Umelé oplodnenie s predimplantačnou diagnostikou

berunka1975
9. júl 2012

ahojte zaujimaju ma nazory na umele oplodnenie s predimplantacnou diagnostikou pred transferom, hlavne baby co s tym maju dajake skusenosti, pravdupovediac hladam pozitivne skusenosti...
som po troch potratoch cca v 10tt a po poslednom nam zistili genet. vadu, preto tato tema a odporucaju nam toto PIGD, viem ze sa to plati a nieje to malo, preto chcem o tom vediet co najviac
dakujem za vsetky nazory

zojaaa
9. júl 2012

Ahoj, ja som na tom bola v brne, som sice iny pripad ako ty, ale byt tebou, tak si to dam....nam vtedy za strasne vela penazi zistili, ze ani jedno embryo nebolo bez genetickej vady, cize ani transfer sme nemali, ale fakt sme iny pripad....

berunka1975
autor
9. júl 2012

@zojaaa dakujem velmi pekne, vidim ze cakas babo takze nakoniec ako sa vam podarilo? este ma laka raz skusit prirodzene, ale obavam sa dalsieho sklamania, ale zas na druhej strane toho co sa stalo aj tebe ze nebude ani jedno vhodne na transfer

zojaaa
9. júl 2012

@berunka1975
Ja cakam dvojicky vdaka darovanym vajickam, aj to je jedna z odpovedi pigd...

berunka1975
autor
9. júl 2012

@zojaaa ked ti mam povedat pravdu aj ja som nad tym uvazovala ak by to dopadlo tak ze nebudeme si mat co zaviest... ale stale dufam ze sa to podari... jeeej aj ja mam dvojcata dvojvajecne ale to su uz pubertaci...
ako to prebiehalo s tymi darovanymi vajickami? zaujima ma napr. ci ti moze darovat pribuzna alebo ako dlho to trva, to cakanie na darcu atd.

berunka1975
autor
10. júl 2012

halllooooo nema tu nikto skusenosti s tym genetickym vysetrenim? velmi by mi to pomohlo v rozhodovani...dakujem

porinka
2. dec 2012

@berunka1975 ahoj, ja som absolvovala IVF s PiGD v Gyn-five v BA. Po troch MA nás poslali na genetické vyšetrenie, kde zistili partnerovi chromozómovú aberáciu, ktorá bola príčinou MA a doporučili nám PiGD. Z ôsmych embryí sme mali tri OK, dve mi vložili a jedno vydržalo 9 mesiacov v brušku.

berunka1975
autor
3. dec 2012

@porinka dakujem ti za prispevok, no skoda ze neskoro... tiez sme absolvovali PIDg no neuspesne, takze bojujeme dalej,kedze vidim aj dobre spravy, este raz dakujem...

silvia371
4. dec 2012

@berunka1975 ahoj, ak sa smiem spytat, kolko ste mali vajicok a kolko bolo v poriadku? Tiez nas to caka, dakujem

porinka
4. dec 2012

@berunka1975 až teraz ma napadlo pohľadať nejaké témy s PiGD a napísať moju skúsenosť.

gaga83
10. dec 2012

Ahoj tiež som absolvovala Ivf s PiGD ale bohužial ani jedno zo 7 nebolo vhodné na vklad. Zistili sa viaceré genetické poruchy takže aspoň toto vyšetrenie pomohlo k tomu aby sa nenarodili postihnuté bábetká či sa predišlo k ďalšiemu potratu.

porinka
12. dec 2012

@gaga83 aký máte problém, že ste museli mať ivf s pgd? teda ak smiem vedieť

gaga83
12. dec 2012

@porinka ahoj, 3 krát som potratila v 10 tt.. Absolvovala som genetiku, hematologiu, imunologiu, endokrimologiu a nenašla sa žiadna príčina. Tak nám bolo doporučené PiGD.

porinka
13. dec 2012

@gaga83 ja som tiež tri krát potratila...na genetike zistili mm príčinu a preto sme išli na PiGD. Ďalšie IVF nebudete skúšať?

gaga83
13. dec 2012

@porinka Momentálne ešte robia manželovi ešte dalšie testy tak sa podľa výsledkov uvidí. Ale pravdepodobne budeme dávať žiadosť na 2 ivf s PiGD keďže to prvé PiGD odhalilo viac poruch tak sa bojíme prirodzene otehotnieť.

porinka
13. dec 2012

@gaga83 v ktorom CARe ste boli?

gaga83
13. dec 2012

@porinka chodili sme do Iscare Martin ale teraz ideme do Bratislavi

porinka
14. dec 2012

@gaga83 koľko vás to stálo? a kam do BA? ja som bola v Gyn-five.

berunka1975
autor
9. jan 2013

@silvia371 ahoj, vajok mi odobrali 14 z toho 12 bolo vhodnych na oplodnenie a 11 sa podarilo oplodnit... 6 z nich bolo na treti den vhodnych na vysetrenie PiGD no ani jedno nebolo ok ☹

silvia371
9. jan 2013

Dakujem ti za odpoved, tak z toho zrejme vyplyva, ze asi aj tie plodiky boli poskodene, ze? A co vam dr. odporucaju dalej?

silvia371
9. jan 2013
berunka1975
autor
9. jan 2013

@silvia371 ano mali rozne chromozomove anomalie... odporucaju nam jedine umele s PiGD, prirodzene nie, mam za sebou 3 MA v 10tt, takze tam bola chyba, manzel bude brat lieky a po 3 mesiacoch kontrolne vysetrenie