Umelé oplodnenie nie je pre mňa

janulka257
8. júl 2016

Hľadám páry, ktoré nemôžu otehotnieť, resp. majú ťažkosti, alebo zdravotné problémy, a bolo im doporučené umelé oplodnenie, ktoré odmietajú napr. z dôvodu viery a napriek tomu to nevzdali a otehotneli prirodzenou cestou.
Poznáte niekoho?

katarinka289
27. júl 2016

@bobricek1979 tybdi riadna krava.Precitaj si prispevok na ktory som reagovala.Niekto tu prehlasoval ze deti z UO su mudrejsie a sikovnejsie...sa ukludni a prestan tu na mna utocit...jediny kto je tu obmedzeny si ty.Chudera jedna,ja som s tebou husy nepasla...a krd chces na niekoho utocit,tak si pozorne aspon pozri v blogu,kolko ma deti.Tri nemam

bobricek1979
27. júl 2016

@katarinka289 ok ospravedlnujem sa klidek moja chyba a tu ti vyskakuje ze 3deti tak prepac😀

zofka1234
27. júl 2016

Ako mozete odsudzovat a strasit zeny ktore to maju naozaj tazke. Co si to dovolujete?!?!. Bohom zakryvate svoje vlastne nazory.! Jedine on nas bude sudit. Vy si svoje sudy nechajte aby ste neboli sudene. Kazda z nas veriacich ktora podstupila alebo uvazuje nad moznostou ivf si presla svojim osobnym pekľom. Akym pravom nam tu vtlacate svoje vlastne predstavy. Ak ste naozaj veriace tak sa snazte podobat bohu. On je milosrdny, on je trpezlivy , chapavy on je laska. Tomu sa treba snazit podobat a nie rozsievat zlo , lebo to co tu citam ... Je mi z toho zle. Ostatne babulky hlavu hore. Vsetko ma svoj zmysel . My sme boli na ivf a nosim pod srdcom nadherne dietatko. Lebo boh nam ho pozehnal a vdychol mu dusu a zivot. Nebojte nic🙂

mayama
27. júl 2016

@anickadusicka13 ja mam dieťa 👶 z ivf a som vďačná dnešnej medicíne že mi dali pocítiť radosť z neho mimochodom muž nemohol mať deti a nie ja ale z lásky k nemu som to postúpila takže laska tu bola
Je mi ľúto že sú ľudia ktorý takéto riadky píšu ako ty

lin34
29. júl 2016

@janulka257 odporucam vypocut si relaciu Ariadnina nit 10 cast, venovanu problematike umeleho oplodnenia, nam tiez pomohla rozhodnut sa ci ist do ivf

lin34
29. júl 2016
lia1
29. júl 2016

@zofka1234
Tak zofka 1234 napísala si to perfektne. Vďaka za nás ostatne 🙂 Mam najradšej ked tie co s tým nemali problém o tom mudrujú. Ja sa tiež nezapájam do diskusie o jadrovej fyzike ked o nej nemám paru. Nech súdi Boh, on vidí úmysly. Kto si tým nepresiel aj tak nikdy nepochopí tak ako ja nepochopím problémy iného človeka. A ešte jedno, jednej mojej známej povedal synček narodený prostredníctvom IVF (ešte je to take malé taradielko) že: "maminka to ja tebe ďakujem za život že?" To pre take malé povzbudenie 🙂 Veľa zdravicka tebe aj tvojmu dieťatku prajem.

lia1
29. júl 2016

A ešte jedna vec, nie je to o tom, že je to nasilu lebo vždy je to rozhodnutie pána Boha. On urči ci sa to uchytí a ci sa to narodí. A embryjka vyrábate aj Vy ostatne len o tom neviete. Doktor mi povedal, že ženy ktore sa snažia otehotnieť vyprodukuju počas života aj niekoľko embryjok. Len sa neuchytia a vyjdú von prirodzene a žena to nepostrehne a ani o tom nevie.

bobricek1979
29. júl 2016
renarik
1. aug 2016

@janulka257 ahoj, my sme sa snazili 3 roky o dieta a bolo nam odporucene ze jedine ivf nam prinesie dieta..., chyba na oboch stanach (aj u mna aj u manzela....) ale sme to odmietli a nechali tak...otehotnela som a potom este dva krat, mame 3 deti!!! nezufaj 😵

ciernypes
1. aug 2016

@sardinka335 obcjadzanie prirody ake to je aj ockovanie.pretoze je to tiez umely zasah do organizmu a keby sme neboli ockovani tak z nas polovica neprezije....Ja chapem zeny.kt nemozu otehotniet a skusaju vsetko mozne.nie sme v tej situacii.preto netreba sudit.. myslim si ze je nehumanne mat vela embrii a potom to mrazit alebo vyhadzovat.alebo predavat za peniaze inym.ale ten nativny sposob je celkom v norme.

zibi
2. aug 2016

@janulka257 ked mas nizke amh s tym sa da pomoct..napis mi . ..lebo je jedno ked to mas dokazane ako naozaj ultrazvukom ze je to tak, ze mas naozej znizenu ovarialnu rezervu ..a ine ked ti brali hormon AMH a ten je nizky.cize to je rozdiel..ked tak pis IP 🙂

ressankajanka
26. apr 2018

@janulka257 My sme nemohli otehotnieť, VRAJ som neplodná a dnes čakám bábätko prirodzenou cestou, pretože je to v rukách Boha, nie v dopovaní hormónmi a prenose nejakou injekciou. Je ľahké dať zodpovednosť do rúk niekomu inému a nepracovať na sebe. Rovnako poznám páry, kde bola chyba zase v mužovi a dnes majú detičky - aj dve, tri, samozrejme prirodzenou cestou 😉

ressankajanka
26. apr 2018

@janulka257 Inak staršia, ale veľmi pekná téma 👍👏

Pridávam článok: https://zdravie.pravda.sk/zdrava-rodina/clanok/...

janulka257
autor
28. apr 2018

@ressankajanka ďakujem ❤

ressankajanka
28. apr 2018

@janulka257 ❤❤❤🍀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre