Umelé oplodnenie a pokusy

veselavrba
6. apr 2012

Ahojte kocky,chcem sa opýtat ktora ste presla umelym oplodenym a na kolky pokus sa vam podarilo otehotniet?Ja uz skusam druhy a 13.4. budem vediet viacej,idem na test.Pri prvom mi nevedeli povedat preco to nevyslo.Mam este 7zmrazenych embryi a to mi vzali 10vajicok🙂 Ako ste na tom boli vy?

stanika28
16. apr 2012

Ahojte, v piatok 13. som si pichala prvu injekciu Diphereline. Chcela som sa spytat, ake ste mali z toho pocity. Necitili ste vacsiu unavu a celkovu slabost tela? Je tu niekto, kto zacal priblizne tak ako ja? dakujem a prajem pekny den

jova23
17. apr 2012

@stanika28 Ahoj, ja som tieť tak začinala, do 14 inekcie som ostala tehotná,tak som prestala,ale sme sa neudržali, tak teraz musim čakať cca 4 mesiace a ideme znovu nato.držím peste. 😉

ivka3901
25. apr 2012

ahojte no tak mám smutnú správu 4 ivf sa toplo pre moje zlé pochopenie menzesu,lebo mi trošku blbne,ale teraz čakám na dalšiu a ideme do toho som na PN,ale pomaly mi ide čas a do roboty sa mi nechcelo ísť,lebo mám dosť namáhavú robotu a robím na 3 smeny v automobilke 🙂

tatinka
6. máj 2012

ahojte kocky, my sa o babo snazime uz cca 3 a pol roka,mame za sebou tri iui neuspesne, jedno ivf neuspesne a jedno ket ktore sa ujalo ale v 4 tyzdni nam mimi odislo do nebicka :((...koncom aprila sme dali ziadost na druhe ivf a cakame na schvalenie, tiez cakame na vysledok z genetiky, u nas ja mam pcos a priatel ma deformovane a pomale spermiky,,,ach verim ze teraz uz nam to konecne vyjde a bude babo, ale toto cakanie je hrozne zdlhave

olivia31
6. máj 2012

Ahojte mňa čaká prvé IVF v stredu si idem po lieky chodíme do Heliosu . Mám taktiež s toho obavy, ale verím že to dobre dopadne. Snažíme sa 5 a pol roka. Bola som už aj na iui avšak neúspešne. Všetkým vám želám aby ste sa dočkali vytúženého bábätka prajem všetkým kto má pred IVF veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂

pipi21
7. máj 2012

@olivia31 Ahojky aj mna čaka 1 IVF v Heliose,ešte čakam na schvalenie a ideme na to držím palčeky 🙂 Budeme si držať palce a isto nám to vyjde 🙂

olivia31
7. máj 2012

@pipi21 Ahoj Jasné, že nám to dobre dopadne a držím aj tebe palce...koľko sa snažíte? A ku komu chodíš? Ja som bola u Krajkoviča. 🙂

sussy
5. jún 2012

Podarilo sa nam to na 1.krat v iscare Martin 🙂

berunka1975
5. júl 2012

ahojte mozem sa k vam pridat caka ma 1. IVF v iscare BA nakolko mam za sebou tri zamlknute potraty... ideme na ivf s predimplantacnou genetikou, nemate s tym niektora skusenosti? s otehotnenim problem nemame ale 3x za sebou v 10tt MA... mozem sa spytat ako ste reagovali na stimulaciu?

cecil36
6. júl 2012

@berunka1975 a spg mate v poriadku ked si mala 3x MA? Aku mate fragmentaciu spermii? Osobne si myslim, ze predimplantacna diagnostika su vyhodene peniaze.

berunka1975
6. júl 2012

@cecil36 preco si to myslis? spermiogram mame dobry a teraz po tretom MA nam robili genetiku choriovych klkov a zistili trizomiu chromozomu 13, cize bola geneticka pricina, preto nam odporucili predimplantacne vysetrenie...

cecil36
6. júl 2012

@berunka1975 pretoze aj ked ma mm dobru morfologiu spermii moze mat zlu fragmentaciu, to znamena, ze babätko sa v urcitom obdobi (tam kde je DNA spirala poskodena) prestane vyvijat. Dalsia vec je ci v rodine nie je nejake geneticky podmienene ochorenie npr. SMA, cysticka fibroza a podobne. Toto na genetike zistia. Pri predimplantacnej diagnmostike sa zisti iba malo ochoreni, teda tych najcastejsich, ale embryjko moze mat milion dalsich. A este je tu dalsia vec, to neznamena, ze ak bude babo po PIGD zdrave aj sa zahniezdi v maternici. Poznam kocky, ktorym sa podarilo az 8-9 ivf a nemali ziadnu pricinu. V taktomto pripade dat pokazde spravit PIGD je dost drahy spas. Teda aspon z mojho pohladu. Skus si tu pohladat kocky, ktore mali PIGD a aj sa podarilo otehu, budes mat prehlad, aka je uspesnost. Drzim moc palce 😉

berunka1975
6. júl 2012

@cecil36 vsimla som si ta aj v inej teme vidim ze mas naozaj prehlad... klobuk dole..
ja som si myslela ze ked nam zistili ten chromozom 13 ze to bola pricina a kedze to sa tym PIGD vysetruje tak zabrani sa tomu... aj ked je tam riziko ze sa neuhniezdi... s otehu som problem nikdy nemala, zakazdym som otehotnela v prvom, druhom cykle snazenia... nepomohla ani pauza po prvom MA , po druhom sme cakali dva cykly a hned som otehotnela a aj tak skoncilo zle
v rodine nemame ziadne take geneticke ochorenia, ja mam tri zdrave deti prvu dceru potom dvojcata, uplne prirodzene a bez kompl. teraz sa pokusam s druhym manzelom ktory deti nema...

cecil36
6. júl 2012

@berunka1975 mas IP

0000kvietok0000
13. júl 2012

ahojte,chcela by som sa informovat o umelom oplodneni IVF,pred par dnami sme dostali odporucanie od lekara na umele oplodnenie.Chcela by som sa dozvediet,co bude nasledovat potom ked sa objedname do centra?kolko sa za to plati?doktor nam povedal,ze tak do 700e az 1000e.Plati sa to naraz alebo priebezne po kolko eur? Dakujem vam za odpoved,

tatinka
14. júl 2012

@0000kvietok0000 ahoj, v centre budete mat konrzultaciu kde vam vsetko vysvetlia,porobia potrebne vysetrenia a na zaklade vysledkov urcia postup na iui alebo ivf plus daju potrebne lieky, urcite urobia mm spermiogram a asi ho poslu na urologicke vysetrenie,,,cena zalezi na tom co vsetko si date k ivf robit-myslim ake nadstandartne vys,,,lieky okolo 300e, ak si date aj pk cca 165 e, ak date icsi .cena zalezi od poctu jajok 400-650e, ak ostanu aj na mrazenie embryka 165e, uskladnenie na rok okolo 80 e,,,zalezi aj do akeho centra chodis lebo ceny nadstandartnych vys si urcuje kazde centrum podla svojho uvazenia ,takze mozu byt aj ine ceny nez som ti napisala,,,ak by ste sli iba na iui cena 70-100 e - cena liekov na iui je len par korun, spermiogram zakladny12-17e . rozsireny40 e, plati sa postupne cize najskor lieky v lekarni, ked mas opu a das si napr aj pk a icsi to platis v den opu , ked ides uz na vklad a ostanu aj mrazaciky tak platis v den vkladu mrazenie a uskladnenie..cize platis postupne ale v podstate to vysolis vsetko behom par dni. ak budes mat kratky protokol tak behom 2-3 tyzdnov , ak budes mat dlhy tak behom mesiaca-mesiac a pol...v centre by ti mali dat cennik alebo sa zvycajne da najst aj na web stranke centra do ktoreho chodis

lucka12347
14. júl 2012

ja som bola na umelom oplodneni

0000kvietok0000
15. júl 2012

@tatinka Dakujem ti pekne za odpoved,ja mam odporucanie na IVF,tie 2-3 tyzdne alebo 1 -1a pol mesiaca sa caka na schvalenie z poistovne alebo uz po schvaleni?

0000kvietok0000
15. júl 2012

@lucka12347 Ahoj,ty si bola na iui alebo na ivf? mohla by si mi podrobnejsie opisat ako to prebiehalo?a kolko ta to vyslo cca? do ktoreho centra si chodila?podarilo sa? na ktory pokus?

tatinka
15. júl 2012

@0000kvietok0000 kolko sa caka z poistovne? zalezi na tom v ktorej si, mne prve ivf schvalil revizny lekar do mesiaca ale dalsi mesiac sa to zdrzovalo ze sa cakalo na podpis veducej positovne plus dalsi mesiac kym sa to dostalo do centra cize u mna to trvalo cez tri mesiace, druhe ivf bolo rychlejsie ale to preto ze tam volali z centra do poistovne,,,ale je to ako kedy, niektotre dievcata to mali dlho ine to mali rychlo vybavene aj do mesiaca vsetko,,,takze tazko povedat,,,ak ta este nieco zaujima pytaj sa

0000kvietok0000
15. júl 2012

Ja som v UNION,a chodime do GYNCAR-u do kosic, nepodarilo sa na prvy krat,len na druhy? a na druhy sa plati tak isto alebo viac ci menej? Ked sa nepodari na prvy krat,druhe ivf sa robi hned na dalsi mesiac?
@tatinka

tatinka
16. júl 2012

@0000kvietok0000 mne nevyslo ivf ani na druhykrat :(.....na druhe ivf musis znova podat ziadost a cakat na schvalenie ,,,platila som menel ale to len preto ze pri prvom som mala viac jajok na icsi a nez prid ruhom a tiez to ze pri prvom mi museli predlzovat stimulku cize som si musela dokupovat lieky v uz plnej sume a teraz pri druhom mi stacili lieky ktore som mala a este mi aj ostali

tatinka
16. júl 2012

@0000kvietok0000 inak tie 2-3 tyzdne kratky protokol alebo mesiac az mesiac a pol dlhy protokol co som ti pisala este v tej uplne prves sprave co som aj o cenach pisala tak to som nemyslela ze tolko cakas na schvalenie ale ze za taku kratku dobu treba vysolit vsetky penaizky lebo si sa pred tym pytala ze ci sa to plati naraz alebo postupne,,,

0000kvietok0000
16. júl 2012

@tatinka Chapem,ja sa uz aj bojim ist,bojim sa ze sa to nepodari,kvoli tomu,ze aj ja mam problemy aj partner,ty mas ake problemy?ked sa mozem opitat.Ozaj,zabudla som sa opitat,ze ku umelemu oplodneniu musime byt manzelia,alebo to nevyzaduju?

anksunamonka
16. júl 2012

@cecil36 ahoj, pisala si tu o zlej fragmentacii spermii. Moj manzel ma 34% zlu fragmentaciu. Myslis, ze s takymto percentom vyjde IVF?
chystam sa tam objednat, cakam uz len na MS, aby som sa na 1.DC objednala. Absolvovali sme pred rokom tie vstupne vysetrenia, co mesiac chodis na krv a usg. mne vyhodnotil doki nekvalitnu ovulaciu a sem tam mam aj anovulak, kedze si meriam BT, tak vidim....
Dufala som, ze IVF je nasa posledna nadej, ale niekedy si myslim, ze uz ani to nemusi vyjst, kvoli fragmentacii DNA, ktore mame vraj už nad normou.... norma pre uspesne IVF ma byt vraj do 30%.....

cecil36
16. júl 2012

@anksunamonka nerozumiem pojmu nekvalitna ovulacia???? Bud ovu mas alebo nie. A anovulak sa sem tam vyskytne u kazdej zeny 😉 Co sa tyka fragmentacie, ano norma je do 30%, ale vsetko je o nahode, stasti a tak. Poznam kocku, co mala fragmentaciu 47% a otehu so zdravym babom prirodzene. Sice to trvalo, ale podarilo sa. A poznam aj take co maju do 30% a nedari sa ani ivf. Pri 34% fragm. by som ja osobne sla do ivf len v pripade, ze sa da spravit aj picsi alebo imsi pre vyssiu uspesnost 😉 Lebo samotne icsi v tomto pripade nie vzdy staci. Ak by si mala akekolvek otazky, kludne mi napis IP 🙂

jovanka81
16. júl 2012

@sussy ahoj, aj mna caka prve IVF v Iscare martin, povzbudila si ma, mozes mi povedat aky bol probelm, ja mam PCO spermie mame 100%ne

tatinka
17. júl 2012

@0000kvietok0000 ja mam pco a partner ma deformovane a pomale spermie,,,vy aky mate problem? manzelia byt nemusite ani my nie sme zobraty ale musite doniest overene cestne prehlasenie do centra ze spolu zijete ako druh a druzka v jednej domacnosti,
neboj sa ved kolke zeny ostali tehu po prvom ivf hned,,,ked vas dali na ivf tak este nic nie je stratene neboj , pozitívne mysliet treba🙂

tatinka
17. júl 2012

@jova23 ahoj , citam ze sa ti neudrzalo, aj vies preco? co ti povedal lekar? mne tak sa neudrzalo ked som mala ket sa ujalo a po mesiaci odislo,,,

0000kvietok0000
17. júl 2012

@tatinka aj ja mam pco,nemam ovu,a ani menses nedostanem bez injekcie,ked som brala lutenyl potom clostyl vtedy to bolo ok,teraz neberiem nic,partner ma tiez spomalene spermie a dost,

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre