Tehotné po umelom oplodnení, ktoré zostali maródiť

nina0987
6. jún 2016

Ahojte,som po umelom oplodneni v 10tt. Hned v uvode tehotenstva som mala spinenie/krvacanie,tak mi v centre asist reprodukcie povedali,ze mam ostat pre istotu na pn-ke. Spinenie mi nastastie ustalo a po skonceni prveho trimestra by som sa rada vratila do prace,ak bude vsetko ok. Zostala som vsak zaskocena z toho,ako ma vsetci presviedcaju,aby som sa uz do prace nevratila (gynekologicka,vseobecna lekarka,rodina). Pracu mam v kancelarii,stres asi ako vsade,neda sa samozrejme vylucit,ale myslim,ze by sa to mohlo dat zvladnut. Chcem sa preto opytat na skusenosti bab,ktore si tiez presli umelym oplodnenim, ci potom zostali doma na pn-ke,resp aky mali navrat po pn-ke do prace. Dakujem velmi pekne za vsetky odpovede🙂

bubinko1506
6. jún 2016

@nina0987 Ahoj, tiez som po IVF a na zaciatku som mala problemy so spinenim. Po dohode s lekarom som nesla na PN, ale pracujem az do materskej z domu - mam kancelarsku pracu, takze to nebol problem.
Spinenie ustupilo po 3 tyzdnoch, ale do kancelarie som sa nevratila. Zostava mi este 6 tyzdnov pracovat, potom cerpam mesiac dovolenku a nastupujem na matersku. Akurat teraz mi hrozi PN kvoli pravdepodobnemu zapalu sliach na zapästi, takze ak by ma lekar vypisal na PN, tak na nej zostanem az do dovolenky.
Ak mas moznost pracovat z domu, tak kludno ukonci PN a pracuj na home office.

kikus48
6. jún 2016

@nina0987 Po prvom ivf mi nedovolili ostat doma, nevyslo to. Po ket som krvacala 8t, takze som zostala doma a tak to bude do konca tehotenstva. Ked som naznacila ze sa vratim do prace tak na mna pozreli ci som normalna - manzel, gynekolog, kamarati, kolegovia. A som rada ze to tak je. Babetko je najdolezitejsie. Oddychujem, varim, chodim na prechadzky so psikom, postupne idem pripravit byt pre babetko. Som rada ze som doma.

nina0987
autor
6. jún 2016

@bubinko1506 ahoj,ten home office vobec nie je zly napad!mne uz aj trochu chyba socializacia,tak som sa aj celkom tesila na kolegov,na druhej strane to vsak obnasa stres,takze by som ich asi aj ozelela🙂a ako sa ti pracuje z domu?mne to doma nikdy moc neslo,som uplne neefektivna,ale asi je to o zvyku..tak dufam,ze sa ti zapastie rychlo vylieci a budes za chvilu fit🙂

nina0987
autor
6. jún 2016

@kikus48 ahoj,ved prave ked si spomeniem na to cim vsetkym sme si presli,tak mozeme byt velmi stastne,ze sa nam to podarilo,uplne si to uvedomujem a preto to tiez urcite nechcem podcenit..ta pn-ka je vsak dost obmedzujuca,kedze mozem chodit von len v presne stanoveny cas. V podstate aj tak skoro nikde nechodim,len ta predstava,ze to tak ma byt cele leto,je taka tazko predstavitelna zatial🙂ale zase co neurobime pre to vytuzene babo🙂

bubinko1506
6. jún 2016

@nina0987 o efektivite tiez nemozem velmi hovorit, moj vykon isiel dole, ale to je skor sposobene tehotenstvom ako home office 😀
PN sa zatial branim, uz len kvoli tym vychadzkam, ktore su naozaj velmi obmedzujuco stanovene.

tslobik
6. jún 2016

@nina0987 Ahoj, ja som po IVF ostala hneď doma, ale mala som prácu v podstate infekčnom prostredí a fyzicky namáhavú (Domov soc. služieb). Je to na tebe. Záleží od veku a ako chceš riskovať.....Ak robíš v kancelárií.....malo by to byť v pohode.....

petronelka77
6. jún 2016

Ahoj, ja som po IVF zostala na rizikovom, az do porodu. A spravila som dobre, ziadny stres, uzila som si klud a vychutnavala tehu. Aj vek bol vyssi, tak preto som nic neriskovala.

nina0987
autor
6. jún 2016

@bubinko1506 ved to,ze tie vychadzky su obmedzene a tiez napr cez vikend nemoze clovek nikam ist..nizsia efektivita veru ani mne nebude vadit,este sa narobime🙂

nina0987
autor
6. jún 2016

@tslobik ahoj,jasne v takom prostredi sa urcite nevyplati riskovat,vidis ze ja aj kancelarsku pracu zvazujem🙂

nina0987
autor
6. jún 2016

@petronelka77 ahoj a prosim ta mala si aj nejaky medicinsky dovod na rizikove tehotenstvo?ja som len na zaciatku mala spinenie a tiez bolo v podstate vyhodnotene ako rizikove..ja mam 32 rokov,o babo smesa snazili skoro dva roky,takze urcite tiez nechcem nic riskovat

lucka_220809
6. jún 2016

@nina0987 ja som po ivf, normalne pracujem aj fungujem...nemala som sice ziadne vacsie tazkosti,ani krvacanie...teraz mam ale napr. nizko polozenu placentu, ale zatial fungujem normalne... kym mozem, fungujem normalne, citim sa tak nejako lepsie takto... ked by bolo nutne, iste ostanem PN, no ak si mozem vybrat , radsej nie...tiez sa nechcem k tomu tehotenstvu stavat ako k chorobe, len zato,ze bolo z IVF, hoci iste mi je extra vzacne po 6 rokoch...ale som rada, ze aj moj dr. to berie normalne, nie ako rizikove tehotenstvo,hoci ma sleduje castejsie ako bezne tehule...cca kazde 2/3 tyzdne chodim na poradnu. aspon zatial... teraz uvidime co ta placenta, bo to moze byt neskor velmi jednoznacna indikacia na PN aj na skoru hospitalizaciu... :-/ to sa nebudem tesit.

gagik
6. jún 2016

Ja som mala bezpriblemove tehu , podarilo sa 3 ivf trvalo to 5 rokov, od prvveho dna som bola pn, nebola somochotna riskovat absolutne NIC, napriek tomu ze pracu som mala sedavu, extra stresova nebola, proste chcela som len oddychovat a mat svaty pokoj a myslet len na babo.

maminee
6. jún 2016

Ahoj. nam sa podarilo v priebehu 2 rokov aktualne druhykrat otehotniet po KET , prve tehitenstvo sa skoncilo v 8tt koli zvysenej imunite. Kazdopadne som od vkladu na pn, pracujem trooosicku z domu ale nemienim s vratit ppcas tehotenstva do prace. ak by sa cokolvek stalo asi by som si to vycitala. som tak rada ze sa to konecne podarilo ze nemienim ani mysliet na nejaku pracu, taktiez spinim slaabunko od zaciatku ale zatial je okrem tohi vsetko ok, no kazdopadne nemienim ani nikam cestovat autom ( koli otrasom ) a maximalne tuto sa poprechadzať po zahrade alebo ist na orechadzku, sem tam teda samozrejme niekam vybehnut, ale praca do toho urcite nezapada.

krajco
6. jún 2016

My sme poalinprirodzene ale tiez som musela byt cele tehotenstvo na Pn- kena doktorka mi tam napisla na cas vychadzok "neobmedzene" a mohla som chodit von hocikedy tak skuste to tak vyriesit😊

nina0987
autor
6. jún 2016

@lucka_220809 ahoj tak dufam,ze dalsie vysetrenie ti dopadne ok a nebudes mat s tym problem.ja som si to tiez predstavovala tak,ze ked uz konecne ostanem tehu,bude to urcite bezproblemove..no trosku naivne to bolo🙂tak ale uz to nejako zvladneme,ked sme sa dostali az sem🙂al

nina0987
autor
6. jún 2016

@maminee ahoj,mas pravdu,vooobec sa to nevyplati riskovat po tom vsetkom co si clovek v ramci "umeleho" uzije🙂 drzim ti palce,urcite vsetko dobre dopadne,len vela oddychovat

nina0987
autor
6. jún 2016

@krajco ahoj a prosim ta to tak vypisala tvoja vseobecna lekarka alebo gynekolog?niekde v inej diskusii som tusim citala,ze na odporucanie gynekologa neobmedzene vychadzky nedaju tak neviem

krajco
6. jún 2016

Nie to mi vseobecna napisala

petronelka77
6. jún 2016

@nina0987 Mne ET nevysiek, KET ano. Mala som 36. Zdravotne problemy som nemala, okrem trombofilie ( musela som si pichat clexane cele tehotenstvo). Vek bol vyssi, gravidita prva, nechceli sme nic zanedbat.

supoliatko13
6. okt 2017

Ahojte viem ze tu dlho nikto nebol ale som v 9tt po umelom oplodneni a mam par otazok

kikus48
6. okt 2017

@supoliatko13 pytaj sa ;)

supoliatko13
6. okt 2017

@kikus48 ahoj ono to nieje ani k tejto teme ale skor ake to je po 12tt ked sa vysadzaju lieky

kikus48
6. okt 2017

@supoliatko13 progesteron az v 12 tt. Estrimax v 8 tt , lebo kebyze cakas chlapceka estrogeny nie su vhodne pre vyvoj pohl organov.

supoliatko13
6. okt 2017

@kikus48 mne to vsetko nechali do 12tt

kikus48
6. okt 2017

@supoliatko13 urcite si estrimax prever. V 8 tt sa formuju pohlavne organy. Estrogeny by chlapcekovi mohli uskodit.

kikus48
6. okt 2017

@supoliatko13 teraz som otvorila knihu o ivf. Tam kazu 10 - 12 t eg - cize aj estrogeny a gestageny. Mne kazali do 8 t estrogeny. Asi najcennejsiu radu ktoru ti viem dat je ze napis na stranku heliosu. Odpisu do 2t. Ja ked som nevedela poradili vzdy.

karmen007
20. sep 2019

@bubinko1506 Ahoj, čítala som tvoj príspevok, že pracuješ z domu ? Ak to nie je tajné, prosím mohla by si mi napísať v akej firme pracuješ, či si nejaká programátorka atď? Lebo, ja dlhé roky hľadám prácu na doma - a všade len kozmetické firmy a ponúkanie produktov a podobné bludy. Lebo tiež chcem ísť ešte na IVF a musela som zanechať robotu - lebo tam bol permanentný stres a peniažky potrebujem, som teraz bez práce a v novembri chcem ísť na ďalší cyklus, tak neviem ako ďalej. Maj sa krásne.

bubinko1506
20. sep 2019

@karmen007 ahoj, pracujem ako account manager v softverovej firme. Z domu som robila cele tehotenstvo a rovnako aj po porode, ked mali dvojicky rok. Na stretnutia s klientami chodil moj nadriadeny, ostatne sa dalo vsetko z domu.

karmen007
21. sep 2019

@bubinko1506 Ahoj, prosím Ťa, a aké musíš mať vzdelanie na Tvoju pozíciu ? Prosím napíš mi všetky predpoklady, aby som sa mohla hlásiť na dané miesto. Lebo ja som sa v minulosti hlásila na tieto pozície, a nemala som šancu. Asi musíš ovládať účtovníctvo a cudzí jazyk, a počítačové schopnosti - akého zamerania ? A tie dvojičky si porodila v akom veku ? Lebo ja nemám šťastie na dieťa, nepodarilo sa nám už veľa vkladov IVF, a to mám už po 40. Už asi nebudem mať dieťa - kvôli veku, lebo mám 43 rokov.

bubinko1506
23. sep 2019

@karmen007 ahoj, vystudovala som jazyky, pocitacove znalosti mam na urovni bezneho uzivatela. Pre firmu boli rozhodujuce znalosti jazyka na vysokej urovni, umenie presvedcit, technicke veci okolo produktov som sa ucila pocas skusobnej doby, na stretnutiach bol so mnou vzdy aj kolega z IT teamu. Certifikaciu som si robila tiez uz pocas pracovneho pomeru. Dvojicky sa narodili, ked som mala 30.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre