicim strasit, strach je vzdy horsi ako ta bolest potom /pripadne aj nebolest, ako si uz sama zistila/. treba posluchat hlavne svoje telo a lekara.
a ked sa dockas babatka /dufam, ze coskoro/, tak ti uz na sebe samej bude zalezat ovela menej, zvladnes aj to, co by si nikdy nepredpokladala, uvidis. a este aj s usmevom 😅

trish31
29. jún 2012

@miska.003 ahoj,strach z bolesti je pre cloveka uplne prirodzeny 😉 Co sa ihiel tyka,ja si vzdy poviem:No moja tych par sekund snad vydrzis,ini trpia ovela viac a su tu.Nebud padavka.A je to 😉

michaela.g
29. jún 2012

@miska.003 NEBOJ sa 🙂 , ja som mala tiez obavu ako si budem tie inekcie pichat, ale oni su uplne tenulinkate, a prvu ti sestricka ukaze ako na to. Potom som to uz zvladala, hlavne si na to sprav svoj klud, ja som si to pichala v pololahu. Jednu stranu som mala citlivejsiu nez druhu, ale povedali mi ze je jedno ci to budem pichat na striedacku, alebo tam kde mi to bude prijemnejsie, tak som potom pichala vsetky inekcie na jednu stranu. A HLAVNE pozitivne myslenie je dolezite, nam sa to podarilo na 1 krat a malinka tu uz dupoce a viem ze to stalo za to...

Tak sa neboj, ak ste prisli az sem, to uz zvladnes 🙂 drzim palce...

miska.003
autor
29. jún 2012

Dakujem vsetkym za vase pozitívne rady a moc ste mi pomohli to zvladnut... uz sa tak nebojim a viem ze to bude stat zato ste moc milunke... 🙂 dufam ze sa to podarí na prví krat ..... potom uz budu pridavane len fotecky... :D este raz dakujem 🙂

miska.003
autor
9. júl 2012

Ahojte,takze injekcie su zvladnutelne a dnes uz zaciname s druhou krabicou... neni to nic strasne... 🙂 v mojej predstavivosti to bolelo ooooooomnoho viac 😀 😀 😀 😀 😀 a co vy?? ako ste natom??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre